Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Ako mislis na slab odziv, imam ja. Desava mi se da moram par puta da pritisnem da bi odreagovao i to sve u donjem delu ekrana.

Видим да то не може да се исправи софтвером, читам да је то било за старије (прве) верзије уређаја...ево овај мој 1 месец 2019те, а дрка ме ко коња...ништа враћам ја ово...
 
Ja imam drugi problem, nekad je ekran previše osetljiv :D, tj imam osećaj da nisam pipnuo ekran a on izvrši operaciju.
 
Preporuka za fluid navigation gestures.

Ne samo da kad swipe-ujete sa ivice ekrana da mozete ici back nego ako se zadrzite na sredini ekrana onda mozete ici u prethodnu aplikaciju, a ako vratite prst do ivice pa na sredinu opet onda na aplikaciju otvorenu pre te. I tako mozete da vratite par puta prst od sredine ka ivici i nazad da otvorite aplikaciju koju ste koristili pre par minuta bez da idete u recent list.

Ako je ovo bilo razumljivo :)

4a03e35f30560dabfed7edddea2458da.jpg


https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190503/4a03e35f30560dabfed7edddea2458da.jpg

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zna li neko da li se moze podesiti da se slike sa gcam skladiste na sd karticu? Vlasnik sa Poca nekih mesec dana,za sada su utisci veoma pozitivni. Sto se tice ekrana i slabog odziva,desilo se i meni jednom bas dok sam citao forum na mobu,da kada stignem do kraja stranice i hocu da kliknem na broj sledece da mi otvori,zapinje,tj iz drugog,treceg pokusaja tek prihvati. Napomonjem da mi se to samo jednom desilo,napolju,pri maksimalno osvetljenom ekranu jer je bilo suncano vreme...
 
Preporuka za fluid navigation gestures.

Ne samo da kad swipe-ujete sa ivice ekrana da mozete ici back nego ako se zadrzite na sredini ekrana onda mozete ici u prethodnu aplikaciju, a ako vratite prst do ivice pa na sredinu opet onda na aplikaciju otvorenu pre te. I tako mozete da vratite par puta prst od sredine ka ivici i nazad da otvorite aplikaciju koju ste koristili pre par minuta bez da idete u recent list.

Ovo isto radi i nativno u MIUI-u, kad povučeš sa leve ili desne ivice za back, samo malo zadržiš prst. Na novijim verzijama se mora uključiti u settings, ranije je bilo uključeno po defaultu...Ovako možeš ići u prethodnu aplikaciju (kao ALT-TAB) ali ne i nekoliko aplikaciju u nazad...
 
Poslednja izmena:
Koristio sam par dana MIUI a nisam to ni primetio. U svakom slucaju, veoma prakticno jer na MIUI kad sam bio swipe up do sredine ekrana (pa i vise) mi je bilo jako neprakticno jer sam navikao da koristim recent apps dosta i da idem na prethodnu otvorenu. Tako da sad sam prezadovoljan :)
 
Za recents je dovoljno uraditi swipe up sa donje ivice ekrana samo oko 2cm, sad sam proverio, nikakva sredina ekrana nije potrebna
 
I dok sam bio na stock romu počeo sam koristiti FNG. FNG ima taj plus da se u sitna crevca sve može podesiti po želji (zvuk, vibracija, veličina i pozicija područja koja aktivira gestu) a ima i mogućnost za kreiranje dodatnih gesta i promenu defaultnih.
Znači radi kao i MIUI gestures a za razliku od njih sve se može podesiti. Za geekove poput mene radost, za većinu nepotrebno :)



9a77dde0eb7be0e76f92264e62c31339.jpg
 
Ja imam drugi problem, nekad je ekran previše osetljiv :D, tj imam osećaj da nisam pipnuo ekran a on izvrši operaciju.

Isto sam primetio. Posebno po ivicama ekrana, pre je bilo problema sa ivicama. Sada su sredili ali na neki nacin je ekran preosetljiv. Drzao sam prst iznad, posalji i nisam pritisnuo a poruka ode :D
 
Meni je vala na MIUI trebalo da svajpujem minimum dve trecine prema gore, inace bi izvrsio samo home opciju ako je krace. Ali dobro, nije ni bitno, ova aplikacija je svakako odlicna.
 
Za recents je dovoljno uraditi swipe up sa donje ivice ekrana samo oko 2cm, sad sam proverio, nikakva sredina ekrana nije potrebna
Ovako bi trebalo da hvata, sledeći milimetar dva prelazi u recent.
a810e27610024ad135de416170a24578.jpg
 
Nije samo do toga koliko daleko od ivice ekrana se prevlači, nego i koliko dugo se drži. Može i preko celog ekrana da se prevuče jako brzo i onda će da prebaci na početni ekran. A ako se prevuče i zadrži malkice duže, onda će recents.
 
zna li neko cemu ovaj coveculjak sluzi?ne znam sta sam ukljucio ali mi se od danas pojavi kad koristim volume dugmice
bbdcba24d2b6ef26aabc3e891d913f21.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li postoje romovi sa opcijama za podesavanje ekrana kao na stocku? Standard mode itd...
 
Kakvo je stanje sa open betom, jesu li ispravili eho za vreme razgovora?
 
Posljednju koristim 9.4.26 nema eha mada kod mene nikad nije ni bilo, sto se tice svega ostalog sve reci hvale. Peglaju nema sta, i ako ima neme greskice brzo isprave u roku od 7-10 dana.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Meni je vala na MIUI trebalo da svajpujem minimum dve trecine prema gore, inace bi izvrsio samo home opciju ako je krace. Ali dobro, nije ni bitno, ova aplikacija je svakako odlicna.
Vrlo malo od ivice je potrebno zaustaviti prst, do prvog slova iznad space na tastaturi otprilike. Sa strane i manje od tog.

Radi savršeno, ne znam šta tu bilo koga buni?


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Od kojeg telefona bese odgovara staklo i za ovaj?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Nedje ranije (8.04.) sam postavljao staklo sto sam uzeo i neke kolege su me upozorile da ce mi uci prasina... Iako sam mislio da to nije moguce, ljudi su ocito govorili na osnovu iskustva i evo kako to danas izgleda...

Dakle, iako staklo ima nekih milimetar izmedju ivice i prostora za kameru, koji je popunjem ljepilom, prasina je ipak usla... Takodje, kao minus kod ovog stakla sam zapazio da crne iice na njemu za pola milimetra suzavaju ekran tj ne preklapaju se idealno sa ivicom vidljivog dijela ekrana na telefonu... Zadrzacu ga dok ne stigne novo staklo, pa javljam utiske...
3bd2c41b16afda13912f9e0880d20fe3.jpg
 
Poslednja izmena:
Naspram svih tih šugavih stakala sa crnim okvirom, ono staklo za IPhone XS max je mama.


Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Jer ga ima negde na kp ? Moze koji link

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Verovatno ima i na kupujem prodajem ali je i cena veća. Ja sam uzeo za 60 centi sa AliExpressa.
Ima link gore iznad, neko je kačio.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno