Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

U multitaskingu klikni na onu spenadlicu u gornjem desnom cosku sto stoji pored X.
 
20-og stize update na 8.2...Setili se da i R4p postoji :)
A nesto se prica da ce i R4 dobiti Global rom.Jos malo pa saznacemo :)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izgleda da izlazi i za Redmi 4 [emoji5]

Jel potrebno odraditi prethodni backup nekih podataka ili će sve ostati u telefonu nakon update-a ako se update radi preko aplikacije (Global Rom je trenutno u telefonu) ?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Sve ostaje.Ali uvek uradis backup, nikad ne znas sta moze da krene po zlu.Sto je sigurno, sigurno je :)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Posle nekoliko odlaganja stigao i ortaku fon, nasi utisci fenomenalni, osim kamere koja je tanka, ali opet obojici poslednja rupa na svirali. Autonomija neverovatna u poredjenju sa bilo kojim fonom do sada, Snap 625 kao sat za sada.
Stigao sa 8.1.2.0 MBEMIDI, godinu garancije, 180evrica.
 
Poslednja izmena:
Aj kad neko rutuje global rom neka baci link za tutorijal....sve sto nalazim na netu je za vendor romove.

Zanima me ide li se na twrp i supersu ili kingroot apk. I radi li OTA posle toga

Sent from my Z5
 
-Pratim temu od pocetka i nisam primetio da je neko imao ovakav problem. Naime, telefon se zadnjih 2 dana par puta sam restartovao sam od sebe, a jednom prilikom ugasio i nije hteo da upali neko krace vreme, upalio crn ekran i nista dalje, kao da ne podize sistem. Da li neko ima predstavu u cemu je problem i koje je potencijalno resenje? (Kidence tipujem na tebe :wave: ) Da li bi hard reset resio problem mozda?
-U pitanju je 8.1.2.0 MBEMIDI verzija software-a.
Hvala unapred, Kosta.
 
Desava se to, nista strasno.Ceka se update na 8.2 tokom ove nedelje.Resice to valjda...Ima tu jos par stvari za popravi...Imajte na umu da je ovo tek prva verzija Global rom-a za ovaj telefon, a samim tim i novi cip SD 625... ima tu jos mnogo peglanja softvera.
Kada se ugasi sam, samo duze zadrzis power oko 20-ak sekundi i posle nastavis kao da se nista nije desilo... ;D

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Od skoro je pocelo da mi iskace obavestenje za mi wallet has stoped working. Iskljucio sam sve notifikacije za wallet koji pritom nisam ni registrovao al ovo dosadno obavestenje i dalje izlazi. Ima li neke pomoci?
 
Settings-installed apps-mi wallet-clear data and cache...reboot...Probaj...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Velika dilema malo offujem temu redmi 4 prime 32 ili redmi pro 64 telefon je za lepsu polovinu, ja sam tipovao 4 prime zbog podrske softverske i snapdragona. Kamera joj je bitna kao svakom zenskom, neigra igrice posto sad ima xperiu m2 mislim da ce joj kamera biti full na oba dve kartice koristi sim takodje. Neka preporuka.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ako je kamera presudna ja mislim redmi pro ili note 4
 
Samo polako, bice :) Nikada ne puste odmah za sve...Prvo ide beta srecnicima, pa tek onda ako sve bude ok za sve ide update...
I pise od 20-og... Neki uredjaji(modeli) su vec dobili...tako da gledaju da i servere ne opterete...Ide po etapama...
Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kupih danas za prijatelje Redmi 4 MIUI Version Global 8.0 Stable 8.0.5.0 (MCEMIDG)

ali su stariji ljudi i zeleli bi da imaju srpski jezik na telefonu sto ovaj nema. :(
Koji ROM ubaciti i po kojem upustvu a da ima srpski jezik. Ili da li je moguce samo jezik instalirati
 
Danas mi se javi prodavac sa ebay kod kojeg sam naručio MSVII case za R4P i kaže da mu je carina vratila pošilku, zašto bi neko vratio jednu masku sa carine, zaboga ?

Dogovorili smo se da mi je odmah pošalje ali opet to znači mesec dana čekanja...
 
Inače, vidim da je masa na miui forumu malo popizdela zbog odugovlačenja oko ovog update-a, čini se da je Xiaomi koncetrisaniji na izbacivanje novih modela a da popušta sa podrškom za postojeće...Moraće ponuditi Nugata relativno brzo za širi spektar telefona kako bi se raja ohladila.
 
Kakav je srpski jezik na EU rom-u ? Jel upotrebljiv ili je baš u haosu ?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Nekada bio dobar, vise nema podrske na Xiaomi.eu za srpski...Sada jedino ima na weekly rom-u koji je zasnovan dev rom-u... Uzas, to je 80% engleski, 20% "srpski"...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Kakva je onda korist od eu roma?

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Pa kada nema zvanican Global, onda EU posluzi.Radi mnogo bolje neko kuvani Kineski rom. Imas kompletan rom, vec ubacene Google apps, izbaceno kinesko smece, imas twrp, root i mozes ga modovati po zelji...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Pomoć: drugar kupio tel u Kini, pokrenuo/aktivirao ga sa kineskom karticom i ocigledno kreirao Mi account. Nije kreirao nikakve Google accounte.. Sada ne moze da ga pokrene u Srbiji sa nasom karticom jer trazi kinesku preko koje je aktiviran a kineska u Srbiji ne funkcionise uopšte. Hard reset ne pomaže... Šta raditi? Osim vratiti u kinu i sa kineskom karticom se izlogovati(to je zadnja opcija i treba je peicekati 3 meseca).
d42e27d00b009b3a08ea9ac58a013130.jpg
 
Mi acc nema veze sa karticom, nego se vezuje za telefon.To je vid zastite telefona.Neka ukuca sifru koju je napravio za Mi acc i to je to...
Ako je napravio Mi acc samo preko tog Kineskog broja telefona(nije preko mail-a) treba mu ta kartica aktivna jer ce mu stici poruka na njega za reset sifre(sto u ovom slucaju nije moguce jer kazes da ne radi kod nas) ako je pravio preko mail-a, neka samo resetuje sifru preko tog mail-a za koji je vezao mi acc...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, pregledao sam temu ali mi se čini da nigde nisam video da je pisano o jačini blica? Ako bi neko mogao da mi uporedi da li je u rangu sa npr samsung j5 2016 ili je jači/slabiji. Možda je banalno pitanje, ali pre par godina je žena kupila gigabyte Rey 3 koji je imao užasan blic (jedva je svetleo).
Hvala!
 
To je problem jer ne zna tu sifru... Zna da je aktivna kartica lako bi, dobio bi reset sifru i to je to... Znaci nista bez aktiviranja kartice...
Da li je ista drugo moguće? Novi rom? Nesto preko kompa?
 
Nazad
Vrh Dno