Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 13/13 Pro/13 Pro+

Kupio sam nedavno preko Yettela novi telefon Redmi note 13,problem je sto imam muziku u mp3 formatu na sd kartici,kada postavim svoju muziku za zvono sve je ok,ali kada svoju muziku dodelim pojedinacnim kontaktima on nece ga zvoni na postavljenu melodiju kada me neki kontakt nazove,u cemu je problem,pokusavam to da namestim vec nedelju dana,ali neuspesno
 
Prvi utisak posle mi 8, telefon radi brže i fluidnije, ipak je 120 Hz. Ekran lepši, ja sam navikao na XEU Rom, koji je definitivno korak ispred global roma, ima više opcija za podešavanje. Vidim podeljena mišljenja oko HyperOS, da li da odradim update pre svih podešavanja, ili da ostanem za sada na MIUI?
 
Prvi utisak posle mi 8, telefon radi brže i fluidnije, ipak je 120 Hz. Ekran lepši, ja sam navikao na XEU Rom, koji je definitivno korak ispred global roma, ima više opcija za podešavanje. Vidim podeljena mišljenja oko HyperOS, da li da odradim update pre svih podešavanja, ili da ostanem za sada na MIUI?
Iskreno razlike neke nema Hyper OS je možda fluidniji pri korišćenju a i da ostanete na MIUI ništa izgubiti nećete .

Imate na platformi YT recenzije o tome pa pogledajte .👍
 
5.8 GB update, najbolje odmah da odradim dok nisam krenuo u podešavanja.
 
Ali poželjno je posle tako velike nadogradnje odraditi factory reset, da posle nešto ne pravi problem. Zato bolje update, pa onda podešavanje od početka.
 
Totalna glupost. Fabrički reset radiš samo ako moraš, ako nešto baš brljavi. Meni pre 2 meseca stigao HOS i nisam resetovao fon jer sve radi kako treba.
 
Ako sve radi posle nadogradnje onda treba, ali nekad baš update napravi problem, onda hteo ne hteo mora factory.
 
Danas stigao telefon. Na prvu loptu - baš brzo radi. Osetljivije brže nego onaj prethodni. Videćemo dalje, zasad sam prezadovoljan.
 
Kupio prije mjesec dana Pro+, 12/512. Prezadovoljan svime za sad, kamera zaista odlična. Pokušavam u podešavanjima da pronađem opciju za snimanje razgovora, znam da je bilo na ranijim Xiaomi uređajima, ali je nema. Na YT snimcima vidim da prikazuju neka podešavanja kojih nema na ovom mom uređaju, može li to biti do toga što su to uglavnom indijci i kinezi, jesu li im uređaji različiti po tom pitanju?

Ima li neka aplikacija za snimanje poziva? To mi je baš bitna stavka zbog posla.
 
Kupio prije mjesec dana Pro+, 12/512. Prezadovoljan svime za sad, kamera zaista odlična. Pokušavam u podešavanjima da pronađem opciju za snimanje razgovora, znam da je bilo na ranijim Xiaomi uređajima, ali je nema. Na YT snimcima vidim da prikazuju neka podešavanja kojih nema na ovom mom uređaju, može li to biti do toga što su to uglavnom indijci i kinezi, jesu li im uređaji različiti po tom pitanju?

Ima li neka aplikacija za snimanje poziva? To mi je baš bitna stavka zbog posla.
Problem sto za naše tržište dolazi google telefon, tj pozivač, kod njega moraš svaki put ručno da uključiš snimanje poziva.
Drugi izbor je da se skine xiaomi pozivač, ali ja ga nisam uspeo naći na play prodavnici, a ne zelim da ga skinem sa raznoraznih neproverenih stranica.
 
Stavis region na Kinu ili tako nesto i onda ces moći da ga skines. Problem je u tome sto je to u Evropi zabranjeno oa ga zato nema fabrički
 
Stavis region na Kinu ili tako nesto i onda ces moći da ga skines. Problem je u tome sto je to u Evropi zabranjeno oa ga zato nema fabrički
Stavio sam region na Honkong, medjutim nisam uspeo da nadjem stistemsku apk za kontakte i pozive
 
Mislim drugari da je to nemoguce osim da flešnete XEU ili neki drugi rom koji to podrzava.I da skinete app sa tih "neprovjerenih" sajtova,odbice telefon da instalira to...Moglo je ranije,prije 5-6 godina...
 
Čini mi se da samo CN rom ima tu mogućnost jer koristi Xiaomi dialer a ne Google. E sad od custom romova ne znam da li neki to podržava.
 
Kako ste zadovoljni baterijom? Očekivao sam više, jutros od 7h do sad sa 85% pala na 45%, 2h sot. Pola-pola wifi-mobilni net, bez društvenih mreža, viber, par fotografija, net, vesti. Za mene je ovo baš loše. I generalno na mobilnom netu baterija katastrofa.
 
Sa tim režimom potrošnje koji si naveo meni na RN12pro+5g bez problema izgura 2 dana.
 
Kako ste zadovoljni baterijom? Očekivao sam više, jutros od 7h do sad sa 85% pala na 45%, 2h sot. Pola-pola wifi-mobilni net, bez društvenih mreža, viber, par fotografija, net, vesti. Za mene je ovo baš loše. I generalno na mobilnom netu baterija katastrofa.
Mršavo. Ispada da bi mali S23 duže izdržao sa manjom baterijom.
 
Baš je loša autonomija na mobilnom netu. Napunio telefon i za prvih 3% na wifi 52 min sot, doduše onaj prvi procenat traje baš mnogo. Posle toga na mobilnom netu za 20% samo 38 min sot, a isti način korišćenja. Signal dobar uglavnom 4 crte, osvetljenje za nijansu jače. Čekam prvi update, ako se ne popravi situacija ide u oglase.
 
Ok. Bio je baš nahvaljen, pojavio mi se kod operatera pa sam namjeravao da ga kupim 12/512. Mada mi je možda dovoljan i najslabiji Pro model. Kod njega je baterija čini mi se ok.
 
Telefon radi brzo i fluidno, ekran odličan, vidljivost na suncu baš dobra, punjenje brutalno, sa nekih 25-30% napuni do 100% za oko 25 minuta bez uključene one turbo opcije. Samo ta baterija da je na nivou ostalih telefona od 5000mAh.
 
Mozda je problem sto ima nesto vecu rezoluciju i jace osvetljenje od ostalih telefona slicne cene koji imaju 5000mah bateriju.

A sa druge strane imas jako brzo punjenje kojim kompenzujes nesto vecu potrosnju pa istu bateriju napunis za manje od pola sata a recimo A55 koji ima bolju bateriju (i koji je direktan konkurent ovom telefonu) puni visestruko sporije da ne kazem da skoro triput mozes napuniti ovaj telefon dok jednom napunis Samsung.
 
Poslednja izmena:
Da li vam se desava nekad konkretno na RN 13pro+ da ne mozete da se vratite nazad, ili na pocetnu stranu?
Desava mi se to veoma cesto u chrome i jos par aplikacija, pa ne znam da li je do aplikacije ili telefona.
Uglavnom samo zakljucam i otkljucem telefon i radi normalno.
 
Nazad
Vrh Dno