Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Da li gugl slike bekapuju u originalnoj izvornoj rezoluciji?

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Ne, kompresuje. Može full ako instalirate pixel 3 ROM ili tako nešto

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da li gugl slike bekapuju u originalnoj izvornoj rezoluciji?

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
Imaš opciju da biraš original rezoluciju ili "high".
Ako hoćeš u original onda nemaš neograničen prostor već samo 15GB (koliko je free nalog) ili više ako si dokupio prostor na Google Drive.
Ako hoćeš u high rezoluciji, imaš neograničen prostor za slike.
Nekoliko testove sam gledao na netu i zaista razlike su manje od minimalnih između te high i original rezolucije, tako da slobodno idi na high. Dobiješ neograničen prostor a uopšte ne gubiš na kvalitetu slika.
 
Hmm nije lose. Probacu. Inace novi update za weekly
c9f4f6fa73ceac1587b92eeb795408f8.jpg


Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Setih se sad kad sam usporedjivao original sa "high quality", moja fotografija sa Kalemegdana... Kad se uveca original, jasno se vidi "Huawei" znak na zgradi na NBG, a sa "high quality" uopste ne moze da se procita "Huawei". Kome je bitan kvalitet i prilikom veceg zumiranja fotografije, neka guglu plati za veci prostor ili neka prebacuje na HDD. :)
 
Setih se sad kad sam usporedjivao original sa "high quality", moja fotografija sa Kalemegdana... Kad se uveca original, jasno se vidi "Huawei" znak na zgradi na NBG, a sa "high quality" uopste ne moze da se procita "Huawei". Kome je bitan kvalitet i prilikom veceg zumiranja fotografije, neka guglu plati za veci prostor ili neka prebacuje na HDD. :)
Nisam hteo da se raspisujem ali na MEGA su fotke u izvornom formatu bez bilo kakve naknadne kompresije.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ta MEGA je megasumnjiva. Ne bih voleo da se probudim jedan dan i vidim da su nestali kao sto je megaupload nestao.

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Setih se sad kad sam usporedjivao original sa "high quality", moja fotografija sa Kalemegdana... Kad se uveca original, jasno se vidi "Huawei" znak na zgradi na NBG, a sa "high quality" uopste ne moze da se procita "Huawei". Kome je bitan kvalitet i prilikom veceg zumiranja fotografije, neka guglu plati za veci prostor ili neka prebacuje na HDD. :)
Na koliko si zumirao?
Na nekih 500% se primeti razlika, inače nema šanse ako normalno gledaš slike.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Na koliko si zumirao?
Na nekih 500% se primeti razlika, inače nema šanse ako normalno gledaš slike.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ne znam na koliko tacno pocinje da se primeti, ali na 500% se debelo primeti. To sam jos zimus usporedjivao, nemam sad tu fotografiju da opet vidim.
A naravno da se ne primeti bez zuma, potpuno su iste u tom slucaju.
Probacu MEGA ovih dana, sto je neko iznad spomenuo (50GB besplatno). To je od onog sajber junaka Dot Koma? :D
 
Nema Mega 50GB besplatno. Tačnije ima, ali privremeno. Trajno imaš "samo" 15GB. Ostalih 35GB je privremeno, traje samo određeni period, mislim 12 meseci.
 
Ne bih rekao. Ja koristim Megu već 3 godine i imam 50GB besplatno.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Pa kome treba toliki zoom radi nesto ozbiljnije, profesionalno.. a ko to radi nece ni zaliti par € da dokupi dodatni prostor, za sve ostalo je i vise nego dobar kvalitet koji je na high.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja koliko znam 50GB je free, ali postoji transfer kvota. Ako je tako kao što kažeš, kako onda ja koristim 50GB od marta 2016.? Od čega mi je zauzeto 44 trenutno?

Da ne idemo u off previše...

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja koliko znam 50GB je free, ali postoji transfer kvota. Ako je tako kao što kažeš, kako onda ja koristim 50GB od marta 2016.? Od čega mi je zauzeto 44 trenutno?

Da ne idemo u off previše...

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
I ja najnormalnije koristim imam neke video fajlove i par hiljada slika.
Popunjeno je oko 20 GB trenutno a bilo je i više. Postoji transfer quota. Ali mi obično nikada toliko ne treba odjednom da preuzme. Slike sam sinhronizuje u pozadini preko Wi-Fi a. Ma da mi i to router radi kada uđem u kuću odradi backup Na hard koji je zakačen na router.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja koliko znam 50GB je free, ali postoji transfer kvota. Ako je tako kao što kažeš, kako onda ja koristim 50GB od marta 2016.? Od čega mi je zauzeto 44 trenutno?

Da ne idemo u off previše...

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
Мсм да су то скоро убацили. Ја одавно имам и стоји ми 50гб а сестра је типа прошле године направила налог и скоро су јој "одузели" 35гб и остало јој само 15гб.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Probao sam 5-6 aplikacija koje pruzaju alternativni auto-brightness i koje imaju podesenje za minimalnu vrednost, ali je problem sto nijedna ne radi dobro u uslovima jaceg ambijentalnog osvetljenja iliti maksimalna vrednost je previse slaba, iako je u aplikaciji podesena na maksimalnu mogucu.

Jesi probao Lux auto brightness?
Ako nisi, verovatno ces biti sludjen u startu brojem opcija koje ima, ali imaju jednu genijalnu foru, a to je mapiranje.
Npr, imas vec neki predefinisan profil, sedis u sobi, osvetljenje koje je definisano tim profilom nije dobro, dodas koliko treba i ides na linkovanje te vrednosti u sam profil. Isto to uradis u par razlicitih uslova i napravis profil koji ce se ponasati bas onako kako si hteo. Osim toga, imas da podesis minimalan procenat ispod kojeg nece raditi korekciju, da ne bi svaki sekund pojacavao i smanjivao, zatim odlaganje reakcije u ms i jos dosta toga..Losa strana je sto srche bateriju.
 
Nisam.
Mislio sam da sluzi samo kao filter plave boje - kao f.lux.

Ne svidja mi se to sto kazes za baKteriju :(
 
To sam prvo i nasao - zato sam i naglasio "bez budzenja OS-a" :)

Jel si probao?
 
Nisam, ok je mi je brightness na weekly. Za par nedelja max izlazi miui 11, bice reseno to

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Razlika izmedju G cam i MIUI stock kamere na MI 9 SE
 

Prilozi

  • bez.jpg
    bez.jpg
    386.2 KB · Pregleda: 227
  • sa.jpg
    sa.jpg
    701.7 KB · Pregleda: 224
Jedno padobranac pitanje, ne zamerite:
Koliko je funkcionalan stock rom na mi9?
Posto se stalno prica o custom a ja zivaca nemam vise za igranje, gubim li ista sa stock romom? U pitanju je oficijalna prodaja u nemackoj, mislim da je oko 390e

TuturuTu on 6X
 
Funkcialan je stock ROM, trebalo bi da bez problema mozes preci ako ti global stable, na global betu.
Ovde se najvise govori o custom romu kao sto je XEU, to je MIUI ROM baziran na Kineskoj verziji stock ROMa. Samo su dodati jezici, i bez kineskog bloatwarea. Prednost ovog ROMa na stock Global, je ta sto obicno brze implementira neka poboljsanja nego globalni ROM, i jer dolazi sa sa samo instaliranim Google play store, i servisima. Dok na Global imas sve google aplikacije.

@d0minat0r
Meni bolja stock
 
Jedno padobranac pitanje, ne zamerite:
Koliko je funkcionalan stock rom na mi9?
Posto se stalno prica o custom a ja zivaca nemam vise za igranje, gubim li ista sa stock romom? U pitanju je oficijalna prodaja u nemackoj, mislim da je oko 390e

TuturuTu on 6X
Uzmi bez razmišljanja, ako te svrbi rom, samo Miui EU Rom beta verzija, svakog petka update. Ubaciš jednom kao custom rom(bL unlock, twrp, wipe sve i instaliranje), posle ide ota kroz twrp kao njegov kroz stock recovery. Mesecima sam na EU rom na Poku, radi bez problema sve.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pa necu da me svrbi, to je poenta :)
Hocu normalan, funkcionalan fon koji ce mi normalno sljakati god-dve na stock romu i da ne razmisljam.
Promili u slikama i milisekunde u app mi nista ne znace.
Ako mi9 to radi, uzimam bez razmisljanja

TuturuTu on 6X
 
Pa, ne znam sta smatras pod funkcionalan ROM :)
Ako si dosao da zakljucka da MIUI nije funkcionalan, i pored svog pisanja da je bolji od vecina stock ROMova, sem mozda Oxygen ( U svakom slucaju je bolji od stock Androida bar meni ) onda nemoj da se zamaras i uzmes Mi9. Ne znam sta drugo da ti kazem :)

Ovo ti pisem ne zato sto rom nije funkcionalan, upravo suproto.
Pisem jer imas ideju da nesto ne valja pa zato.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno