Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

A ima li neke razlike izmedju weekly i stable? :) da znam sta mi je ciniti :)

Jako male razlike i sama reč kaže da je ova "stable" stabilna verzija dok se na weekly verziji konstantno radi i unapredjuje se pa su mogući određeni bagovi. Ne mora da znači da će ih biti, kod nekoga ima kod nekoga ne, i weekly ima neke sitnice kojih nema u stable verziji. Svaki weekly je drugačiji. Jedan će raditi odlično drugi neće i sve tako. Treba svaki redom probati pa videti na čemu si. Ja preferiram zadnji miui 9 stable jer je jednostavno ispeglan do savršenstva.
 
Ljudi jel ima ovaj telefon (r4x) ili nema 4g? Meni uglavnom pise gore h+... A u podešavanjima je na lte... Na obe kartice... Pa me to buni malo...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Da li neko ima problema sa r4p u mts biznetu? Druga kartica mi je bila skoro godinu dana u VIPu. Pre par dana je firma prešla u biznet i non stop se gubi mreža. Tek kad restartujem telefon kartica se uključi. Osnovni broj je u VIPu i nema nikakvih problema.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ja imam biznet mts na drugoj kartici i nemam tih problema...

Jbs ga ja taman pomislio da nema 4g...
Mora da je do kartica...mada sam mtsovu menjao pre par meseci...
 
Poslednja izmena:
Ako si uzeo novu mts karticu, moras zvati Call centar da ti aktiviraju 4G. U MTS-u nije po default-u aktivan 4G.
 
Ja imam biznet mts na drugoj kartici i nemam tih problema...

Jbs ga ja taman pomislio da nema 4g...
Mora da je do kartica...mada sam mtsovu menjao pre par meseci...
Meni za mts karticu piše da je 3g dok je za VIP 4g. U biznetu nam je isključen internet tako da ne znam da li negde mogu da biram tip mreže.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ako si uzeo novu mts karticu, moras zvati Call centar da ti aktiviraju 4G. U MTS-u nije po default-u aktivan 4G.
Znači problem je 4g mreža, bez obzira što nema internet kao uslugu. Pretpostavio sam da je to problem, al kontam ovi to tek neće znati pa bolje ovde prvo da pitam.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Da bi imao 4G, mora biti aktiviran 4G za tvoj broj...Tebi nije aktivan 4G i samim tim mozes maximalno imati 3g/h+.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da bi imao 4G, mora biti aktiviran 4G za tvoj broj...Tebi nije aktivan 4G i samim tim mozes maximalno imati 3g/h+.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ne znam da li sam dobro pojasnio problem... Meni se skroz ugasi mts kartica. Tek kad resetujem telefon ponovo postane aktivna. U opcijama kartice je uopšte nema, samo postoji SIM1 tj VIP kartica. Ono što sam još primetio je da signal katastrofa varira. Skoro nikad nije stabilan, konstantan.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Moja greska, izmesali su se malo postovi... :) To za gasenje ne bi smelo da se desava, probaj da zamenis mesta karticama, pa vidi da li se problem i dalje javlja.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koristim redmi 4x vec nekoliko meseci, i sasvim sam zadovoljan, brzinom, baterijom i miuijem. Ipak imam par zamerki, a najvise me brine problem oko punjenja preko pc usb.

Punjenje preko usb pc kompa je sporo 8+ sati,??? Bez koriscenja telefona . Jel to moze da se podesi da bude kao u struju do 3 sata? Svakako probao sam da ukljucim i charging only, mtp, ptp. Ali isto je... cim utaknem u pc usb.
A sa normalnim direktno u struju punjenjem je sve u redu, oko 2 50 ili 3h.
Sa bivsim telefonima je punjenje preko kompa islo skoro jednako kao preko struje, tako da ne verujem da je to neki normalan standard... Isti problem je bio i kod Miui 8 i sad Miui 9. 1/Nugat..
Postoje li neka podesavanja...?
 
Izgleda da jos nema odgovora na moje pitanje o punjenju baterije preko kompjutera... :S:

Ipak pitacu jos nekoliko novih.... 4x pitanja

Postoji li za Redmi 4x maska za prednji beli deo...? Imam zlatnu verziju, pa ovaj beli okvir nekako mi ne ide uz to...
Pa da li je negde nekako moguce promeniti u istu boju i prednji deo..? Da bude ceo u ovoj sampanj zlatnoj ? Ili bar neke maske, stakla i za prednji okvir gde u Beogradu mogu nabaviti? Nasao sam na Yt ovo samo.. Tempered glass
https://youtu.be/0TKG89ifVVI

Telefon ima povisen, metalizovan zvuk, moze li se poboljsati..?

Video zapisi u HD a kamoli full HD zauzimaju previse megabajta, ni kartice of 500gb ne bi bile dovoljne za snimak duzi od 10 min. Resenje?
Ili neka kamera app koja ima filtere konvertere, al da zadrzi isti nivo kvaliteta zapisa...
Takodje fotografije,a i aplikacije postaju nepotrebno prevelike.

Boja led notifikacija.. Postoji li neka naznaka promene iz samo bele u ostale u narednim Miui verzijama, I dal je neko probao ovaj ROM sto nudi tu opciju
https://youtu.be/95pCFOaKxUA
 
Koristim redmi 4x vec nekoliko meseci, i sasvim sam zadovoljan, brzinom, baterijom i miuijem. Ipak imam par zamerki, a najvise me brine problem oko punjenja preko pc usb.

Punjenje preko usb pc kompa je sporo 8+ sati,??? Bez koriscenja telefona . Jel to moze da se podesi da bude kao u struju do 3 sata? Svakako probao sam da ukljucim i charging only, mtp, ptp. Ali isto je... cim utaknem u pc usb.
A sa normalnim direktno u struju punjenjem je sve u redu, oko 2 50 ili 3h.
Sa bivsim telefonima je punjenje preko kompa islo skoro jednako kao preko struje, tako da ne verujem da je to neki normalan standard... Isti problem je bio i kod Miui 8 i sad Miui 9. 1/Nugat..
Postoje li neka podesavanja...?

Ja mislim da je to zato što punjač šalje 2 A. Usb na kompu šalje 0,5 A. Logično je da se sporo puni.
 
Uzeo sam danas 4x, zadovoljan sam svime osim glavnom kamerom - ima lag kada je pomeram, to mi je bas bezveze.

Koju foliju/staklo koristite? U radnji su mi stavili neko staklo, ali uopste ne legne lepo na ivice zbog blago zakrivljenog ekrana. Mozda bi neka folija bila bolja jer je manje kruta?
 
I ja sam uzeo ovaj model pre nedelju dana. Sve je super sem kamere. Malo sam se iscimao i instalirao onu modovanu Gcam.Razlika u kvalitetu slika je neverovatna. Pre ovoga sam imao nexus 5x,tako da sam navikao na ekstra kameru,a na 4x stok kamera je stvarno katastrofa. Izguglaj malo i idi na XDA forum,vredi da se instalira Gcam.Sto se tice stakla za ekran ja sam ga skinuo isti dan kad sam ga i stavio,stvarno je bezveze.
 
Ocete da me naterate da se zezam sa gcam :D iako se nisam nikad nesto puno zezao sa telefonima :)

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Koju MIUI verziju flešovati na Redmi 4 Prime, i može li neko da mi pošalje uputstva/linkove za sve što je potrebno, pošto sam davno to radio sa svojim Mi4, ne znam ni odakle da krenem sad, a telefon nije moj pa da ga slučajno ne bih brickovao. :D
 
Да ли је могуће офлајн диктирање на српском?
Може ли директан линк за Gcam упутство за Redmi 4x и ради ли то без рутовања?
 
Да ли је могуће офлајн диктирање на српском?
Може ли директан линк за Gcam упутство за Redmi 4x и ради ли то без рутовања?

http://www.teamandroid.com/2017/06/14/root-xiaomi-redm-4x-miui8-android-firmware/

1.unlock bootloader
2. Instal twrp
3. Root 4x
4. Sa play store skini build.prop app
5. https://www.google.rs/amp/s/forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-4x/themes/mod-gcam-slo-mo-t3703331/amp/
Malo google,malo pročitati sta je twrp.
 
Poslednja izmena:
Dragi forumasi,

Procitah zadnjih 20ak stranica, a nikada nisam imao android, pa imam par dilema.
Telefon ce koristiti starija osoba i jedino sto je bito je velicina ekrana (sto ispunjava telefon) i fluidnost osnovnih aplikacija (pozivi, SMS, viber i whatsapp). Da li je potrebno da ga nesto posebno cackam kada ga kupim (jer to nikada nisam ni radio kod svoje matore lumije)? Koji update androida najstabilnije radi za sada? Itd
I da li se vise isplati Redmi 4x ili Note 4? Zbog cene i velicine bih pre na 4x, ali koja je razlika u realnom radu?

Izvinjavam se sa glupim pitanjima, ali u zivotu u ruci nisam drzao android telefon :D
 
2 dana koristim 4x, pa nisam bas toliko merodavan, ali za sada sam prezadovoljan. Dobra izrada telefona, odlican ekran, dobar zvuk. Ima bas premium izgled i osecaj u ruci, nista ne krcka i dosta je tezak. Po izgledu me podseca na Iphone 6.

Odmah sam apdejtovao softver, sve sam radi, samo se "pusti" apdejt. Koristim Novu Prime, pa sam se navikao na izgled.
Aplikacije su fluidne, sve radi super, bez greske i laga za sada. Ako je meni sa 25 brzo, bice i starijoj osobi valjda :d

Mane - vec sam napisao, zadnja kamera je losa.
Presao sam sa Note-a na 4x pa mi je mali problem kucanje, dok se ne naviknem manju i zbijeniju tastaturu.
I jos jedna mana, mada je moguce da je zbog zastitne folije/stakla - desava mi se da ne reaguje dugme ispod ekrana ponekad. Mada je moguce i da ga promasim, pa zato :d

Sve u svemu, za koliko para - i vise nego dosta muzike.
 
Za Viber I WhatsApp ćeš morati da podesiš 3 stvari ( uključiš auto start, isključiš optimizaciju baterije i zaključaš u ram, samo za te dve app), za sve to ti je potrebno bukvalno 30 sekundi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kako da ih ostavim u ram-u stalno, ne mogu da nadjem to? Autostart je vec bio ukljucen, iskljucio sam battery saver...
 
Nazad
Vrh Dno