Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Nije valjda da tako radi. Tako se kamera zaledi na ovom mom vremešnom p9 lite. Mislio sam da ću se toga rešiti sa mi 9t ali vidim sad da i on ima taj problem sa kočenjem kamere.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

npr. instalirani gcam to ne radi,čak šta više,samo kretanje po opcijama kamere je daleko brže,okidanje fotografija takođe.
u principu,nije deal breaker za nekoga ko povremeno fotografiše,ali je neshvatljivo da se nešto takvo dešava na ovakvom uređaju (naravno govorimo samo o stock kameri).
 
Saleo, meni leti baš često treba kamera, slikam često cveće. Videćemo kako će se ponašati.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Hmmm,nisam jos uvek imao taj slucaj sa kineskim slovima...

Sent from my MI 9T using Tapatalk
Instalirao sam ponovo mi rum. Rešen je problem sa kineskim slovima. Ostajem na ovom ROM-u najviše zbog baterije koja je puno bolje optimizovana na mi rumu.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Malo sam dosadan i izvinjavam se zbog toga, ali moram da ponovim jedno pitanje jer mi baš nervira što ne uspevam da namestim.
Ako mi može reći neko ko koristi poslednji stable XEU rom, da li ima mogućnost prikaza temperature u status baru? Probao sam više aplikacija i sve se isto ponašaju, dodelim im sve dozvole ali umesto temperaturne vrednosti stoji mi samo umanjena ikonica od te aplikacije.
Ako ovo stvarno ne može da se namesti nemoguće da nikome ne smeta?

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Malo sam dosadan i izvinjavam se zbog toga, ali moram da ponovim jedno pitanje jer mi baš nervira što ne uspevam da namestim.
Ako mi može reći neko ko koristi poslednji stable XEU rom, da li ima mogućnost prikaza temperature u status baru? Probao sam više aplikacija i sve se isto ponašaju, dodelim im sve dozvole ali umesto temperaturne vrednosti stoji mi samo umanjena ikonica od te aplikacije.
Ako ovo stvarno ne može da se namesti nemoguće da nikome ne smeta?

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
Jel si probao ovu app, ovu koristim godinama i jedina je koja se podesava widget do najsitnijeg detalja plus imas nottbar? IMG_20200108_194313.jpg

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Malo sam dosadan i izvinjavam se zbog toga, ali moram da ponovim jedno pitanje jer mi baš nervira što ne uspevam da namestim.
Ako mi može reći neko ko koristi poslednji stable XEU rom, da li ima mogućnost prikaza temperature u status baru? Probao sam više aplikacija i sve se isto ponašaju, dodelim im sve dozvole ali umesto temperaturne vrednosti stoji mi samo umanjena ikonica od te aplikacije.
Ako ovo stvarno ne može da se namesti nemoguće da nikome ne smeta?

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
Misliš ovako?
dd96ede69605a17bd095f639cba72fdc.jpg


Послато са Redmi K20 Pro помоћу Тапатока
 
Da baš tako, da imam numeričku vrednost (broj) za temperaturu u status baru.
Na androidu 9, MIUI 10 i stock romu sam to imao, sada na XEU romu, androidu 10, MIUI 11 pomenuto ne mogu nikako da namestim.
Probaću svakako da vidim kako se ponaša i preporučena aplikacija.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Tamni mod nije ukljucen bio niti minut, usteda baterije ukljucena kad je bilo 15%.
276540bdd112927a6576eea4f4b0ce58.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Da baš tako, da imam numeričku vrednost (broj) za temperaturu u status baru.
Na androidu 9, MIUI 10 i stock romu sam to imao, sada na XEU romu, androidu 10, MIUI 11 pomenuto ne mogu nikako da namestim.
Probaću svakako da vidim kako se ponaša i preporučena aplikacija.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
Hmm, smeo sam da se zakunem da je radilo do pre neki dan. Izglesa da si u pravu. Stoji samo ikonica aplikacije.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Može preporuka gdje u NS da odnesem telefon da mi stave Nillkin staklo, ne bih sam da pokušavam?

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Da li neko ko ima Mi9t pro koristi neki aosp ROM? i koji?
 
Danas sam prešao sa XEU na EVOX

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Kako ti se cini? Poslednji put kad sam bio na EVOX bilo je problema oko mreze prilikom poziva. Pun signal, kad nazovem nekoga signal padne i prekine se veza.
 
Za sada je ok. Krešuje mi zvukovi app kada hoću da promenim zvuk za notifikacije neke app ili kontakta. Fp na aod malo radi malo ne. Neki su sređivali sa instalacijom kernela , ali radi posle dt2w i Rise to wake. Sa pozivima nisam imao probleme, sa ranim verzijama da ( crn ekran ).

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Pošto još nisam dobio odgovor, da pitam ponovo. [emoji28] Kako u gcam promijeniti na širokougaonu kameru?

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Moraš instalirati Gcam by Urnyx05. To je jedna od Gcam verzija koje podržavaju tu opciju. Kad to uradiš ideš na Podešavanja pa na Napredno pa na Auxiliary camera. Tu čekiraš sve tri kamere pa će ti se pojaviti u aplikaciji.

Послато са MI 9T помоћу Тапатока
 
Tu sam i instalirao, hvala!

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Meni Urnyx05 pada kada napravi sliku i kada napravim fotku i kada probam da je otvorim iz GCam-a.
Aplikacija se samo zatvori, a slika najčešće ne ostane snimljena.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Sad definitivno mogu da potvrdim da je Mi Rum fluidniji id XEU ROM-a.. jJoš jedan razlog da ostanem na njemu.

Послато са MI 9T помоћу Тапатока
 
Meni Urnyx05 pada kada napravi sliku i kada napravim fotku i kada probam da je otvorim iz GCam-a.
Aplikacija se samo zatvori, a slika najčešće ne ostane snimljena.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

meni se to dogodi samo na selfi kameri.isto samo selfije stavlja u neki poseban folder,ostale fotografije stavlja u folder stock kamere.ne koristim često ni gcam ni selfije,tako da nije frka,samo mi je super kako je to sve zamišljeno.
 
Pa lepo piše u changelogu da u GCam aplikaciji na androidu 9 ne može da otvori portret slike. Moraju se otvoriti u galeriji.
Problem sa lošim izoštravanjem, tj seckanjem prilikom snimanja videa, rešio sam tako što koristim GCam.
Inače kome nisu preko potrebne wide i telefoto kamera bolje da koristi Parrot verziju, mnogo je stabilnija od Urnyx.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Posle ubacivanja drugog roma baterija mi se više ne puni 1h i 20 min nego samo 1h, brzo se prazni sačuvaj bože. Koji je najbolji način da izvršim kalibraciju baterije?
 
Potroši bateriju do nekih 5%. Ugasi telefon, i stavi ga na punjenje.
Ne diraj ga 1.5 sat.
Posle toga ga skini sa punjača i upali ga. To je cela mudrost.
 
Drustvo nikako da nadjem na netu, gde se ukljucuje opcija da kada saljem sms koji se naplacuje prvo potvrdim, da nije instant send? Recimo placanje parkinga.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno