Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Ako svako malo imas sve vise problema sa novim zakrpama pa cekas da ih isprave a onda izadje i vest da su ugasili ceo A program u XIaomiju...
Onda se softverska platforma smatra promasajem na ovom telefonu ako se neko zeznuo pa presao na A11. Sva sreca pa su tu ljudi sa XDA foruma
da peglaju lose podrske na mnogim telefonima.
 
Na A11 sam. Nisam zahtjevan korisnik, a nisam ni primjetio neki problem. Zato sam i pitao. :unsure:
 
Na stock-u sam samo zato sto mi telefon treba za posao (nista specijalno, pozivi, mail, Viber, GMaps, kamera) a root mi ne treba pa racunam da je stock najstabilnije resenje. Bio sam na custom A10 dosta pre nego sto je izasao zvanicno za Mi A3 :)
Promasaj zato sto je overall feel losiji IMHO a ne ostavljas mogucnost korisniku za downgrade, takodje dosta korisnika je dozivelo brick koristeci iskljucivo zvanicni ROM pri upgrade-u. Pored nesto sporijeg rada telefona generalno, storage mi je usporio drasticno, do te mere da je koriscenje galerije (imam poprilican broj fotografija) treniranje zivaca. Android 11 je uveo novine na tom polju tako da nije nuzno Xiaomi kriv https://developer.android.com/about/versions/11/privacy/storage
Posle kompletnog reflasha se cini da je situacija nesto bolja, iskreno se nadam da ce se vremenom sve ispeglati :)
 
Na stock-u sam samo zato sto mi telefon treba za posao (nista specijalno, pozivi, mail, Viber, GMaps, kamera) a root mi ne treba pa racunam da je stock najstabilnije resenje. Bio sam na custom A10 dosta pre nego sto je izasao zvanicno za Mi A3 :)
Promasaj zato sto je overall feel losiji IMHO a ne ostavljas mogucnost korisniku za downgrade, takodje dosta korisnika je dozivelo brick koristeci iskljucivo zvanicni ROM pri upgrade-u. Pored nesto sporijeg rada telefona generalno, storage mi je usporio drasticno, do te mere da je koriscenje galerije (imam poprilican broj fotografija) treniranje zivaca. Android 11 je uveo novine na tom polju tako da nije nuzno Xiaomi kriv https://developer.android.com/about/versions/11/privacy/storage
Posle kompletnog reflasha se cini da je situacija nesto bolja, iskreno se nadam da ce se vremenom sve ispeglati :)
Ako ne tu je uvek custom rom :) sidu leci :D Meni je mi8 progledao sa Pixel Experience.
 
Pa ko jos ostavlja od proizvodjaca mogucnost za downgrade verzije androida?

Android 11, radi sasvim normalno na ovom telefonu, i sa te strane je ovaj telefon perfektan kupio sam ga sa androidom 9, dobio 10 i 11 pa to nema niko.

I ti sad hoces downgrade...?
 
Uskoro će paranoid android stable verzija pa kome smeta stock može preći na to. Ja koristim već mesec dana betu, nije baš dovoljno stabilna da bih mogao da preporučim svima ali obećava. Trenutno ima problem da kad su uključeni lokacija i wifi, CPU frekvencija skače na maks i baterija se prazni brže, takođe, otisak nije na nivou stock androida ali obe stvari će biti uskoro sređene. Isto tako, ko voli MIUI a već je na android 11 može da uradi konverziju na cc9e i da koristi xiaomi.eu. Koristio sam neko vreme. Radi skroz stabilno ali mi jednostavno miui ne leži.
 
Android 11 je vrlo stabila, a ko vec hoce da menja mislim da je mnogo bolje da proba miui nego te "ciste" verzije.
Sto se mene tice A3 je i previse cist, ogolili ga do koske.... to mi najvise i smeta.
 
Stav dobrog dela korisnika a pogotovo developera je malo drugačiji. Dosta stvari ispod haube su ostavili neispeglano. Što me i ne čudi, poslednje ažuriranje za seriju koja više ne postoji i tačno ih zabole uvo za android one vise. Razlika u fluidnosti i bateriji je solidna između paranoid i stock verzije. Čak je i miui po mom mišljenju bolji ko može da ga svari. I jeste Gugl uveo neke stvari i menjao svašta nešto ali krivac za to što telefon ne radi kao pre je isključivo xiaomi i njihova implementacija.
 
Pa ko jos ostavlja od proizvodjaca mogucnost za downgrade verzije androida?

Android 11, radi sasvim normalno na ovom telefonu, i sa te strane je ovaj telefon perfektan kupio sam ga sa androidom 9, dobio 10 i 11 pa to nema niko.

I ti sad hoces downgrade...?
Nijedan telefon do sad mi se nije hard brickovao pokušavajući da ubacim prethodni zvaničan ROM. Google je inicijator anti-rollback feature-a, ali Google nije zamislio da telefon ostane mrtav pokušajem vraćanja na prethodnu verziju, to je Xiaomijevo maslo. Smatram da je to neopravdano i apsolutno neprihvatljivo, pogotovo uzimajući u obzir da je bootloader otključan! Telefon je odličan i Android One program je jedan od velikih razloga zašto sam ga i kupio, ali ovakvo ponašanje proizvodjača je za svaku osudu, ma koliko telefon bio jeftin ili Aone program ugašen i napušten itd.
 
Upravo to.. android one kao koncept je odličan ali džabe kad ga xiaomi ofrlje implementira, a koliko sam mogao zaključiti i ostali. Žalosno je što je Google pixel ostao kao jedini izbor za ljude koji hoće čisto android iskustvo, osim naravno custom romova. Sledeći telefon ne uzimam dok se ne uverim da ima podršku zajednice i ovde ne pričam o tome da sam neko ko voli da menja romove i da se igra sa tim, taj period me prošao, samo iz iskustva dosadašnjeg sa xiaomijem, kvalitetan custom rom mi je uvek bio bolji izbor u odnosu na miui/android one.
 
Nijedan telefon do sad mi se nije hard brickovao pokušavajući da ubacim prethodni zvaničan ROM. Google je inicijator anti-rollback feature-a, ali Google nije zamislio da telefon ostane mrtav pokušajem vraćanja na prethodnu verziju, to je Xiaomijevo maslo. Smatram da je to neopravdano i apsolutno neprihvatljivo, pogotovo uzimajući u obzir da je bootloader otključan! Telefon je odličan i Android One program je jedan od velikih razloga zašto sam ga i kupio, ali ovakvo ponašanje proizvodjača je za svaku osudu, ma koliko telefon bio jeftin ili Aone program ugašen i napušten itd.
Bas naprotiv, ni jedan proizvodjac ne dozvoljava cackanje po njegovom softveru ali se to ipak radi. To sto ti kazes da nije uredu za to postoji servis koji radi, to je isto kao da si kupio kola i da si ih sam popravljao a kada nisi uspeo da sam popravis onda ih nosis u zvanicni servis pa kada te rebnu po usima onda kukas kako to nije dobro reseno.

Da je proizvodjac hteo da mu se cacka po telefonu onda bi dao svima odresene ruke a ne ovako. Zasto sada kada se odnese u servis a nije kupljen legalno nece da se popravlja. Pa zato sto jednostavno takva im je neka politika.

A andorid one jeste ok ali ne toliko da bi se sada toliko dizao u nebesa, kada su oni sami odustali od A serije onda ti je valda jasno koliko je sati.
 
Onda sam jedini ja izgleda razočaran u android one?
Jednostavno je precenjen.

Da sam bar tada kupio cc9 a ne a3
sve od Google postaje sve veće sranje, sam je postao najveći bloatware
 
Flashovanje zvaničnog ROMa zvaničnim putem nije čačkanje softvera :)
 
Ne bi trebalo niti bi smeli da zabrane čačkanje softvera. To je jednostavno android na elementarnom nivou, to je i poenta toga što je open source. I android i sam linux kernel koji android koristi. Ako hoćeš da čačkaš telefon, otključavš bootloader, svaki proizvođač telefona je dužan po licenci Linux kernela da ima svoj aktuelni source code (što se u praksi i ne poštuje preterano, neki ne objave uopšte, neki ne objavljuju aktuelnu verziju). Otključavanjem se gubi garancija i to je fer. Nije fer to što u slučaju a3, i sa zaključanim bootloader-om i njihovim zvaničnim alatom korisnik može da pokuša da vrati telefon na prethodnu verziju i dobije hard brick-ovan uredjaj.
 
Žalosno je što je Google pixel ostao kao jedini izbor za ljude koji hoće čisto android iskustvo.

I Nokia... Jedini su ostali na Android One.

Samo je steta sto Nokia ne nudi konkuretne telefone, ili slabo.
Doduse imaju 8. aprila event na kojem valjda otkrivaju novu seriju, samo sto ne obecava nesto jer spominju SD 480 telefon od 350e...

Ali slazem se, steta sto nije zazivela i uspela ideja Andoid One koncepta... Meni je koriscenje Nokie 6.1 sa klot Androidom ostalo omiljeno, i vrlo rado bih se vratio na neki stock Android telefon kada bi bilo izbora.
 
a motorola...?

sve dubioza firme...koje se nadaju nekom rastu.
 
a motorola...?

sve dubioza firme...koje se nadaju nekom rastu.
Motorola je izasla iz Android One sistema, imaju klot android bukvalno AOSP sa par svojih dodataka, kao SONY. Ali dzabe kad su im telefoni cigletine ili kante koje naplacuju kao da su suvo zlato. Isto i Nokija.
 
Onda je android one definitivno brod koji tone
Odavno je on poceo polako da tone ali jos uvek pokusavaju kantam da izbacuju vodu da ga odrze na povrsini. Ali sto pre prihvate situaciju lakse ce im kasnije biti.

Android One je izmisljen za telefone koji su imali 1gb rama u sebi pa da ga ne bi dodatno opterecivali ali danas kada telefoni imaju po 4-6-8-12 i vise gb rama u sebi to vise nije potrebno niti ima svoju svrhu.
 
Onda je android one definitivno brod koji tone

Android One vise ni ne postoji, ne kao program. A ovako inace je to obican Android, nista vise.

Poslednji telefon iz Android One programa je Nokia 5.3, poslednji telefon koji je bio brendniran kao Android One... Recimo kolega ima Nokiu 5.4 i na njoj nema vise nikakvog Android One brendiranja, niti se telefon kategorise kao Android One telefon, iako je sve ostalo nepromenjeno, telefon koristi cisti Android 10...

Vidim da je dosta popularan Pixel Experinece ROM, bas ga ljudi gotive, to mu dodje kao jedna neformalna verizja Android One programa, s obzirom da je ROM baziran skoro skroz na AOSP-u, isto kao i telefoni koji su bili opredeljeni AO programu.
 
Da li neko zna kako funkcioniše dual sim na ovom telefonu ? Naime, koristim dve Vip kartice i kada zovem nekog mreža pređe sa 4g na 2g ako se ne varam i posle poziva potrebno je 5-6 sekundi dok internet proradi, odnosno dok se telefon vrati na 4g.

Da li je to do mreže ili telefona jer bi mi više odgovaralo da sa jedne kartice vučem internet dok na drugoj razgovaram ako je to ikako moguće.
 
Ako muku mučite sa stock sistemom evo preporuka za EvolutionX 5.6 koji je skoro izašao. Koristim već nekoliko dana (OSS verziju) i mogu reći da do sada nisam primetio ni jedan bug. Baterija mnogo duže izdrži nego sa stock sistemom + sve radi fluidnije i brže.
 
Ako muku mučite sa stock sistemom evo preporuka za EvolutionX 5.6 koji je skoro izašao. Koristim već nekoliko dana (OSS verziju) i mogu reći da do sada nisam primetio ni jedan bug. Baterija mnogo duže izdrži nego sa stock sistemom + sve radi fluidnije i brže.
jel mu radi led notifikacija, sms, propušteni pozivi, viber, bez da mora aplikacija samo za to, jer kod mene ništa od toga bez aplikacije ne radi ?
 
Da li neko zna kako funkcioniše dual sim na ovom telefonu ? Naime, koristim dve Vip kartice i kada zovem nekog mreža pređe sa 4g na 2g ako se ne varam i posle poziva potrebno je 5-6 sekundi dok internet proradi, odnosno dok se telefon vrati na 4g.

Da li je to do mreže ili telefona jer bi mi više odgovaralo da sa jedne kartice vučem internet dok na drugoj razgovaram ako je to ikako moguće.
Nije to do dual sim nego kada god zoves, menja se sa 4G. Tako je kod mene sa jednom karticom.
Ako ti to smeta, ti stavi da ti net ide sa jedne kartice, a sa druge zovi, mada mislim da i tada ce da gasi 4G ali ne smem da tvrdim.
Sve u svemu, resenje ne postoji jer je to normalno.
 
@Lug11322

Sve od pomenutog radi (osim Viber-a koji ne koristim pa ne znam). Bukvalno se iz dana u dan oduševljam sve više koliko su ga dobro sastavili.

@filni
Ova opcija da net ide sa druge kartice tek ne radi jer su svi telefoni danas dual stand-by što mu dođe kada se na jednoj kartici razgovara druga je takoreći isključena totalno. Usput, u kojoj si ti mreži ?
 
Данас надоградања за мај.
Пар мјесеци имам проблем са Вибером. Поруке добијам-шаљем, међутим приликом позива ме не саговорник не чује. Рестартујем телефон и проблем нестане. Онда Јово наново.
 
Nazad
Vrh Dno