Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

Imao sam Mi4c,kamera mu je maltene jedina mana a ne prednost. Sto se toga tice bolji je S5 za 2 klase,ali ga ne bih kupio nikako sad,mator je,a pretpostavljam da je j solidno skup kao nov.
Možda si imao neku drugu Mi4 varijaciju, kamera na Mi4c je odlična. Na GSM areni kažu da je jedna od najboljih 13MP kamera u vreme njegovog izlaska u šta sam se i sam lično uverio. Telefon je izašao pre nešto više od godinu dana. Inače telefon košta 125e što je gotovo duplo manje od novog S5 pa bih svakako preporučio Mi4c.
 
Poslednja izmena:
Braćo, jel valja uzimati ovaj telefon? Mogu da uzmem za 185e. Po karakteristikama je stvarno ekstra, a trenutni telefon mi je Galaxy S3.

Ako mozete da mi napišete neke vase utiske, ima stvarno dosta strana za citanje

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
Ja sam prešao sa S3 i progledao sam.

Jedina mana je kamera u noćnim uslovima. Meni nije bitna jer imam posebno kameru za slikanje

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Mi4c nema dobru kameru, tj.kamera je u rangu sa RN3 pro. Snapdragon kamera na RN3 pro pravi bolje slike od def.kamere, vec pisano o tome. Mana kamere na RN3 pro su "low light" uslovi, cim nema dovoljno svetla, slike imaju previse "šuma" , zrnaste su... Po danu i sa dovoljno svetlosti, sasvim pristojne slike kao i na dugim telefonima, otprilike u rangu S4.

Sent from my Redmi 4 prime
 
Poslednja izmena:
Apdejt mi je instalirao aplikaciju Miui forum. Otvorio sam je juče, tražila je neku dozvolu koju nisam hteo da joj dam i nije htela da radi. Nisam je odmah obrisao i jutros u sedam me budi notifikacija da mi kaže da u ljudi u proseku tapnu ekran 2500 puta dnevno (ili tako nešto slično, gledao sam sa pola oka). Čisto da znate šta prvo da obrišete ili bar podesite notifikacije.
 
1. U principu, pretpostavljam da je kamera na Redmi Note 3 bolja od kamere na Galaxy S3? Ipak je Galaxy izasao 2012.godine ako se ne varam, a Xaomi posle 4 godine je morao da ima bolju kameru.

2. Kakav je odnos kamere kod Redmi Note 3 I Redmi 4?
Video sam da I kod Redmi 4 baterija traje dugo, a posebno mi se svidja sto je ekran 5 inca

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Mi4c nema dobru kameru, tj.kamera je u rangu sa RN3 pro. Snapdragon kamera na RN3 pro pravi bolje slike od def.kamere, vec pisano o tome. Mana kamere na RN3 pro su "low light" uslovi, cim nema dovoljno svetla, slike imaju previse "šuma" , zrnaste su... Po danu i sa dovoljno svetlosti, sasvim pristojne slike kao i na dugim telefonima, otprilike u rangu S4.

Sent from my Redmi 4 prime
Nece na dev da se instalira snapdrahon kamera.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Mora zip da se flesuje iz TWRP.

Sent from my Redmi 4 prime
 
Da sada sam video...jel flash nece nista da zezne aada ako se ubaci...?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
1. U principu, pretpostavljam da je kamera na Redmi Note 3 bolja od kamere na Galaxy S3? Ipak je Galaxy izasao 2012.godine ako se ne varam, a Xaomi posle 4 godine je morao da ima bolju kameru.

2. Kakav je odnos kamere kod Redmi Note 3 I Redmi 4?
Video sam da I kod Redmi 4 baterija traje dugo, a posebno mi se svidja sto je ekran 5 inca

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

S3 kada je izasao bio je vodeci telefon kompanije i kostao je koliko nov, ne znam ni ja 500 , 600 e ili vise ???
a Redmi su budzet telefoni i nov je kostao 140 150 e tako da ne znam sta ocekujes ?
Ima xiaomi bolju kameru , ali onda gledaj mi5 ,mi5s ili mi note 2 i mi mix
 
Ne očekujem mnogo bolju kameru ali ipak da bude bolja. Samo da ne bude losija od S3.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Ako hoces dobru kameru kupi Nokia 808 i uzivaj. Mozes dobiti telefon sa kamerom ili kameru sa telefonom , izbor je tvoj. ;)
U temi sam ja kacio barem 10 slika, sto sa MTK modelom, sto sa PRO modelom i mozes naci i videti fotografije, pa sam donesi zakljucak jel su bolje ili losije.

Sent from my Redmi 4 prime
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da je user @bozicko uzeo skoro Nubia Z11 mini S - 22.6 mpx sony kamera i da je to skoro najbolje resenje sto se tice kamere za te pare, a i skroz je ok mob i po ostalim karakteristikama. Najbolje ti je da pises u temi http://forum.benchmark.rs/showthrea...dovi-clones-free-(FAQ-u-prvom-postu)/page1147 jer si neodlucan sto se tice RN3, a tamo mozes saznati i od ostalih usera sta valja od kineza sto se tice kamere....

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Meni još ne stiže taj update a i na sajtu stoji da je poslednji global stable 8.0.6.0

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa naravno da ne stize kada je beta...Ovaj put nisi imao srece da budes beta tester.Ako sve prodje ok, dobices i ti za koji dan kada bude zvanicno objavljen...

Sent from my Redmi 4 prime
 
Poslednja izmena:
Pod KA, imas je u Radon kernelu... low memory killer...

Sent from my Redmi 4 prime
To nije ista stvar. Memory optimization kod miui romova je zram, miui optimization je vezan za sistemsku kontrolu servisa, stvari koje se vrte na sistemu i ogranicavanje istih, LMK je nesto sasvim trece.
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da je user @bozicko uzeo skoro Nubia Z11 mini S - 22.6 mpx sony kamera i da je to skoro najbolje resenje sto se tice kamere za te pare, a i skroz je ok mob i po ostalim karakteristikama. Najbolje ti je da pises u temi http://forum.benchmark.rs/showthrea...dovi-clones-free-(FAQ-u-prvom-postu)/page1147 jer si neodlucan sto se tice RN3, a tamo mozes saznati i od ostalih usera sta valja od kineza sto se tice kamere....

Sent from my Redmi Note 3 Pro
Vidim da me spominjete.

Ovako, kao nekome kome je kamera vrlo bitna, a ne zeli da daje puno para, dugo sam trazio takav telefon. Posle puno review-a izbor je pao na nubia brend. Prvo sam imao nubia z9 mini, pa vibe shot, a sada z11 mini s. Za 220e 4gb rama, 64gb memorije, a o kamerama da ne pricam.
Najvise me pored kamere odusevilo trajanje baterije. 2 dana bez problema...

Ako sta treba slobodno pitajte

Nubia Z11 mini s
 
Možda si imao neku drugu Mi4 varijaciju, kamera na Mi4c je odlična. Na GSM areni kažu da je jedna od najboljih 13MP kamera u vreme njegovog izlaska u šta sam se i sam lično uverio. Telefon je izašao pre nešto više od godinu dana. Inače telefon košta 125e što je gotovo duplo manje od novog S5 pa bih svakako preporučio Mi4c.

Nisam imao drugu varijaciju,imao sam Mi4c i to 2 komada u kuci,jedan je jos uvek tu,i vrlo dobro znam i koliko kosta i kad je izasao. Kao sto rekoh,telefon je odlican,ali kamera mu je poprilično ocajna (ne pricam o dnevnom idealnom svetlu,tu su svi dobri). Moze na GSM areni da pise sta hoces,kamera nije ni u rangu 2-3 godine starih flegsipa. Nisam rekao da ne kosta manje,i naravno da ga preporucujem pre S5 jer je bolji telefon,ali pricali smo o kameri,i tu je za klasu losiji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posle dva dana na global developer rom-u, mogu da kažem da mi se više sviđa od global stable. Naročito sam zadovoljan što se konektuje n 3G mrežu na drugoj (sekundarnoj) kartici. Ali minus je što verovatno zbog toga brže troši bateriju. Mislim da kraće traje za blizu dva sata. Može biti da je uzrok i povremeno malo lošiji 3G signal, ali proveriću nekako i to.
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-12-11-19-51-47-804_com.android.settings~01.png
    Screenshot_2016-12-11-19-51-47-804_com.android.settings~01.png
    92.8 KB · Pregleda: 105
Poslednja izmena:
Ja na Global Devu zadnjem sa isključenim optimizacijama i konstantno dual Sim, wifi 100% imam tačno 7h SOT.
 
Vidim da me spominjete.

Ovako, kao nekome kome je kamera vrlo bitna, a ne zeli da daje puno para, dugo sam trazio takav telefon. Posle puno review-a izbor je pao na nubia brend. Prvo sam imao nubia z9 mini, pa vibe shot, a sada z11 mini s. Za 220e 4gb rama, 64gb memorije, a o kamerama da ne pricam.
Najvise me pored kamere odusevilo trajanje baterije. 2 dana bez problema...

Ako sta treba slobodno pitajte

Nubia Z11 mini s
Zanimljiv tel..a ovaj max...jel ista kamera sa mini....? Razlika samo u displeju..ramu...gde si ga kupio?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Zanimljiv tel..a ovaj max...jel ista kamera sa mini....? Razlika samo u displeju..ramu...gde si ga kupio?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
U pekingu. Platio 1500yuana. Max ima 16mp, drugaciji senzor.
Mini s ima sve novo, noviji ram, nove kamere . Max ima oled displej, mini lcd. Negde se moralo stedeti

Nubia Z11 mini s
 
Stigla mi tanka tpu navlaka sa Alija... Jako sam zadovoljan. Sa dva kaljena stakla ukupno dva evra.
 
Lepa mesec dana i onda pozuti i smoris se :)

Sent from my Redmi 4 prime
 
Nece ljudi da se otvore za 6-7e, kupe Aixuan i uzivaju... Ko me je poslusao, a ima takvih ljudi ovde, odusevljeni su... ;)

Sent from my Redmi 4 prime
 
Nazad
Vrh Dno