Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Pa nije to raketa, vec telefon kao telefon, manje vise se svi isto popravljaju.
 
Imas iskustvo ili pricas onako?!

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Menjali drugar I ja bateriju na Xiaomi redmi 3 (onom prvom bez fp, valjda mtk?), pratili neki tutorijal I to je to.
 
Mislio sam na popravku maticne ploce i slicnih problema...a ne na zamenu baterije...

Danas svako ko uz YT i neki dobar tut moze to da uradi.
 
Ne znam da li neko jos popravlja maticne na telefonima sem ukoliko se ne menja neki konentor koji je fizicki oštećen ili tako nešto.
Danas se sve menja.

Mojoj zeni su zbog displeja menjali ceo fon.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Pa maticna se ne menja iz razloga sto moze da se polomi u transportu, a i zbog toga sto redovno salju neispravne.

Ali zato mikrofon, zvucnik, powerbutton, USB konektor se menjaju na svakom telefonu isto, otkacis konektor sa maticne I zakacis novi. Sigurno i za sve to ima tutorijali na yt.
 
Poslednja izmena:
Ok.A delove nadjes na Aliju? Pricam o pravim servisima , ne o kucnoj radinosti.
Kada sam rekao m.ploca, nisam bukvalno mislio na popravku iste...



Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Niko ti ne garantuje da taj pošten lik sutra neće ostati bez kinte i onda bataliti taj posao tako da nemoj mnogo da uzimaš za ozbiljno tu garanciju.

Ja sam uzeo od čoveka sa foruma (ima ga i na KP) i mogu reći da sam prezadovoljan jer mi je čovek izašao u susret i poslao isti dan telefon a popodne sam poručio, pritom je prvi na KP počeo da prodaje R4P sa Global Rom-om, dok je većina uveliko pisala da telefon ide sa Global Rom-om a isti nije ni izašao zvanično. Za mene to dosta govori o ozbiljnosti.

Što se tiče kvara i garancije, to je rizik kupovine telefona sa KP. Na to ne računam uopšte, ako ti ne odgovara kupi Samsung po 3x većoj ceni sa garancijom u Srbiji i uživaj.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Slazem se apsolutno, ali isto to vazi i za svakog drugog prodavca Xiaomi telefona:d
Kako god, nebitno vise, necu ulaziti u tu pricu, jer vidim da, kao i sve ostalo kod nas, ova prica polako ode u nekom drugom, nepotrebnom pravcu.
 
Poslednja izmena:
Servisi u vecini odavno vec ne popravljaju, nego menjaju delove.
Postoji mali broj servisa koji jos uvek znaju da urade svoj posao.
Kad je rec o Xiaomi telefonima mozda ne racunati u startu na bilo kakvu garanciju.
Moj slucaj: Ja sam pri kupovini telefona dobio informaciju da postoji servis u Bukurestu gde se salju telefoni ukoliko za to bude potrebno, a telefon sam uzeo u prodavnici gde sam dobio pisanu garanciju od 2g. Ne racunam na kvar, ali neka stoji.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Servisi u vecini odavno vec ne popravljaju, nego menjaju delove.
Postoji mali broj servisa koji jos uvek znaju da urade svoj posao.
Kad je rec o Xiaomi telefonima mozda ne racunati u startu na bilo kakvu garanciju.
Moj slucaj: Ja sam pri kupovini telefona dobio informaciju da postoji servis u Bukurestu gde se salju telefoni ukoliko za to bude potrebno, a telefon sam uzeo u prodavnici gde sam dobio pisanu garanciju od 2g. Ne racunam na kvar, ali neka stoji.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Moze na PM gde si uzeo, cisto da i nju stavim u obzir, posto kao je krenulo kupovacu vise telefona, 2-3. :)
 
Da li je neko primetio nesto neobicno vezano za rotaciju ekrana? Cini mi se kao da se ne rotira uvek. Recimo, ne rotira se kada sam u sms porukama default app. Takodje se ne rotira kada mi je aktivan music player.
Ne vidim nigde u podesavanjima nesto vezano za to sem onog da ga iskljucim skroz.
Inace rotacija radi na viberu, navigaciji, slikama sasvim normalno.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Fabricka app za poruke, kao i jos neke, cini mi se Video ili slicno, nemaju momentalno opciju rotacije. Mislim da ce to doneti neki od narednih apdejta.
Probaj neku drugu sms app, sa playa, preporuka Textra, mislim da ona podrzava rotaciju.

Sent from my S7 Edge Gold Platinum
 
Ok, poigracu se. Player sam resio.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Danas sam cackao oko updatea i kada sam downoadovao on je odradio update, preko wifi. Medjuti, opet sam kliknuo download i opet je skidao neki paket i odradio update i tako 3 puta. Da li su to zaista neki apdejti ili vrti istu stvar, vidim da opet imam opciju download... Napominjem da do sada nisam ro radio i ni jednom nisam nista apdejtovao, ubacio sam global rom pre 20tak dana. Nije mi podeseno da sam automatski skida i apdejtuje bilo sta jer volim ja da znam i vidim sta se desava.
 
Stalno si isti rom koji vec imas skidao i update-ovao :)


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Jel to onda bio zaista update? Nesto novo doneo?
 
Ne, isti rom 8.1.2.0 koji imas si skidao i ponovo instalirao :)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Jel to neki bag MIUI-a? Jer na prethodnim androiduma(samsung uglavnom) je bilo dosta apdejta i peceva dok ne izadje novi android. U cemu je fora da se kao sam apdejtuje? Tu opciju znaci imam od kada sam rucno ubacio novi rom? Da li ce biti ovde nekih zakrpa?
 
Developer rom ima nedelji update(petkom), dok Global Stable jedan u mesec-dva... Dev rom je beta rom i u njemu se stvari testiraju, pa kada se ispeglaju onda se implementiraju u Global Stable.
Bice update, polako... ;)
Nije to bug, to je tako na MIUI.
A automaski update, znaci da kada izadje novi update...on skine sam i izbaci da imas update, tvoje je samo da restartujes telefon i on odradi update.
Ako podesis da sam radis update, moras ti proveravati za update, potvrdis da zelis, on skine i isto odradi update.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad je sve jasnije. Hvala.
 
Btw, pod update se vode i fix-evi i patch-evi, ne samo nova verzija Androida... ;)


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ja porucio devojci ovaj sto je neko preporucio i zeznuo se, mnogo je tanak i ne stiti uopste staklo, tj ne prelazi preko ivice rama.
Tikigogo Sandstone TPU Case For Xiaomi Redmi 4 Prime Pro / Standard Thin Soft Silicone TPU Back cover case for Redmi 4 Pro case
http://s.aliexpress.com/JV3uiq22
(from AliExpress Android)

Sad cu morati drugi da kupim[emoji12]

Ova obecava, jel probao neko?
COCOSE Fashion business Soft Silicon TPU Shockproof Armor Case Cover for Xiaomi Redmi 4 Prime pro 5.0 inch Phone
http://s.aliexpress.com/MzeMvaaA
(from AliExpress Android)

Ili ova
GKK NEW Brushed Silicone Phone Case For Xiaomi Redmi 4 Pro Case Cover Coque Redm 4Pro Fundas Caso de telefone 4Pro Phone Cases
http://s.aliexpress.com/6ZJzaAn2
(from AliExpress Android)

Sent from my Z5
 
Poslednja izmena:
Ovaj sa prvog linka prelazi preko ivice stakla i i stiti staklo..Taj koristim ja i odlican je.
Imas cak i slike u temi gde se lepo vidi da prelazi.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Kidence

Predpostavljam da si uzeo crnu masku. Kako izgleda uz zlatni RN4 ?

Meni danas stigao providni silikonski case i telefon je baš došao do izražaja. Jedino što mi bode oči je što je kod Volume tastera malo iskrivljena guma. I dalje se čeka zlatni case. [emoji4]

e70189d0c402b0b60d2033b621494930.jpg


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Meni se svidja, crna ok izgleda...
Tu probaj fenom da zagrejes(skines maskicu) i da ispravis(grejes i guras ka unutra), ja sam tako vracao u normalu silikonske maskice koje se tu iskrive...
Moze da se izvuce da bude savrseno,samo treba malo vise strpljenja.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mizerno prelazi, toliko malo da kad polozim tel na staklo on na zastitnom staklu stoji, ko voli bas thin case odlican je. Ali za ovu moju sto joj ispada cesto nikakva zastita

Sent from my Z5
 
Pa ti si napisao da ne prelazi preko stakla...
Preko stakla prelazi, ali ne prelazi preko tempered glass. ;)



Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ispravljena guma posle 30 sekundi grejanja fenom. [emoji2]

Hvala za savet

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Odose cene u nebo za R4p...
Crni na Aliju 185$... hahaha
Ko je kupio, kupio je :) Ko nije,morace da se otvori.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno