Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Totalno se slazem.. Mnogo bolje fotografije nocu ali sam mislio da je to moj subjektivni osjećaj pa nijesam htio nista da pisem [emoji23]

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Da li mi9 i mi9t pro imaju identicne kamere, pogotovu u uslovima slabijeg osvetljenja-noću?
 
Zar nemaju iste senzore mi9 i mi9t pro, ali razlicitu optiku?
 
Isti senzori, ali različita optika. Imx586

Mi9 ima kvalitetniju optiku.
 
Bolje je slike pravio Mi 9 u odnosu na 9T kada sam ga koristio. Isto važi i za snimak, u odnosu na Pro verziju ne znam.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
U prevodu, dobro svetlo, sunce iza leđa ili tu negde, ideala, nema razlike. Jedna ili par sijalica u pozadini, sunce probija kroz lišće, ulazi pod nekim uglom u objektiv, razlika pedu glava. Imao sam Mi 8 Lite, na papiru isti senzor kao tamo neki bolji telefon ali procenat slika drastično lošiji nego kod onog drugog. Viša klasa boji senzor i bolji objektiv, srednja, niža...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
To nije za poređenje. Ne može se porediti iako imaju iste senzore. Ne zbog senzora, nije toliko do optike.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Nego ? Slabiji procesor, lošija obrada ? Prošlo je vreme slabih telefona. Za video da, da treba jači procesor ali za sliku, senzor i sočiva.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ko jos poredi mi8lite sa mi8? eto i pixel 3-4 imaju isti senzor, pa zasto mi8 lite nema istu fotografiju? Najvise je do softvera, tj kamera aplikacije u telefonu tj algoritama koji su mozda i najbitniji kako ce ispasti sama fotografija., a najmanje do senzora i optike.
 
Sta sve ovde necu procitati [emoji31]

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Koristio sam miroom 9.10.10 pa zatim 9.10.17 , prijatno sam iznenadjen. Ne znam sto ga ranije nisam probao. Dosta korisnih opcija, a opet ne prenatrpan. Klizi sistem, nema nikakvih trzaja kod animacija, baterija ako nista drugo barem kao kod global stable, cini mi se malkice bolja (citaj pola sata sot-a) . Preporuka ko hoce da promeni malo rom, a i da proba miui 11. Kasne par dana weekly u odnosu na xiaomi.eu ali izgleda da fino iskoriste to i prepeglaju sve pa nema nikakvih bug-ova.
 
Nemaju jos stable slepci

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Koristio sam miroom 9.10.10 pa zatim 9.10.17 , prijatno sam iznenadjen. Ne znam sto ga ranije nisam probao. Dosta korisnih opcija, a opet ne prenatrpan. Klizi sistem, nema nikakvih trzaja kod animacija, baterija ako nista drugo barem kao kod global stable, cini mi se malkice bolja (citaj pola sata sot-a) . Preporuka ko hoce da promeni malo rom, a i da proba miui 11. Kasne par dana weekly u odnosu na xiaomi.eu ali izgleda da fino iskoriste to i prepeglaju sve pa nema nikakvih bug-ova.

Ne znam , ja kad sam korisio miroom, bio je bug kod home screena kad se izabere 5x7, da naziv apk bde do pola odsecen.
 
Hm, evo bas sam sada i to probao, radi sasvim normalno. Mozda je bilo u nekoj ranijoj verziji, ja ga koristim od 9.10.10 i nisam primetio nikakav bug do sada. Jedino sto i dalje ima isti problem kao i kod svih miui verzija do sada a to je ram menagement, bas dosta gasi aplikacije....kontam da je jedino zbog ustede baterije tako. Moracu aosp da isprobam neki, pe+ ili syberiu.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Da, to je bilo jos android 9, jedne od poslednjih miui 10 verzija.
 
Skinuo sam xiaomi.eu_multi_MI9_V11.0.2.0.QFACNXM_v11-10.zip je l to finalna verzija trenutno je 10.2.30. msm da li je ovo stable build i kako da ga ubacim posto preko update-a i chose package manually nece kaze da ne moze da flesuje fustom rom.
51b4239900bff7b353dbd0ff7e7c9a04.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Novi GCam_v7.0.009-v4.4.apk By Urnyx05: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog777/

Ovo izgleda čuda čini što se tiče snimanja pri "nikakvom" svetlu ... neverovatno (za telefon) da ovako snima, bilo u standardnom modu, bilo u Night modu.
Malopre sam je instalirao, pa ne znam kako snima po danu, ali noću ra-zbi-ja!
Neću kačiti primer, probajte sami.
Probao gcam ali mi izbacuje gresku kad prebacim na video?
U cemu je problem.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Skinuo sam xiaomi.eu_multi_MI9_V11.0.2.0.QFACNXM_v11-10.zip je l to finalna verzija trenutno je 10.2.30. msm da li je ovo stable build i kako da ga ubacim posto preko update-a i chose package manually nece kaze da ne moze da flesuje fustom rom.
51b4239900bff7b353dbd0ff7e7c9a04.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk

Moras prvo da otkljucas bootloader, pa onda da ubacis custom recovery, pa onda jedan wipe pa onda mozes taj eu rom da ubacis
 
A je l stable? I je l mogu da vratim ili moram sve da podesavam, otkljucan mi je bootloader.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Jeste stable eu, ali po komentarima i dalje vidim da ima odredjenih bugova. Ali da znas da ovo nije global stable verzija, zvanicna za mi 9. Ona ce kroz par nedelja, tako da ti preporucujem da nju sacekas.
 
Inace izasao pixel experience od markakash-a, ali za android 10. Upravo sam ga ubacio pa javljam utiske, za sada deluje top :)
 
Poslednja izmena:
Izasla 11!
9480319ee9507c18d7929f94939e44eb.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Odavno

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Izašla ... ali kao nezvanična (beta): unofficial ROM package, i možeš je instalirati samo ako si pripremio telefon za instalaciju beta verzija.
 
Meni nije nezvanicna dobio sam je prilikom potrazivanja nove verzije...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Prvi put čujem da je neko dobio 11-cu kao zvaničan apdejt.
Koju verziju imaš: EEU ili Global?
 
Sta je sa vama ljudi

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno