Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Jedini problem kod custom romova (svih) je oscilacija mreže. Previše vuče baterije kada je u idle modu, pogotovo kad je signal malo lošiji.
У праву си, пријем сигнала је слабији него са стоком у истим условима. И вајфај је некако слабији, иако има пун сигнал никада нисам успео да измерим исту брзину као са сток Ромом, једино је онај пиксел експиријенс избацивао приближно као сток....

Послато са МИА1.
 
Probaj kada ti bude dosadno da iz stock rom-a izvuces modem.img i preko fastboot-a flesnes na custom rom komandom

fastboot flash modem modem.img

Probao to jos odavno. Flesovao i modem_a i modem_b, dzaba.

Nisam video da se zale mnogi, video sam jednog lika koji je ispamovao ceo XDA, ali nista niko od devova nije bilo sta spomenuo oko toga.

A opet cudno mi je da to niko ne primecuje.
 
Pa onda ima neki wakelock vezan za mrezu, vidi sta kaze BBS...

P.S. stalno zaboravim da A1 ima dve particije, nisam navikao... :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Fora je sto bbs nista ne kaze. Ja u NS-u, barem gde se krecem nemam problem, kod kuce imam savrsen signal, jer sam nedaleko od bazne stanice, pa se ni ne oseti to, ali ako odem, a bio sam sa devojkom na jednoj svadbi, losiji je bio 4G i fluktacija je bila velika 3G-4G. Meni je bio na 45%, njoj na 75%, a skinuli sa punjaca u priblizno vreme mozda razlika sat vremena.

Inace custom rom ne dira modem deo, tako da koji ti je modem, kada flesujes custom taj ti i ostaje sa stock-a na kojem si bio pre flesovanja custom rom-a.
 
Zavisi, neki custom rom-ovi(pricam u globalu) imaju i firmware deo u sebi koji menja modem.
E sada, moguce da kod A1 ne menja, nisam proveravao...Ali kada se raspakuje zip, odmah se vidi "sastav" rom-a...


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ovde je bas cudan zip, nije klasicno kao kod ostalih uredjaja, nego se sve preko payload-a odradjuje.

http://prntscr.com/jgbyds

Cak ne znam ni kako da otvorim ovaj payload.bin

Probao sa powerISO, nece. Probao da promenim ekstenziju u zip, nece.
 
Kako si gledao jačinu signala? Obično AOSP romovi koriste CAF signal indicator, ne xiaomi koji je closed source.
 
Poslednja izmena:
Video sam konstantno menjanje, kod nje stoji 4G, ali slab, dok je kod mene bio malo H+ na pola, malo slab 4G. Nisam ulazio u status telefona i merio tacan signal.
 
Slažem se, dosta lošiji signal od kad sam na aex. Šta znam...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ista situacija i kod mene. Na stock-u pun 4G, na custom rom-u jedva hvata 4G.
Baterija mi se za 30-40% brže prazni.


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Meni se to desilo danas, ali nije u slikama nego kad udjem u neku aplikaciju, on ili izbledi ili potamni. Mislim da je to do automatskog osvetljenja.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Primetio sam da se to desava i aplikacijama... Cini mi se da se to desava na odredjenoj svetlosti, dok je nocu sve ok. .. ne znam do cega je ali me nervira :-/

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam bio napolju kad sam to primetio.

I ja dok sam bio na pixel experience imao sam losiji prijem 4g nego na stock romu.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Drugari, u narednih par nedelja planiram da uzmem 2 komada Mi A1. Na osnovu misljenja, komentara i poruka zakljucio sam da je odlicna kupovina, a narocito mi se dopada to sto je moguce "pogurati" kameru ubacivanjem Google Kamere. E sad, ja se prilicno dobro snalazim sa svime sto ima veze sa hardverom i softverom, ali nikad nisam pokusao da rutujem telefon. Vidim da postoji varijanta ubacivanja Gcam bez roota i da se na taj nacin ne gube OTA nadogradnje. Cini se prosto, ali ja ne bih da se zeznem, jer vidim po komentarima i na XDA sajtu da ljudi cesto zakucaju u bootloaderu i slicno. Pa bih imao jedno pitanje. Da li je neko od iskusnijih forumasa koji je vec radio navedeno bio spreman da mi pomogne oko instalacije, uz pivce i eventualno neku skromnu novcanu nadoknadu? Znam da ovo vise lici na oglas, pa ako moderatori procene mogu slobodno da sklone. Ja bih ipak ovo protumacio kao "pomoc neiskusnom forumasu" :)
 
Ja sam ubacio Gcam juče, čačkalo me nešto da probam :D
Obrati pažnju na sve što kaže u klipu tamo na XDA i neće biti problema, meni je iz prve flešovalo Gcam.
Instaliraj MI PC Suite i restartuj komp, za*ebi one drajvere u programu jer ne rade najbolje (na win7)
I obavezno u Command prompt ukucaj one adb komande da proveriš da li su adb drajveri instalirani kako treba i da li detektuju telefon. To što nekima zaglavi tokom instalacije znači da nisu obratili pažnju na neke stvari :)
 
Ili im je kabel los. Primetio sam juce da mi se povremeno diskonektuje telefon, 3 puta sam prebacivao TWRP back up. Sreca pa imam jos jedan otg kabel od nexusa i sa njim nije bilo greske.
Prebacio se i ja na AEX, sta znam nije to vise ono odusevljenje kao nekad kad se flashuje ROM. A najviše me smorilo sto gboard ne pamti od ranije moje reci nego sad sve ispocetka a ukljucen mi je backup, cak i pozive i poruke cuva od nedavno. Nisam primetio neku ozbiljniju manu osim sto mi LTE nije vise na max. Jel ima sta korisno od magisk modula da mi preporucite?
 
Kupih A1 pre nedelju dana i za sada je to za ove novce odlicno. Desio se jednom bag da ne cujem nista tokom poziva ni u zvucniku ni na speakerfonu, sto je resio restart, pa cemo videti da li ce se ponoviti.

Imam samo dva kratka pitanja za iskusnije vlasnike. Kako da promenim lock screen wallpaper a da ne menjam isti na home screenu? I da li je ovo klip koji prikazuje regularnu instalaciju Gcama https://www.youtube.com/watch?v=S62vzQ3NuqU&t=0s&list=WL&index=9

Hvala
 
@bianconerro

Settings/Display/Wallpaper/ i kad izaberes sliku gore levo imas "Set wallpeper" , kliknes i ponudi ti 3 mogucnosti: Home, Lock ili Home+Lock screen.
 
Ne znam kako oni uzimaju to ili će praviti neko svoje rešenje.

Izuzetno me nervira kad odem negde gde je fluktacija signala. Izgubi nekad i po 20% baterije više nego stock.
 
Možda ako je u međuvremenu promenio nešto... mada teško. Ovo je commit za official podršku. Kada ocene izmene i merge-uju, kreće official nightly.
 
Nista, cekam majski sad ce jos malo izaci 8.1, pa se vracam na stock.
 
Jel se nekom desava da se nekada sam resetuje?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Video si da se resetuje ili ti traži šifru samo?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sam od sebe nikad video nisam, niti mi se to desilo, ovde takodje do tebe niko to nije prijavio. E sad video sam da se desavalo onim tantuzima plz halp mi na xda.
 
Sta je trenutno best-buy od xiaomija u ovoj cjenovnoj klasi (oko 150 eur)? A1, 5X, redmi 5 plus 4/64?
 
Vrh Dno