Šta je novo?

Xiaomi Poco F3

Meni u poslednje vreme proximity radi mnogo bolje, mozda jer sam promenio nacin drzanja (malo odvojim mikrofon od obraza dok razgovaram).
Problem je jedino kada su mi ruke zauzete (perem sudove, jedem) pa telefon drzim naslonjen na rame, onda pobrljavi.
I onaj stari problem nije jos resen, u toku razgovora ako hocu da udjem u meni telefona, ne otkljucava ga automatski kad ga otklonim sa uha, vec moram par puta da ga zaklonim/otklonim/zakljucam pa otkljucam da bih usao u meni.
U sustini sam jako zadovoljan telefonom, ne vidim sta bih drugo uzeo u ovom segmentu i za ovaj novac.
Ista situacija i kod mene.
 
Evo i ja da izvestim. Posle nedelju ipo ni jednom mi se nije uključio ekran u toku razgovora. Koristim telefon sa fabričkom folijom i maskom. Telefon mi blago dodiruje uvo a donji deo je odmaknuti.
Samo da dodam da znam kako je imati problem sa proximitijem pošto sam ga imao na RN7. Poboljšao sam situaciju sa drugačijim držanjem telefona, kao što držim sada.
 
Poslednja izmena:
Da li postoji mogućnost da se snima video 1080p/60fps širokougaonom kamerom (onom 0.6 u telefonu) sa nekom google kamera aplikacijom? Pošto ga upravo testirao i vidim da ne može u fabričkoj kameri.

Da znam da zaboravim na njega ako ne može.
 
Istekao edit, moderacijo spojite mi post :

Sad vidim na yotube da snima zadnja kamera 1080p 60fps. Možda je ovo u radnji neka demo verzija uključena gde je ta opcija zaključana?
 
Da li je pametnije kupiti ovaj model od poznatih KP prodavaca ili radnji u Balkanskoj? Brine me da ću ubosti zeleni tint, što bi me baš nerviralo.
 
Što se tint-a tiče svejedno je. Garancija ne važi na to (osim ako nije kritično baš) jer je to navodno karakteristika amoled ekrana. Ako si neko koga bi to nerviralo baš onda bolje preskoči ovaj model jer su velike šanse da ubodeš gde god da kupiš.
Možeš na ovoj telegram grupi videti koliko njih ima green tint. Većina.
Kako proveriti da li telefon ima green tint?
U tamnoj prostoriji smanjite osvetljenje na manje od 20% ili do kraja jednsotavno i uđite u neku aplikaciju gde je tamno siva boja dominantna. (chrome new incognito tab, google messages, dialer sa dark modom)
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi me baš nerviralo zelenilo, ali opet me nešto vuče ka ovom modelu jer u tom cenovnom rangu nema nekih alternativa kada su u pitanju performanse i displej. Ti si rekao da je zelenilo na nekom custom ROM-u malo ublaženo? Planirao sam da odmah flešujem custom ROM, jer MIUI ne mogu da svarim, navikao sam se na custom ROM-ove. Ako je ublaženo zelenilo, onda ima nade :D
 
Što se tiče ROM-a, jeste ublaženo. Nekima manje, nekima skoro skroz, baš je onako kako se zadesi. Meni je npr ublažilo ali ne previše. Na osvetljenju >30% se i ne primeti i sa većim osvetljenjem je sve manje prisutno. Zanimljivo je i to da je problem dosta manje izražen na 60hz ali nema poente koristiti ovaj telefon na 60hz, razlika je ogromna. Na strani ROM-a je i kalibracija ekrana koja je bar meni na MIUI bila loša, koji god mod da bih izabrao. To je i mene privuklo i ispunio je očekivanja dobrim delom, šteta što sam picajzla za ekran, verujem da većina ovo i ne primeti.
 
Pozdrav. Na gmail aplikaciji ne dobivam zvučnu obavijest. Poruka stigne ali je vidim tek kad upalim ekran. Znači dobijem obavijest ali ne dobijem zvučnu obavijest. Sve sam isprobao, sve je uključeno ali neće pa neće. Takođe imam osjećaj kao i da obavijesti sa facebooka dolaze sa malim zakašnjenjem. Postoji li neko rješenje? Miui 12.5.3 je u pitanju, tvornički, nemam namjeru prčkat i mjenjat rom-ove, nisam taj tip korisnika.
 
Na žalost nema rešenja. Probao sam sve osim da preko ADB uninstaliram aplikaciju pa je posle instaliram ponovo kao ne sistemsku.
 
Jeste li probali sledeće:
Uđite u gmail apk, pa gore levo tri crte, onda scroll dole do u podešavanja, pa onda na email adresu, pa obavestavanje, klik na sve notifikacije. zatim scroll jos dole do broja dana do kada se sinc email, to promenite na recimo 37. Izadjite iz gmail apk. Zatim drzite dugo gmail ikonicu, udjite u podesavanje same apk, i obrisite clear all data, polse restart telefona i testirajte da li vam rade notifikacije.
Hint:
Clear all data će obrisati uglavnom sve sa gmail apk unutar uređaja. Ako ste pre toga koristili redovno gmail i sinhronizovali, trebalo bi da posle restarta povuče sve podatke sa Gmail naloga na telefon bez problema.
 
Probao sam ovo sto si napisao, ne pomaze. I dalje nema zvucna notifikacija za gmail.
 
Pojavila se verzija 8/256 u A1, uz najmanju tarifu kosta skoro 3k mesecno 😁
 
Pa s obzirom da Mi 11 Lite košta 3000 mesečno, sasvim pristojna cena.
 
lopovska posla... bolje uštedeti lepo 300 evra i obratiš se mađarima na KP. Ima ih i po Beogradu sa dobrim cenama ali mađari rasturaju...
 
Uzeh danas F3 u A1, 8/256. Koristio sam Redmi Note 8t, pre njega Mi9. Sta reci, ovo je bolesno dobro. Brzina, fluidnost, ekran, audio izlaz (i stereo zvucnic i BT sluske). Za ocenu baterije je jos rano, deluje ok, mada se bas brzo puni. Kameru jos nisam testirao. Green tinta i problema sa proximity senzorom nemam.

Da dopunim: green tinta ipak ima kad se spusti osvetljenje skoro do kraja, u potpunom mraku. Mozda petina ekrana u gornjem delu je zahvacena. Meni to ne igra nikakvu ulogu.
 
Poslednja izmena:
Uzeh danas F3 u A1, 8/256. Koristio sam Redmi Note 8t, pre njega Mi9. Sta reci, ovo je bolesno dobro. Brzina, fluidnost, ekran, audio izlaz (i stereo zvucnic i BT sluske). Za ocenu baterije je jos rano, deluje ok, mada se bas brzo puni. Kameru jos nisam testirao. Green tinta i problema sa proximity senzorom nemam.

Da dopunim: green tinta ipak ima kad se spusti osvetljenje skoro do kraja, u potpunom mraku. Mozda petina ekrana u gornjem delu je zahvacena. Meni to ne igra nikakvu ulogu.
pogledaj u mojim ranijim postovima komentare o gcam i xml fajlovima... Isprobaj svakako kameru koju je xiaomi napravio ali mislim da je gcam puno bolji.Nije savršen i neke sitnice nema, ali zato su mu slike boli glava
 
pogledaj u mojim ranijim postovima komentare o gcam i xml fajlovima... Isprobaj svakako kameru koju je xiaomi napravio ali mislim da je gcam puno bolji.Nije savršen i neke sitnice nema, ali zato su mu slike boli glava
Apsolutno, hvala na podsetniku, druze. Gcam je svakako must have, pa ce se istestirati sa stock-om. Kontam da ce u nocnim uslovima razlika biti dobrano na strani gcam-a.
 
Da li je kupovao neko ovaj model iz radnje u Balkanskoj? Vidim da je kod njih cena manja za 10 evra u odnosu na poznate KP prodavce.
 
Prešao sam sa Redmi Note 5 koji je star 3 godine i doživeo veliko razočaranje. Sve je dobro i brzo na telefonu osim fotografija. Retke su fotografije osoba gde lice nije mutno. Što je veća misterija, pozadina često bude oštrija od osobe koju fotografišem. Fokus često promašuje, a i kad pogodi sve je nekako mekano na slici i nema oštrine. 4K video snimci su odlični.
 
Sad sam baš proverio, ako ne fokusiraš na osobu lice stvarno bude malo zamućeno. Ali to se primeti samo kada zumiram.
Meni se pre svega nije dopalo kako ispadne boja kože, previše svetla.
Prešao na GCam i sad su super slike. Ne fokusiram uopšte na osobu a lice bude oštro i mnogo su prirodnije boje.
Samo da prijavim da su sa GCam dosta bolje slike sa Night Sight. Oštrije, boljih boja.
 
Google ima podatke da većina ljudi kad slika ne fokusira i naspram toga su pravili kameru za Pixel, odnosno gcam.
 
Sad sam baš proverio, ako ne fokusiraš na osobu lice stvarno bude malo zamućeno. Ali to se primeti samo kada zumiram.
Meni se pre svega nije dopalo kako ispadne boja kože, previše svetla.
Prešao na GCam i sad su super slike. Ne fokusiram uopšte na osobu a lice bude oštro i mnogo su prirodnije boje.
Samo da prijavim da su sa GCam dosta bolje slike sa Night Sight. Oštrije, boljih boja.
Koji gcam si instalirao, može link?
 
Bilo koja verzija sa linka pošto su sve iste.
Ne koristi config file koji preporučuju pošto uspori rad aplikacije. Ja sam skinuo neki sa Telegram grupe https://easyupload.io/yx7yvw Realno, mislim da ni ne mora da se stavi config.
 
Poslednja izmena:
Sad sam baš proverio, ako ne fokusiraš na osobu lice stvarno bude malo zamućeno. Ali to se primeti samo kada zumiram.
Meni se pre svega nije dopalo kako ispadne boja kože, previše svetla.
Prešao na GCam i sad su super slike. Ne fokusiram uopšte na osobu a lice bude oštro i mnogo su prirodnije boje.
Samo da prijavim da su sa GCam dosta bolje slike sa Night Sight. Oštrije, boljih boja.
izbegavaj bilo kakva zumiranja. Bolje edituj slike posle na telefonu ili kompjuteru pa kropuj kadrove. poco f3, kao i većina drugih telefona, nema optički zum. Sve je to digitalni zum.. Ja sam mislio da je jedna od te 3 kamere optički 2x zum ali nije. Objasnili su mi ljudi sa xda foruma da je 1 kamera standardna, 2. je za macro fotografije a 3. je za wide (ekstra široke) kadrove).. Rupica je dodatni mikrofon... To je to...
Bilo koja verzija sa linka pošto su sve iste.
Ne koristi config file koji preporučuju pošto uspori rad aplikacije. Ja sam skinuo neki sa Telegram grupe https://easyupload.io/yx7yvw Realno, mislim da ni ne mora da se stavi config.
konfig/xml fajlovi su jako bitni. Dosta pobošljavaju stvar.. Nađite na telegramu photo grupu za poco f3.. ima tamo nekoliko xml fajlova oko kojih se vrti priča pa eksperimentišite.. BAr neka zanimacija...
 
@PocoF3GlobalPhotography uđite ovde na telegramu i proučite malo materiju, prikucane poruke, šta drugi ljudi pišu... Čisto da uđete u materiju.. Da ne moram sve da prenosim, pratite sami.
Ispravio sam link... :)
 
Vrh Dno