Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Ovo ce se definitivno pokazati kao tacno. Novi model ce kostati bar kao F1 u startu a sada je cena poprilicno niza. Razlika izmedju ta dva telefona nece biti tolika da bi se razlika opravdala.
To je prokletstvo kada tako brzo stancuju telefone.

Tapatalk from Poco loco
 
Ako bi ubacili soc sd855, smanjili notch na waterdrop, ubacili amoled ekran i više lte bandova a cena bila ista kao f1 kad je izašao onda bih ga kupio.
 
I šta bi onda bilo sa mi9 ? Malo realnosti nije na odmet :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koliko ljudi imaju nerealna ocekivanja. A mislio sam da su Indusi najgori po pitanju toga. [emoji3]
 
Sd855 i ir blaster, meni dosta :D

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
 
Ako bi ubacili soc sd855, smanjili notch na waterdrop, ubacili amoled ekran i više lte bandova a cena bila ista kao f1 kad je izašao onda bih ga kupio.
"I tata bi sine"
Ali bojim se da će biti
"I ti ćeš kume ovo isto da radiš, samo sutra" [emoji23] [emoji23] [emoji23]
 
Ma nek srede oni prvo f1 kako treba, da zakrpe probleme koji ga prate od starta pa cemo lako za f2. :) Realno nema potrebe skorije prelaziti sa f1, jedino ako nekome bas nedostaje nfc ili nesto slicno.
 
Moze li neko da okaci linkove za skidanje gcam, najbolje verzije po njemu naravno(za pocophone)?
 
Brate jel čitaš ti naslov teme?!

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Kolega ima problem sa "zamrzavanjem" ikonica na home ekranu.
Poslednji red(ili prvi ako se racuna od dole) ikonica se samoinicijativno pomeri tako da se jedan njen deo ne vidi od ivica ekrana i tada te ikonice ne reaguju na dodir.
Privremeno resenje je promena teme, kada se tema promeni sve je ok...neko vreme.
Telefon je iz VIP-a i nije modovan.

Da li postoji trajno resenje za ovaj problem?

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav, ortak tek skoro slučajno odradio update na pie, od kako je odradio update zapucava mu kamera. Probao reset, ali posle par nedelja opet isto. Jel ima rešenja za taj problem?

Trenutno je na global 10.2.3.0

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma nema Gcam, zapucava mu stock kamera.
 
Pod kamera se ne podrazumeva stock kamera nego gcam :) Sve stock, nije rutovan ili modifikovan na bilo koji način? Onda clear data i cache od kamera aplikacije, pa ako to ne pomogne onda factory reset telefona. Ponekad se slične stvari dešavaju prilikom većih updatea to jest preporučljiv je i inače factory reset.
Edit: Ispravka, tek sad vidim da je već radio reset. U tom slučaju sačekaj potvrdu ima li tog problema i kod drugih korisnika, ja nisam na MIUI od decembra. Svakako neka uradi clear data i cache od kamera app.
 
Poslednja izmena:
Ja sam MIUI 10.2.3.0 Stable i kod mene nema tog problema... Nisam do sad radio factory reset niti brisao kes podatke, koristim uporedo gcam i stock aplikaciju i ni sa jednom nemam problem, radi sve super. Ne znam u cemu moze da bude problem, neka pokusa ovo sto je @poolmaker napisao, da obrise kes podatke aplikacije kamere... :)
 
Sad smo probali gcam sa prvog posta, izbacuje crnu sliku.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sad smo probali gcam sa prvog posta, izbacuje crnu sliku.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Probajte miui beta rom da instalirate cisto da proverite da nije hardverski problem.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mislim da nece da se zeza sa root-om zbog garancije. Reci cu mu da proba još jednom reset , a ako ni tada ne pomogne neka traži drugi pošto je u garanciji star 2 meseca.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Predugo se čeka unlock bt da bi se root-ovao. Ne zeza ga samo kamera, zapucava ju mu i neke bezveze aplikacije kao što je kalkulator. Mislim da mu je najbezbolnije da mu daju drugi telefon ili da ga srede.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Tri dana je čekanje za Poco, za njega su druga pravila. Ako je tako lako je moguće da je loš primerak ali ja bih ipak išao na to probam prvo drugi rom i nedvosmisleno utvrdim stvar nego da odmah šaljem na reklamaciju. Ako ima i tamo problema ima potvrdu pa ga šalje na reklamaciju i čeka do 30 dana (to jest ako je kupljen kod nas u "regular" prodavnici). Ako je uzet na KP biće telefon prvo poslat u Hungary pa će po svoj prilici reklamacija potrajati i duže od 30 dana.
 
Neka instalira prvo official open beta, da ne ceka za root. Mada meni mirise na hardware problem.
 
Desi se ponekad da odradi nešto poput soft reset. Pozatvara sve i zaključa se, u sred rada. Nije često i nije neki problem, samo mi nije jasno je'l bug ili feature? Ima dovoljno RAM da ne mora nikad da čisti, u principu. Jedino neki drain da predupredi?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
na kom ti to radi na cudtom rom ili zvanicnom?
meni ti radi na Pixel rom-u i ima fora da je preko twrp ubaci boot.img koji to prepegla.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno