Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Ovaj kaže baš 5.
Inače milimetar i po je bilo na prvom ajfonu, to jest prvo gorilla staklo ikad na nekom telefonu. U principu dosta je tu marketinga, novije generacije gorile jesu bolje i na udar i na grebanje ali ni izbliza ta razlika nije koliko je marketing mašina predstavlja.
 
Uzeh Pocophone, jako je dobar. Zadovoljan sam.
Jedina mana su notifikacije, koje su u rasulu, neke opcije se razlikuju od aplikacije do aplikacije.

Telefon vredi vise od novca koji kosta.
 
Stigao Poco i kod mene. Odluka je pala zahvaljujući svima vama. I drago mi je da sam vas poslušao. Baš sam zadovoljan telefonom.

Uzeo mofi, kvalitetna je ali je ipak dosta povećala telefon za moj ukus. Ipak koristiću je neko vreme dok ne nađem nešto drugo.

E sada recite koje staklo da poručim kako ne bi imao problema sa prašinom, kako su se žalile kolege ispred? Ima neko dobar link?
 
Pozdrav,
Interesuje me da li je neko pored Pocophone imao i Mi8? Vredi li razlika u ceni?

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Ja sam imao, naravno da vredi.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
OIS, amoled i premium materijali. Vredi bar 100-150e, a tolika nije razlika.

Nekome OIS nije bitan, kao ni amoled, i materijali korišćeni.

Verovatno bi uzeli Mi8, a ne Poco. Tako da ako ti ništa od toga nije bitno slobodno Poco uzmi.
 
Po meni vredi, sad je oko €60 razlika na KP.
Meni je npr bitnija baterija i 3.5mm ulaz, svakako ide u masku/staklo. Zavisi od prioriteta.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Po meni vredi, sad je oko €60 razlika na KP.
Meni je npr bitnija baterija i 3.5mm ulaz, svakako ide u masku/staklo. Zavisi od prioriteta.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
Manju bateriju nadoknađuje amoled ekranom. Kod Mi8 nije SOT kao kod Pocophona ali je vrlo blizo. Ostalo je Djilkosh objasnio.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Hvala na savetima. Iskreno izrada nije prioritet posto ide u masku + staklo u svakom slucaju. Amoled mi stvarno nije preterano bitan, jeste ok, ali ne presudno...
Vredi li dati onda 330€ za 6/128 Armored Poco?
Citao sam dosta o manama ovde u temi, pa reko' cisto da pitam, posto uzimam fon da ga koristim bar godinu-dve...

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Po meni vredi, sad je oko €60 razlika na KP.
Meni je npr bitnija baterija i 3.5mm ulaz, svakako ide u masku/staklo. Zavisi od prioriteta.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk

Pa da zavisi dosta od prioriteta, jedan drug je skoro uzeo rn6 pro. Ja ga ubedjivao da uzme Poco ili mi8, kaze nece jer nema infrared, a isto mu bitna baterija, 3.5 ulaz, veliki ekran, voli i fm radio poslusati, kamera nebitna, itd. Njemu taj rn6 pro najbolji telefon u kategoriji do jedno 500e. :D
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima. Iskreno izrada nije prioritet posto ide u masku + staklo u svakom slucaju. Amoled mi stvarno nije preterano bitan, jeste ok, ali ne presudno...
Vredi li dati onda 330€ za 6/128 Armored Poco?
Citao sam dosta o manama ovde u temi, pa reko' cisto da pitam, posto uzimam fon da ga koristim bar godinu-dve...

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
Pa relativno je sve ispravljeno koliko-toliko putem softvera, ja sam mislio da je problem sa touch-om na ivicama bio do hardvera. Bleeding na mom je vidljiv dole gde su navigacini dugmici na odredjenoj nijansi sive/plave boje, pa ne smeta u toku koriscenja. Ostale su te notifikacije, ali ima 3d party resenja. Jednostavno je notch ogroman, i nema tu neke matematike.
@SilentBobStrike
Bolje onda da je isao na Redmi Note 5(pro) 4/64, no dobro, dobar je i taj za te pare.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imaju li svi taj bleeding ili je od fona do fona?

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Ko ce ga znati, 95% ljudi ovo ne bi primetilo, niko od drugara nije imao zamerku na displej kad su cackali telefon, al' ja to gledam sve jer sam picajzla po tom pitanju. Verujem da je na Indijskom Poco F1 mnogo gora situacija nego na nasim Pokofoncima.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Imaju li svi taj bleeding ili je od fona do fona?

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
Ljudi koji se zale na screen bleeding su se vecinom ubili da stvore uslove kako bi to reprodukovali. I na testovima na YT mozes da vidis pod posebnim uslovima (totalni mrak, sa odredjenom bojom na ekranu uz maksimalno osvetljenje) kao nesto se vidi. Kod mene ili toga nema ili ja to ne vidim. Ljudi koji nisu fokusirani na sam telefon vec na njegovu funkcionalnost verovatno ovo nikad nece ni primetiti (pod uslovom da problem postoji).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja koristim mi 8, moja devojka Poco. Istog dana smo kupili telefone, tako da sam upoznat sa oba. Definitivno vredi razlike u ceni.
 
Hvala jos jednom na savetima... Definitivno uzimam Poco... pa cu vas jos smarati u ovoj temi [emoji6]

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Jel moze kod nas da se nadje Cafele TPU soft case (ultra thin 0.4mm)?
 
Poslednja izmena:
Gde je najbolje uzeti poko u beogradu a da nije preko kp i da se dobija garancija 2 godine? 64gb verzija

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Win win, Gigatron, comrade, tehnomanija itd...
 
Havoc zvanični pušten, trebaće sačekati još par buildova, prvi mačići se u vodu bacaju sve i da nije ovakva situacija kakva jeste.

it will be fixed on next update. I'm building blind as I don't have the device but soon we have a maintainer with a poco device so we can fix all device specific stuff
 
I sta je na kraju bila novost za Poco koja se cekala juce?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pozdrav! Da li mi moze neko reci koja je razlika u odabiru regiona na Pocophone-u i da li je region Indije najbolji, da li su bolje preformanse, kamera i tako to? Citao sam neke komentare pa sam procitao kao da je na tom regionu sve bolje. Znam da ima face unlock, ali to mi je nebitno jer ga svakako ne koristim.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Molim ljude dobre volje da mi pomognu.Danas mi stiže Pocophone,pa da mi da neko savet kad mogu da uradim ono bootloader kako se kaže,otključavanje?
I verovatno se gubi garancija ako se naknadno menja sistem?I da mi kažete koji sistem da instaliram,verzija koja je baš dobra kako za bateriju tako i za ostalo,
i za pokazivanje baterije.Hoću reći verzija koja je stabilna i da ok radim,nisam zaludjenik i ne bih da menjam,već da namestim i da to lepo radi.
Isto me zanima tako i za tu gcam.Pa ubuduće korak po korak da mi neko pomogne,jer ovo mi je prvi xiaomi telefon da koristim.Hvala svima u napred.
 
Nazad
Vrh Dno