Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Mnogo dobra stvar

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Ma dobra stvar :) Vozim ja i bez ovoga nego ubace ti crva u glavu :) Generalno vožnja na kadencu može da bude zgodna kad raspališ uz brdo... Uhvatiš ritam i cepaj. Plus ako nakačiš traku za otkucaje srca, nije zgoreg znati kako radi pumpa :) . Mada kao što rekoh može sve i bez ovoga, bitno je da se vozi
 
Vozim i ja dosta bicikl, ovo bi mi super bilo za kadencu.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Runtastic ima ovakav isti senzor koji ja mislim da košta oko 70 evra, što je realno šišanje, pogotovu sa aspekta našeg srpskog džepa, a i realno ovo ne sme da košta više od 30 evra. Ovo bi i moglo i Lego senzorima da se napravi. Imaju Ciklo kompjuteri koji pokazuju kadencu, oko 20 dolara su, ali ne kače se na aplikacije.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Javite ako rešite problem sa tim senzorom. Imam ja jedan BTLE HRM Strap sa kojim mučim muku. Sa aplikacijom BLE Heart Rate se u 90% slučajeva nakaci kako treba, a sa ostalim skoro nikada... Pretpostavljam da je kod mene nesto drugo problem (za nijansu bolje se ponašao na starom samsungu koji je bio na Android 4.4) ali nije loše čuti i vaše rešenje ako ga nađete :)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
da budem iskren, ja bih najradije uzeo 4X - al nema zvanican ROM...mozda bidne, a ja ne zurim...

sto se tice onoga sto pise u specifikacijama, 4A mi sasvim odgovara, ima global ROM, ima band 20;

a sa obzirom da:
ne igram nikakve igre,
nemam nikakve hevi aplikacije,
kamera mi je svaka dobra,

u principu, najbitniji su mi stabilnost i pouzdanost - sve ostalo me zadovoljava...

e sad, ako ti kazes da ga izbegnem, mogu ja i 4 prime da koristim,
mada je to za mene overkill - al ajde...ima jacu bateriju, lepse kuciste i taj citac otiska...

Jesi li siguran da nema 4x? :D
Ja sam narucio pa ce da mi stigne za dan/dva tad cu svakako znati.
Ali mi rece covek da ima google play, nema kineski bloat i to. A i na nekom xiaomi eu forumu sam nasao global rom da postoji, samo se nisam udubljivao jer u fazonu ne treba mi..

A inace onda je bolje svakako da uzmes redmi 4, 4x a razlika u ceni nije neka.
Ako nista drugo bice bolji ugodjaj zbog metala i baterija je veceg kapaciteta :)
 
Poslednja izmena:
fragolan, odakle si?
 
Jesi li siguran da nema 4x? :D

do dan danas, nije izisao zvanican ROM,
mada ljudi, napolju, koji imaju onaj tkz "global" (8.2.1.0 MAMMIEA), kazu da dobro radi;
a i na talijanskom forumu MIUI.IT imas i njihovu verziju ROMa, koja, isto kazu, radi stabilno.

uglavnom, zanimljiv mi je ovaj https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-4X-Global-Edition-5_0-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-435-Octa-core-4G-Smartphone-p-1141850.html

vec sam ovde pitao, pa su mi rekli, da tel radi i sa china stable,
samo meni je to sve novost i nikad nisam video i stoga ne znam kakve su uopste prakticne razlike.

vidim da i na uredjaju sa kineskim softverom moze da se (rucno?) instalira google i sve pratece dzidzbidze,
pa mozda i na taj nacin moze da se premosti dok ne oprave zvanicni.

meni se nesto ne da da se upustam u sve te marifetluke, mada mi se cini da nije komplikovano,
tako da cu sacekati jos malo, ne bi li izasao fabricki ROM, ili cu duzmem R4P, ili RN4.
 
Ja sam totalni noob takodje sto se tice rootovanja/menjanja romova.
Prosto uvek sam imao neki sony/htc i uglavnom je sve radilo fluidno.

Sada cemo da vidimo kad ovo stigne :)
Inace prodavac verujem da zna sta radi pa je mozda on ubacio sta treba.

A i ja koliko vidim nije tolika nauka da se stavi novi rom, ima step by step uputstvo koliko sam video.
 
evo da ti objasnim sta covek misli pod "nema zvanicni ROM":

odes na http://en.miui.com/download.html
i tamo potrazis ono sto ti treba za svoj uredjaj.

ja tamo ne vidim 4x model,
stoga zakljucujem da xiaomi nije objavio zvanicnu iliti oficijalnu verziju softvera mimo kineske,
doduse, ne vidim ni kinesku varijantu.

sve ove druge verzije koje se nalaze u telefonima su, dakle, kao neki kazu, kuvane;

ja priznajem da se slabo razumem u problematiku,
no, ipak mi se cini da nije preterana nauka malko prilagoditi postojeci (kineski, iz fabrike) ROM,
i proglasiti ga za GLOBAL.

sve u svemu,
ovde je problem, verovatno, terminologija - svaki ROM, izuzev fabrickog, je "kuvan", custom, vendor, ili kako se vec zove...

a mozda i gresim, jelte...
 
@Mirkoli

Ne znam sta covek misli pod 'nema zvanicni ROM', ali i Kinezi i na KP prodaju telefone sa uflesovanom Global verzijom (Xiaomi, nije kuvan ROM). Kada je izasao 8.2.4.0, skinuo sam Recovery verziju sa MIUI foruma i uflesovao preko MIUI updatera.
Na telefonu dodju preinstalirane neke MIUI aplikacije, ali su korisne (prebacivanje podataka sa starog telefona, MIUI forum, pravljenje profila kod MIUIja i na njihovom oblaku, daljinski upravljac...). Mislim da se sve moze deinstalirati ako smeta.
Dakle, telefon je bio 100% upotrebljiv po prvom palenju.

Hvala obojici na pojasnjenju :)
Evo sutra kada stigne uradicu screenshot da vidimo koji je rom i sta kaze.

Pa ako je neki losiji valjda cu umeti da ga sredim :)
Mislim bitno je da radi, da nema neki bas bloat i da ne srce baterju neka aplikacija..
Sve ostalo moze da se dosteluje.

A i to sam video da na Aliexpressu prodavci ga izbacuju sa Global romom nekim, tako da mislim da je ok :)
 
Sad vidim da sam u pogresnoj temi :D
Ja pricam od Note 4x, a vi o Redmi 4x... Izvinjavam se...
Reportovacu svoj post da ga obrisu, da ne unosi zabunu :S:
 
Planiram da kupim sestri jedan Xiaomi ( u kući već imamo 3x RN3pro i jedan redmi 3x) troumum se između redmi 3x 32gb, redmi 4 i redmi 4 pro. Naginjem ka redmi 4 pro, pa me interesuje par stvari, kakva je kamera u odnosu na ostale? Nadam se da je bolja i da je video noću bolji od rn3pro jer je na redmi 3x bolji? Da li ima problem sa ekranima kao redmi note 4x? I kog prodavca na KP preporučujete ( može na pp)?
 
Poslednja izmena:
Možda se sam zaboravio fiziku, ali može li magnet na aluminijum... Mislim, ako su leđa na ovim telefonima aluminijumska... Ili metalna...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Evo danas sam uzeo Xiaomi redmi 4x pa da dam kratak prvi utisak :)

-Pakovanje je klasicno, bela kutijica.
Unutra se nalazi punjac (kineski), iglica za sim karticu i uputstvo na kineskom. Nema slusalica.
-Sam telefon je zasticen dobro, ima folije itd.

-Sam telefon je metalan, lepo lezi u ruci i nije klizav, uzeo sam crne boje i na oko je lep (subjektivno)
Ekran je onaj zaobljeni 2.5d (ako ga tako zovu?) i lepo klizi prst po njemu, i dalje koristim Sony i sam prst ide "lakse" po ovom ekranu.

-Prvo paljenje posle sim kartice ubacene, idu redom podesavanja i sve je klasicno. Ima YT, gplay, gboard tastaturu, ostale opcije su klasicne.
Sve sto sam instalirao radi za sada, od banke, preko parking manijaka, neki stream programa.. Od drustvenih mreza imam instagram.

Sinhronizacija je ukljucena, WA poruke mi stizu normalno, nisam nista zakljucavao itd. MTS mrezu je prepoznao odmah i instalirao internet podesavanja.
Sam telefon je podesen da primarno trazi LTE mrezu.

Sve mi za sada radi fluidno, nisam osetio neke trzavice.
Senzor za otisak radi odlicno, otkljucava telefon samim dodirom preko njega.

Ekran je vrlo lep, ima jasne boje i ostar prikaz na telefonu od 5 inca.

Ukratko to je to za sada :)
Ko hoce neki budget fon, nece da se pokaje

N86PMJY.png

ROP17Ov.png

xgSZMzK.png

JEJCHTk.jpg


sEv9fKr.jpg
 
Da li je rešen problem sa ovim OTA update 8.2.4.0. sve ne želim da resetujem tel na fabrička pa da probam. Znači skine ga i resetuje se i ništa,ne apdejtuje ga ... Pratim temu, da nisam preskočio ako je neko napisaonrešenje?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Da li je rešen problem sa ovim OTA update 8.2.4.0. sve ne želim da resetujem tel na fabrička pa da probam. Znači skine ga i resetuje se i ništa,ne apdejtuje ga ... Pratim temu, da nisam preskočio ako je neko napisaonrešenje?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Problem je u trenutnoj verziji, verovatno imas 8.2.1.0. Cim se telefon vrati na poslednji stabilan rom update prodje bez problema.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Da, imam taj prethodni 8.2.1.0 update. Znači ništa ne bi pomoglo da resetujem tel?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Da, imam taj prethodni 8.2.1.0 update. Znači ništa ne bi pomoglo da resetujem tel?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Ne, vec su pokusavali citao sam malo na miui forumu. To se i meni desilo, ja sam flesnuo stable zadnji i posle toga je normalno uradio update.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Vi koji imate Pro/Prime verziju, mislite li da je kvaliteta kamere i slika porasla u odnosu na onaj prvi ROM kada je taj mobitel tek izašao ?
I kako bi sada usporedili kameru sa nekim Redmi 3 Pro ili Redmi Note 3 recimo.

Na youtube review-ima vidim da hvale Note verzije sa Snapdragon procesorom, da su softwerski kamere dosta napredovale u odnosu na mediatek verzije, i da su dosta bolje od njih. Tako da pretpostavljam, pošto je iznutra Prime praktično isti kao Note (Snapdragon) verzije, da je i on sa novim ROM-ovima napravio pomak na bolje.
 
Pozdrav jel ima neko utiske za Redmi 4A ili 4x gde je najbolje poruciti domaca varijanta sa KP ili preko aliexpresa gearbesta jel narucivao neko koliko je izasllo ta varijanta za srbiju
 
Poslednja izmena:
Vi koji imate Pro/Prime verziju, mislite li da je kvaliteta kamere i slika porasla u odnosu na onaj prvi ROM kada je taj mobitel tek izašao ?
I kako bi sada usporedili kameru sa nekim Redmi 3 Pro ili Redmi Note 3 recimo.

Na youtube review-ima vidim da hvale Note verzije sa Snapdragon procesorom, da su softwerski kamere dosta napredovale u odnosu na mediatek verzije, i da su dosta bolje od njih. Tako da pretpostavljam, pošto je iznutra Prime praktično isti kao Note (Snapdragon) verzije, da je i on sa novim ROM-ovima napravio pomak na bolje.
Ja nisam primetio neku razliku. Mada, ja stock kameru skoro da uopšte i ne koristim. Skinuo sam SnapCamera, podesio je kako treba i fotke su dosta bolje nego kad se koristi stock...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Pozdrav imam ponudu za xiaomi redmi 4 pro 3/64 gb, pa neki savjet predlog jeli bolji kvalitetniji od 4x ili obicnog note 4.

Poslato sa HUAWEI NXT-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Možda se sam zaboravio fiziku, ali može li magnet na aluminijum... Mislim, ako su leđa na ovim telefonima aluminijumska... Ili metalna...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Magnet ne privlaci ni jedan obojeni metal, samo cisto gvozdje.
Ti magneti o kojima ti pricas moraju doci sa nekom plocicom u kompletu. Ne postoji telefon koji ce privlaciti magnet sam od sebe u toj meri da se koristi za taj nosac bez ikakvog dodatka.
 
Ja sam uzimao taj magnet za auto. Dodju uz njega dve plocice. Jedna veca za one koji koriste neki kejs pa se umetne izmedju fona i kejsa, a za one koji ne nose nista od zastite ima druga koja ima samolepljivu traku i lepi se direktno na telefon. E sad ne znam koliko je taj lepak jak i da li moze da se skine bez ostecenja kucista ako pozelite da ga skinete. Ja koristim ovu sti se ne lepi jer imam kejs.

Послато са HTC Desire 310 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Magnet ne privlaci ni jedan obojeni metal, samo cisto gvozdje.
Ti magneti o kojima ti pricas moraju doci sa nekom plocicom u kompletu. Ne postoji telefon koji ce privlaciti magnet sam od sebe u toj meri da se koristi za taj nosac bez ikakvog dodatka.
Pa to sam i kaz'o... [emoji4]

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Pa koji telefon ima gvožđe u sebi pa da bi radio na Samsungu a ne bi na Xaiomi- ju. Princip je isti kao oni punjači na magnet.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno