Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Pretpostavljam da nije.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Radi li na A2 sve kako treba sa GCam kao na A1? Ili ima problema sa prednjom kamerom kao RN5?
 
Kolege evo jedan album na brzaka, gcam vs stock miui. Indoor, rasvjeta slaba, rom fabricki (na aosp extended gcam radi jos bolje, ali nemam onda miui camerau za komparaciju). Sve slike s lijeve strane su gcam, desno miui. Stavio sam i comparison shotove i full originalne slike, nikakvog edita nije bilo. Selfie je za mene nebo i zemlja u svim uslovima osvjetljenja, iako miui puca u 20MPixela, ove gcam od 5Mpixela izgledaju drasticno bolje. Nastojat cu da ovaj album dopunjavam sa pravim low light fotkama i na dnevnom svjetlu. Malo mi glupo selfije kaciti, pa cu vec naci nesto da slikam i prednjom kamerom a da nije medvjedic :D
Ako nadjem vremena, mogu napraviti i video tutorijal konverzije u 6x, snimanja MIUI 10 bez anti roll back zastite sa mogucnosti vracanja na android one stock A2, ulazak u edl mode, otkljucavanje boot loadera, root, camera2 api i gcam instalacija, fleshanje GSI romova itd, sta koga vec interesuje...

https://flic.kr/s/aHsmqNz4st
 
Boot loader, root i gcam instalacija :) slobodno kaci tutorijal :)

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ma i ja sam vagao izmedju f1 i a2, ali f1 sem benchmark brojki i bolje baterije ne nudi nista vise od a2. A2 bolji build, nema noch, radi vec kao podmazan, dovoljno dobar soc, bolje kamere, ima 4k eis, 6/128 verzija a2 u sarajevu jeftinija od f1 za 130€.

Ko voli pubg da igra neka kupi poco, za sve ostalo iskreno ne vidim neku prednost.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ja sestri danas naručio kod našeg drugara sa foruma. Šta treba da uradim da joj instaliram gcam, njoj je kamera jedino i bitna?

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Prvo otključan bootloader, pa onda root.
 
Malo mi je tesko za izvesti da napravim side by side slike sa gcam sa dva razlicita roma u istom uslivima, iste fotke. Stock i recimo aosp extended rom. Na prvu mi djeluju doata bolje na custom. Ista stvar je bila na mi5s, gcam na stock miui 10 je bila slabija nego na LOS romovima.
Ako uzimas telefon za zensku osobu, a koja nije entuzijasta, onda se nemoj ni peglati sa gcam. Ova stock ce biti vise nego dobra, posebno jer je brza, gcam uvijek rasi hdr+ procesing u pozadini, pa kad zaredas vise slika uzastopno shuter ce vrtiti loading i neces moci napraviti slike dok ne zavrsi procesing.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Meni root ne ide... izlaze mi neke greske kad one komande upisujem..jedino ako nije do adb drivera....zar ne postoji laksi nacin za root..neki kingo ili sl?jedino ako nisam dobro otkljucao boot ...kolko znam treba da se stiklira oem look i dozvola usb za upravljanje greskama
 
Ako nisi kucao u fastbootu: fastboot oem unlock onda nisi ni otkljucao bootloader.
Najlakse je fleshati patched_boot.img koji napravis sa magisk i to je to.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Da li je neko probao treble romove? Da li ima razlike izmedju njih i "obicnih" koji se razvijaju za svaki uredjaj posebno? Kada vec otkljucavam bootloader da snimim i neki rom :)
 
Treble romovi za sada su truba. Jedina prednost je sto se fleshaju bez twrp ili nekog drugog custom recoveria. Za sada nijedan treble rom nije daily driver materijal, bar je na mom telefonu tako, neko ima manje neko vise bugova. Ja sam trenutno na AOSP extended 8.1 bez problema, jos bih preporucio miui 10 sa xiaomi.eu

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Razmisljao sam o Pixel Expirience treble romu, ali izgleda da cu ipak sacekati port za A2. Da li menjanje roma resava problem sa proksimitijem ili je to do hardvera?
 
Uzeh i A2 pored Poco. Odustao od RN5 uglavnom zbog izrade, A2 mi je mnogo bolji i lepši, bolja izrada i od Poco. Ipak je Mi serija, jedan do drugogog, RN5 je bio meh. Oduševljen sam kako radi A2, jako brz telefon, za ovu lovu bolje nema (ok, jeste jača baterija na RN5, ali po meni ne vredi žrtvovati sve ostalo, sve ostalo A2 šije RN5, plus problem sa GCam na RN5 me dodatno odvraćao, uživo sam lako presekao kada sam ih video).
Da li raditi update pre otključavanja BL? Može li na poseldnjoj verziji da se instalira GCam, ili da ostanem na ovoj verziji?
 

Prilozi

  • Screenshot_20181003-182623.png
    Screenshot_20181003-182623.png
    140.6 KB · Pregleda: 206
  • Screenshot_20181003-182611.png
    Screenshot_20181003-182611.png
    154.4 KB · Pregleda: 206
Odradi update pa otkljucaj bootloader. Na android one telefonima otkljucavanje je cas posla i nije bitno koju verziju softwera da imas. Gcam nece raditi niti na jednoj verziji dok ne omogucis camera2 api u build.prop. Radi Gcam i na avgust i na septembarskoj verziji bez problema, ali ti za to treba ovo sto sam prije naveo, camera2 api. Dosta vas se javljalo u privatne poruke, zaglavite cesto, a stvari su vise nego jednostavne. Pokusat cu napisati ovde, jer nemam vremena da bih odradio video trenutno.

Kada kupite telefon, upalite, konektujte na wifi i uradite update softwera na zadnju verziju, jer poslije roota i editovanja sistemskog imagea OTA nece proci, morate vratiti sve na stock da bi isli updatei.
Ako zelite otkljucati boot loader (a zelite jer vam treba za bilo kakav mod), idete u settings aplikaciju , pa na system, about phone, i klikate na build number dok vam se ne otkljucaju developer opcije. Radite back i ulazite u developer options. U developer options upalite opciju "OEM unlocking" i "Enable USB Debugging".
Ugasite telefon. Skinite minimal adb https://drive.google.com/open?id=1m-LwDinPFQyPj211a8bP0hRvSe_OP3r7 raspakujete na root C diska, tako je lakse da ne kucate u cmd neke blesave putanje.
Drzite volume down tipku na ugasenom telefonu i prikopcajte ga na PC/Notebook.
Telefon ce uci u fastboot mod, treba da izgleda ovako:
34c72e7e-efe3-4ecd-9ad9-f8aa0a951ecd.jpg

otvorite Comand prompt kao administrator. Kucajte cd C:\adb , pa zatim fastboot devices da vidite da li je pc prepoznao telefon. Treba da izgleda kao na slici ako je konekcija OK:


Napomena: otkljucavanje bootloadera ce obrisati sve sa telefona! Uradite backup podataka prije ove procedure!

Dalje kucate i ne zatvarajte cmd prozor, trebat ce vam opet:
fastboot oem unlock
kliknite enter na testaturi i pratite ekran telefona. Dobit cete upozorenje bla bla bla, sa volume down selektuje da zelite otkljucati bootloader i pritisnite power tipku.
Telefon ce otici u reboot, nakon sto se sve pobrisalo i ponovo telefon bootao u android, restartujte ga opet u fastboot drzeci power dugme + volume down.

u cmd koji je ostao upaljen kucate:
fastboot flashing unlock_critical

nakon ovoga restartujte telefon drzeci power tipku (ne sjecam se na ovom korako da li ce sam otici u reboot).

Eto ga, boot loader otkljucan. Sada mozete kaciti root, GSI romove, pretvoriti ga u 6X i sta li vec :D
 
Poslednja izmena:
Root telefona, magisk instalacija, google camera port i camera2 api:

Za navedene stvari vam je naravno potreban otkljucan bootloader za koji sam vec pisao kako se radi. Za početak skinite zadnji septembarski stock ROM, trebat će :) Napomena: ako radite root ROM-a sa august security pathcom trebate skinuti stock ROM od augusta jer boot.img nije isti na te dvije verzije. Podrazumjeva se da ste uvijek na zadnjoj verziji ROM-a, zašto ne bi bili :)

Septembarski ROM:http://bigota.d.miui.com/V9.6.13.0....0.ODIMIFE_20180913.0000.00_8.1_fbd1120565.tgz
Magisk Manager APP: https://drive.google.com/open?id=1GDSU3Z8Md1TqyQ5P7-B2nJRDi-UIOjkb
Google Camera port koji ja koristim: https://drive.google.com/open?id=1J4ylV4xjHBizSKI8zah5u8KbEAPL0hHZ
Trebat ce vam i neki file explorer za pristup root particiji, ja koristim Solid Explorer.

Kada skinete rom, raspakujte ga sa 7-zip, prvo raspakivate TGZ pa onda opet raspakivate TAR. Kada se sve ektraktuje, udjite u folder images i kopirajte boot.img na vasu internu memoriju, moze u downloads.
Instalirajte na telefon magisk manager. Otvorite magisk manager. Umagisk manageru kliknite INSTALL. Kada dobijete popup prozor kliknite INSTALL, na novom popup prozoru kliknite patch boot image file. Navigirajte sa file explorerom do boot.img koji ste prebaciti na telefon. Pustite magisk da odradi svoje. Sada je kreiran novi patched_boot.img file koji je obicno u istom folderu kao i originalni boot.img.
Kopirajte patched_boot.img sa telefona na pc u C:\adb folder koji sam objasnjavao u pretkodnom tutorijalu za unlock bootloadera.
Restartujte telefon u fastboot mode.
U fastbootu kucate:
fastboot flash boot patched_boot.img

nakon sto se zavrsi kucajte:
fastboot reboot

Nakon reboota udjite u magisk manager i provjerite root. Voila eto ga rootan telefon. Idemo dalje sa Google Kamera portom.

Otvorite file explorer koji imate na telefonu, pristupite root particiji i dajte mu permisije za root. Idite u System folder na root particiji i otvorite build.prop file.
U bild.prop skrolajte na kraj koda gdje stoje #ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES
na kraju dodajte
persist.camera.HAL3.enable=1

uradite save i restartujete telefon

eto ga camera2 api omogucen

Sada snimite google camera apk sa linka koji sam stavio, podesite po zelji i to je to :)
 
Poslednja izmena:
Au kolko zezanja, tačno da se porodiš i sve to za nijansu lepše slike.
Što je to uopšte toliko iskomplikovano...
 
Pa ako ne želiš s tim da se igraš, ti nemoj :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mogu ta dva posta da se prebace na prvu stranu teme ?

@mod bilo koji

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Odradio sam ja report, pa kad neko vidi prebacice.
 
Off...
Broj poruka [emoji1]
fb20cba8417dae93253d49813cbf2def.jpg
 
Odlicno uputstvo, svaka cast. I hvala na pomoći. Sve podeseno napokon, root i gcam. Nego imam jedno pitanje zasto ne radi double tap power button za instant pokretanje kamere? Detektuje komandu ali samo dobijem da unesem pin i posle nista, nema pokretanja kamere?! Izgleda mi kao bug :/

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno