Šta je novo?

Xiaomi Mi Mix 2S

Da, rootovao bih telefon da bih uklonio reklame i tako to. :) Za to mi treba otkljucan bootloader?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
da bi mogao da rutujes telefon, treba ti otkljucan bootloader. Postoji ona apk, blokada , za nju ne treba rut, pa je mozes koristiti dok ne otkljucas bootloader. Moze da se tutuje i bez otkljucanog bootloadera, pronaci cu temu na xda, pa cu postaviti ovde

edit:https://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-mix-2s/how-to/magisk-root-twrp-t3798471 ako zelis da probas pre otkljucavanja bootloadera. Meni je uspelo , ali ako nisi siguran, bolje sacekaj dok ne otkljucas bootloader.
 
Poslednja izmena:
Da, rootovao bih telefon da bih uklonio reklame i tako to. :) Za to mi treba otkljucan bootloader?


Sent from my iPad using Tapatalk
Ako nije već otključan onda ces morati da čekaš određen period.

72/180/360/720/1440h

Pa šta ti zapadne.

Inače predji na xiaomi eu iliti xeu rom betu, tu su sredjeni libovi, pa bolje radi gcam.

Kad počneš proces unlock bootloadera, nemoj menjati rom sve dok ne otkljucas, jer će se resetovati brojač i moraćeš ispočetka čekati.
 
Prva stvar koju trebaš da uradiš kad kupiš telefon jeste da pređeš na Global Betu. To je must have. Ostalo po volji.
 
A kako da predjem na global betu? jel se to flashuje ili sta? Znači prvo da predjem na global betu pa da apliciram za otključavanje bootloadera?
 
MIUI 9.5 Global Stable trenutno. Sada skidam novu verziju 10, preko OTA.
 
Pa, ako ne gresim, kad instaliras taj novi stable. Onda skines sa zvanicnog sajta global betu. stavis je u folder downloaded_rom ( ako nema , napravi ga ), i onda kroz updater app kliknes na 3 tacke gore desno i odaberes chose update package i onda pratis kako ide na ekranu.
 
Ok, to je poslednja verzija. Probaj sad kroz updater app da instaliraš betu. Ako nemaš opciju da instaliraš updejt ručno. Tapni br 10. Deset puta. Tako sam pročitao na miui forumu

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Probao sam to ali nisam dobio ponudu da updatujem na betu.

EDIT:

Ustvari nešto skida trenutno :D
 
Sta si probao? ne mozes dobiti updejt na betu ako si na stable.
moras skinuti poslednju betu(developer) sa sajta, u zip formatu.
staviti je u onaj downloaded_rom folder i onda
 
Da, nije skinuo betu... Jel može link do te global bete za download?

EDIT:

Skidam ovo sa xda:

MIUI 10 Global Beta (Recovery ZIPs) - 8.6.14
 
Poslednja izmena:
Matoro mi to.

14 jun 18

Trebalo bi biti 9.1.3 ako je izašla u petak beta? Ako ne onda 8.12.27
 
Ne mogu da otvorim zvanični sajt. Inače bi ti već odavno poslao link

Sent from my MIX 2S using Tapatalk

En.miui.com

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Uspeo sam da otvorim sajt, trebam da skinem ovo?

Developer ROM - Author: MIUI Official TeamVersion: 8.12.27 (MIUI10) Size: 1.7G?

Uzgred, zašto je toliko bitno da se ima ova beta? Stable verzija je takodje na Android Pie, ova beta je minor izmene?
 
Da to skines.
Pa ne moras ti ako neses da imas betu, tj developer rom.

Ostavi ga dok ne otkljucas bootloader pa predji na XEU ROM, kao sto ti je djilkos preporucio.
 
Kako si zadovoljan?
Da li je nov ili polovan? koja cena ako nije problem?
 
Beta je bitna zbog novih libova za kameru, gde nema nikakvih problema sa gcam, dok na stable još nisu te ubacili, pa prošlo je već mesec dana, pa moraju fixevi ili privremeno buffer fix u gcam da se uključuje.

Na beti brže peglaju stvari, dok to dodje na stable, prodje dosta vremena.
 
Ako predjes na zadnju betu, i zapocnes otkljucavanje bootloadera onda nemoj da radis updejt kad izidje novija verzija.
Udji u developer podesavanje, i iskljuci auto updejt.
 
Uzeo sam nov, za 355€. :)

Za sada sam zadovoljan, mnogo vremena mi je trebalo da migriram sve što trebam sa iPhona na njega pa sam izgubio dosta vremena, sada tek počinjem lagano da ga koristim. :) Android je osveženje posle 4 godine iOS-a koji me je smorio samo tako.

Da ne radim update da mi se ne bi resetovao counter za otkljucavanje bootloader-a? :)

MIUI mi je OK, ali nekako mi ima tih bespotrebnih aplikacija i stvari koji dolaze uz njega, verovatno cu vremenom preci na one Pixel romove, nadam se da menaju neke bagove. :)

Hvala @Djilkosh_Ns.
 
Poslednja izmena:
Ako si pokrenuo postupak otkljucavanja sa mi unlock, onda nemoj update da radiš.
 
Nisam još uvek, ali planiram danas.

Skinuo sam taj beta global rom, znači njega ubacim u onaj folder na memoriji telefona i iz updater-a pokrenem taj zip rom? To planiram da uradim večeras. Posle toga da uradim postupak za otljucavanje bootloadera i dok se on ne otključa ne update-ujem ništa?

Inače instalirao sam GCAM, za sada radi lepo. :)
 
Ok je cena, ja planiram moj da prodam :)

Da, tako bi trebalo da bude, da skines betu, prebacis u onaj folder i odradis updejt iz updater app.

Na xeu romu, ima manje tih dosadnih aplikacija.
aosp romovi su dobri, aosp extended, evo sad izisao paranoid android, pixel experience, aosip, Lineage 16, arrow, svi oni odlicno rade, mislim da sam ih probao sve.
Ustvari nisam paranoid, jer je tek prva beta, cekam da izidje novija verzija, iako kazu da i ova prva beta radi odlicno.
 
Na šta planiraš da pređeš kad prodaš? :)

Da, probaću neki od tih romova sigurno. :)
 
Ne znam, mozda mix3, mozda jos malo sacekam, pa mi9. videt cu, nije mi o glavu da moram prodat. :)
mozda samo odradim zamenu za mi8. posto mi je mi8 bio zelja pre mix2s ali nisam mogao cekati da se pojavi global verzija, pa sam uzeo mix 2s
 
Poslednja izmena:
Da li je moguće nekako disable-ovati aplikacije koje mi ne trebaju (google drive, googl play music i tako te gluposti)? Znam da sam ranije to radio na android telefonima ali Mix 2s dozovljava samo update-i da se obrisu, nema opcija "disable"?
 
Nazad
Vrh Dno