Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Da, meni se zbog kejsa dešava dupli klik.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Trenutno nije moguće da radi gcam bez roota? Da li će uskoro biti moguće?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Neće sigurno, jedino rešenje je da sačuvaš sve iz fona pa da se vratiš na april firmware preko MiFlash, instaliraš Gcam i potom odradiš regularan update.
 
Jel postoji mogucnost kao na mnogim telefonima da dok pricam mi stize drugi poziv, da ne budem zauzet? Pa da biram liniju.
 
To ima svaki telefon, call waiting se zove

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Jel postoji mogucnost kao na mnogim telefonima da dok pricam mi stize drugi poziv, da ne budem zauzet? Pa da biram liniju.
Али то мора да ти буде укључено као опција и код оператера. Тј. Има неки код који позовеш и то је активирано. Тако сам ја на лумии активирао, а на А1 је остало тако аутоматски

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Daj čoveče. Ja nemam sa senzorom baš nikakvih problema. Možda zato što sam na custom romu?
Ma da nemora da znači.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
Mislim da nije do ROM-a, nego od primerka do primerka. Daleko od toga da su svi bagoviti, ali sudeci po forumu, poprilican broj jeste.
 
Na forumu nisu prosječni korisnici, daleko od toga. Tiha većina glasnije govori.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Али то мора да ти буде укључено као опција и код оператера. Тј. Има неки код који позовеш и то је активирано. Тако сам ја на лумии активирао, а на А1 је остало тако аутоматски

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока

Ja podesio gledajuci ovaj klip, jos da isprobam da vidim da l' funkcionise ili treba da se zove taj neki kod.
https://youtu.be/CM8bXbKRyxw
 
Pr par dana sam kupio Mi A1, za mene je neupotrebljiv jer je preveliki (za sada mozda se naviknem mada tesko),nije mi jasno kako ga ljudi koriste kada je predugacak da lepo staje u dzep, a tesko da staje i u ruku?
Da li ga ljudi nose u nekoj torbici iskljucivo?

za mene je vise tablet nego telefon, doduse vecina novih telefona imaju slican problem. Nemoguce da ljudi zaista zele da koriste tolike telefone.
 
Poslednja izmena:
Šta da ti kažem, ima nas minijaturnih i normalne veličine. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa valjda isporbate telefon u radnji pre kupovine pisu i dimenzije telefona na netu, telefon staje u dzep moze da se koristi i jednom rukom, ali verujem ako si pre ovoga imao manji brzo ces se navici.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kupis manji telefon i resis problem. Nekome odgovara 6.5" a nekom iphone SE :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jedva stane u dzep, tj malo viri, u sedecem polozaju je jos gore, mislim da je perfektan jedino ljudima koji su preko 1.9m .. ili bar 1.8 a ja sam 1.7. Vidim manje od preseka za srbiju, ali opet veci sam od vecine kineza a oni koriste 5x.

Uglavnom u radnjama ne moe da se isproba, dobijes u kutiji i to je to.

Prakticno nema manjeg telefona sa dobrim gps-om, svi novi telefoni su preveliki cini mi se.
 
Poslednja izmena:
Kad vec treba da ponovim, iphone se.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pre kupovine telefona nađeš dimenzije na netu, uzmeš jedan lep komad kartona i isečeš po tim dimenzijama. I meni je bio malo veći nego što sam želeo ali sam se brzo navikao. Meni staje lagano u džep i nije mi problem oko korišćenja pošto imam poduže prste :)
 
Ja sam 1.85 i mogao bih Redmi Note 5 da nosim u dzepu, mada bi bilo nezgodno pri sedenju.

Srecom postoje torbice, inace telefon, novcanik, indeks, kutiju za naocare i kljuceve ne znam kako bih nosio, a i nema razmisljanja da li cu nesto zaboraviti, da li cu na nesto sesti, itd :)
 
Ako si iz bga sigurno ima negde da se proba, ali kao sto kazes ja sam preko 1.9. Uglavnom mislim da ti je najbolje da trazis neke sa 18:9 odnosom stranica dosta su uzi i nemoj da brines i ako su 6 inca lakse se drze u ruci nego 5 incha 16:9. Burazer ima 18:9 stvarno je milina drzati u ruci nekako bas lepo lezi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Moze na gsmu da uporedi velicinu telefona.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Na forumu nisu prosječni korisnici, daleko od toga. Tiha većina glasnije govori.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Kakve veze ima da li su prosecni ili nisu..Ne vidim da je za konstataciju da se displej ukljucuje potrebno bilo kakvo znanje. Isto, teorija da se teledof kao neoravilno drzi nije ni za osnovnu skolu, a kamoli za ozbiljnu raspravu.
 
izgovor 'pogrešno držite telefon' je krenuo od stiva džobsa...
 
Imao sam slicnih problema sa senzorom, ali zanimljivo je da je nekad radio odlicno, nekad ne. Ali uvek kad prekrijem senzor on ugasi ekran, tako da senzor radi. Medjutim ostanu kapacitivni tasteri da sijaju. Kad se to desi ispritiska uvo sve zivo :) Kad ugasi kapacitivne tastere sve ok. Tako da mislim da je bag u softveru, ali neverovatno da ne mogu to da rese.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Valjda cu se navici, bilo bi idealno da ima Mi A1 verzija od 4.5 incha, nadam se da ce jednom napraviti. Tj nije mi jasno kako to da niko to ne trazi, doduse vecina ljudi verovatno u ovom trenutku koristi starije telefone, od pre par godina dok su jos uvek velicine ekrana bile 4.7 do 5 incha, kao npr na Samsung a3 ..., J3, J5.

Ako ovako nastave nece biti telefona ispod 7 incha za par godina :)


Kad vec treba da ponovim, iphone se.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Uopste ne izgleda lose, nije android ali razmotricu. I gps je izgleda fenomenalan.

Pre kupovine telefona nađeš dimenzije na netu, uzmeš jedan lep komad kartona i isečeš po tim dimenzijama. I meni je bio malo veći nego što sam želeo ali sam se brzo navikao. Meni staje lagano u džep i nije mi problem oko korišćenja pošto imam poduže prste :)

Dobra ideja ... ja sam sada samo video da je novi svega par cm veci od prethodnog i mislio da to nije neki problem. Doduse da sam pazario redmi 5 plus bilo bi daleko gore.
 
izgovor 'pogrešno držite telefon' je krenuo od stiva džobsa...
Nisam siguran u kojem kontekstu je to rekao, ali znamo da je i on imao neke pogresne procene, kao onu da telefon ne treba da bude veci od 4.7'.
Da su ostali samo na toj dimenziji imali bi daleko manji udeo na trzistu, to je valjda jasno.

@Danijell
Isto se deaavalo i meni..I test prolazi bez problema, uglavnom iskljuci svaki put kada prinesem ruku telefonu, ali nesto jednostavno nije bilo u redu sa mojim primerkom.

Kazem opet, LG G3 korstio pre toga 2.5 godine i verujte mi da nisam ni znao da moze da postoji problem sa proximity senzorom na telefonu..Jednostavno podrazumevas da je to nesto sto radi, a pri odabiru gledas druge stvari..displej, zvucnike, OS, bateriju..Ovde se ispostavilo da to sto se podrazumeva da radi baci skroz u drugi plan sve one dobre stvari koje telefon ima.

Opet, pricam iskljucivo za svoj bivsi primerak i da ne bude da samo pljujem A1, nedostaje mi i razmisljao sam da se vratim na njega sa nadom da ce se zalomiti drugi put dobar, ali RM 5+ je sasvim ok, pa ne diram nista za sada.
 
doduse vecina ljudi verovatno u ovom trenutku koristi starije telefone, od pre par godina dok su jos uvek velicine ekrana bile 4.7 do 5 incha, kao npr na Samsung a3 ..., J3, J5.
Sad ga baš odvali... Znaš li ti koliko već je 5+ inča standard za telefone? Skoro niko više ne nosi manji od 5.2" jer već nekoliko godina je to standard i za mid range, pa čak i za još niži segment. Evo baš kad razmislim jedino još znam moju taštu da koristi 4.5" pošto još uvek voza Lumiju 630, dok su apsolutno svi drugi na preko 5".


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cuj ne drzis telefon dobro, oj *mjau**mjau**mjau*...[emoji23][emoji23][emoji23]

Pa da ga nogom drzis, bitno da je na uvetu i da cujes.

Nije ti glava dimenzija u nanometrima da ne moze pokriti proximity sensor kako god ga drzao, kakve su to teorije.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno