Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 2

Mislim da to mozes preko MicroG, posto Vanced koristi to za naloge koliko znam
 
Probaj na drugom netu, da reinstaliras MicroG, ocisti cache + data tih aplikacija itd, mozda je neki trenutni bug

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Jedan lik na xda "napravio" regularni MIUI oreo za mi max 2 (preuredjen sa mi max 3). Ceo proces stavljanja lici na frankestajnovo chudoviste :), ali moram da izdvojim malo vremena i isprobam. Definitivno mi fali gcam sa pixel 3 modela.
 
Verovatno je neki permission u pitanju. Probao i ogyt i vanced i obe verzije microg i i dalje samo vrti. Jbm ti na sta bacih 2 sata zivota [emoji19]
 
Resio opet da cackam i iscackao. Disejbluje se Google Chrome i tek onda pokrene sign in. Toeto.
 
Uh, zeznuh se silno sto sam stavio onaj oreo. Sad ne mogu nazad, samo bootloop.
Vratio sam nazad recoveri koji je i bio (orangefox) i sad kad odradim restore prethodnog roma, vrati sve kako treba, bez greske, ali boot loop.
 
Ma jesam. Ubacio sam drugi recovery, obrisao sve zivo (data, system, internu memoriju), ubacio neki skroz 10ti Pie i za sad radi fino. Najbolje od svega je sto radi najnovija gcam sa RN 7, sa fokus trackingom :)
 
Kako ovo cudo povezati ne komp? Kad prikljucim usb i odaberem opciju za fajlove ne radi. Mi Suite ne radi takodje kaze da mora da se tel updatuje iako je updatovan? Wifi transfer vise nema u opcijama mendzera vec njihov Mi Drop za koji me zabole dupe jer trazi x dozvola.

Znam da mogu neku aplikaciju da instaliram ali me zanima kako bez toga, npr utaknem usb kabl i imam storage ko na matoroj N8 bez bilo kakvog cimanja.
 
Pa trebalo bi odmah da radi preko one tri opcije, ukljuci USB debugging iz Developer moda ako si na stock-u pa probaj opet. Neki bug sigurno.
 
Nesto tu nije uredu treba da radi kad izaberes transfer podataka

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Posto ćaletu zesce baguje tel, ne blinka ni zvoni viber gomila reklama i sl. mislim da mu je najbolje da instaliram neki custom rom. BTloader sam otkljucao, i znam kako se to radi. Samo me interesuje preporuka za najstabilniji rom a da nije xiaomi eu(i njega smo probali ista prica-posle nekog vremena pljas....) i da je kolko toliko prihvatljiv skin za čoveka od 60god...
 
Pa trebalo bi odmah da radi preko one tri opcije, ukljuci USB debugging iz Developer moda ako si na stock-u pa probaj opet. Neki bug sigurno.

Ukljucio isti problem, win mi ponudi nekoliko opcija odaberem transfer fajlova, u explorer-u se pojavi Mi Max2 ali je prazan bilo sta da hocu da kopiram prijavljuje da ne moze.
 
Mislim da su i dalje global i miui.eu najbolji romovi za max2. Probao sam gomile i svi su imali falinke. Sada sam na custom pie romu i on radi odlicno, ako ne racunamo duplo slabiju bateriju :)
 
Ukljucio isti problem, win mi ponudi nekoliko opcija odaberem transfer fajlova, u explorer-u se pojavi Mi Max2 ali je prazan bilo sta da hocu da kopiram prijavljuje da ne moze.

Mozda da probas s drugim USB-C kablom? U najgoru ruku odradi backup pa factory reset, to je ipak zeznut bug.
 
Mozda da probas s drugim USB-C kablom? U najgoru ruku odradi backup pa factory reset, to je ipak zeznut bug.

Izgleda da je problem u tome sto ne koristim klasican Win10 nego neki koji nema dosta toga za multimediju (Media Player, Cortana i slicno) ne secam se da li je N ili LTSB, pa nema potrebne drajvere, probacu na drugim kompovima cisto da vidim da li je to problem.
 
Poslednja izmena:
Zadovoljan sam maxom ali mi je dosadio najvise zbog velicine, sve mi je veci prob da ga vucem sa sobom. Razmisljam o RN5 ili RN7. Jel ima neko od vas direktnih iskustava sa ova dva modela? Koliko bih izgubio i sta kupovinom jednog od ova dva? Sta pre odabrati itd.?
 
Ja sam mozgao slicno kao ti ali mnogo se gubi prelaskom na Note iz mog ugla, ja bez stereo speaker sistema npr. ne bih mogao.

Na kraju sam prelomio i uzeo Max 3.

A od ta 2 uzmi RN7 svakako

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Da, stereo je veliki plus. Smatram da je bas kompletan uredjaj (izuzev snimanja kamerom i opticke stabnosti slike). Nesto ovakvo sa 6 inca bilo bi bomba. Kakvi su ti utisci nakon prelaska na max 3? Koliki je apgrejd u odnosu na 2? Kako se krecu cene trojke?
 
Glomazan je Max2, bas ono. Ja presao na Mi Mix2. Kakva elegancija, kakva lepota. Sad mi Max 2 deluje kao neobradjena cigla :) (imam ga i dalje, i i dalje izgleda kao neobradjena cigla :))

PS. Max 3 je mnogo elegantniji (imao sam i njega), mada idalje ogroman i prosto, posle nekog vremena pocinje bas da smeta, ma koliko da mu je baterija dobra.
 
Poslednja izmena:
Da, stereo je veliki plus. Smatram da je bas kompletan uredjaj (izuzev snimanja kamerom i opticke stabnosti slike). Nesto ovakvo sa 6 inca bilo bi bomba. Kakvi su ti utisci nakon prelaska na max 3? Koliki je apgrejd u odnosu na 2? Kako se krecu cene trojke?
Sutra mi stize pa cu da napisem neke utiske, ali ovako kada se sabere i oduzme dobar je upgrade iz mnogo razloga.

Uzeo sam ga relativno povoljno od nekog decka, ocuvan perfektno i malo koriscen, nije mi se uzimao nov.

Trojka je nova 200 evra trenutno, dakle RN7 rang

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Stigao Max 3, jos nosim Max 2 sa sobom jer nemam jos masku i foliju za Max 3 ali utisci su da je definitivno displej bolji, night mod je perverzija, imam utisak da je responzivniji (mada ja moj Max 2 nisam resetovao jos od MIUI 8 pa je zato nepravedno poredjenje po tom pitanju) i generalno deluje mi kao celina modernije iako je kuciste skoro isto.

Sve u svemu za sad je sve ok.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Evo i razlike, nije bas perfektno poredjenje ali bar mozete da vidite dimenzije

863792d775e57f758fd780362162243d.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nesto je pozuteo max 3. [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nemam pojma sto je pozuteo, verovatno je zabagovao reading mode, evo fotkano Maxom 2, ono je bilo sa mate 10 lite :)

a38cbe62fa88cd270ef2b94aca42c6b0.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo mi se cesto desava, pa proradi, pa opet. Tapatalk v. 8.3.2.
02caec9136ae2d7ef7ece7ee0cd04087.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Na sam imao problema sa 8.3.5 vratio se na 8.2.6 i sad radi super.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zelim da daungrejdujem na pomenuti rom. Kako izvesti bez ruta?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno