Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 2

Pisem neke utiske posle prvog praznjenja, za sada deluje da radi brze od 9.6.3.0.

Za sada prva primedba je da pri rotaciji ekrana imam utisak da ima nekog kasnjenja koje nije bilo tu, treba vremena da telefon registruje horizontalu.

Nisa radio fabricki reset jos od MIUI 8 tako da sve radi zadovoljavajuce za sad.

Edit: ipak nema ni tog kasnjenja sad [emoji14]


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozda bude ako se smiluju, za sada ne znam.

Status bar je veci na Max 2 i ne moze da se smanji trenutno, mozda nekom zasmeta
12dae289889edb6089b46571843a2520.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Mora da se rasi fabricki reset posle svakog veceg azuriranja. Razmazili smo se.
 
Mora nego radi za sada bez vecih problema i bez toga.

Posle prvog punjenja, sve radi ok, nisam primetio nikakve probleme, baterija je ok, mozda nesto bolja nego na MIUI9, juce sam imao SoT od ~08:40 uz jos 28% preostale baterije posle 2 skoro puna dana koriscenja, dakle bez problema bi izgurala 10+ sati.

Inace nisam radio fabricki reset ni posle skoka sa MIUI 8 na MIUI9, ni sa MIUI9 na MIUI10 tako da ovo moje jos nije ni optimalno, bilo bi verovatno jos bolje da "osvezim" stanje jednim fabrickim resetom.

Sistem notifikacija je definitivno unapredjen i znatno fluidniji, stice se utisak kao da je telefon nov u poredjenju sa starijim varijantama.
 
Mora nego radi za sada bez vecih problema i bez toga.

Posle prvog punjenja, sve radi ok, nisam primetio nikakve probleme, baterija je ok, mozda nesto bolja nego na MIUI9, juce sam imao SoT od ~08:40 uz jos 28% preostale baterije posle 2 skoro puna dana koriscenja, dakle bez problema bi izgurala 10+ sati.

Inace nisam radio fabricki reset ni posle skoka sa MIUI 8 na MIUI9, ni sa MIUI9 na MIUI10 tako da ovo moje jos nije ni optimalno, bilo bi verovatno jos bolje da "osvezim" stanje jednim fabrickim resetom.

Sistem notifikacija je definitivno unapredjen i znatno fluidniji, stice se utisak kao da je telefon nov u poredjenju sa starijim varijantama.

Pa to je pola sata posla...
 
Dok instaliram sve aplikacije, vratim backup (radim dosta toga rucno), podesim sve kao pre, daleko vise od pola sata u mom slucaju treba.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Posle par dana (bez factory reseta, nisam ga ni odradio jos uvek) zakljucak je da moze da se koristi bez istog ali se gomila nekih sitnica "zatupavila" pa mora da se gasi i pali i podesava opet, tako da posle azuriranja sa 9tke na 10ku preporucujem factory reset iako nije smak sveta ni ako se ne odradi.

Fluidnost je super, sistem notifikacija mi je OGROMAN plus, vidi se da su se bas potrudili oko toga, doduse fale jos neke gluposti sto je verovatno zbog zurbe da izbace 10ku jer su Indijci poceli da im prave vudu lutkice i ubadaju ciodama jer kasne debelo.

Max 2 je pretposlednji telefon koji je dobio MIUI10, ostao je valjda jos Redmi 5, ne secam se koja varijanta.

Baterija (sto verovatno sve zanima) je na nivou i dalje, nekih vidljivih bagova nema, tako da je ova MIUI10 verzija bezbedna.

I jos nesto, sada je dostupno (meni) 2.3 do 2.5GB RAM od 4GB u svakom momentu, sto znaci da su ili kesirani deo prebacili u free da ljudi ne tupe o tome ili su debelo optimizovali desetku.



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nakon prelaska na miui 10 telefon mi se prilicno duze puni. Evo malo pre od 25-100 2 i po sata. Kakva je kod vas situacija?
 
Pozdrav ljudi. Samo da se javim sa mojim utiscima.
Imao sam Mi max 1, pa Max 2, pa na kraju Max 3. Iako mi je od pojave izduzenih telefona islo jako na zivce izbacivanje 16:9 standarda od vecine proizvodjaca, nekako sam se prisilio da koristim mi max 3 :D i sad mi se cini skroz normalan :d
Uzeh i Mi max 2, cisto da vidim kako stoji, kad gle chuda, deluje mi kao sirova cigletina, iako je gotovo identicnih proporcija kao i Max 3, sto se gabarita tice. Sad mi Max 3 deluje mnogo elegantno i prefinjeno.
Ubacih na Max 2 Pie, najnoviju gcam sa night modom. Sljaka ko blesavo, cak radi i slow motion i portret, al i dalje mi deluje grubo i neobradjeno :)
 
Jel ima jos neko Mi Max 2, da ne pricam sam sa sobom :D
Ponovo sam se privikao na telefon. I dalje je odlican. Baterija sabija (za sad je preko 4 dana, preko 4h sot, baterija na 50%). Sve ukljuceno. Gcam ubija, slow motion radi perfektno, kao i night mode. Sve u svemu, telefon radi kao da ne oseca svoje godine :)
 
Moj gazi godinu

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Jel ima jos neko Mi Max 2, da ne pricam sam sa sobom :D
Ponovo sam se privikao na telefon. I dalje je odlican. Baterija sabija (za sad je preko 4 dana, preko 4h sot, baterija na 50%). Sve ukljuceno. Gcam ubija, slow motion radi perfektno, kao i night mode. Sve u svemu, telefon radi kao da ne oseca svoje godine :)
Tema je prilicno mrtva. Uglavnom, godinu i po se druzim s ovom ciglom i osim sto ponekad zasmeta velicina sve ostalo fercera. Retko kvalitetan uredjaj. Jedino sto mi se nakon apdejta na miui 10 puni cela 3 sata, ali to mu dodje neki kompromis jer je 10ka dosta upeglanija od 9ke, a cini me da i baterija duze drzi.
 
E to je glavna zamerka, velicina. Sad preko zime, dok ne trcim i ne vozim bajs, ne smeta mi, ali kasnije, kad dodje lepse vreme za sport, postaje bas tezak i nezgodan za nosenje, cak i kad vozim bajs.
 
Ja sam ga koristio nekoliko meseci, u početku mi je smetalo što nema pun opseg frekvencija za 4G, her mi se dešavalo da na poslu čas imam 4G čas nemam. Medjutim, kad sam provalio da sa uključenim 4G moj paket nije dovoljan za ceo mesec zaključao sam ga H+ i nakon toga je bilo sve OK.

Svim ostalim prezadovoljan.

Prodao sam ga samo iz razloga što mi je dosadio.

Sad razmišljam da uzmem malo Max3...
 
Imas na aliju dobre drzace za bajs i problem resen. [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Aha, Roknes sa bicikla i aj zdravo. Nikada u zivotu to ne bih uradio. Eno ga moj kum. Nije hteo da dodje kod mene da mi pomogne da prebacimo koji kubik peska, nego otisao na breg da vozi bajs. Prikacio telefon kao sto si ti predlozio. Potrefio neko korenje/stenu i pade kum s'bicikla. Odlete telefon, odlete kum. Telefon ostao citav, kum invalid do kraja zivota :/
Polomio rame, ovde ga pogresno zakrpili i posle 2 god i tri operacije i dalje ne moze da koristi ruku.
Nema bas nekih dodirnih tacaka sa tvojim predlogom, ali morao sam da dam sebi oduska :D
 
Poslednja izmena:
Imamo ga jos nego bukvalno nema sta da se kaze.

Sto kaze neko iznad, jedini razlog za zamenu je ako dosadi, sa MIUI10 kao da sam uzeo nov telefon...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
I ja cu ga uzeti opet kad dodjem do nekih viska para. [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja obozavam MIUI, ali sam mu stavio custom Pie zbog gcam. Jedini problem god ovog roma je jacina zvuka u slusalici prilikom razgovora. Ne moze da se pojaca, a dosta je tih.
 
Aha, Roknes sa bicikla i aj zdravo. Nikada u zivotu to ne bih uradio. Eno ga moj kum. Nije hteo da dodje kod mene da mi pomogne da prebacimo koji kubik peska, nego otisao na breg da vozi bajs. Prikacio telefon kao sto si ti predlozio. Potrefio neko korenje/stenu i pade kum s'bicikla. Odlete telefon, odlete kum. Telefon ostao citav, kum invalid do kraja zivota :/
Polomio rame, ovde ga pogresno zakrpili i posle 2 god i tri operacije i dalje ne moze da koristi ruku.
Nema bas nekih dodirnih tacaka sa tvojim predlogom, ali morao sam da dam sebi oduska :D
Pazi, ako padnes sa bajsa, moze da ti strada i ako je u rancu, dzepu, torbici... Sve je to kako ti se namesti i nista vise.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ja obozavam MIUI, ali sam mu stavio custom Pie zbog gcam. Jedini problem god ovog roma je jacina zvuka u slusalici prilikom razgovora. Ne moze da se pojaca, a dosta je tih.

Ima li neki custom (ili bilo koji) Pie, a da nema taj problem jačine zvuka kod telefoniranja?

Imam Mi Max 2 već dve godine, sve sa EU ROM-ovima, i još uvek ne vidim neki bitan razlog da nabavim neki novi telefon. Veličina mi nije problem, a odgovara mi što ima veliki ekran.

All in all, jedino što ne valja je da zbog toga više ne pratim mnogo pojavljivanje novih telefona na tržištu.
 
Mislim da nece nista da se poboljsa po tom pitanju. To ce biti to, pa kome sta odgovara. Meni pita odgovara zbog najnovije gcam.
 
Nakon miui 10 telefon se puni od 10 - 100% 3 i po sata. Jel jos neko ima slicnu situaciju?
 
Ja ne, ja moj nisam ni resetovao od miui 8. Imam drain ali zbog toga je a puni se normalno.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Zakljucan telefon. Odradjen factory reset, ali ne zapisah mi account user i pass. Ima li leka?
 
Nazad
Vrh Dno