Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Na mom A1 (onomad) je brljavio kao lud. Od tada je proslo tacno godinu dana i gomila azuriranja, tako da ne bi trebalo mnogo da se nadas da ce se resiti softverski..Mada mi je ovde objasnjenjo da jeste problem u softveru.
 
Neznam,ali ja mislim da se telefoni pocinju kvariti posle rotovanja i ubacivanja nekih aplikacija ili softvera,a svi znamo da nismo toliko edakvatni za to.Zbog toga sam ja pomenuo da treba neko da uradi video objasnjenje kako se sve to radi da nebi imali problema sa time.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Nije softverski problem, ma koliko se vi bunili, do drzanja telefona je. Licno nikad nisam imao problem, ali kad dam majci da prica pali se ekran i vidim da ne prisloni skroz telefon uz lice. Drug ima J7, senzor na istom mestu i identicne dimenzije telefona, takodje prica tako sto samo vrh telefona drzi na uvu, a ostatak pod uglom od 20-30 stepeni i pali mu se ekran non stop... Drzanje nece resiti ni jedan update, ili power dugme i zakljucate ili bataljujte telefon i predjite na neki drugi, navike kao sto je drzanje telefona se tesko menjaju.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Svi ce podjednako biti,nedelja dve nije nista strasno [emoji3][emoji3][emoji3]

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Jako glup tekst, više puta ponavlja "Android 9 Pie based on MIUI 10", što nema nikakvog smisla za A1, plus da će da dobije "at least Android P and Q", što niko nikad nije ni nagovijestio. Uz to, taj benchmark je ko zna šta.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Procitaj ti jos jednom taj deo za Miui pa ce ti biti jasnije

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
2.89 ghz base frequency? :trust:
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    18.5 KB · Pregleda: 117
Procitaj ti jos jednom taj deo za Miui pa ce ti biti jasnije

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Šta će mi biti jasnije? Da je rom u pitanju a ne apdejt? Zar nije to onda... 5x?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da je 9 jedino dostupan za sad na mi mix2s i baziran je na miui10

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
miui je baziran na androidu, ne moze nikako android biti baziran na miui, nema smisla
 
Sve mi se čini da je ta objava puna dezinformacija i da je neko pisao čisto da naloži ljude, kakav crni base frequency od 2.89ghz... :) To je 100% neki custom ROM sa custom kernelom gde je procesor overklokovan na 2.89ghz :) Biće Android P sigurno do kraja godine ili u januaru, ostalo su sve baljezgarije
 
Ja sam to rešio isključivanjem opcije da power dugme prekida poziv i već sam navikao da čim pozovem isključim ekran. BTW meni je polomljen ekran, pa ne znam da li senzor ne radi zbog toga ili zbog bug-a

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Gde se nalazi to isključivanje?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Eto sad odloženo za 2019.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ništa nije odloženim nije ni rečeno da će biti u decembru.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa kada bude biće,ni ovome sada 8.1 ništa ne hvali.Sve je odlično za sada.Što se mene tiče može i u decembar 2019 god da izadje isto mi je.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Prvi kvartal 2019 je i januar.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sve informacije do sada su govorile "do kraja godine".

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Sve te informacije su davali izvori koji su radili isto što i mi ovde - nagađali.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sve te informacije su davali izvori koji su radili isto što i mi ovde - nagađali.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Isto kao i ovaj trenutni izvor.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koji custom ROM preporucujete za Mi A1?
Drugaru sam otkljucao bootloader, instalirao najnoviji TWRP 3.2.1-2 i root. Pokusao sam editovanjem mixer fajlova da pojacam zvuk na slusalici, ali bezuspesno. Blago jaci zvuk, ali i dalje nedovoljno uz dodatnu distorziju.

Razmisljam da promenim stock ROM za neki custom da otklonim mogucnost da je do softvera.
 
Imaš na xda Magisk modul za pojačavanje zvuka ako si na Stock, ne sećam se da li beše radi na 8.1...
Druga opcija ti je da instaliraš custom kernel i preko aplikacije Kernel Adiutor pojačaš zvuk.
A ako baš želiš neki custom ROM, moja preporuka ide za Liquid Remix v10 (Pie).
 
A možda je prljavština u slušalici, pa treba da se očisti.
 
Probao i Magisk modul, nikakve promene. Hvala za preporuku ROM-a.
Probacu i to i ciscenje :)
 
70%alkohol i četkica za zube + igla.
 
Narode kako rijesiti problem sa zvukom na notifikacijama posle novembarskog update-a. Nema nikakvog zvona dok ne restartujem telefon,i onda opet odjednom zvuk nestane.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno