Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Application-viber-app notification pa tu podesi isto da blinka. Nije dovoljno samo u viber aplikaciji
Sve ukljuceno al opet nece [emoji848][emoji20]
1080eb9677d053679e5480c0a9187e35.jpg


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Ja ne mogu nikako da skinem ono emitovanje operatera, iskljucio sam sva ona vazna upozorenja i opet, kako se mrdnem stize mi... Ima li neko resenje?

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Koje slusalice koristis uz njega pa je zvuk jak? Ja nisam dobio uz njega u pakovanju sluske.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ne dobijaju se slušalice.
Koristim sluške od kompa (Genius GX Lychas) kući, a van neki krš od Samsunga koji moram pod hitno da zamenim, u oba slučaja je zvuk prejak na max. Kvalitet zvuka je takođe odličan, čistiji zvuk, više detalja itd (pod uslovom da su slušalice dobre)...
 
Ne dobijaju se slušalice.
Koristim sluške od kompa (Genius GX Lychas) kući, a van neki krš od Samsunga koji moram pod hitno da zamenim, u oba slučaja je zvuk prejak na max. Kvalitet zvuka je takođe odličan, čistiji zvuk, više detalja itd (pod uslovom da su slušalice dobre)...
Mislim da bi kupovina nekakvih npr Samsung, onih bubica, ili nekih drugih bubica resila stvar. Obozavam takve. To ce biti vrh. Tel verovatno ima vrh audio parametre.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam se zagrejao za Xiaomi Pro HD, nisu skupe a trebale bi da imaju ekstra zvuk za cenu...
Ako si baš neki audiofil, onda ćeš morati da paziš i na impedansu inače ćeš čuti šumove kao ja na ovim Samsungovim, ume ponekad da bude iritirajuće
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu nikako da skinem ono emitovanje operatera, iskljucio sam sva ona vazna upozorenja i opet, kako se mrdnem stize mi... Ima li neko resenje?

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока

Settings > Apps & Notifications > Advanced > Emergency Broadcasts. Odčekiraj sve ovde, ne bi smele da stižu notifikacije posle ovoga
 
Da li se nekom pojavio Assistant od googla? Od juce imam u meniju ikonicu, kad odem na info izbaci mi google podesavanja(kao da sam isao na google info). Assistant mi nije aktiviran, nisam root, nista nisam prckao po sistemu... Da li moze nekako da se ukloni ?? U App nemam, u play store mi izbaci da nije podrzano u nasoj zemlji.... :smash:
 
Settings > Apps & Notifications > Advanced > Emergency Broadcasts. Odčekiraj sve ovde, ne bi smele da stižu notifikacije posle ovoga
Sve sam poiskljucivao i opet izlazi obavestenje o emitovanju operatera. Nasao sam ovo ovde na temi, ali nije pomoglo, a bas me nervira.
4e6eaa5a56674561ffcfdaf86f0d7c5f.jpg


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Da li se nekom pojavio Assistant od googla? Od juce imam u meniju ikonicu, kad odem na info izbaci mi google podesavanja(kao da sam isao na google info). Assistant mi nije aktiviran, nisam root, nista nisam prckao po sistemu... Da li moze nekako da se ukloni ?? U App nemam, u play store mi izbaci da nije podrzano u nasoj zemlji.... :smash:

Ja dobio juce, titanium ga ne vidi pa ga ne mogu obrisati
 
To je ova druga slika koju sam okacila. I tu je sve podeseno

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока

I to su sva podešavanja u tom podmeniju? Idi u aplikacije, force stop viber, probaj i iz viber aplikacije da se izlogujes pa ulogujes. Nemam drugih ideja.
 
Da li se nekom pojavio Assistant od googla? Od juce imam u meniju ikonicu, kad odem na info izbaci mi google podesavanja(kao da sam isao na google info). Assistant mi nije aktiviran, nisam root, nista nisam prckao po sistemu... Da li moze nekako da se ukloni ?? U App nemam, u play store mi izbaci da nije podrzano u nasoj zemlji.... :smash:

meni se juce pojavio ali danas vec vidim da ga nema vise, sam dosao sam i otisao :)
 
Btw. da kazem i ja nesto o A1, koristim ga vec 3 meseca, uzeo ga u madjarskoj, 4/64 verziju.
Baterija izdrzi do 2 dana, oko 8h SoT-a, a za 1h napuni oko 60%. od recimo 5-10% pa punim do +/-95%.
Ubacen Pixel Launcher 2 sa xda, ostalo nista nisam menjao.
Kamera stock - meni dovoljna.
Onaj senzor prilikom razgovora desi se da pali ekran ali posto mi se to desavalo i na prethodna 2 sljamsunga kontam da je do mog drzanja fona. :)

Jedino mi smeta da ponekad kad ga spustam na sto i ako ga jace lupim hoce da se restartuje. Kol znam kod prethodnih mobilnih mi se to nije desavalo.
Ostalo sve za pohvalu, cinimi se da ga skoro necu menjati.
 
Izašao AEX 5.5
Od najvažnijih stvari:
- Selinux enforcing
- Maj mesečna zakrpa
 
Ja sam se zagrejao za Xiaomi Pro HD, nisu skupe a trebale bi da imaju ekstra zvuk za cenu...
Ako si baš neki audiofil, onda ćeš morati da paziš i na impedansu inače ćeš čuti šumove kao ja na ovim Samsungovim, ume ponekad da bude iritirajuće

Ima na forumu tema o bubicama, prelistaj. U svajom slučaju preporuka za KZ brend, A1 + KZ ZS6 brutalno, te sluške imaju po 4 drajvera, traže jak izlaz i grme.
 
Zato što je na RR budzeni onaj moun kernel, a AEX koristi stock aosp (tu nema kalibracije displeja)
 
Zdravo ljudi, nisam pisao odavno ali reko da pitam sada. Primetio sam da kada listam slike (najvise) telefon sam potamni sliku ili je izbledi, zavisi od boja na samoj slici... Znaci nekada normalnu sliku izbledi, nekada uradi isto sa tamnom.. ne mislim na osvetljenje vec na same boje... Jel to nesto do ekrana ili su neka podesavanja upaljena? Hvala

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Zdravo ljudi, nisam pisao odavno ali reko da pitam sada. Primetio sam da kada listam slike (najvise) telefon sam potamni sliku ili je izbledi, zavisi od boja na samoj slici... Znaci nekada normalnu sliku izbledi, nekada uradi isto sa tamnom.. ne mislim na osvetljenje vec na same boje... Jel to nesto do ekrana ili su neka podesavanja upaljena? Hvala

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока

Jel ti je to sa Stock tj. Google Photos aplikacijom? Najlakse da proveris je tako sto ces skinuti neku drugu aplikaciju sa Play Store-a i proveriti da li ti menja boje na slikama :) A mozes i da ocistis Data i Cache aplikacije, ovo ce obrisati sva podesavanja aplikacije i eliminisati problem ako je do toga. Ne verujem da je do displeja ako ti samo pri listanju slika to radi...
 
Ima na forumu tema o bubicama, prelistaj. U svajom slučaju preporuka za KZ brend, A1 + KZ ZS6 brutalno, te sluške imaju po 4 drajvera, traže jak izlaz i grme.

Hvala Ivane, nisam video tu temu na forumu. ZS6 su malo skuplje ali vidim da su vrh slusalice, vredi ustedeti jos koji dolar :D
 
Postoji edit funkcija na forumu, ovo nije viber chat da svaki odgovor bude u novom postu. Takodje kao ni citiranje posta iznad tvog, podrazumeva se da odgovaras na njegov post.
 
Zdravo ljudi, nisam pisao odavno ali reko da pitam sada. Primetio sam da kada listam slike (najvise) telefon sam potamni sliku ili je izbledi, zavisi od boja na samoj slici... Znaci nekada normalnu sliku izbledi, nekada uradi isto sa tamnom.. ne mislim na osvetljenje vec na same boje... Jel to nesto do ekrana ili su neka podesavanja upaljena? Hvala

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
Meni se to desilo danas, ali nije u slikama nego kad udjem u neku aplikaciju, on ili izbledi ili potamni. Mislim da je to do automatskog osvetljenja.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Добар је Франко последњи, нема више оног лага осетно брже ради телефон са франком него са стоком [emoji16] . Причам о аех 5.5

Послато са МИА1.
 
Jedini problem kod custom romova (svih) je oscilacija mreže. Previše vuče baterije kada je u idle modu, pogotovo kad je signal malo lošiji.
 
Probaj kada ti bude dosadno da iz stock rom-a izvuces modem.img i preko fastboot-a flesnes na custom rom komandom

fastboot flash modem modem.img
 
Nazad
Vrh Dno