Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Evo nekih utisaka posle nekoliko dana koriscenja.
Bila je borba sa velicinom i debljinom, ali sam se brzo navikao, telefon odaje bas premium utisak i u ruci i van nje, prelep dizajn, da je samo za nijansu tanji i laksi, ali sta je tu je, ipak je baterija ogromna.
Sve radi fluidno, procesor se odlicno drzi, fingerprint uglavnom iz prve ubode fino radi, baterijom sam prezadovoljan, u proseku sam dobijao oko 9h sota, ispod 8h nije isao, a ode nekad preko 10h, konstano uplajen wifi ili 4g, AOD itd., a puni se za oko sat vremena..
Ekran takodje korektan, ovako sam za sebe dobar, ali mogao je da bude malko bolji, malo vise sam ocekivao, imam s6 u kuci pa sam uporedio, prilicno su na njemu boje bolje i ako je 5god star..
Kamera odlicna danju, ko malo cacka osvetljenje i fokus moze jos bolju sliku da napravi u zavisnosti od situacije,video i stabilizacija vise nego dobri danju, fali stabilizacija za 1080 60.
Kamera nocu vec malo osakacena kao i video snimak, sto je i za ocekivati, sto se tice ultra wide ona je okej dok je na dobrom osvetljenju.
Da kazem i da je zvucnik vise nego dobar,cist zvuk i glasan je, mislio sam da ce biti losiji, IR blaster funkcionise dobro, 3.5mm prisutan sto je +
Generalno sam vise nego zadovoljan, sigurno jedna od boljih kupovina za taj novac..
 
Zalepio sam hydro foliju sto sam pominjao u postovima ranije. Fingerprint radi bez problema, lepo lezi na ivicama, sa strane i gore ne dira masku, a dole maska prelazi do milimetra najvise. Nije bas da prst klizi kao na ekranu telefona, ali sam zadovoljan. Malo sam je u donjem delu zabrljao, ali je ok za lepljenje prvi put. Za sada preporuka
65bc0af795fc312cac6e8a79b66dd60f.jpg
155651517cf5bf2c039ad4e6b9eb0649.jpg
07c90bd157c7a1bc001138e50b98e7d5.jpg


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Da se zapljunem, i da kazem da sam ostao bez teksta. Imam samo reci hvale za telefon, brutalan je, radi sve kao podmazano. Za sta sam ja davao preko 1k+ evra za drugog proizvodjaca...au. .
 
Istekao edit. Za root mi treba otkljucan bootloader jel tako? Kome se to salje, sta, kako? Ima ovih apk sto dodju sa njim pa bih da ih se otarasim. Koliko znam Xiaomi dozvoljava root bez gubitka garancije.
 
MI Unlock tool, čeka se 168 h. Ubaci XEU rom i uživaj.

Gesendet von Mi Note 10 Lite mit TT
 
Skinem na PC, sign in u Mi Account, ugasim telefon, volume down i power, ulazim u FastBoot, povezujem na PC opet i unlock? Nema posledica po garanciju ili se gubi?
 
Za garanciju ne znam. Nije me interesovalo.
Ne zaboravi da moras da se u Developer tools loguješ isto u MI nalog sa brojem telefona gde on gasi WiFi i preko neta verifikuje nalog. Meni je jedva uspelo jer mi je jako loš singnal neta.

Gesendet von Mi Note 10 Lite mit TT
 
Mozes da zakljucas bootloader kad god hoces, ako zatreba zbog garancije...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Hvala kolege :).
 
Kada se očekuje MIUI 12 za naš telefon?

Vidim na drugoj temi spominju da je krenula isporuka za RN8 Pro, a on je koliko znam u drugom krugu kao i Mi Note 10 Lite...
 
Kupio danas necaki mi note 10 lite. Ja sam iznenadjen kvalitetom izrade.


Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Kada se očekuje MIUI 12 za naš telefon?

Vidim na drugoj temi spominju da je krenula isporuka za RN8 Pro, a on je koliko znam u drugom krugu kao i Mi Note 10 Lite...
Niko ne zna. Ja sam na Mi community forumu. I tamo samo postavljaju odgovore na ovo pitanje,no ETA, stay tuned, itd. Sad sam ih pitao da li im funkcije koje imaju (moderator, feedback team) nešto znače tj.da li su povezani sa xiaomi-jem ili su te funkcije dobili od foruma. Ispade da su volonteri u xiaomiju. Rekao sam da je veoma razočaravajuće da ljudi koji rade tamo ne znaju kada će koji telefoni dobiti update.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Nadam se da ce srediti senzor blizine, pali se u toku razgovora. Neka krstena futrola sem Nillkin-a kod nas da se uzme? I staklo. Mada bas je slab izbor po KP.
 
Izbor futrola je jako siromašan.

Meni je na telefonu Nillkin Frosted Shield i Nillkin 3D CP+ MAX staklo. Nije najjeftinije ali rekao bih da vredi.
Video sam da imaju i Teracell stakla za Mi Note 10/Lite, dosta su jeftinija, ako ti je faktor.
 
Uvek sam isao na kvalitet ispred ustede. Hvala na savetu :).
 
Niko ne zna. Ja sam na Mi community forumu. I tamo samo postavljaju odgovore na ovo pitanje,no ETA, stay tuned, itd. Sad sam ih pitao da li im funkcije koje imaju (moderator, feedback team) nešto znače tj.da li su povezani sa xiaomi-jem ili su te funkcije dobili od foruma. Ispade da su volonteri u xiaomiju. Rekao sam da je veoma razočaravajuće da ljudi koji rade tamo ne znaju kada će koji telefoni dobiti update.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
Pa bilo je u onom predstavljaju da je mi note 10lite negde u septembru

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Stigao security patch za global rom 10.0.8

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Danas sam naručio 3 folije hidro gel sa alija, videcemo da li ce stici.
Inace sam zalepio foliju od p30 pro (uzeo od drugara imao jednu viska), odgovara na ovaj ekran ali ima mali izrez na vrhu za neki senzor koji postoji na p30 pro, cim mi stigne moja folija zamenicu.

Prirodnije mi je koriscenje sa folijom nego sa staklom koje je odvojeno od ekrana, zaštićen je od grebanja, a za teze padove nije lose nabaviti neku bolju zastitnu masku.



Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
I ono sto sam primetio, malo je losiji wifi prijem.
Na drugom spratu mi je ruter i sa s7 sam u svojoj sobi imao uvek wifi signal slabiji ali bez pucanja, sada mi puca stalno.
 
To su čari xiaomi cene telefona. Proveri i uporedi sa tim s7 kako ti radi gps i bluetooth.
 
Jel postoji opcija da se obrišu, dodaju sajtovi u start page-u u default browser-u(Mi browser)? Nikako ne mogu da obrišemo ove neke sajtove ni da dodam neke koje želim. Inace, browser radi veoma lepo pa sam hteo malo da mu dam šansu...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
I ono sto sam primetio, malo je losiji wifi prijem.
Na drugom spratu mi je ruter i sa s7 sam u svojoj sobi imao uvek wifi signal slabiji ali bez pucanja, sada mi puca stalno.

Ja sam imao slican problem sa MI 9T ali to je kod mene bilo zbog ONT/rutera jer sam imao Huawei HG8245 i kada sam zamenuo ONT za Huawei HG8245Q2 i podesio ga na 5ghz sada sve radi kako treba.

Proveri koliko imas wifi signala oko sebe, tacnije koliko vidis na mobilnom da ima wifi mreza na koje mozes da se nakacis, nebitno jesu odkljucane ili zakljucane ali cisto da znas sve one ti prave problem jer rade na 2.4 ghz i zbog toga dolazi do slabijeg signala kod tebe jer jedan drugima pravite problem.

Nisi imao problema na Samsungu jer ipak je telefon cenovno iznad Xiaomi telefona ali opet cipovi i sve to sto se ubacuje u telefone je manje vise isto.
 
Danas sam naručio 3 folije hidro gel sa alija, videcemo da li ce stici.
Inace sam zalepio foliju od p30 pro (uzeo od drugara imao jednu viska), odgovara na ovaj ekran ali ima mali izrez na vrhu za neki senzor koji postoji na p30 pro, cim mi stigne moja folija zamenicu.

Prirodnije mi je koriscenje sa folijom nego sa staklom koje je odvojeno od ekrana, zaštićen je od grebanja, a za teze padove nije lose nabaviti neku bolju zastitnu masku.



Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Držim ti palčeve za narudžbinu. Ja naručio početkom juna 2 stakla, 1 hidro i 1 case. Ništa stiglo nije. Po trakingu je sve stiglo u zemlju i to pre skoro mesec dana. A na kućnu adresu ništa. Sad čitam vesti i vidim ali naplaćuje za Srbiju svaku pošiljku preko 5€ i to papreno jer imaju veliki gubitak, tj.mnogo kradu naši u pošti u carini. Pa ljudi traže povrat. Dali su i primer da na 10000€ vrednosti robe 7000€ se obavi uspešno a 3000€ je u povratu. Jel ima nešto a da mi Srbi ne možemo da us...mo??

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Jedan off, Ne obracaj paznju na taj clanak, nema veze s vezom...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Update za hydro foliju nakon par dana od kako sam je zalepio... Mnogo se vise masti i lepi prasina nego bez ikakve zastite, ali nista sto se ne moze obrisati. Folija lepo lezi i jedino na donjem bezelu hoce malo da je potkaci fabricki silikon sto mislim da ce biti reseno Nillkin frosted-om kada stigne.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Nillkin Frosted Shield ne bi trebalo da pravi problem nijednoj foliji niti staklu jer nije ni blizu ekrana. Između maske i ekrana je otvoreno nešto manje od 1mm metalnog rama telefona. Doduše, samo na bočnim stranama, gornja i donja ivica su taman pokrivene i maska je izdignuta za mali deo mm, kako bi štitila ekran, pa jedino to može da bude problem možda, mada sumnjam.

Što se tiče WiFi, ja sam imao problem sa pucanjem i pre sa RN8 Pro, RN7, RN6 Pro, a onda sam dobio novi ruter i do sada nijedan problem sa ovim telefonom.
GPS maksimalno precizan, barem kada obratim pažnju, lokator pokazuje tačan ugao zgrade, kada sam na stanici pokazuje tačnu poziciju u odnosu na stajalište i slično.
 
MiNote10Lite 6/128 je zmaj od telefona za 300e!A prešao sam sa MI9T na njega...
 
Ocajan senzor blizine. Zasto tako jednostavnu stvar ne mogu da naprave kako treba? Koliko moze da bude tesko? Izludjuje.
 
Nazad
Vrh Dno