Šta je novo?

Xiaomi Mi Mix 2S

Hvala, pogledaću.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Poslednj XEU weekly. Ja prezadovoljan.
d8aaf3c86f284f8fc2513fde5448e65b.jpg
9650820968b50c4eddf2df8f07303c5b.jpg


Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
"Zakuvava" se sa custom ROMovima za Mix2s.
Izisao Oficijalni Pixel Experience.
Tu je i Lineage 16.0. za sada jos unofficial , ali posto je xiaomi realisovao update kernel sorce, bit ce i ovaj rom oficijalan.
 
Da li ima jos neko mix 2s?
Evo danas sam instalirao Lineage 16.0 i za sada sve ok. Ne vidim neki problem.
 
Jel radi proximity senzor na LOS16?

Radi proximity senzor. Xiaomi je izbacio kernel source za PIE android, pa su ga odmah ubacili u ROM, tako da sad radi.

@Djilkosh_Ns ne mogu da verujem da sam jedini :)
Odlican telefon
 
Poslednja izmena:
Možda ima još par ljudi na forumu, ali ne dolaze vamo.

Drugar iz Kine ima mix 2s, ali jade green... Jako brutalna boja :)
 
Da, znam jednog iz NS valjda ali on je samo na XDA.

Mogu zamisli kakva je ta boja.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Da li je neko upoznat sa problemom sa unutrašnjom memorijom?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Uspio sam nakon brisanja internal storage.
Nabacio ROM na USB pa preko njega flashovao.
Dobio sam verziju sa kineskim ROM-om... Otključao BL, pa TWRP i onda prije flashovanja ROM-a brisao sam samo cache, data i system.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Ne svatam, kakav je bio problem sa unutrasnjom memorijom?
 
Nije se moglo ništa upisati u unutrašnju memoriju. Bilo šta da se pokuša skinuti, javi grešku. Kamera isto nije radila jer, nije se mogla sačuvati fotka. :)

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Kako ste riješili AdAway? Je li ne radi na Android Pie? Imam root, ali izbaci grešku...
Camera 2 API, isto? Ne mogu editovati build.prop :(
ROM je zadnji .eu weekly.
7b2373a15f20465e748e98d234d170a8.jpg
deb340f74d7b0a832a38bd62ed7e295f.jpg


Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Za Miui romove moraš u magisku dozvoliti systemless hosts.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Samo da se prijavim da sam kupio mix 2s :)

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Zavisi koju verziju androida imas , da li je 8 ili 9. Uglavnom sve za mi8 su dobre i za mix2s
 
Sta ti je bitno na telefonu, tj za sta bi ga koristio? Da li pitas za obican mix2 ili mix2s posto je ovo tema o mix2s?
 
Mix2 je pao ispod cena pocophona, mix2s je, čini mi se, još uvek skuplji od mi8.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Hteo sam da uzmem neki xiaomi da probam jer nisam ni jedan koristio. Najbitnija mi je kamera i baterija. Amoled mi nije nikakva prednost, dobar ips mi je uvek bolja opcija. Ergonomija mi je takodje bitna, da nije bas cigla u ruci :)
 
Pa sad ovako. Kako sam citao da je IPS ekran malo bolji nego na Mix2s.
Ali je zato kamera losija. Verovatno je to bolje sa GCam.
Na Mix2s kamera je bolja ili u rangu sa Mate 10Pro, sa GCam je bas dobra, pogotovo prednja.
Za Mix2 ne znam da li treba root za Gcam, dok za mix2s znam da ne treba.
Baterija na mix2s za moje potrebe je odlicna, mogu izvuci 5-6 sati SOTa, mozda i vise, nikad ne cekam da mi baterija padne ispod 30%.
Razlika u ceni izmedju mix 2 i mi8 ili mix2s je manja od 100evra. Ja mislim da se isplati doplata.
E sad, ne znam ali predpostavljam da za mix2 ima veca custom podrska, raznih officialnih romova. Za mix2s polako pocinje da ih bude sve vise. To je u slucaju da volis da se igras.
Trenutno sam na LOS16, i nemam nikakve zamerke na ROM.

Sto se tice ergonomije, mix2s je od keramike, malo je tezi. Ja i volim takve telefone, da znam sta drzim u ruci :) U ruci lezi odlicno, sto se mene tice.
mi8 je laksi.
 
Poslednja izmena:
Na Mix2S mislim. Ima ga za 330e na KP sto je smesna cena. Romovi mi nisu bitni, nemam kad da se zezam s tim. MI8 mi je najlepsi i vidim da je ok baterija a Mix2 najjeftiniji od ta 2 :) Hvala na informacijama.
 
Ta cena je odlicna.
Nema razlike u kamerama izmedju mi 8 i mix2s. Cak mix 2s ima i nesto brzu podrsku od strane kompanije. Prvi je dobie PIE, i tako.
Lep je mi 8, ali mi mix 2s izgleda ozbiljnije, mozda zbog tezine.
 
Ja sam bio u istoj dilemi, ali mi je ljepsi mix2s od mi8, stvar ukusa :)

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Po toj ceni od 330e nema. Odnosno ima, ali nema na stanju, upecah se i ja kao šaran :d
Video sam iz SU par oglasa 330e, kontaktirao ih, nema ništa na stanju, naručuje se i čeka se, zvuči mi kao teško zavlačenje. Odmah sam se setio kako je neko pisao ovde na temi da je naručio baš Mix 2s iz SU, da je posle nekoliko dana zavlačenja naručio od nekog po skupljej ceni ali je imao odmah. Kako bi mi taj rešio garanciju ako nije ispravan telefon odmah po vađenju iz kutije? Dešava se fabrički, svi imaju propuste, pa i oni od 1000e. Koliko bi tek tada čekao? Ipak se držim proverenih ljudi na KP u BG, uvek na stanju, menja odmah ako nije ispravan (pisao sam već da sam imao takav slučaj).
 
Mislim da sam to bio ja koji je to napisao :) Ja sam iz SU pa bi se za garanciju nekako resilo, i ja uvek gledam da prodavac bude iz SU, da mogu licno da preuzmem telefon. Pogotovo je veliki plus ako kod prodavca kuci ili u radnji mogu da preuzmem a ne negde u gradu.

Nije to toliko bitno da li ima na stanju ili ne. Moze se sacekati, ipak oni nisu prodavnice da uvek imaju sve na stanju. Uglavnom oni narucuju od dobavljaca iz DE ili UK.
Ko je taj iz SU koji prodaje mix2s za 330E?
 
Ma kakav DE i UK, uzimaju u SU od nekog lika koji donosi, ima magacin ili šta već. Izrekao se jedan preko telefona, taj valjda i živi u istoj ulici. Zato sve živo imaju na oglasima a ništa na stanju, a reklamacija u magacinu.
 
Nazad
Vrh Dno