Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Burazeri ,ja imam ovaj fon 4 meseca i nijednom nije zabagovao ,odusevljen sam ,svakom novom betom deluje mi da radi sve brze plus mi bateriju drzi 2 dana lagano ,a nije da ga ne koristim... Ovo sad za obavestenja resili ,to je jedino sto me nerviralo
 
na kom ti to radi na cudtom rom ili zvanicnom?
meni ti radi na Pixel rom-u i ima fora da je preko twrp ubaci boot.img koji to prepegla.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk

Jel pixel slim rom ili ima sve google aplikacije? Ja ga uzimam uskoro i interesuje me neki rom koji ima samo osnovne google aplikacije, bez g+,maps,news itd.. Kada se rutuje i ubaci twrp da li ima i njegov originalni miui i te beta verzije skockane da mogu da se flesuju preko twrp ili fastboota?
Godinama vec koristim nexus telefone i navikao sam na custom slim romove i flesovanje do u nedogled :)
Za lakse flesovanje itd, postoji i aplikacija na xda koja podrzava i poco.
https://forum.xda-developers.com/android/software/tool-tool-one-driversunlocktwrpfactory-t3358711
 
Poslednja izmena:
Predugo se čeka unlock bt da bi se root-ovao. Ne zeza ga samo kamera, zapucava ju mu i neke bezveze aplikacije kao što je kalkulator. Mislim da mu je najbezbolnije da mu daju drugi telefon ili da ga srede.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Na Mi A1 kod drugara slican problem bio, posle update-a na 8.1 je poceo da zakucava nausumicno, izbaci onaj prozor da je aplikacija blokirala i to random, nekada Play prodavnica, nekada dialer, nekada nesto trece. Cak se povremeno i restartovao ceo telefon, pokusan hard reset, uz moju pomoc smo preko TW-a odradili otkljucavnje bootloadara, iz TWRP wipe svega, ponovnu isntalaciju ROM-a, instalaciju Pie ROM-a, zamene slot a/b, flash persist particije, nista nije pomoglo. E sad ti jos uvek nemas restarte samog telefona pa mozda treba pokusati preko Mi Flash instalirati ponovo ROM sa opcijom Clean All and lock(naravno prvo otkljuavanje bootloadera). Ako ne uspe, reklamacija.
 
@mikson
pixel rom ali ima google apps ali ne preterano,samo ono sto je normalno da se ima,a svejedno kad ga root-ujes mozes brisati i maps ako ti ne treba.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Na pixel romu nema maps instalirano, ni gmail... Ima samo minimum potrebno za funkcionisanje telefona.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Na Nitrogen OS-u izbačen Power Save mod.
Sada nisam zadovoljan baterijom, jer sam sa tim uključenim modom uspevao da izvučem i po 3 dana bez punjača.
 
Ja sam MIUI 10.2.3.0 Stable i kod mene nema tog problema... Nisam do sad radio factory reset niti brisao kes podatke, koristim uporedo gcam i stock aplikaciju i ni sa jednom nemam problem, radi sve super. Ne znam u cemu moze da bude problem, neka pokusa ovo sto je @poolmaker napisao, da obrise kes podatke aplikacije kamere... :)
Identicna situacija i kod mene, sve radi besprekorno...
 
Za koliko vremena se ocekuju na stable rom poboljsanja sa open beta 9.3.28 . Citao sam sta je poboljsano i cini mi da je stvarno sredjeno skoro sve
 
Stigao updete za open betu 9.3.28
9794afaeb7df25be92a092ef39a55853.jpg
2173b6fdd96d3d6526110c7a0403e77d.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
na kom ti to radi na cudtom rom ili zvanicnom?
meni ti radi na Pixel rom-u i ima fora da je preko twrp ubaci boot.img koji to prepegla.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
Skroz je stock uređaj, na stable ROM. Pipnuo ga nisam.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Citao sam celu temu ali i dalje nisam siguran kako se prelazi na open beta sta je potrebno i sta se gubi pa ako moze mala pomoc
 
Na 9.3.28 Open Beti notifikacije stoje dok se ne pogledaju ne nestaju posle par sekundi.
a2bf849a97a251316240441b38fb19b6.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Koliko notofikacija može da stane?

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Na EU beta 9.3.28 stoje 2 notifikacije ili 1 i tri tačkice kad ima više.
cb7f575d4ae70a86e67041ada0c0dd4d.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Koliko treba vremena da stigne u EU zemlju ako narucim iz Kine? ili jel ima neka varijanta sa eu warehouse?
kolega mi dolazi za 2 nedelje, hocu da narucim na njegovu adresu, da li je to dovoljno vremena?
Imaces problem, poste sada ne rade, tako da bi trebao sacekati malo...
 
Ne mora da se otkljuca bootloader da bi se bilo na beti. Moze da ostane zakljucan bootloader, a da se ceo beta rom povuce preko update manager-a.
Razlika je jedino u brzini azuriranja. Neki vole betu jer im brze stizu neke nove implementacije i sl.

- Preporuka za Havoc rom. Definitivno je stabilniji od pixel expirience-a.

Da proverim jos jednom znaci moze open beta bez otkljucavanja bootloadera samo preko update managera kako piseu ovom postu
 
Malo nejasno sam napisao prvi put pardon:
Koliko treba vremena da stigne u EU zemlju ako narucim iz Kine? ili jel ima neka varijanta sa eu warehouse?
kolega koji je u Holandiji dolazi za 2 nedelje u srbiju, hocu da narucim na njegovu adresu tamo a on ce mi doneti licno. da li je to dovoljno vremena?
 
Probaj tradingshenzhen ili honorbuy, imaju skladišta u EU gde se ništa ne plaća dodatno. Iz Kine nikako, jer mogu da klepe pdv do 20-25% na cenu koju platiš.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Imam poslednji stable 10.2.3.0, otkljucan bl, ubačen twrp i magisk pa me zanima sledeće...
Ubacio bih možda Xeu rom pa me zanima procedura kako ide.
Jel se skida zip xeu roma pa se iz twrp-a ubacuje(šta se stiklora za brisanje u twrp-u) ili preko apdejtera?
Nakon ubacivanja roma, jel mi ostaje twrp pa samo ubacim magisk ili mora I twrp preko kompa da flesujem?
I ako moze link za pravi Xeu za Pocophone...


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakvo je stanje sa stock romom, ima li on problem sa mikrofonom prilikom razgovora?
 
Stable stock nema problema sa ehom, beta je imala ranije, sada vec ne znam kakvo je stanje na open beti.
 
Ja sam na poslednjoj open beti i eho je još uvek prisutan, sad ne znam da li bi reset pomogao nisam skoro radio
 
Nazad
Vrh Dno