Šta je novo?

Xiaomi Poco F3

Moj f3 se ponekad sam isključi preko noći. Sumnjam da je to zbog neke aplikacije. Kako da otkrijem istu, ili je nešto drugo u pitanju.
 
To je klasicna Xiaomi bolest.... Kod svih modela ima primeraka koji se ponasaju tako, da se gase bez pravila. Meni to deluje kao neki sw problem, ali ne bih mogao da garantujem... Raznih problema ima kod Xiaomi-ja, a to random gasenje je jedan od poznatih i desava se dok je telefon duze vreme u standby rezimu... E sada, kada se ugasi da li reaguje odmah na power dugme , pokrene se nakon 5 sekundi drzanja ili moras da drzis duze power...?
 
Normalno (~ 5 sec) reaguje. Zbog dužeg standby se gasi? Meni ne smeta. I tako spavam, kad isključim zvuk. Možda će to rešiti android 13.
Na androidu 11 to (gašenje) se nije dešavalo.
 
Ako nece odmah da se ukljuci(drzanje 5 sek), onda upada u EDL mod... I to se cesto desava kod Xiaomi-ja. Kod tebe se normalno ukljucuje, sto ne ukazuje na taj problem. Sve u svemu, nadaj se da ce neki od buducih update-ova srediti taj problem. Ako ni to ne pomogne, a problem bude ucestaliji, otkljucaj bootloader i vrati neku verziju A11 koja radi dobro... I posle nemoj da radis update...
 
Poslednja izmena:
Nakon sto sam promenio operatera i karticu, zadrzao broj presao iz MTSa i A1, desava mi se da nekim brojevima ne mogu da saljem SMS. Tim istim brojevima sam slao SMS pre zamena kartica, kod nekih se resi u roku od 24h nakon prvog neuspelog slanja poruka a ima kod nekih i dalje ne mogu da posaljem iako sam restartovoa telefon i proslo je 3 dana.
Lagano nisam mogao prvo Parking sevisu da posaljem pa sam posle par dana uspeo da posaljem, tog dana drugaru nisam mogao da posaljem poruku, pa sam ga zvao, posle apr dana normalno su prosle poruke. Sa parking servisom isto, posle 2 dana od prve neuspele poruke saljem normalno.
Medjutim nekim brojevima i posle apr dana ne mogu da posaljem. Desilo mi se da ocu pokusavam da saljem poruke i ne prolaze, psoaljem sa sluzbene kartice(MTSova) prodju, onda se cujemo u medjuvremenu i sledeceg dana kada probam da posalje poruku ona prodje.
Malo mi je neverovatno da ima veze sa pozivom mozda i gresim.
Nikada ali nikada dok sam korstio mts nisam imao taj problem i kada sam menjao telefone, kada sam menjao kartice, dodju podesavanja instal i cao.
Srecom pa nije naislo Oko sokolovo dok sam se cudio zasto mi ne prolaze poruke moglo je dodatno da me kosta
 
Ne pada mi ništa na pamet osim da ti VoLTE pravi problem ako ti je aktiviran.
 
Zna li neko jel taj problem sa Volte zbog MIUI ili zbog operatera?
 
Kako se menja pozicija video toolboxa (sidebar). Čini mi se da je ranije bio više ka sredini ekrana, a sad je u gornjem levom uglu pa se otežano klikće na home dugme u chrome i slično.
 
Uspeo, mučim se već sat vremena. Duže se drži sajdbar malo i prevuče se, prosto. :( Opet dođoh u situaciju da sam sebi odgovaram, ali rekoh zatrebaće nekom... :(
 
Da li nekako moze da se podesi da automatski azurira vremensku prognozu svakih npr 1 sat. Jedino se azurira kad otvorim aplikaciju
 
Da li si probao neku aplikaciju ( AOE, AOA) ili samo preko interfejsa f3?
Samo preko interfejsa. Ti?

^gornji post
Koliko vidim meni automatski sam azurira u nekim intervalima, ne znam tacno na koliko. U opcijama stoji samo da se izabere da azurira i nocu. Trebalo bi da ti automatski default aplikacija azurira, jedino ako gasis net pa negde preskoci...
 
Imam stalno internet, ali azurira bez nekih pravila, nekad redovno, nekada kasni
 
Pocela je naglo da mi se trosi baterija u toku noci,nekih 30 posto u mirovanju,bez wifi,mobilnog interneta....znam da je neko na forumu pisao da treba kes da obrisem za google play servis ili tako nesto,uglavnom taj post ne mogu da nadjem sada.imate li jos neki savet?Hvala
 
30% za noć u stanju mirovanja? Šta kaže u opciji baterije koja aplikacija jede bateriju? Ja 100% ostavim uveče i isto toliko nađem ujutru ili procenat dva manje ako ne isključim blutut.
 
kaze Google play service🙂
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-10-13-11-19-47-443_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-10-13-11-19-47-443_com.miui.securitycenter.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 38
Kupio sam polovan POCO F3 , korektno zapakovan, uključio, radi sve, podesio google nalog , ubacio kontakte i sve ok radi.
Posle nekoliko sati dobijem poruku da ima update softvera, ja pogledam, neka sigurnosna zakrpa i pustim da uradi.Posle toga ode u restart i izbaci da je telefon zaključan na MI nalogu . Prodavac ne zna lozinku , broj telefona kaže da je to ranije koristio i da ga više nema i sad ne znam šta da radim.Ima li neko pametnu ideju kako da se uradi bajpas MI nalaoga ili da se obriše .
 
Kupio sam polovan POCO F3 , korektno zapakovan, uključio, radi sve, podesio google nalog , ubacio kontakte i sve ok radi.
Posle nekoliko sati dobijem poruku da ima update softvera, ja pogledam, neka sigurnosna zakrpa i pustim da uradi.Posle toga ode u restart i izbaci da je telefon zaključan na MI nalogu . Prodavac ne zna lozinku , broj telefona kaže da je to ranije koristio i da ga više nema i sad ne znam šta da radim.Ima li neko pametnu ideju kako da se uradi bajpas MI nalaoga ili da se obriše .
Trebalo bi da može da uradi reset lozinke za MI nalog na https://account.xiaomi.com, pa da ti onda pošalje novu lozinku. Malo je cimanje za njega, ali meni se čini da nije uradio factory reset ili je preskočio neki korak.
 
Ne može da uradi, kaže da tel broj sa kojim je povezan nema više , a za e-mail ne zna lozinku , mislim da je to preprodato pa sad šta da radim.Pokušavam naći način kako , nekada sam radio bajpas naloga na rn 2 , davno je to bilo
 
Kontaktiraj doktora za Xiaomi, @Kidence
Kontaktirao sam policiju, ukraden ali čovek bio pametan pa zaključao, kada se pokušalo brisanje naloga izbacio je poruku da je ukraden i da se pozove broj telefona, ja pozvao i vratio telefon u policiju , prijava po službenoj dužnosti otišla i eto , sad čekam da se reši pa da vidim hoće li mi vratiti novac.
 
Da li moze neka informacija sta je potrebno da aktiviram kao zastitu ukoliko bih dosao u slicnu situaciju? Na koji nacin se telefon zakljucava da postane neupotrebljiv i posle factory reset-a ukoliko nema koda za otkljucavanje? Da li je u pitanju neka android zastita ili nesto drugo?
 
Potrebno je da imas aktiviran Mi acc na telefonu i ukljucenu find device opciju unutar Mi cloud dela . Kada hoces da zakljucas , ulogujes se na i.mi.com sa svojim nalogom, ides na opciju Find my device i tu imas opciju Lost mode.
 
Kontaktirao sam policiju, ukraden ali čovek bio pametan pa zaključao, kada se pokušalo brisanje naloga izbacio je poruku da je ukraden i da se pozove broj telefona, ja pozvao i vratio telefon u policiju , prijava po službenoj dužnosti otišla i eto , sad čekam da se reši pa da vidim hoće li mi vratiti novac.
Javi za epilog kad bude, posto sam cuo u ovakvim slucajevima da prodavca posle ti jedino mozes privatno da gonis (iako za kradju ide po sluzbenoj duznosti, sanse da ga navataju za to iako imaju sve od podataka su minimalne), pa onda da cekas izvrsitelja, itd.
 
Javi za epilog kad bude, posto sam cuo u ovakvim slucajevima da prodavca posle ti jedino mozes privatno da gonis (iako za kradju ide po sluzbenoj duznosti, sanse da ga navataju za to iako imaju sve od podataka su minimalne), pa onda da cekas izvrsitelja, itd.
Javiću naravno, čovek je korektan, koliko sam shvatio on ili ima servis za mobilne ili je samo trgovac, kupio je i ima očitanu LK od koga je kupio i potpisan ugovor o otkupu, tako da nije prevarant.Ostalo je da sačekamo da njega policija kontaktira pa da onda regulišemo oko novca. Bar mi je tako rekao.
 
Da li se na fonu vec nalazi folija ili staklo?
Ne umem da razlikujem,I ako je folija savetujete li da se ipak stavi staklo ako je bolja zastita od Padova I udaraca.Hvala
 
Folija koju sam odmah skinuo i već 18 meseci nemam ništa od zaštite na ekranu.
 
Da li se na fonu vec nalazi folija ili staklo?
Ne umem da razlikujem,I ako je folija savetujete li da se ipak stavi staklo ako je bolja zastita od Padova I udaraca.Hvala
To je tvoja odluka , ja sam stavio i vec je na par mesta okrnjena. Da nisam bilo bi staklo.
Sve zavisi od koriscenja i ophodjenja sa telefonom. Ja na svaki svoj telefon stavljam kaljeno staklo ne foliju.
 
Nazad
Vrh Dno