Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

PE+ takodje dobio face unlock. Bas me je prijatno iznenadilo trajanje baterije i stabilnost na PE+, do sada samo reboot imao samo kada stigne OTA update.
 
Mene ubi ovaj poslednji update na stok Rom global. Baterija nikad gora

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Colt OS је занимљив ром али има проблема са смрзавањем појединих апликација...Застану за тренутак и после прораде или се сруше...Ово је већ трећи апдејт где то није исправљено, такође и тастатура не реагује...куцам текст али се он не појављује...Баш штета ром ради екстра брзо...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Mene ubi ovaj poslednji update na stok Rom global. Baterija nikad gora

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Poslednjih par stock update-ova su bas unistili bateriju, ja sam se razmisljao da je nisam ja nekako unistio. Medjutim kako sam presao na PE+ vidim da nije do mene, nego jednostavno stock ne radi kako treba.
 
A meni padalo na pamet da nosim u nekoj budućnosti u servis na zamenu baterije.
 
Ma baterije su ok to su aparati oko godinu dana stari. Neki procesi crpe bateriju.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Baš sad čitah o tome. Mislio sam da je baterija oslabila, pa se čudim kako to odjednom.

Može li preporuka za staklo? Ali neko od ivice do ivice. Uzeh pre ono za XS max, ali ne pokriva ivice, plus zamagli ekran od otisaka prstiju. Ne pomaže brisanje.
 
I kod mene na stock-u baterija baš slaba. Moram i ja da se vracam na Nitrogen OS.
 
Da dodam i kod mene nikad gora baterija na stocku, sta se desava nema update skoro stock ne sjecam se kad je zadnji put bilo
 
Kod mene baterija na stock rimu odlična. Preko 7 sati sot.

Sent from my secretary using typewriter
 
I kod mene baterija extra. Prezadovoljan na stoku.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nije da nešto merim stalno SOT, prilično sam iznenađen Reloaded rom je u pitanju.Screenshot_20200418-193007.jpgScreenshot_20200418-193017.jpg

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
I kakav je 11.0.6 isplatili se prelaziti sa 11.04? Na 11.0.4 baterija vidno slabija...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pošto sam na odmoru isključujih službenu karticu i baterija je vidno bolja. Bar 50%

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Razlika sa 2 i jednim Simom užasno velika.
4a909a10bb3a497801c57e2e1d1b63fa.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Po meni je PE+ Pie imao ubedljivo najbolje performanse i bateriju, GCam also.

Trenutno sam na CrDroid 6.5 sa Arter R20 kernelom, (11.0.6 fw), uskoro cu uzeti K20 Pro pa cu moci sa Pocom vise da eksperimetisem, next step EvoX.
 
Пидигох неки порт 12ице...
Толико се труде да буду као иос да је то постало баш иритантно и неукусно.
0898c1a62beb35b60fa07effb1a0f92b.jpg
0bfa05af1e960168b70e211d463f6bb4.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Има и дозвола да се користи РУТ ма самом уређају, вероватно нема потребе за магиском и рекаверијем
8f016b26762f690a639b44daa67235ce.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ovo im je i bolje odrađeno nego na iOS-u. Sreća pa su ostavili i opciju da se vratiš na stari izgled. Jedino ova linija dole je nepotrebna, ali ako može da se koristi kao na iOS-u a da ne ostaje non stop na ekranu kao tamo i to je ekstra. :d
 
Zamensku divlju bateriju koju sam ubacio u telefon kad sam menjao ekran je crkla polse 4 meseca. Toliko se naduvala da je podigla ledja telefona, a pre crkavanja baterije otisao je zvucnik (buzzer). Ovlasceni servis nece da radi telefone koji nisu kupljeni na nasem trzistu, a delove ne prodaju. Sad sam u dilemi sta da radim, da li kupovati ponovo divljaka od baterije ili da idem na novi telefon? Samo je problem da nadjem dostojnu zamenu za ovaj novac.
 
Ovlasceni servis nece da radi telefone koji nisu kupljeni na nasem trzistu, a delove ne prodaju.

Kako mislis delove ne prodaju?
Moraju imati delove,a narocito baterije.
Ja sam pitao za moj pre par meseci i rekose mi cak i cenu,par hiljada dinara.
Uzmes lepo bateriju od njih i zamenis je sam,ako vec niko nece da je zameni,sto mi takodje nema logike


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ko je uopste "ovlasceni" servis? Posto ovaj mi shop veze sa xiaomijem nema. Pitao sam support dvaput, sto se njih tice nemaju radnju u srbiji.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mnogo su se pogospodili ti servisi. Niko neće telefon da popravlja ako nije legalno kupljen. Šta njih interesuje gde je kupljen, njihovo je da popravljaju i naplate delove i usluge.
Nosi ti to u neki provereni mali servis, jeftinije ćeš da prođeš i neće ni reč da ti kažu što nisi legalno kupio telefon, to nije njihov problem.
 
Kako mislis delove ne prodaju?
Moraju imati delove,a narocito baterije.
Ja sam pitao za moj pre par meseci i rekose mi cak i cenu,par hiljada dinara.
Uzmes lepo bateriju od njih i zamenis je sam,ako vec niko nece da je zameni,sto mi takodje nema logike


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Ne mozes da kupis bateriju od servisa. Moraju da ti naplate ruke. Od cega ce da zive?
 
Ne mozes da kupis bateriju od servisa. Moraju da ti naplate ruke. Od cega ce da zive?
Fino,kulturno sam trazio samo bateriju bez njihove zamene i ljudi su mi rekli cenu,ne vidim problem u tome?
Nije njihova stvar ocu ja hteti njihovu zamenu ili cu sam menjati,kao sto sam i radio vec par puta i sa bivsim telefonima.
Dakle moze se uzeti samo baterija,a zive od toga sto npr. naplate bateriju recimo 3000,a oni je plate sa porezima 2000 (ovo je primer)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno