Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Gde žuriš kad se ništa posebno ne dobija? [emoji4]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
prvi najjeftiniji singapurćanin,10tak dana.link nemam trenutno,naručio sa desktopa kojem nemam pristup sad,ali lako ćeš naći,bio je u prvih par rezultata i prvi koji šalju singapurom.istovremeno stiglo i cp+ pro za poco.ali ne bih uzimao ako nemaš ulje,iznerviraće te ivice.
Hvala @Orchard
 
Stavio hydrogel napred i pozadi. Lepo lezi, ne vidi se i ne smeta. E sad, koliko stiti ne znam. :)

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Ne verujem kako kriminalno loše radi senzor za otisak prsta.. Još sam pomislio da sam loše skenirao otisak pa sam napravio novi sken gde sam pazio da dobro pritisnem i iz više uglova. Kad krene da mi treperi ona animacija za otisak prsta, olupao bih ga o patos! Kakva optika, nije ni za k....
 
Koliko košta stavljanje hydrogela? Stavio bih nazad, napred imam kaljeno staklo.
Kakva su uopšte iskustva za takvom vrstom zaštite za telefon, moje iskustvo sa kaljenim staklom kao zaštitom je odlično.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Ne verujem kako kriminalno loše radi senzor za otisak prsta.. Još sam pomislio da sam loše skenirao otisak pa sam napravio novi sken gde sam pazio da dobro pritisnem i iz više uglova. Kad krene da mi treperi ona animacija za otisak prsta, olupao bih ga o patos! Kakva optika, nije ni za k....
Sto bi rekao Apple - ne koristis ga kako treba.

Ne moze se koristiti kao standardni FP, i pri dodavanju i pri koriscenju mora da se lepo pritisne prst preko senzora, svaki deo prsta s kojim se otkljucava (ovo za svaki deo vazi za dodavanje). Najbolje je da dodas po dva puta prste s kojima ces otkljucavati.

Ako mi nije vlazna ruka, 10/10 puta otkljuca i to veoma brzo.
 
Poslednja izmena:
Meni je 5 dana bilo dovoljno da se vratim sa mi 9t pro na mi mix 3. Jedan od razloga je bio otisak. Svestan sam bio da je nova tehnologija ali me je izludjivalo koliko gresi.


Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Ili su vaši primjerci loši ili ne koristite kako treba ili očekujete da radi kao kapacitivni čitač, nešto je od ovo troje.

Ja sam baš zadovoljan kako radi. Nakon stavljanja zaštitnog stakla zna nekad da pogriješi ili da otključa sporije što je i očekivano. Bez stakla radi bez greške.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Je li se desilo kome na Xiaomi da ne može da registruje SIM karticu? Sve radi normalno, pozivi, 3G, 4G ali npr. ne radi mi messages.

Isto je bilo i na Mi 9T i sad na Mi Note 10

Telekom CG je mreža u pitanju, oba telefona su uzeta kod zvaničnog distributera za EU tržište, dakle global.
a1c00e2134a924f6dad7d9ca11322d25.jpg


Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Ili su vaši primjerci loši ili ne koristite kako treba ili očekujete da radi kao kapacitivni čitač, nešto je od ovo troje.

Ja sam baš zadovoljan kako radi. Nakon stavljanja zaštitnog stakla zna nekad da pogriješi ili da otključa sporije što je i očekivano. Bez stakla radi bez greške.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
I kod mene takođe. Baš sam pre neki dan komentarisao kako mi fingerprint radi bez greške već mesecima, u 99.99% slučajeva otključava (tih 0.01 je kada su mokri prsti, mada i tada uglavnom otključa).

Sačuvajte više puta isti prst i radiće bez greške.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Narucio sa alija za 2.5 $ dobijate i napred i pozadi. Ja narucio 2x, pa jedan odmah unistio nisam skapirao kako se lepi.:)
Otisak mi je uvek radio besprekorno bez ovog gela i sada sa njim. Kada sam koristio staklo , uvek mi je izbacivao obavestenje da ne prekrivam senzor. Za sada ovde toga nema. Sto se tice kamere koristim stock za selfie, za ostale tri, gcam (najnoviji). Generalno sam dosta razocaran u kameru, posto sam presao sa samsunga koji jos od s6/7 ima stabilizaciju u njoj.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Je li se desilo kome na Xiaomi da ne može da registruje SIM karticu? Sve radi normalno, pozivi, 3G, 4G ali npr. ne radi mi messages.

Isto je bilo i na Mi 9T i sad na Mi Note 10

Telekom CG je mreža u pitanju, oba telefona su uzeta kod zvaničnog distributera za EU tržište, dakle global.
a1c00e2134a924f6dad7d9ca11322d25.jpg


Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Meni se to redovno desava kada odradim faktori reset. I nikada se ne aktivira na isti nacin, pokusaj ovo:
1. Obavezno mi account povezi na mob
2. Registruj broj telefona iz mi account u podesavanjima
3. Ako je registrovan potrazi verifikacioni kod
4. Odi preko kompa na https://i.mi.com/ i tamo udji preko mi accounta i preko tog sajta posalji sms nekom.
5. U podesavanjima za poruke ukljuci mi poruke.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Update za hydrogel:
Magnet za otiske. :)

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Sad sam malo fotografisao,a kada pokusam da udjem u pro rezim,izbaci me iz aplikacije.Na prosloj verziji je radilo normalno.Ima li jos neko ovaj problem?

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
Udji u aplikacije i obrisi keš i data

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
to sa aktivaciom kartice mi je pisalo i na pocu i sas na 9t pro samo za mts. za telenor ne.
Koji Gcam skinuti
 
Malo sam dosadan i izvinjavam se zbog toga, ali moram da ponovim jedno pitanje jer mi baš nervira što ne uspevam da namestim.
Ako mi može reći neko ko koristi poslednji stable XEU rom, da li ima mogućnost prikaza temperature u status baru? Probao sam više aplikacija i sve se isto ponašaju, dodelim im sve dozvole ali umesto temperaturne vrednosti stoji mi samo umanjena ikonica od te aplikacije.
Ako ovo stvarno ne može da se namesti nemoguće da nikome ne smeta?

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

Da citiram samog sebe i odgovorim jer će možda nekom značiti. Podešavajući telefon danas ušao sam Settings/Display/Status bar i ukapiram da sam prevideo podešavanje "Use app icons for notifications" koje mi je bilo uključeno, čim sam ga isključio umesto ikonice aplikacije za vreme u status baru mi se pojavila temperatura. Inače ovo je bilo po default-u uključeno na poslednjem XEU romu.

Pozdrav.

P.S. Otisak prsta radi perfektno, više puta je rečeno da treba napraviti više modela otiska nakon stavljanja zaštite (ukoliko je koristite), prst treba da je čist i suv, tada sigurno odlično radi ako je sa telefonom sve ok.
 
Poslednja izmena:
pored gcam-a zanima me i gde je vidzet od vremenske ima samo sa satom a meni treba ona bez
 
"Da citiram samog sebe i odgovorim jer će možda nekom značiti. Podešavajući telefon danas ušao sam Settings/Display/Status bar i ukapiram da sam prevideo podešavanje "Use app icons for notifications" koje mi je bilo uključeno, čim sam ga isključio umesto ikonice aplikacije za vreme u status baru mi se pojavila temperatura. Inače ovo je bilo po default-u uključeno na poslednjem XEU romu."

Ali si sada izgubio notifikaciju u status baru za druge aplikacije :)

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moraš da imaš kredita, šalje intl sms za aktivaciju, oko 15 dinara. Ja sam morao dva pta.
 
Ali si sada izgubio notifikaciju u status baru za druge aplikacije :)

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

Nisam izgubio ništa već dobio. Pre ovoga sam imao umanjene ikone aplikacija u status baru koje nisu značile ništa, spominjao sam i Viber u postu pre citiranog. Sada imam sve notifikacije u status baru kako i treba da budu. Ja sam se najviše žalio na nemogućnost prikaza temperature jer mi je to najviše smetalo.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Hah, kaze ne koristis ti to dobro :D Ko da ih Xiaomi placa pa odmah skacu da ih brane cim neko kaze nesto lose za njihove telefone. 3 skena sam napravio iz kojekakvih uglova i opet ne radi kako treba, senzor za otiske im je TESKO *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*!
 
I nije za svakoga, to je jasno kao dan, pogotovo za ljude koji oce da im sve radi kako treba "out of the box". A sto se tice otiska prsta, nista bolje ne radi ni na ostalim brandovima, ja sam moj na Mi 9t iskljucio potpuno, jednostavno sam odustao, jer je frustrirajuce da ne uspijem otkljucati tel iz vise pokusaja npr dok hodam ili vozim...
 
Nazad
Vrh Dno