Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

Instlairao sam zadnji sistem sa xiaomi EU. Zna li neko lad se ulogujem kako da m se ucita google backup aplikacija? Jel moguce to?
 
Poslednja izmena:
Da li je normalno da u ponoć skinem Mi4c sa punjača i uključim airplane mod (sve ostale funkcije, wifi, mob.data, sync... su isključene) ujutru u 9 kad ustanem i uzmem telefon baterija bude na 93 ili 94% ? Menjao sam rom-ove i na svakom je isto pa i na CM 13.1.
 
Da, normalno je . kazu takodje da je airplane mod zabagovan. Probaj bez toga
 
Ja uzeh ovaj telefon posle nexusa 5 jer mi je baterija losa na nexus i ako sam je zamijenio ali ne mogu da se naviknem jer nije brz kao nexus 5. Probat cu cm 13 da mu stavim pa se mozda ubrza :)
 
Da li je normalno da u ponoć skinem Mi4c sa punjača i uključim airplane mod (sve ostale funkcije, wifi, mob.data, sync... su isključene) ujutru u 9 kad ustanem i uzmem telefon baterija bude na 93 ili 94% ? Menjao sam rom-ove i na svakom je isto pa i na CM 13.1.

Nije normalno. Ja imam 8.0.5 ROM. WiFi mi je stalno upaljen, data gasim od 22-07(automatski namesten profil na telefonu), sinhronizaciju takodje. Skinem sa punjaca 20-21h ujutru kad ustanem u 7, baterija je i dalje vecinom na 100%
Nekad bude i 99%
Nema razloga da prebacujes na airplane mod kada u profilima mozes da definises skoro sve. Ja imam nocni profil za period od 22-07. Uredno radi svako vece
 
Taj bug se javlja i kod mene. Potvrdiću. Upalim/ugasim Airplane i mob data proradi.

Mi-4c
 
Instlairao sam na mi4c CM 13 ali imenik ne radi dobro tj ne vuce mi kontakte sa gmaila kad stisnem na slusalicu a kad udjem u imenik svi su tu. Takodje kad saljem poruke mogu normalno kontakt da izaberem. Sto moze bit problem?
 
Možda ima veze sa verzijom gappsa? Koju si ubacio? Jesi uradio čišćenje keša itd... nakon instalacije? Jesi zadovoljan brzinom sada [emoji3] ?
 
Meni je na CM13 očajan ram managment odjednom, bukvalno ne moze ni 2 aplikacije da drzi u RAMu. Jel ika neko slican problem?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
CM13 mi se nije svideo. Ima tamo još dosta da se radi na ispravljanju bagova. Iako mi se čini da ima više opcija za fina podešavanja nego eu romovi.
 
Moguće da su se bacili na CM14 pa malo manje vremena posvećuju bagovima na CM13. Nadam se.
 
Već ima nekih varijanti, ali daleko je od gotove stvari. TeamSuperluminal kao radi na njemu, ali skoro i da nema konkretnih informacija. Sve mi se čini da polako odumire podrška za mi4c, sem MIUI-a na kome se redovno radi.
 
Ma bice sigurno 14CM, samo treba vremena to ispeglati. Koje bagove imate na 13.1? Meni sve ok radi, povezan sa MI Bandom 2 ceo dan. Inace ko ganja da kupi na Aliexpress da napomenem da su sutra ujutru od 9h po nasem vremenu extra popusti koji traju jedan dan, 11.11 shopping festival.
 
Ma ti popusti su nikakvi. Nagruvali cene pola meseca-mesec dana unapred i sad ce kao da spustaju po 20, 30, 40 % a ustvari vracaju cene na staro, ili neka mizerna snizenja, a Boga mi neke cene ce da budi cak i vece sa tim snizenjima nego sto su bile redovne cene pre mesec-dva. Kineska (Srpska) posla. Nemojte mnogo da se pecate na to i da se zalecete sad u fazonu wuuuaooooou bilo je 150$, a sad je samo 110$...daj pet komada. Konkretno pratim neke bt sluske koje mi deluju onako ok, bas ono sto ja trazim. I bile su negde oko 26-27$. Iskreno, nije mi se davalo toliko za sluske. Reko nema veze, cekacu neki popust ili cu uzeti neke druge kad nalete. I prodje ti par meseci ja i sad na sve strane pominju taj famozni 11.11 na aliju i ja se setim tih sluski i reko mozda mi je ovo sansa da ih kupim. Odem ponovo ih potrazim i imam sta da vidim. Cena 47$, ali "specijalna" ponuda 11.11-tog za "samo" 31$. Reko kakvi slepci. Izvinjavam se za mali off, ali kad vec pomenuste 11.11 i te popuste na aliji ja samo da upozorim da se ne zalecete mnogo. Slabo sta je tu na popustu ustvari. Ko malo duze prati cene na aliju zna.
 
Ne razumem? Pa toliko je bio i pre. Na sto mesta mi4c za 106-107$. Verovatno je bilo i nize samo da se malo potrazi ili uz neki kupon cak i manja cena od ove. Nije ovo nikakav popust...
 
Ja sam ga prije par mjeseci platio 166$ sa popustom tako da je ovo dzaba :)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Kako se pokazalo ovo parce Kineske plastike, ima li ovde neko Mi4c godinu dana?
 
Ja sam ga prije par mjeseci platio 166$ sa popustom tako da je ovo dzaba :)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
Mooolim? Mi 4c si platio 166$? Ovakav isti 2/32gb? Izvini druze, ali tebe je neko onda debelo odrao. Ja sam ovde od ovih nasih preprodavaca uzeo mi4c za 120e nov, neotpakovan, u septembru. Za to vreme na aliju uveliko ispod 110$. Ne znam kako si i uspeo da ga nadjes za te pare uopste. :)
 
Kako se pokazalo ovo parce Kineske plastike, ima li ovde neko Mi4c godinu dana?

Evo, ja imam telefon od februara :) sto je jos malo pa godinu dana, pa evo ti utisaka:
- odlican kvalitet izrade, telefon je kompaktan i cvrst
- odlican IPS ekran (veina svetao) i korning staklo, lakse se grebe u odnosu na gorilu, jer je mekse pa je valjda i elasticnije na udarce
- dobar zvucnik, ali kilava vibracija, odlican telefon za pozive
- baterija sa MIUI ne duze od jednog dana, ali nekim cudom moze da izgura 5 SOT uz nikakav standby :D (klot android romovi, kao TM CM, SLIM debelo poboljsavaju bateriju)
- Kamera je dobra, dnevne slike su dobre u rangu boljih telefona. Nocne su kao i kod svih kineza lose, ako je objekat slikanja udaljeniji od 2 metra

eto, toliko
 
Odlicno za 100e je onda super :) hvala
 
Pozdrav svima, izvinjavam se ako je bilo pitanje. Naime, drug mi kupio mi4c 32 gb, međutim kad se upali na ekranu stoji fastbooot mode, pc vidi tel kao android uređaj. Moje pitanje je ima li mu spasa i jel komplikovana procedura vraćanja u život?

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mooolim? Mi 4c si platio 166$? Ovakav isti 2/32gb? Izvini druze, ali tebe je neko onda debelo odrao. Ja sam ovde od ovih nasih preprodavaca uzeo mi4c za 120e nov, neotpakovan, u septembru. Za to vreme na aliju uveliko ispod 110$. Ne znam kako si i uspeo da ga nadjes za te pare uopste. :)
Ja u aprilu toliko platio na aliju. Bila je cijena oko 140$ ali dok sam ja nasao nacin da kupim online skocila je za 20$. Model 3/32 je bio oko 190-200$ ako se dobro sjecam. Cijena je od tada do sad fino otisla dole :)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno