Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Po ovom sto si napisao, bolji je od Mi9t?

Moj subjektivni osećaj da je bolji,ne puno,par sitnica,ekran i dizajn naravno.

# vojkan85

Senzor blizine kod mene radi bez problema,verovatno si ubo faličan primerak.
 
@veljadj Vidim da se gomila ljudi žali na ovaj problem. Neko kaže čekajte update, neko kaže do ROM-a je itd. Kod mene se dešava da iz service menu-ja ne radi kako treba. E sad, ako mora da ide reklamacija, ne bih da nosim u Telenor, jel može to da ide u Mi Srbija pošto Xiaomi nema ovlašćeni servis (barem da ja znam)?
 
Do ROMa nije, i na Global i na XEU imam problema sa proximity senzorom. Srećom ,uzeh neku futrolu sa preklopom pa mi ne smeta jer je zatvorim.

Gesendet von Mi Note 10 Lite mit TT
 
I dalje mi nije jasno kako tehnologija iz 2012. godine može da pravi problem. Znači ne gine mu reklamacija.
 
Meni senzor blizine radi perfektno, hvala bogu.

Ni na jednom Xiaomiju nisam imao nikada problem te prirode, a znam da je oduvek aktuelan, pa mi nije jasno kako to da nekome ne pravi problem a nekome pravi?
Ali svakako imaš osnova za reklamaciju, naročito ako je problem toliko očigledan da možeš na licu mesta da ga dokažeš.
 
Poslednja izmena:
@Kryo Imam, ali gde nositi telefon :)? Uđem u Menu: *#*#64663#*#*, nađem Proximity sensor, krenem da testiram i nula bodova. Uopšte ne reaguje. Uradim restart, budu dva testa ok nakon restarta, treći opet fail-a i svaki sledeći.
 
Poslednja izmena:
Nosiš ga tamo gde si ga kupio, mislim da ne postoji način da realizuješ garanciju zaobilaznim putem.

E sad ne znam koliko je vredno cimanja, pošto je taj problem dosta rasprostranjen i više je anomalija nego što je defekt, iako razumljivo da ne radi kako bi trebalo. Na forumu Mi zajednice pregršt je prijavljenih problema sa senzorom.

Ne znam koliko ti smeta i ometa ti korisničko iskustvo, ali ja bih se uzdao da će MIUI 12 da zakrpi problem, osim ako nisi odlučan da probaš da ga reklamiraš.

Ono što meni ostaje misterija jeste pitanje šta i kako konkretno utiče na te senzore da se ponašaju drugačije od telefona do telefona.
 
@Kryo Imam, ali gde nositi telefon :)? Uđem u Menu: *#*#64663#*#*, nađem Proximity sensor, krenem da testiram i nula bodova. Uopšte ne reaguje. Uradim restart, budu dva testa ok nakon restarta, treći opet fail-a i svaki sledeći.

Pa ako je do systema, nekih drajvera, ili tako nesto. Probaj da otkljucas bootloader, i ako ima neki custom aosp rom da instaliras. Cisto da vidis da li isto ne radi senzor ili radi. pa ako radi onda znas da je do miui-a, a ako ne radi onda je do senzora, pa nosi na reklamaciju. Naravno pre nego odes da reklamiras, vratis na miui koji je bio na telefonu, zapisi negde naziv. skines fastboot rom, i fleshujes kroz mi flash tool, uz lock bootloader. i to je to.
 
@Kryo Nervira me samo što obrazom dodirnem mute ili aktiviram speaker.
@Tomiprunet Probaću i tako, nadam se da će onda raditi. Meni miriše da software ne zna kako da se ponaša ali imaću jasniju sliku posle flash-a.

Hvala ekipo.
 
Kod mene senzor radi, ali sam primetio da kad samo slusalicu primaknem uz uvo hoce da pali ekran jer hvala bogu veliki telefon pa se vidi, a kada telefon lepo prislonim uz lice, celu stranu, kako bi u sustini i trebalo da se drzi telefon onda ne zeza, ocita lepo. Problem mi je malo jer mi je masna koza pa mora da se obrise o majcu posle svakog razgovora.
Ranije na Mi A1, ista situacija, svi se zalili, a meni isto kao i na ovom... Ima veze i u famoznom "drzanju telefona" samo sto to mnogi nece da prihvate. Drugar na S10 gledam kad drzi telefon tako nagnut i samo slusalicom pipa uvo isto se pali/gasi ekran svaki cas.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Evo, taman dobio novi, 6/128gb model, crni.
Sve super ali da li se vama preljevaju boje na bijeloj pozadini po rubovima?
Baš se dosta vidi kad ga se miče okolo, rubovi su kao ljubičasti...valjda zbog stakla.
I usporedno sa OP6T, 6T ima malo bolji Amoled ekran.
Pitanje za Gcam, koja verzija najbolje radi sa 10-kom?
 
Kod mene nema tako opisane pojave.

Jedino primetim na zakrivljenom delu ekrana veće prelamanje svetlosti kada recimo nakrivim telefon, ali nikakvih boja nema uz rubove, ni na čisto beloj pozadini.
 
Sve super ali da li se vama preljevaju boje na bijeloj pozadini po rubovima?
Baš se dosta vidi kad ga se miče okolo, rubovi su kao ljubičasti...valjda zbog stakla.
I usporedno sa OP6T, 6T ima malo bolji Amoled ekran.

Prelivaju se boje ,ali to je normalno za Edge ekran.
1+ 6T ima dosta bolji ekran od Litea ali nisu telefoni ista klasa, iako je bar godinu ipo Lite noviji generacijski.

Gesendet von Mi Note 10 Lite mit TT
 
Koji GCAM ubaciti? Probao Arnova i jos nekoliko, nekako udaraju previse hladne i isprane boje ili pucaju...

Inace da, ima tog prelivanja i kod mene, normlano je za ovaj model, naviknes vremenom ne primecujes, ali da display je defitnivano mogao biti bolji..
 
Kada koristim gcam i recimo uslikam portret fotografiju, odem u file menager i u DCIM folderu pravi mnogo zasebnih foldera za svaku fotografiju ponaosob, moze li to da se izbegne?
 
Može, naravno ukoliko konkretna verzija gcam poseduje to u settings-u.Screenshot_2020-07-27-22-34-04-976_org.codeaurora.snapcam.jpg

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kakva je situacija kod vas sa temperaturom baterije pri punjenju?Kod mene ide do 45 stepeni i telefon je prilično vruć tada,razmišljam se o sporijem punjaču....

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Zagreje se kao ringla. Mnogo je jako ovo punjenje i vrlo korisno kad si u skripcu sa vremenom. Ja ga preko noci punim na 5V2A sporom punjacu, samo ako mi se zuri dopunim fabrickim od 30W. Inace bolje i drzi baterija kad se napuni sporim punjacem.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Или једноставно узмите други кабал са споријег пуњача и пуните оригиналним пуњачем, тада неће брзо да пуни.
 
Tako je, ja recimo punim sa 10w punjacem od s7. Uopste nije sporo, a ne bude toliko topao.

@Darko1290 ciju si verziju skinuo?
 
Ne koristim ni ja punjač koji je došao sa telefonom, punim ga sa onim od 10W.

Znam da kažu da se bezbrižno koristi brzi punjač jer i kada je telefon zagejan sve je to u granicama normale, ali ne vidim zašto bih držao uređaj pod većom temperaturom ako ne moram, naročito kada je i ambijentalna temperatura visoka kao što je sada.

Ja sam te brze punjače još od starta shvatio kao nešto što se koristi kada zatreba. Vidim sada najavljuju neke nove od 100W, mislim da je to prosto precenjeno, i ma koliko da je regulisano i bezbedno po bateriju, niko ne može da ospori činjenicu da elektronika uvek preferira nižu temperaturu.
 
Plasticno predstavljeno, imate veliku kocku koju treba da napunite manjim kockicama. Brzi pinjac ih samo sipa i ostaju supljine, a spori ih redja polako jednu po jednu i nema supljina :)

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Brzi punjac ih isto slaze samo mnogo brze

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Trenutno koristim poslednju(beta 6) od burial:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-burial/

Mada i Parrot koje sam koristio do ove imaju isto to a koliko se sećam u Urnyx.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Pozdrav,

koji xml koristiš na tome?
Gledao sam, ima samo za 10 pro, ne i 10 lite.
Testiram zadnji Urynx 7.3 sa xml-om za 10 lite i nisam baš zadovoljan, bolje su slike na stock kameri, čak su i duplo veće u mb.
 
Ništa od tih config-a ne koristim jer se otprilike svaki pokazao kao glupost. Na ovoj gcam konkretno ovo što je na SS plus jpg na 100% i sabre na on.IMG_20200728_145854.jpg

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Burrial i parrot, hladne slike previse.

A sto se tice velicine slike, sve sa gcam su duplo manje od stock 64mpix, i ne mogu mnogo da se zumiraju.

Da li gcam uopste ima opciju da koristi 64mpix rezoluciju?
 
Poslednja izmena:
Je l ima OIS ovaj tel? Bas se dvoumim izmedju njega i oneplus norda
 
Nazad
Vrh Dno