Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Za prvo pitanje ubaci Swiftkey a za drugo imaš private DNS da podesiš...Screenshot_2020-07-13-19-30-32-255_com.android.settings.jpg

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Uđi na podešavanja.
Dodatne postavke
Jezici i unos
Upravljaj tastaturama
Podešavanja
Visina tastature
445b8b0a0acdbeee8bb6c7a25b061ab3.jpg
b2f32c7f041f9cc7c0ab1cd557da1f9f.jpg
17f18ae0387ccaf8dec6d0fe9a2de25a.jpg
89a629b52b8aeb2d00d1e32ec2b76c7e.jpg
09bee6abe0d4f4566e0c5fac5369f9c0.jpg


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Uradio sam to odmah, ali nisam mislio na to.
Postoji fora da kada se sklone navigacijski tasteri na tom mestu ostane prazan prostor, ne spusti se tastatura dole do kraja.


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Uradio sam to odmah, ali nisam mislio na to.
Postoji fora da kada se sklone navigacijski tasteri na tom mestu ostane prazan prostor, ne spusti se tastatura dole do kraja.


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Molim te ako ti nije teško uradi screen shot jer stvarno ne razumem. Ja kad spustim tastaturu ona nestane sa ekrana.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Evo, vidiš kako se spusti tastatura skroz dole, kad imaš navigacijske tastere najniža tačka tastature podignuta je gore 6-7mm od kraja ekrana.
Kad ih ugasis ona se spusti, teže mi je da spustam palčeve i da kućama tako nisko, a telefon je dosta visok.
697fb36adef647c4a0e227c491ea4868.jpg
6302e2452485391bd0d59be55e5dbc56.jpg


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Evo, vidiš kako se spusti tastatura skroz dole, kad imaš navigacijske tastere najniža tačka tastature podignuta je gore 6-7mm od kraja ekrana.
Kad ih ugasis ona se spusti, teže mi je da spustam palčeve i da kućama tako nisko, a telefon je dosta visok.
697fb36adef647c4a0e227c491ea4868.jpg
6302e2452485391bd0d59be55e5dbc56.jpg


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Jedino što mogu da ti predložim jeste plutajuća tastatura. Klikni na te tri tačkice i imaš podešavanja


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Gboard nema tu opciju, ako to želiš probaj Swiftkey tastaturu, ona ima to u opcijama...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Evo, vidiš kako se spusti tastatura skroz dole, kad imaš navigacijske tastere najniža tačka tastature podignuta je gore 6-7mm od kraja ekrana.
Kad ih ugasis ona se spusti, teže mi je da spustam palčeve i da kućama tako nisko, a telefon je dosta visok.
697fb36adef647c4a0e227c491ea4868.jpg
6302e2452485391bd0d59be55e5dbc56.jpg


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Ukljuci da imas onu crticu dole kao na android 10
 
Gboard nema tu opciju, ako to želiš probaj Swiftkey tastaturu, ona ima to u opcijama...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Mada moram se složiti sa tobom da je na swiftu to bolje odrađeno

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
SwiftKey po meni najbolja tastatura. Čak je i Microsoft još uvek nije ukanalio.
Ima opciju da se odigne od donjeg dela telefona koliko god ti odgovara.
 
Ima opciju
7f4f18c852d0a9713b278267d6d39373.jpg


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
77204a8452e22fcb25b6040a262b4de2.jpg
Može tako ali nije to to, udji u viber ili tako neku app pa probaj da pišeš, bude ti tastatura preko teksta. Swift ima baš to da je odvoji od samog dna i to koliko ti odgovara, a sve se lepo vidi na ekranu.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Kako se na "Swiftkey" gasi sugestija reci kad pocnes da kucas pa iznad sto izlazi,kao na gornjoj slici?

Edit: Na ovo mislim, kako iskljuciti.
95c1f4b2bfdd4133f6e83e831b1b8d4d.jpg
 
Poslednja izmena:
^Ne znam konkretno na toj tastaturi, ali obicno se na drugima zove "predictive text", pa probaj da nadjes tu opciju u settings tastature i iskljuci je.
 
^Ne znam konkretno na toj tastaturi, ali obicno se na drugima zove "predictive text", pa probaj da nadjes tu opciju u settings tastature i iskljuci je.

Dzaba, ja sam kod mene to odmah ugasio i opet tastatura cim pocnes da kuckas neko slovo ona gore izbacuje ponudjene reci.
 
Msm da to ne može da se isključi na Swiftkey...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Nikad nisam voleo Swiftkey, bas iz tog razloga.

Instaliraj Gboard, kad se naviknes bice ti top.
 
Google tastatura i mirni ste. Onda bi trebalo da Swift može na disable ili grešim. Mislim da sam na Note 5 Pro mogao da uradim to.
 
Imam kod sebe u telefonu i Fleksy placenu tastaturu ali isto jedno vreme kada ugasis da ti ne predlaze recenice neko vreme je tako i onda opet jovo nanovo se isto desava.
 
Jel je neko gledao na netu kad bi trebao da stigne MIUI 12 za note 10 lite. Ja sad tražio i od svih xiaomi modela note 10 lite se najmanje spominje.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Meni se iskreno sviđaju i Gboard i Swiftkey, koristim jednu od te dve pa kad mi dosadi predjem na ovu drugu.. trenutno Gboard mada meni ne smeta to što tebi smeta.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ma koristim ja dugo unazad GBoard, medjutim ovo je drugi pokusaj za Swiftkey ipravo iz razloga sto je dosta lakse kuckanje na njoj kad se podigne nekih 10 cm na gore, ali mi bode oci ovi predlozi reci koji se smenjuju na vrhu. Zbog toga sam pre par meseci odustao od Swift i vratio se na GBoard, na kojoj se moze iskljuciti ta glupost, ali se ne moze podici tastatura.. Bas cudno, ni jedna nije idealna, jedna daje jedno, druga-drugo. Plus sto me takodje iritira sto na Swiftu, na tipkama pored slova na dugmetu stoji i simbol koji se dobija duzim pritiskom, dok bi ja hteo da bude samo Slovo na tipki.Trazio sam u podesavanjima ni to nisam nasao da iskljucim ili ne vidim gde je ta opcija.
 
Svi smo mi razliciti. Meni se bas svidja ta mogucnost da mi iskacu predefinisane rece. Pogotovo jer postavim za jezik. Engleski i Francuski pa onda kad pisem na tim jezicima samo kliknem na rec.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
@Pavell ovo za slova i prečice se lako rešava - promeniš temu. Možeš i sam da napraviš temu i tu takođe imaš opciju da ti prikazuje simbole ili ne, kao i jačinu transparentnosti.
 
@korisnickoime,bravo.Dobra sugestija, nisam znao da se gube ovi simboli na tasterima kad se custom sredi. Jos da nadjes resenje kako se na Swift gase prokleti predlozi za kucanje reci bilo bi top.. [emoji41]
 
To ne može da se isključi nikako. To im je kao neka fora za brže kucanje. Meni je jako korisna, pogotovo kad kucam jednom rukom.
 
Ubacio sam gcam, kada slikam sebe dosta realnija fotografija bude ali i dosta hladnija sa gcam.
Recimo ovaj Punto je u realnosti kao ova druga fotografijaa uslikana stock kamerom, gcam pretamna boja.
ea500f26e9b01eaceda698b378517abf.jpg
a5d60e516b989e3fffb7a9b9bbe6dca8.jpg


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Koju gcam koristiš?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
7.3.018
Koju verziju preporučuje?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Čiju? Msm od kog developera?
Ja koristim od Arnove, nije loša uopšte...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno