Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

najbolje je sa kp..idu iz madjarske a iz kine ne isplati se..

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
pa nadji na kp druze..gledaj pozitivne ocene..ne prodajem ja telefone pa da znam sta,kako,gde :) samo znam da idu iz Madj.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Tražio sam link u Mađarskoj, a ne link do KP prodavca.
Hvala ti svakako.

xiaomishop.hu
 
Logic shop ili KP.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Gcam strahovito troši bateriju i utiče na SOT.

Da li iko primenjuje savet koji sam telefon ispiše dok ga puniš, da je bolje da se puni po malo češće, nego preko noći do 100%?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Neznam odkud ti ova informacija da gcam trosi vise baterije od ostalih slicnih aplikacija. Ako postoji nesto sto utice na vek baterije to bi bilo: iskljuciti facelock, duble tap to wake up, adaptive battery, wifi scan nearby itd. Ali cemu sve ovo kad i sa svim ukljucenim opcijama izgura bar jedan dan. Sto se tice punjenja baterije treba se dopunkavati od min 30% do 80% to je neki idealan scenario. Preko noci nikad nisam praktikovao jer cesto se zaboravi na punjacu. Pozdrav

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Gcam strahovito troši bateriju i utiče na SOT.

Da li iko primenjuje savet koji sam telefon ispiše dok ga puniš, da je bolje da se puni po malo češće, nego preko noći do 100%?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Normalno je da troši kad mu trebaju ogromni resursi. Treba ispucati u par sekundi ogromnu količinu fotografija i sve to spojiti.
 
Svaki dan proveravam da li postoji neki update, ali ništa. I dalje sam na MIUI 10.2.3.0. Da li da mauelno skinem taj fajl i update-ujem fon ili da čekam da se to automatski uradi?
 
@poolmaker LOS ili NOS? :) Mislim da cu veceras da se igram sa ROM-ovima. Nisam nesto ni previse zadovoljan SOT-om na MIUI a i navikao sam previse na custom rom-ove poput RR-a. Jel tesko posle se vratiti na MIUI ili moze preko TWRP-a mozda?
 
@poolmaker LOS ili NOS? :) Mislim da cu veceras da se igram sa ROM-ovima. Nisam nesto ni previse zadovoljan SOT-om na MIUI a i navikao sam previse na custom rom-ove poput RR-a. Jel tesko posle se vratiti na MIUI ili moze preko TWRP-a mozda?

Nisi zadovoljan baterijom? :D

Ovo je jedan od telefona sa boljom baterijom, ali znaj na MIUI telefonima AOSP romovi imaju bar 5-10% kracu bateriju.
 
Pa nisam nesto pomno pratio ali cini mi se da moze bolje. Cesto mi je upaljeno sve od BT, gps i mobile data i dt2w pa mozda je i zbog toga :) svakako cu probati neki aosp

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Smartwach Samsung neki?
 
Nisi zadovoljan baterijom? :D

Ovo je jedan od telefona sa boljom baterijom, ali znaj na MIUI telefonima AOSP romovi imaju bar 5-10% kracu bateriju.
Ja to nisam primetio, naravno sa custom Kernelom i podesavanjem Governera u bilo kom programu za editovanje kernela, cak mogu reci da u odnosu na potpuno stock MiUI, HavocOS+drugi Kernel (ne stock koji ide uz Havoc na RN5), duze traje baterija.
 
@poolmaker LOS ili NOS? :) Mislim da cu veceras da se igram sa ROM-ovima. Nisam nesto ni previse zadovoljan SOT-om na MIUI a i navikao sam previse na custom rom-ove poput RR-a. Jel tesko posle se vratiti na MIUI ili moze preko TWRP-a mozda?
Odlican ti je i Superior OS sa nano gapps. Kernel mu je derp. Mada mozes i drugi da probas.
 
Има ли неко проблема са љењим "тачем" на телефону?


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja to nisam primetio, naravno sa custom Kernelom i podesavanjem Governera u bilo kom programu za editovanje kernela, cak mogu reci da u odnosu na potpuno stock MiUI, HavocOS+drugi Kernel (ne stock koji ide uz Havoc na RN5), duze traje baterija.

Ne racunam downclocking :)
 
Ne racunam downclocking :)
Ne trebaju nikakva posebna podešavanja, aosp romovi odavno imaju istu ili jako približnu bateriju a ponedgde i neznatno bolju nego stock miui. I bolje performanse naravno.
Uz franco kernel koji je po defaultu ograničen na 2.1ghz za veća jezgra imaju i bolju bateriju, a time se baš ništa ne gubi od performansi. Izuzetak su naravno oni koji igraju najzahtevnije igre, ali ni oni ne gube mnogo u tom scenariju, nekoliko procenata manje od maksimuma.

Važi i za druge telefone, na početku (prvih par meseci dok se ispeglaju romovi) aosp ima nešto slabiju bateriju a posle istu ili bolju.
 
Tako isto moze downclock da se odradi na miui i da se flesuje custom kernel i da se dobije boljitak u trajanju baterije. Performanse su upitne od uredjaja do uredjaja. Poco je jedini koji je dobio paznju xda, zbog gomile datih uredjaja, pa ima dobru podrsku.

Svaki put kad probam AOSP na MI8 pomislim sto mi je uopste trebalo da gubim vreme, jer ono niti radi brze, niti je bolje. Bagovi su tek posebna sorta.
 
Jel gcam 6.2 ima neka poboljšanja u odnosu na 6.1, pošto je 6.1 dosta dobra pa ne znam jel ima neki razlog zbog kog bi trebalo prelaziti na 6.2? Probam ih uporedo ali ne vidim neku razliku sem što 6.1 ima dosta vise podešavanja i izgleda kompletnije. Sanity verzije koristim...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@stevan10 kao da sam ja postavio pitanje, pecat lupam..

Ja koristim iz prvog posta BSG verziju

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
 
Jel neko imao problem da posle fastboot komande za recovery na telefonu se samo ispise "press any key to shutdown"?

Ne mogu nikako da ubacim TWRP zbog ovoga, pretpostavljam da je zbog glupog WIN10. Probao sam razlicite portove, a kabli imam samo jedan. Ostaje mi samo da probam na laptopu ali isto ima Win10. Fastboot devices lepo vidi uredjaj.
 
Da li se nekome desava da se osvetljenje pojaca na sekundu kad se tellefon rotira iz horizontalnog u vertikalni polozaj?
Evo gledam sad nesto na yt-u i stalno mi se to desava -.-

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Stock 10.3.4.0 , super zadovoljan s baterijom
2c9472e30d64143abec4b198def459a6.jpg


Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
 
Da li je bilo updata posle stable 10.2.3.0 ne računajući onaj što su povukli?
 
@blastoise Jesi li sredio stvar? Takva vrsta greške se javlja najčešće zbog drajvera i usb2/usb3 problema. Kod tebe ga izlistava u fastboot devices pa je komplikovanija stvar ali opet se svodi na drajvere, usb portove ili eventualno kabel, Trebaćeš svakako probati i drugi kabel ako nije upalilo drugačije.
@Djilkosh_Ns Aosp romovi za većinu popularnih Xiaomi telefona su odavno ispeglani i utegnuti, performanse bolje a baterija je ista ili blago bolja nego na miui. Poco, a isto tako i RN5 na primer, RN4X, RN3 (vlasnik od svih navedenih, od RN4X "suvlasnik") Ako kod tebe važi suprotno za MI8 to je izuzetak a ne pravilo.
 
Poslednja izmena:
@poolmaker E resio sam na kraju. Malo me je MI Unlock slagao prvi put juce. Kad sam kliknuo unlock on je posle verifikacije rekao "Device is unlocked" i button "Unlock again" i ja sam tada presao na TWRP instalaciju i tada sam dobijao crni ekran nakon fastboot komande sto sam opisao juce. Tu sam izgubio 1 sat bez uspeha, onda sam otisao malo za prvi maj da pojedem i popijem i kad sam se vratio setih se da proverim "fastboot oem device-info" i onda sam video da on prijavljuje da bootloader nije uopste otkljucan. Onda sam uzeo Mi Unlock opet (u medjuvremenu poslusao neki savet da cak probam sa usb hub-om i iskoritio to) i kad je sam kliknuo Unlock, nakon onih %%% je izbacio "Unlock successfull", zatim sam proverio opet "fastboot oem device-info" i tad je bilo uredu. Nakon toga sam uspeo da bootujem TWRP. :)

Onda je bilo jos problema. U TWRP sam mogao da udjem samo preko "fastboot boot ..." jer preko volume UP + power mi je i dalje davao MIUI recovery. Onda sam preko tog TWRP-a instalirao zip za OrangeFox recovery i onda sam u njega mogao da ulazim preko te kombinacije, vise nije bilo MIUI recovery-ja.

I jos jedan problemcic. Nakon flesovanja NOS i Gapps prilikom paljenja je pisalo "Encryption unsuccessfull" pa sam morao da idem na advanced wipe -> select data -> change partition to ext4 i opet flesovao NOS i sad radi :)

Da li u ovom romu gesture za back moze da bude isti kao na MIUI? Taj mi je nekako bolje lezao nego ovaj swipe up za back.

Edit: dobio sam back kakav sam hteo sa: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fb.fluid&hl=en
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno