Šta je novo?

Xiaomi Poco F3

Ostao otkljucan BL, sve ok... To je error.
 
1662589837977.png
Posle godinu i 3 meseca tacno, evo kakva je baterija. Ne znam sta mu moze biti ovakav drain da ima, ali verovatno je kombinacija starosti baterije, plus sto je dosta vrucina napolju ovih par dana, i na 120hz je stalno. Kakva je kod vas situacija? Ovo je inace neki Xiaomi EU rom od pre godinu dana, nisam nista apdejtovao, trebao bih mozda, jesu li opravljali neke stvari?
 
Mislim da nema veze starost baterije, kod mene radi kao i prvi dan, imam prosecno preko 6h SoT i ostane mi preko 20% baterije. Mene jedino zeza otisak prsta, posebno kada se oznoji prst tada nece da ga ocita...
 
Updateovao si sve regularno? Meni bukvalno stoji na junskom 2021 nekom mi eu romu, pocinjem da razmisljam da nije zbog toga, mada opet, na njemu je vec jace od godinu..Dosta poziva se obavlja na telefonu, po 2h dnevno sigurno
 
Stock ROM, sada je na 13.0.5. Mislim da na EU cak baterija drzi bolje. Instaliraj AccuBattery, proveri da li ti je do baterije...
 
Probaj da obrišeš podatke aplikacije "Battery and performance".

Settings>Apps>Manage apps>Battery and performance>Clear data
 
Obrisao, ne znam koje veze to ima ali nadam se. Takodje cu odraditi standardnu kalibraciju, punjenje do 100%, pa praznjenje do gasenja, pa opet punjenje do 100. Stvarno ovi androidi vise nisu za starije korisnike.
 
Jaaao, ne radi ništa od toga, sve glupost do gluposti....
Update telefon na najnoviju verziju softvera. Ako prelaziš sa A11 na A12, preporučljivo je da se uradi fabrički reset.
Update aplikacije preko Play Store.
Update system apps preko System apps updater.
Proveri da nemaš neku aplikaciju koja ti izaziva drain (Gsam battery monitor je najbolji za ovo).
Dešava se da se neka aplikacija tipa Viber zapuca i pravi drain. Dešava se to i sa Google Play Services (očistiš toj app cache i problem rešen).
To što si jednom imao drain ne znači da ćeš ga imati stalno. Da li ti se ovo redovno dešava?
 
Nije redovno, tek je krenulo pre par nedelja koliko se meni cini. Izgleda da je bilo do kalibracije baterije, odradio sam mu dvaput od 0 do 100 i nazad, i sad drzi dosta bolje. U svakom slucaju, posto sam na dosta starijoj verziji androida, morace da padne upgrade. Nije nista drainovalo koliko sam video bio, mada realno stock ni ne pokazuje lepo, kao sto kazes gsam je bolji ali nisam imao zivaca da ga pustam da radi par dana da vidim u cemu je problem, definitivno cu ako se opet bude pojavilo.
Nije moj telefon nego otac koristi, pa zato mi je i glupo bilo da prckam, mada uskoro cemo se zameniti telefonima, njemu ajfon a meni F3, pa cu da ga stelujem do mile volje sto se kaze.

Zna li se mozda koji je najbolji gcam sada?
 
Da li vredi kupovina ovog telefona trenutno? Ili ici na noviji model? Dvoumim se izmedju A52s i ovog telefona, cene su slicne. F4 je dosta skuplji, tesko da ce mu pasti cena toliko
 
Poco F4 kod proverenog prodavca na KP model 8/256 košta 385e,kod istog prodavca sam PocoF3 6/128 pre 18 meseci platio 350e tako da priča o visokoj ceni ovog modela ne stoji.E sada što on u prodavnicama košta 525e druga je priča....
 
F4 najbolji izbor, ako se pojavi kod operatera cena ima jos niza da bude.
 
Nije redovno, tek je krenulo pre par nedelja koliko se meni cini. Izgleda da je bilo do kalibracije baterije, odradio sam mu dvaput od 0 do 100 i nazad, i sad drzi dosta bolje. U svakom slucaju, posto sam na dosta starijoj verziji androida, morace da padne upgrade. Nije nista drainovalo koliko sam video bio, mada realno stock ni ne pokazuje lepo, kao sto kazes gsam je bolji ali nisam imao zivaca da ga pustam da radi par dana da vidim u cemu je problem, definitivno cu ako se opet bude pojavilo.
Nije moj telefon nego otac koristi, pa zato mi je i glupo bilo da prckam, mada uskoro cemo se zameniti telefonima, njemu ajfon a meni F3, pa cu da ga stelujem do mile volje sto se kaze.

Zna li se mozda koji je najbolji gcam sada?
Ta "kalibracija" baterije ne funkcioniše a pražnjenjem do nule samo uništavaš istu. Da ne govorim što ti ne može nikako rešiti drain.
Najbolji GCam za F3, po meni je ovaj https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl75/
Config file MK.

@saigic
Verujem da je kupovina F3 (ako ga nađeš za dobru cenu) bolja opcija od A52s i F4. Prvi jedino ima bolju kameru (ništa spektakularno) i dužu softversku podršku, mada sam skeptičan po pitanju samsungovog obećanja podrške od još 4 godina za jeftinije telefone.
F4 je dosta skup a nudi jako slab napredak u odnosu na F3.
 
Nisam pametan, al znam da je pomogao od 0-100 i nazad, valja valjda jednom u pola godine da se uradi. Drain nestao, kako je, pojma nemam, ali jeste.
Hvala na gcamu, ubacuje se brzinski sutra cim mi fon dopadne saka. Inace, koji ROM svi ovde furaju, jel' najskoriji XEU ili?
 
Koje ažuriranje, koji rom?
 
Juceo dobio Redmi Note 11 Pro 5G , predao ga zeni. Dok sam ga podesio sinoc, malo cackao, nisam video velike razlike izmedju nejga i F3. Vreme ce pokazati koji telefon je bolji, vidim da Redmi ima jacu kameru ali videcemo kakve ce slike praviti.
Supruga koristila Novu 5T, kupljen 2020. onaj telefon i dalje sljaka sa zadnjim azuriranjem bez ikakvih problema.
Nisam istalirao neke zahtevnije igrice na sva tri pa merio koji za koliko sekundi pokrece.
Ono sto znam da F3 ima uzasan softver za biranje, problem sa proksimitijem ili kako god s eto zove jer stalno kada razgovaram telefonom(na poslu imm bas dosta razgovora) primetim u pozadini se otvaraju razne apliakcije, imenik, svasta, sto iritira.
 
Ne znam jel neko komentarisao ali imamo full AOD. Ja juce provalio, znam da je pre mogao onaj koji traje 10 sekundi a sad radi od-do sati.
 
Juceo dobio Redmi Note 11 Pro 5G , predao ga zeni. Dok sam ga podesio sinoc, malo cackao, nisam video velike razlike izmedju nejga i F3. Vreme ce pokazati koji telefon je bolji, vidim da Redmi ima jacu kameru ali videcemo kakve ce slike praviti.
Supruga koristila Novu 5T, kupljen 2020. onaj telefon i dalje sljaka sa zadnjim azuriranjem bez ikakvih problema.
Nisam istalirao neke zahtevnije igrice na sva tri pa merio koji za koliko sekundi pokrece.
Ono sto znam da F3 ima uzasan softver za biranje, problem sa proksimitijem ili kako god s eto zove jer stalno kada razgovaram telefonom(na poslu imm bas dosta razgovora) primetim u pozadini se otvaraju razne apliakcije, imenik, svasta, sto iritira.
Nova 5T je grmilica, P30 sa IPS ekranom ako se ne varam, i dan danas odlican buy za 100-120eur, klasa iznad F1 Poco na primer.
Sto se tice Note 11 Pro, ekrani su ja mislim isti kao na F3, 6.67" AMOLED 120hz, ostalo sve zavisi kako su resili internale, i naravno storage nije UFS 3.1 nego 2.2 na Note 11 Pro 5G.
Po meni je 11 Pro 5G bolji telefon jer moze da se nadje nesto jeftinije, a realno CPU ko CPU, vecini korisnika vrse posao midrangeri, sve zavisi koliko jak multitask mu dajes.
Ovo sve naravno vazi ako oba imaju istu kolicinu RAM, dosta znaci 2GB vise i za prosecne korisnike.
 
Ekrani identicni, slazem se za CPU, to velika vecina korisnika ne moze da primeti
 
Različite klase telefona, ne treba ih ni porediti.
@Delicious
Uvek je bio "full" AOD, ograničenje od 10 minuta postojalo je samo za nižu klasu telefona (buđava logika-plati pa se klati).
 
Na KP je RN11 Pro i Poco F4 iste cene,sta pre sada uzeti?🤔🤔🤔
 
Sa F3 možda je slična cena,sa F4 nema šanse....
 
F4 8/256 395€ na KP, zato i pitam sta je najbolje uzeti.
 
Da li se nekom dešava da na 120hz s'vremena na vreme ceo ekran brzo trepne u neke šarene boje i linije ali jako brzo bukvalno na stoti delić sekunde ali opet vidljivo?
 
Da li se nekom dešava da na 120hz s'vremena na vreme ceo ekran brzo trepne u neke šarene boje i linije ali jako brzo bukvalno na stoti delić sekunde ali opet vidljivo?
Meni se desi da trepne, bez boja i linija i prebaci mi colour scheme sa saturated na vivid (koji je po defaultu).
 
Nazad
Vrh Dno