Šta je novo?

Xiaomi Poco F3

Imate li neku masku da preporučite, ova originalna izgleda požutela, nisam ni primetio jer nemam naviku da gledam telefon sa zadnje strane...
Imam belu verziju i oduševio sam se koliko telefon bolje izgleda bez (požutele umesto providne) maske, ali ne bih ga baš nosio bez zaštite nekakve...
Ja ima ovu i ekstra je.
1660046577992.png
 
Nakon apdejta wallpaper carousela,
Google Play Store je prijavio aplikaciju kao bezbednosni rizik, pa sam greškom prihvatio da onemogući aplikaciju. Sad ne mogu da pristupim temama i pozadinama. Prijavljuje da aplikacija nije instalirana ali jeste, a na Play Store kad odem čak imam i opciju uninstall. Kako da vratim sve na normalu? Ne mogu ni da promenim ovu groznu pozadinu...
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-08-13-09-53-04-136_com.mi.android.globallauncher.jpg
    Screenshot_2022-08-13-09-53-04-136_com.mi.android.globallauncher.jpg
    72.9 KB · Pregleda: 53
  • Screenshot_2022-08-13-09-54-15-591_com.android.vending.jpg
    Screenshot_2022-08-13-09-54-15-591_com.android.vending.jpg
    81 KB · Pregleda: 75
Morao sam da resetujem apps preferences za sve aplikacije, nisam uspeo da uradim enable samo za "Themes".
 
Settings>Apps>Manage apps
Klikni na tri tačke u gornjem desnom uglu, pa na Reset app preferences i pojaviće se Themes.

Kasnije ćeš eventualno pojedine aplikacije trebati ponovo da podesiš, ali to radi u hodu kad i ako zatreba.
 
Kada koristiti 120 Hz?
Kada skrolujes internetom, a hoćeš tečniji prikaz stranica.
Kada gledaš HDR sadržaj ,iznad 60-90fps

Kada hoćeš da prosto ,uzivas malo u multitaskingu.

Nepotreban je stalno, Ja na Realne Gr 5G ga držim Cesce isključenim.
 
Meni je veće osvežavanje ekrana jedna od najboljih stvari koje su dodali u poslednjih koliko godina. Nikada se ne bih vratio više na 60hz.
 
Ja uključivao, isključivao i nisam primećivao razliku :)
Možda je do mojih očiju :)
 
Tesko moze na taj nacin da se primeti. To je bas tesko. Koristi 90/120 nedelju dana i onda vrati na 60 i shvatices o cemu ljudi pricaju :)

Po meni kada oko navike na 90+ , povratak na 60 je ozbiljno "štucanje".... :D
 
Isto tako ne mogu da verujem da neko ne vidi razliku izmedju 60 i 120hz, prosto nemoguće.
 
jos da Poco F3 ima 90Hz bilo bi dobro, makar ja neznam kako da aktiviram 90 ima samo 60 i 120.
 
Koliko je duže trajanje baterije na 60Hz?
 
Na kraju dana imam oko 40% tako da mi ta ušteda ništa ne znači a osećaj rada telefona je neuporediv...
 
OK, rekoh da svako gleda po svojim potrebama.
Ja na primer ne punim telefon svako veče jer nemam potrebe, baterija izdrži dan i po ili dva.
 
Juce sam isao do A1, i rekose mi da vise nemaju F3, i da je pitanje kada ce ga i da li ce ga nabavljati. Koju alternativu najblizu F3 mi preporucujete? Koristim F1 tri i po godine i zadovoljan sam kako me sluzi, da mi nije ispao i slomio mi se ekran, verovatno ne bih ni menjao telefon.
 
PocoF3 ima još na KP kod proverenih prodavaca. F4 teško da ima kod operatera...
 
Zaboravio sam da napomenem, manje vise sam prinudjen da uzmem ugovor kod operatera, tako da kupovina za kes otpada kao opcija. Danas nabasah u Yettelu Realme GT2, nisam znao da su toliko "odmakli".
 
Evo ja se prebacio pre jedno nedelju dana na 120Hz i skontao preključe da mi troši dosta više baterije, tipa ako ga napunim uveče i skinem sa baterije sutra oko 5 popodne sam već prazne baterije. Ranije je to bilo bar do sutra uveče, tako da će za mene izgleda biti vraćanje na 60Hz.
 
Posle 13 meseci korišćenja telefona rekao bi da baterija još uvek lepo drži. Juče sam od ranog jutra do 14.00 bio na plaži, znači sve mobilni net.
Mnoštvo videa i slika, pola sata gledao live stream, gledanje videa sve u fhd, FB, Instagram, Twitter, chat aplikacije...
Sve u svemu 5 sati SoT-a (92% - 23%), što je po vrućini i uz takvo korišćenje odlično.
 
Evo ja se prebacio pre jedno nedelju dana na 120Hz i skontao preključe da mi troši dosta više baterije, tipa ako ga napunim uveče i skinem sa baterije sutra oko 5 popodne sam već prazne baterije. Ranije je to bilo bar do sutra uveče, tako da će za mene izgleda biti vraćanje na 60Hz.

Ne znam jel u opcijam ima da se namesti na 90Hz pa tako da ga koristis.
 
Neko je već napisao a tako i jeste, ili 60 ili 120Hz.Ne razumem zbog čega gurati priču o 90Hz konstantno a rekli smo da ta opcija ne ppstoji.
 
Nakon što sam ažurirao softver na verziju 13.0.4 (MI Global Stable) i nisam bio zadovoljan trajanjem baterije, a neka bitnija unapređenja nisam primjetio, otključao sam bootloader i flešovao verziju 12.5.3 (EU Stable). Pri kraju procesa flešovanja dobio sam poruku kao sa slike...
Screenshot 2022-09-04 190950.png
Telefon je nakon toga startovao i podesio sam sve normalno kao i ranije. Za sada ne primjećujem da ima nekih problema. Ima li razloga za zabrinutost? Da li bi trebalo ponovo da odradim flešovanje softvera?
 
Nazad
Vrh Dno