Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Prosto nemam potrebe da ista menjam(kvarim) ukoliko sve radi kako treba, miui 11 izgleda odlicno. Nikada ni jedan telefon nisam cackao, posle 2 god odradim hard reset i toliko.
Postoji jedna poslovica: Ne popravljaj ispravne stvari.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Zasto ne bi nesto promijenio? Promjene su dobre :)
U glavnom.. LTE mi nije radio, vratio sam se na XEU i radi fantasticno.. Btw, xeu ima mnogo vise opcija od stock-a..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Meni na pe+ radi lte ? Takodje odlicna opcija, ko voli stock, da isproba mi room.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pa iskreno, tu su negde. Meni recimo na room nekako radi tecnije, bez ikakvog laga, sistem. Takodje ima vise opcija od stock, plus imaju dobar support

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pa iskreno, tu su negde. Meni recimo na room nekako radi tecnije, bez ikakvog laga, sistem. Takodje ima vise opcija od stock, plus imaju dobar support

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Ima i xeu nekih korisnih opcija poput app drawera i slicno.. I jos neka poboljsanja koja su ključna, npr AOD koji prikazu sve moguca i nemoguca obavjestenja.. U svakom slucaju vrijedi flashovati i isprobavati..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Djilke, gdje npr kupiti original bateriju konkretno eto za mi8 ako nije problem baterija, za 20eura?!

U vezi ROMova ne radi se o popravljanju stvari, niti o nekom probavanju iz dosade Postoje i ljudi medju kojima sam i ja koji uzmaju ovakve telefone uglavnom zbog HW i cijene, a ne sto ga vole (pogotovo taj MIUI :d)

Da je Pixel/Nexus pristupacan cijenom ne bi me Xiaomi nikad ni vidjeo.

Nego radi li ovima sto su izvrtili AOSP-e manuelna selekcija mobilne mreze. Smori ovo pomalo...


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nego radi li ovima sto su izvrtili AOSP-e manuelna selekcija mobilne mreze. Smori ovo pomalo...
Poslednji put je to radilo na androidu 8 a posle toga nisam video da radi na novijim aosp androidima. Iz nekog razloga je developerima nemoguće da to srede, google ili xiaomi su izgleda baš zakomplikovali stvar.
 
Djilke, gdje npr kupiti original bateriju konkretno eto za mi8 ako nije problem baterija, za 20eura?!

Jedino Ali, ima jedan prodavac koji prodaje kao original baterije, generalno su Rusi uzimali od njega i bili zadovoljni, ako nadjem lik, sibnucu ti.
 
Posle dosta eksperimentisanja, evo podešavanja za Wide kameru, kojim sam zadovoljan (sigurno može i bolje, ali za sada nemam vremena da nastavim). U principu, isto podešavanje možete koristiti i za Back (glavnu) kameru.
Screenshot-2019-12-23-22-58-38-182-org-codeaurora-snapcam.png
 
Posle dosta eksperimentisanja, evo podešavanja za Wide kameru, kojim sam zadovoljan (sigurno može i bolje, ali za sada nemam vremena da nastavim). U principu, isto podešavanje možete koristiti i za Back (glavnu) kameru.
Screenshot-2019-12-23-22-58-38-182-org-codeaurora-snapcam.png
Imate kompletna podesavanja na telegram grupi za sve 3 kamere.. Za urnyx naravno..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nisam bio zadovoljan, zato sam sam isprobavao.
 
Poprilicno gej. Ne znam sto se ljudi zamlacuju sa time i slikama meseca kad narednih 10ak godina nece sigurno biti telefona koji ce to moci lepo da uslikaju, ako i onda

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Bas tako, astronomija je gej nauka.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nije mi se to nikad desavalo.. btw GPhotos sam konvertuje sve video fajlove na 1080p

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
U ovom programu možeš da podesiš kvalitet, crop vreme, crop slike, vrstu kodeka, ...
 
Kako se vi borite sa prasinom koja se zavlaci u zvucnik za razgovor ili to samo mene nervira? Ponesto uspem da ocistim cetkicom ali ponesto se i zaglavi unutra.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ja sam to cistio tankom iglicom za sivenje. Nije bilo trika drugacije da izvucem prasinu, sitne su rupice bas se zavuce. tanku iglicu i polako u svaku rupicu.
U pitanju je bio mi9t ali pretpostavljam da je gril zvucnika isti.
 
Slučajno upravo naleteh na ovo, pa postavljam čisto kao "šta se sve može na Mi 9":

 
Slučajno upravo naleteh na ovo, pa postavljam čisto kao "šta se sve može na Mi 9":

Prateci korake ovog lika, zaglavio sam u bootloop kad sam prvi put flashovao PE..
Aa inace sa raznim modovima i posebnim kernelim se dobija benchmark score preko 500k na antutu [emoji6]

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Neko da koristi DerpFest? Iskustva? Baterija? Preoruka za neki drugi rom? [emoji23]

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pojma nemam o cemu pricas

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Je l' može preporuka u pm gde uzeti mi 9 128gb u Beogradu, nema ni kod Vlade ni u logic u...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Moje konačno podešavanje za Wide kameru (više neću trošiti vreme, jer jednostavno trenutna app. ne može da izvuče više):
Screenshot-2020-01-10-13-35-11-293-org-codeaurora-snapcam.png


I za one koji preferiraju manje šuma na slici (tj. sitniji šum):
Screenshot-2020-01-08-20-52-06-479-org-codeaurora-snapcam.png
 
Poslednja izmena:
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/#apk1363
Izašla nova verzija, 2.0 sa .xml konfiguracionim fajlom - za sada samo za Xiaomi Mi 9.
Slika je dosta opeglana, moja druga konfiguracija u prethodnom postu, daje primetno detaljniju sliku - uz sličnu količinu šuma (pričam o Wide kameri, jer je samo ona problematična pri slabom svetlu). Postaviću za neki minut i uporedni primer u ovom postu.
 
Moja preporuka, 2.0 verzija i marian xml . Nekako je pogodio podesavanja bas kako treba, nema previse napucani sharpness, noise je taman kako treba, awb je odlican.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Kako se ubacuje xml?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Vrh Dno