Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Posto sad imas vise kamera instaliranih, mozda ne zna koju da koristi. Probaj prvo da uradis sa lockscreena iz desnog donjeg ugla swipe za kameru, pa ce te pitati koju app da otvori, odaberi gcam za always. Pa pokusaj ponovo gesture sa power tipkom dva puta, mozda proradi.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Posto sad imas vise kamera instaliranih, mozda ne zna koju da koristi. Probaj prvo da uradis sa lockscreena iz desnog donjeg ugla swipe za kameru, pa ce te pitati koju app da otvori, odaberi gcam za always. Pa pokusaj ponovo gesture sa power tipkom dva puta, mozda proradi.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
Dosao je sebi posle i odjednom me je pitao koju zelim kao primarnu. Sad je sve na svome mestu, ipak mi je bolja gboard za kuckanje, na ovom telefonu je mozda malo jaci haptic ili sam to samo ja primetio? Sve app su poslozene i spreman je za rad. Sinoc sam par fotki okinuo, gcam vs stock. Generalno vise svetla hvata gcam ali nekako nije mi toliko bolja u odnosu na a1, manja je razlika. Verovatno treba izvrsiti podesavanja gcam... Treba se igrati dalje :D
https://photos.app.goo.gl/HgBMgboMtujbE3mQ9

@mr.nice.ba hvala na pomoci i kada izadje ota ako mozes kratko da nas uputis kako da apdejtujemo. Kontam da ide opet flash OTE i posle root na isti nacin kao i sad sto si opisao.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam heptic ugasio totalno, ne samo na ovom telefonu, nego inace mi to ne treba, i nikad ga ne koristim ni na jednom telefonu.

UPUTE ZA OTA NAKON ROOT-a
Postoje dva nacina da se vratite na stock rom. Jedan je flash originalnog roma sa en.miui.com sa miflash aplikacijom. Drugi nacin je vracanje originalnog system.img i boot.img fajla koji su u sustini izmjenjeni zbog roota i zbog toga nece proci OTA.
Zanimljiva stvar je da nekima OTA nije prolazila iako nisu uradili nikakav mod. Izbacivao je error na zadnjem septembarskom updateu. Neki su bili na august buildu a neki na prijasnjem septembar buildu koji je povucen od strane xiaomia.
Zbog toga je nekad neizbjesno sve vratiti na stock, odnosno poravnjati komplet telefon preko miflash alata.
Jos nesto, kada dobijete OTA koji je obicno parcijalan a ne kompletan ROM, necete moci poslije updatea uraditi root jer istovremeno nije pusten full ROM iz kojeg mozete pokupiti boot.img kako bi radili root po tutorijalu koji sam vec pisao. Obicno nakon sto izadje OTA, nekih 7 dana treba da xiaomi okaci full rom na svoj sajt.
Postoje nacini da se uradi pull boot.img i neki alati da se extractuje image iz payload fajla iz OTA updatea. To nisam radio, sacekam puni rom pa onda rootam kako mi je lakse, pa iz tog razloga necu pisati o ovoj metodi.

FASTBOOT vracanje na staro:
Ovaj metod koji cu sad pisati mozete slobodno uzeti i za fleshanje GSI Treble ROM-ova, princip je apsolutno isti, cak uz jedan korak manje. Tako da ko zeli probati GSI, totalno je bezopasno i jednostavno.

Napomena: Uvijek pravite backup prije bilo kakvih fleshanja!!

Ako ste pratili dva pretkodna uputstva koja sam postavio, onda vjerotavno imate vec skinut i raspakovan stock rom. Udjite u folder Images i kopirajte system.img i boot.img u folder na PC , prethodno spomenuti C:\adb.
Restartujte telefon u fastboot.
Skopcajte telefon na PC, pokrenite CMD kao administrator, kucajte: cd C:\adb
Dalje kucajte: fastboot erase system
ovo ce relativno kratko trajati.
Sada trebati fleshati originalni system.img koji ste prethodno kopirali:
fastboot flash system system.img
ovaj korak traje nesto duze, jer je image preko gigu velik. Sacekajte da zavrsi, obicno 5 koraka.
Sada fleshate originalni boot.img koji ste kopirali:
fastboot flash boot boot.img

Nakon zavrsetka kucate: fastboot reboot

Na ovaj nacin ste vratili sistem i boot na fabricko stanje, te bi telefon trebao da boota u android i da uspjesno uradite OTA update. Jako vazno je da se u ovom slucaju ne brisu podaci sa telefona. Nema potrebe da radite clean instalaciju.
Ako kojim slucajem zaglavite u boot loop, ili sve radi ali OTA ne prolazi, morat ce te odraditi wipe i pobrisati sve s telefona.
Wipe se iz fastboota radi na slijedeci nacin:
fastboot -w


Drugi metod je FULL FLASH kompletnog fastboot roma sa miflash alatom: https://drive.google.com/open?id=1dzXOH2w-W-QinqASS9fn3asleznzMLYQ
Kada raspakujete miflash zip, pokretine kao administrator XiaoMiFlash.exe.
Markirano je na slici sve sto je interesantno u ovom programcicu:



Kao prvo, selektujete putanju do foldera sa stock ROM-om. Ako je sve ok, nakon selekcije ce vam se u donjem desnom cosku pojaviti ovo flash_all.bat
Prije flesha odabrat ce te i opciju dole CLEAN ALL, nemojte raditi Clean all and lock, nedaj boze posebno ako ste na custom romu i twrp, onda moze biti belaja. Save user data necemo korisiti jer radimo clean all zbog toga sto nam prva metoda nije radila (a u prvoj metodi je bas bilo cuvanje podataka). Ako nije radilo preko fastboota nece raditi ni ovde vjerovatno, zato ide wipe komplet telefona :D
Restartujte telefon u fastboot i skopcajte ga na PC. U Miflash programu kliknite refresh kako bi vam se pojavio uredjaj kao sto je oznaceno. Kada je uredjaj prepoznat od strane racunara, klikajte FLASH. Cekajte 5-6 minuta koliko obicno traje, pisat ce pored uradjaja flashed/finished zelene boje, tako nekako, i telefon ce otici u reboot sam od sebe. Eto ga stock rom kao iz fabrike a i dalje imate unlockan boot loader. Za fleshanje sa ovim programom krucijalno je ono critical unlock prilikom otkljucavanja bootloadera, jer inace vam miflash cesto nece dati flash i bacat ce greske. O EDL mode fleshanju neki drugi put, to nam treba za konverziju na 6X i vracanja ponovo na A2.


Spomenuo sam da se prvi metod koristi za GSI ROM-ove. Naime radi se sve isto, samo sto se koristi neki drugi system.img po zelji.
Izvolite link sa GSI romovima koji su dostupni, PIE i OREO: https://github.com/phhusson/treble_experimentations/wiki/Generic-System-Image-(GSI)-list
NAPOMENA: A2 telefon ima A/B system particije, slotove. Nemojte da vas djavo natjera da fleshate GSI A only romove, uvijek skidajte A/B !!
Kada se uradi konverzija u 6X onda se koriste A ONLY ROM-ovi! o tome cu posebno...

Opet napomena, napravite backup prije fleshanja!
Pozeljno je prije fleshanja GSI roma da odete u settings na telefonu i uradite factory reset. (znam da je pegla sve setovati ponovo, al ebi ga jesmo li entuzijasti ili nismo :D ), mozete probati i bez toga, ali obicno bude vise problema.
Skinite A/B GSI system.img koji zelite probati. Takvi romovi obicno kad se raspakuju imaju samo jedan file, odosno system.img koji se u slucaju Pixel Experience Pie zove Pixelexperiencearm64-ab.img ili tako nesto. Mozete zbog lakseg fleshanja fajl reimenovati u system.img i naravno kopirate ga tamo u c:\adb.

Procedura je ista kao u vracanju na stock. Ovaj put uradite prvo flesh stock boot.img jer magisk na nekim gsi romovima poremeti wifi i jos ponesto. pathced_boot.img mozete prefleshati kasnije pa probati kako ide root i odredjeni rom.
znaci:
fastboot erase system
fastboot flash system system.img
fastboot reboot

ako niste uraditi reset na fabricke postavke u koraku prije, onda ide na fastboot -w poslije fleshanja sistema pa onda fastboot reboot.

Zivjeli :D
 
Poslednja izmena:
mr.nice.ba ,bravo za tutorijal.Ja imam pocofon i pretpostavljam da je procedura ista,samo su img.fajlovi drugi.
 
Pocophone nije dio androidone projekta, vec ima MIUI, tako da je otkljucavanje bootloadera drugacija prica (MiUnlock i cekanje permisije 72 sata od strane Xiaomija), ali nakon toga ostalo bi trebalo biti ista fora.
 
Sto niko od modova nije ovo bacio u prvi post, ne posle kad kupim mob da preturam celu temu da nadjem ove postove?
 
Da li neko zna kako da se podesi Adaway da se mogu neometano otvarati linkovi sa foruma? Pre sam samo instalirao redirect app i to je tako radilo.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Probaj ovako:

# This hosts file contains exported entries from AdAway.
white *.go.redirectingat.com
white *.linksredirect.com
white *.aliexpress.com
white *.shareasale.com
white *.viglink.com
white *.linkconnector.com
white *.admitad.com
white *.ebay.com
white *.rover.ebay.com
white *.dotomi.com

Screenshot_AdAway_20181005-174259.png
 
Poslednja izmena:
Пређох и ја у Шаоми секту [emoji41].
За почетак хоћу да се одморим од откључавања, ромова, рутовања и осталих ствари.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Probaj ovako:

# This hosts file contains exported entries from AdAway.
white *.go.redirectingat.com
white *.linksredirect.com
white *.aliexpress.com
white *.shareasale.com
white *.viglink.com
white *.linkconnector.com
white *.admitad.com
white *.ebay.com
white *.rover.ebay.com
white *.dotomi.com

Pogledajte prilog 258277
Hvala to je to! Znam da ima ta whitelista ali nisam uspevao da nadjem sta da dodam.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Пређох и ја у Шаоми секту [emoji41].
За почетак хоћу да се одморим од откључавања, ромова, рутовања и осталих ствари.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
I ? Kakvi su utisci. Ja pokušavam da prodam moj S8+ i kupim A2. Jel dobar telefon ?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Baterija mu je velika mana, sve ostalo je na vrlo dobrom nivou. Za mene je ovo najbolja kupovina zbog čistog androida koji furam otkad znam za sebe.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
I ? Kakvi su utisci. Ja pokušavam da prodam moj S8+ i kupim A2. Jel dobar telefon ?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Рано је још за неке закључке. Телефон сам тек данас узео у 17ч.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Mate 10 lajt ili A2?Cena skoro ista pa da pitam.Tu je i Note 5.Tezak izbor.Ovaj A2 je odlican samo bih sto jacu bateriju i dobru kameru.
 
Ma kakav Mate 10 lite, to cudo ima malo vecu bateriju ali je pitanje koliko bolje drzi od A2 zbog razlike u displayu, softweru i SoC-u. Po meni jedina prednost tog huaweia je 3.5mm jack, sve ostalo ne moze prici A2. Stock andrid, bolji soc, bolji support za update, generalno support za qualcom vs kirin, kamere bolje...

Redmi Note 5 Pro je vec druga prica, to je bas allaround telefon sa odlicnom baterijom. Kome ne smeta losiji build moja preporuka. Ja sam A2 izabrao jer je build milju ispred, bolji soc, malo bolje kamere i sto je android one projekat.

Kako god taj huawei po meni nema sta traziti sa ova dva xiaomija, posebno note 5 pro zbog cijene...


Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Ne znam zašto se toliko forsira bolja kamera na A2. Po onome što vidim ovde, uopšte nije bolja. Naprotiv.

https://youtu.be/1uGohYXZAb4

Izrada, ok, nema ove gore i dole delove, ništa "miljama" bolje niti spektakularno. Note 5 odličan u ruci, utegnut. Dosta bolja izrada nego Note 4.

P.S.
Пређох и ја у Шаоми секту [emoji41].
За почетак хоћу да се одморим од откључавања, ромова, рутовања и осталих ствари.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
Dok ne probaš neki sa MIUI, ne možeš biti primljen u sektu. To ti je vatreno krštenje. Tu se probira žito od kukolja. [emoji3] Šalu na stranu, čestitam i neka te dobro služi!

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Poslednja izmena:
Da li u podesavanjima A2 ima opcija only 3g?
Samo preferred network type.

cbfa26a17c6678d47d2d6acf466affa7.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ma kakav Mate 10 lite, to cudo ima malo vecu bateriju ali je pitanje koliko bolje drzi od A2 zbog razlike u displayu, softweru i SoC-u. Po meni jedina prednost tog huaweia je 3.5mm jack, sve ostalo ne moze prici A2. Stock andrid, bolji soc, bolji support za update, generalno support za qualcom vs kirin, kamere bolje...

Redmi Note 5 Pro je vec druga prica, to je bas allaround telefon sa odlicnom baterijom. Kome ne smeta losiji build moja preporuka. Ja sam A2 izabrao jer je build milju ispred, bolji soc, malo bolje kamere i sto je android one projekat.

Kako god taj huawei po meni nema sta traziti sa ova dva xiaomija, posebno note 5 pro zbog cijene...


Sent from my MI 6X using Tapatalk
Ajde objasni "lošiji build" molim te. Osim što ima plastične poklopce antena te samim time i bolji signal razlike nema. Mobiteli su maltene isti i nema razlike u ruci. Kolega na poslu ima A2, ja RN5 i kvalitativne razlike nema. A2 ima neke prednosti ali kvaliteta izrade nije jedna od njih. Po vama ispada da se mob raspadne nakon par dana korištenja...
Bolji SoC je na papiru, to što su ga throtlali da baterija duže traje je druga priča+spora interna memorija...

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemamo svi isti osjecaj i ukus druze. Meni je A2 ljepsi i kviletnije izradjen telefon, nekome je tomala razlika, za mene je presudna. Ja imam 6/128 verziju A2 i mislim da note 5 nema nikako kupiti sa 6GB rama. Nemam nista protiv note 5, sta vise preporucem ga sto sam i napisao u svom komentaru ranije.
Nekome je razlika u cijeni neopravdana, meni nije jer su mi neke druge stvari prece od baterije. Note 5 nema nista ponuditi bolje osim baterije. Sony senzor je bolji na A2, front posebno, a gledati poredjenje 12MP slika u 1080p kompresovanom videu je meni nonsense.
Throtlanje i problem sa memorijom? Meni na mom telefonu to nije poznato:

b43c25d4d0355c2618d0f81ae4a0b61c.jpg
9f9f8bd3384b19ce084d46ddde3d241c.jpg


Neka kupi ko sta mu se vise svidja i za pare koje moze izdvojiti. Ne mozemo imati svi isto misljenje i ja to razumijem... Tema je svakako Mi A2 a ne vs note 5.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Onda su valjda sredili sa zadnjim updateom, inače je davao cca 4600 u multi-core testu od izlaska na tržište, pogledaj si reviewe.
I brzina memorije se ne osjeti nešto u radu ali problem je kad znaš da su fušali sa čipovima.
Evo pogledaj Random Write na mojem, povelika razlika.
Kažem, možda se ne vidi u radu ali samo znanje da "bolja MI" serija ima lošije čipove im ne ide na čast.

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
b1c9b9eccf108984b4e270d36ee68224.jpg
 
Poslednja izmena:
Ajde objasni "lošiji build" molim te. Osim što ima plastične poklopce antena te samim time i bolji signal razlike nema. Mobiteli su maltene isti i nema razlike u ruci. Kolega na poslu ima A2, ja RN5 i kvalitativne razlike nema. A2 ima neke prednosti ali kvaliteta izrade nije jedna od njih. Po vama ispada da se mob raspadne nakon par dana korištenja...
Bolji SoC je na papiru, to što su ga throtlali da baterija duže traje je druga priča+spora interna memorija...

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk

Nije bolji soc samo na papiru , poredio sam ih dosta,i vidi se razlika,brži je mi a2 solidno, verovatno i soc i stock Android,a I brži je ram na a2,vidi se razlika i to veća nego što sam očekivao pogotovo kad krenu jače aplikacije.

Kamere isto pogotovo low light,dnevne zadnje kamerom i nema neke razlike, prednja je solidno bolja.I displej deluje bolje, da li su možda u a2 stavili neki kvalitetniji ne znam ali tako deluje,a i audio rekao bih.Što se tiče izgrade nisam primetio neku veliku razliku,malo mi a2 deluje ljudima bolje jer je bolji dizajn a ovo što kažeš osim te plastike nije neka razlika.

Sa druge strane dosta bolja baterija i niža cena.Odlična dva telefona, stvarno za te pare,ja se jedva odlučio.Mi a2 mi više liči na neki budget pixel kao što je Nexus 5x bio dok je note baš budget telefon ,a2 više vuče sa performanama, kamerama, ekranom, dizajnom, zvukom na klasu iznad.

Svakako,kome je baš prioritet baterija ili da uštedi note 5 ,ako ne onda a2, mada ni njemu baterija nije loša kao što sam očekivao, čak sam i odustao od ideje da uzmem power bank.
 
Valja imati power bank u svakom slucaju
 
^ Brži RAM na A2. Šta sve neću pročitati...

Displej je bolje kalibrisan na Note 5. Kamera zadnja bolja na Note 5. Baterija mnogo bolja na Note 5. Ima 3.5mm jack.

A2 ima bolju prednju kameru, ima nešto bolji čipset. Android One za neke prednost za neke mana.

A2 nije opravdao očekivanja, bar je to moj utisak. A1 je bio dosta kompletniji i u svoje vreme bolji izbor od Note serije.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
A1 je bio veći hit nego note 5 Ili a2 sada to je tačno, uvek ima tako neki model prvi u seriji ili koji baš bude jak tipa redni note 3,u poredjenju sa njim recimo note 5 ili a2.Ali realno bojji su a2 i note 5 od a1, sad nisu mnogo poboljšani ,to je drugo.

Tako će biti i za novi pocophone kad izadje jer neće moći sve da mu poboljšaju.

Pa trebalo bi da jeste, šta je smešno za memoriju,veće su frenkvencije Rama na A2.

To kad se sabere baš je brži telefon iako su praktično ista klasa.Ksmera nikako ne može niti bolja, bolji su senzori na a2 i imaš mali milion poredjenja u svakom je A2 bolji,lowlight I selfi primetno.

Pa nije xiaomi lud,oni su kod a2 upravo kameru najviše i isticali.Displej Isto deluje bolje i mislim da su to ljudi pisali,na note seriji je xiaomi uvek štedeo na displeju i tu nema šanse da je bolji .Audio mi se isto čini bolje na a2 ali toga se i ne sećam toliko, mislim da su oba zvučnika kul ali ovaj glasniji.
 
Svako svog konja hvali, a istina je negdje na sredini :D
Sta je problem priznati da je A2 jaci telefon. Svi smo mi imali pristup informacijama i recenzijama prije kupovine, probao licno.. Ako sam imao pare za A2 top verziju mogao sam kupiti Note 5 kakvu hoces varijantu, ali nisam. Zasto? Zato sto je meni, za moje potrebe, A2 bolji telefon u svakom smislu osim baterije. Za bateriju me bas briga, uticnica i usbova oko mene po cijeli dan, nabodem gdje stignem i uz fast charging, nikad izdati nece.
Tema je A2, o note 5 vec sve znamo. Mi kojima koristimo A2 ne upadamo tamo u note 5 i pricamo vama kako ste se zeznuli za kupovinu :D :D

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Samo kažem da je sve tako kako vas dvojica pišete, valjda bi se još neko "prevario" pa kupio A2. Kad se samo setim koliko je ljudi prodavalo i skuplje modele da bi kupili A1, ili nedavno Note 5. Nešto ne vidim da se ubiše od kupovine A2. Dal smo tolika beda da nemamo 20€ da dodamo za A2 ili je možda ipak nešto drugo u pitanju...

Dobar je model A2, ali da je bestbuy kao što je A1 ili neki drugi Xiaomi modeli... Teško.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno