Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Otvori zeljene apps i izadji iz istih.
Udjes u Recent apps (prvi kapacitivni taster), i odatle ih zakljucavas svajpovanjem na dole i biranjem opcije LOCK.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Hvala!
A i dalje mi ne stizu poruke lepo na Vajberu, tek kada otkljucam telefon. Vacap radi kako treba.

Edit - uspeo sam da namestim !
 
Poslednja izmena:
Sinoc mi ispadne fon i okrnji mi zastitno staklo. E sad to zastitno ne ide preko celog ekrana... Koje se staklo vama najbolje pokazalo?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
http://www.teamandroid.com/2017/06/14/root-xiaomi-redm-4x-miui8-android-firmware/

1.unlock bootloader
2. Instal twrp
3. Root 4x
4. Sa play store skini build.prop app
5. https://www.google.rs/amp/s/forum.x...redmi-4x/themes/mod-gcam-slo-mo-t3703331/amp/
Malo google,malo pročitati sta je twrp.

Захваљујем ти се на одговору, можда ће користити неком другом, фон је био поклон за мајку и сигурно неће бити рутован, буџен итд.
Искрено ни за себе сад више не бих то, прошло ме је још одавно кад сам имао xperiu и висио на xda неко време правећи себи прву ћириличну тастатуру, мењајући ромове итд.
Интересовало ме је да ли може некако елегантније све то. Вероватно не. Остало ми је да замолим ове из шаомија да сами то одраде, чудо је колико та фирма слуша корисничке коментаре преко оног интерног фида ;-)

Иначе да одоворим на нека питања од пре, телефон је дефинитивно најбоља куповина за то колико кошта па и више(брз, флуидан, стабилан, леп итд), једино да поправе ту камеру ако могу и штета што нема нфц (и да фале светла на доњим дугмићима). Редовно ажурирају на нове андроиде чак и старије телефоне, пошто видим да неко пита, углавном је довољно сачекати мало, ко не жури и добије лепо на ота. Нова деветка(миуи 9) са нугатом (7) ради мало брже него пре и има пар опција више, тако да дефинитивно урадити апдејт кад понуди.

Опет да питам, да ли је могуће на српском офлајн на андроидима диктирати и ако није да ли ико има неки инфо кад ће моћи?
 
Na 4X, kad proveravam stanje sa *100# dobijem poruku invalid mmi code, ako dodam zarez na kraj onda mi prikaže stanje, ranije je radilo kako treba. Probao na starom (glupom) telefonu sa istom karticom i *100# radi kako treba. MTS - prepaid. Ima li neko ideju u čemu je problem?

edit: nvm, evo rešenja
http://en.miui.com/thread-203547-1-1.html

Ni internet mi ne radi, a radio je sa drugom karticom... to je verovatno pitanje za MTS...
 
Poslednja izmena:
Na 4X, kad proveravam stanje sa *100# dobijem poruku invalid mmi code, ako dodam zarez na kraj onda mi prikaže stanje, ranije je radilo kako treba. Probao na starom (glupom) telefonu sa istom karticom i *100# radi kako treba. MTS - prepaid. Ima li neko ideju u čemu je problem?

edit: nvm, evo rešenja
http://en.miui.com/thread-203547-1-1.html

Ni internet mi ne radi, a radio je sa drugom karticom... to je verovatno pitanje za MTS...

Koju verziju ROM-a imaš?
 
Jel neko uspeo da nadje staklo/foliju koji ne izgledaju "sveže odlepljeno" po ivicama?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Pa i ja pitase koje staklo najbolje al svi cute :) ja sam stavljao ovo sto ne ide preko celog ekrana...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Ja sam alija narucio 2 stakla. Nijedno nije 2.5D ioako kazu da jeste. Ima onaj mali zazor, nije bas od ivice do ivice tako da bas ne mogu da preporucim. Sto se tice odziva on je ok, jedino mi malo smeta sto je staklo malo ko ogledalo ali valjda to tako treba :)
Ruku na srce koliko para sam platio ta stakla super su :) Mozda ona skpuplja 4$+ su stvarno 2.5D
 
Hvala ali do sada nisam "čačkao" telefon i nemam baš neku želju da to radim, MTS support devojka reče da je poslala radni nalog jer verovatno internet na ovom broju nije nikad bio "pušten" (prilično stari broj), videćemo...
 
Jel stvarno ovako osetljiv ?
Kao da je osteljiviji i od 4A i 5A
a i od Nokia
 
Ja sam preko Remi 4 prime presao kolima :smash:(opel zafira, skoro 1.5 t), eno ga kod zene i dalje radi ok. :D
Malo je ulubljen, tamo gde je ispod njega bio kamencic kad sam ga pregazio, ima i sitnih ogrebotina, ali sve i dalje na njemu funkcionise.
Jedino mi se slomilo zastitno staklo, ono kinesko, u boji sa aliexpresa...
Kad se stavi u futrolu nista se neprimecuje.
Tako da mogu da potvrdim da je vrlo cvrst telefon..;)
 
Hm, ipak nije isto pritiskanje i savijanje i udarac. A Prime je i drugaciji od 4X, kao i 4A i 5A.
 
Hm, ipak nije isto pritiskanje i savijanje i udarac. A Prime je i drugaciji od 4X, kao i 4A i 5A.

Ma ok slazem se, ali stvarno je exstra da jedan mob izdrzi pritisak od 1.5 t (doduse samo sa jednim tockom) i da nastavi da radi kao da se nista nije desilo...:p
Da mi nije ispao na sljunak nego na ravnu povrsinu ne bi imao ni ovoliko posledica.
 
Meni je nažalost moj 4x ispao već drugog dana dok sam ga vadio iz džepa (privikavao sam se na toliki telefon) i to na asfalt. Od oštećenja je jedino plastika na jednom ćošku ulubljena, ali se to ne primećuje mnogo pošto je cela plastika a ne samo spoljašnji sloj crno-teget boje. Desilo mi se i dva puta da mi je iskliznuo iz pantalona u ordinaciji pri penjanju na krevet. Tu je dobio par sitnih ogrebotnica koje se vide samo kad je ekran isključen. Valjda od sitnih kamenčića na podu. Ispadao mi je još par puta možda u sobi ali bez vidljivih posledica. Tako da na osnovu tog iskustva, rekao bih da situacija kada telefon pada direktno na ekran (kao što se vidi na klipovima), a ne na neku ivicu, izuzetno retka, a da ne bih zvučao kao neko ko ohrabruje ljude da ne koriste nikakvu zaštitu, svako nek radi kako misli da je najbolje za njega.
 
Kakva je jačina zvuka na Redmi 4 u odnosu na Redmi Note 4? Ima li nekih razlika u kvalitetu razgovora, prvenstveno glasnoća sagovornika i da li ima distorzije glasa kad se ne priča baš direktno u mikrofon?

Gledam telefon za stariju osobu, pa bi mi ove informacije baš značile.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Drustvo, Redmi 4x 32/3.
Koji procesor ima? Jeste zadovoljni?
Na netu ima octa 2.0 i octa 1.4.
 
Kako da nateram Win da vidi redmi 4x?
Hocu da prebacim slike ali sa fona ali ne mogu.
Odgledao vise tutorijala na netu, probao sve i svasta ali win ne vidi telefon, tj vidi ga ali mu fale drajveri.
 
A sta si odabrao na mobu kad si ga prikacio?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Sve opcije
I photo transfer i mtp...
Sad sam uspeo da prebacim fajlove sa telefona na flash memoriju. To nije radilo jer je flash bio u NTSF fajl formatu. Vratih ga u fat 32 i uspeo sam da prebacujem fajlove iz fona.
 
Stable 9.1.2.0 za Redmi 4X radi perfektno. Savršeno.
 
Ufff.. treba mi pomoc, sinoc mi izasao update neki za r4 prime i ja onako nisam ni gledao i stisnem da se valjda apdejtuje i telefon jednostavno zakucao u sred updatea..
Sad mi stoji samo logo Mi i nista vise, nece dalje da se pokrene, a ni da se ugasi -.-
Da stvar bude jos gora nece komp da prepozna telefon kad ga prikljucim na usb
 
Drži dugo Power tipku dokle god se ne ugasi.
 
Nazad
Vrh Dno