Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Vredi li nesto hydrogel film sto prodaju na Aliju? Do sada sam koristio staklo za Iphone i bio sam zadovoljan

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ok je hidrogel ali nije ti zastita od pada, samo od grebanja i to radi odlicno. Ne prlja se i ne odlepljuje se, nema ogrebotina, realno dugotrajnija je od stakla koje krene da se krnji polako. I za nijansu je sporija pod prstom, malkice sporije klizi prstom. Ne znam kako drugacije da ti objasnim, drugaciji je osecaj pod prstom. Meni je ok.

Tapatalk from Poco loco
 
moj vam je savet ne menjajte fon ako sve radi, meni je žao sad mog poca. dostojne zamene nema (sve cigle od telefona sa uskim izduženim ekranima i upitnim kamerama).
 
Probao oba, bolje je staklo. Postoje kvalitetna crna stakla na Ali, prepoznaćete ih po naradžastoj nalepnici koja se skida da bi se nalepilo na telefon.

Ne krnji se, niti odlepljuje, a uklapa se u telefon odlično. Sva do sad su se krnjila ko blesava, izgubio sam nadu da postoji kršteno, ali ovo je trajalo godinu dana, dok nije pao telefon ćoškom na reljefnu keramiku i puklo je. Sreća sam naručio dva.
 
moj vam je savet ne menjajte fon ako sve radi, meni je žao sad mog poca. dostojne zamene nema (sve cigle od telefona sa uskim izduženim ekranima i upitnim kamerama).

Kapetane na koji telefon si presao s pocoa?

Na MIUI 12 sve funkcionira super, iznenadjujuce da su ga odradili bez problema, isplatio se cekati.

Planirao sam vise puta preci na neki drugi ali sve nesto odustanem jer poco i dalje juri brzinom, kamere ok, dizajn je malo isfuran ali ajde...
 
Kapetane na koji telefon si presao s pocoa?

zamenio poco za nov galaxy a71 sa dve godine garancije, ali mi bio prevelik i nisam se mogao navići na samsung, pa sam ga prosledio supruzi. sad žalim za pocom, telefon idealnih dimenzija i hardvera, jedino su ga softverski bili zakinuli i to je bio razlog promene u tom trenutku.
 
imao ja,ni u pero nillkinu.fakat košta tri puta manje,ali po meni samo oleo premaz na nillkinu vredi razlike...

svodi se priča na to koliko često ih lomite.ko lomi često kao ja npr nillkin se i ne isplati toliko (mada ja nisam lično ni u jedno drugo za poko siguran kao u nillkin,ali nemam empirijske dokaze da ovo manje štiti fon od nillkina kod ozbiljnijih udaraca) i onda balansiranje između kvaliteta,cene i dobavljivosti a ko ih lomi na pola gpdine ili više (kao npr moja devojka na mi9t) isplati se ići na kvalitet i dati malo više.

hidrogel je za pažljive.

već je spomenuto ali nije zgoreg da se podvuče - ko ne može da čeka da ali proradi caka je staklo od iphone-a.gađe se dobro a ima ih svukuda i jeftina su i najčešće nisu preveliki krš.
 
Kako da se prikaže data potrošnja u novom kontrol centru?
 
Xeu može, global stock ne.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Drugari odjavljujem se iz ove teme i selim u F2. Ko traži naslednika a prihvatljive su mu dimenzije neka se ne premišlja.
4f6a1c797a1002e3bbe25e9fb96d40af.jpg
 
Ja trazim naslednika, javi kakvi su utisci u odnosu na F1.
 
Odjavljujem se i ja. Mi 10t je stigao.
Poco ide kod familije u ruke :)

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
 
Ja trazim naslednika, javi kakvi su utisci u odnosu na F1.
Ukratko, odličan je. Bolja izrada, bolji displej (pa još bez notcha), još bolja baterija. Glavne kamere su im tu negde, zvučnik je jači na F2 ali naravno mono.
Za ~350 evra trenutne cene to je to, ja ne vidim nikakvog smisla davati više para ako tražiš naslednika F1.
Ako ganjaš nešto premium to je nešto drugo, samo napred.
 
Ako su kamere tu negde to je tuga....

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zdravo svima,
ja sam rešio da instaliram custom rom nakon upgrejda na MIUI 12, ali sam naišao na detalj koji nije nigde opisan\ili su date instrukcije. Najvažniji razlog jeste brzina rada samog telefona i bagovi koji su počeli da se javljaju. Video sam da se ljudi žale na Viber, ja bih dodao i Instagam, mail (exchange) ne daje notifikacije (iako je sve podešeno da radi).

Elem, tutorijale koje sam pratio na netu su iz 2018. ili 2019. i još neki od 2020.godine (gde je Miui 10 ili 11) ali na nijednom telefonu nije prikazan prelaz sa MIUI 12 na neki cusom rom. Evo gde sam zapeo, kada sam ispratio sve instrukcije sa linka : https://www.youtube.com/watch?v=eK3j6IAvUTA&ab_channel=KskRoyal , došao sam do momenta kada sam trebao preko TWRP-a ubacim pixel rom izašle tri opciije: 1) reboot, 2) Wipe and earse all i 3) Mi assistant (u tom delu ne radi tač, već putem dugmića volume up\down i power daju komande). Nisam znao šta da radim, iskreno nisam ni smeo da izaberem opciju 2 jer sam prebacio pixel rom na internu memoriju telefona, i plašio se da će je izbrisati. A TWRP mi se nije upalio kao sa linka.
Da li je možda neko imao sličnu situaciju i kako je rešio?
 
Poslednja izmena:
jek neko ima ili je nemoguće na pocu imati wave to pay varijantu?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ćaletu ispao Poco i puklo staklo, fino se rascopalo. Sve radi, ali će verovatno početi da se kruni pa hoće odmah da zameni.

E sad, našao sam u NS dve varijante, sa skoro istom cenom. Jedna je kompletan novi ekran, drugo je reparacija stakla. Ovo drugo mi iskreno zvuči zanimljivije jer ostaje originalni ekran, a našao sam dobre komentare tog servisa i sa nekih skupljih/komplikovanijih telefona. Jel ima neko iskustva sa tim i šta biste preporučili?
 
Ćaletu ispao Poco i puklo staklo, fino se rascopalo. Sve radi, ali će verovatno početi da se kruni pa hoće odmah da zameni.

E sad, našao sam u NS dve varijante, sa skoro istom cenom. Jedna je kompletan novi ekran, drugo je reparacija stakla. Ovo drugo mi iskreno zvuči zanimljivije jer ostaje originalni ekran, a našao sam dobre komentare tog servisa i sa nekih skupljih/komplikovanijih telefona. Jel ima neko iskustva sa tim i šta biste preporučili?

Zavisi na koji nacin rade reparaciju? Mozda to jeste dobar nacin da se odradi ali postavljam sebi pitanje sta bi bilo sa telefonom pri nekom blazem padu? Sa drugim ekranom mozda prodjes da ne pukne a kod reparacije zbog vec puknutog ekrana sada pri nekoj manjoj nezgodi mozda bi doslo opet do pucanja istog.

Uostalom prvo pitaj kolika je garancija na takav rad.
 
Evo kopiraću opis, da ne kopiram oglas.

"Reparacija polomljnog stakla displeja
Zamena polomljenog stakla na Xiaomi modelima je uvek bolja opcija od ugradnje novog zamenskog - Copy ekran jer ostaje Vaš originalan ekran (daje bolji kvalitet slike i pozadinskog osvetljenja), znači samo se staklo menja.
Koristimo specijalizovane mašine koje omogućavaju odvajanje polomljenog stakla bez oštećenja ekrana. Nakon čišćenja od ostataka lepka, reparaciju - laminaciju novog stakla radimo profesinalnim servisnim mašinama sa OCA sticker trakama (NE stara UV lepak tehnologija). U prvom koraku mašina vrši mehanički pritisak sjedinjujući novo staklo i Vaš ekran, proces se završava tako što ekran ostaje u komori pod pritiskom od 10 bara još 15 min. Za korisnika najvažnije da se ekran telefona vraća u prvobitno stanje.

Na sve usluge dajemo Garanciju, navratite, pogledajte kako to radimo i kako izgledaju telefoni koje smo radili. . . "

Stvarno se ne razumem, menjao sam jednom u zivotu staklo i to na nekom G2 pre sto godina, gledam samo da mu preporucim bolju varijantu od te dve.
 
jeste pejstovan tekst ali te varijante 'dajemo mi ganaciju,dođite vi slobodno,dogovorićemo se...' po mom iskustvu zaobilaziti u najširem luku.
 
Nisu zamenski ekrani nista losiji, 99% ljudi nece ni da primeti razliku. Ja sam menjao vec 2x, ceka na zamenu i treci put.
Iskreno, bolje menjaj ceo ekran, krace je i sigurno jeftinije. Problem je sto ne znas kakvo ti staklo stavljaju. Verovatno ce biti isto krs i krto kao i na zamenskim od 20$ tako da ti je posle prvog pada svejedno. Samo ce original da istrpi padove, kod zamenskih nije problem ekran nego staklo koje je kao od secera. Padne i cao.

Tapatalk from Poco loco
 
Nazad
Vrh Dno