Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Nije stvar u laseru samo da li ce nesto brze da fokusira nego i sto ce u mraku to bolje da odradi nego na mi9t, takodje 4k 60fps, i ostale neke sitnice. Rekao sam da uglavnom ljudi nece primetiti razliku, ali i da, sto se mene tice naravno vredi dodati za pro, ako je razlika samo 100e tim pre. Ne znam sto se ljudi ovde toliko nadju ponekad uvredjeni kad se pomene da valjda dodati za neki drugi model, svidja mi se xiaomi i to sto rade i nadam se da cu ih dugo koristiti ako tako nastave, ali reci da apsolutno ne vredi dodati za neki model koji je bolji i da je ovaj presao igricu je po meni neodgovorno. I da se razumemo misljenja sam da mi9t stvarno ima dobar odnos ulozeno/dobijeno, pogotovo kad se pogleda konkurencija, samo nekako po odredjenim postovima ispada da je on klasa iznad pro modela eto.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
+1

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Koje zahtevne igre za SD855 pominjete? Da probam i to čudo :)
(probao samo asphalt)
 
Shadowgun legends npr ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne znam da li je neko od vas kopirao fajlove između telefona i računara pomoću Wi-Fi Direct metode, jer meni tada na Mi 9 piše 5G ?!
 
Od prekjuče

22cef9da305d01ce7170c073b163372d.jpg

Ima li nekih posebnih podešavanja za ovu google kameru ili se ništa ne dira,kako je već postavljeno?
 
Ne znam da li je neko od vas kopirao fajlove između telefona i računara pomoću Wi-Fi Direct metode, jer meni tada na Mi 9 piše 5G ?!
To znaci da radi preko 5GHz antena za Wi-Fi.
 
Ima li nekih posebnih podešavanja za ovu google kameru ili se ništa ne dira,kako je već postavljeno?
Ako je kao kod Mi 9, onda imaš razne konfiguracije:
Settings / ... Avanced / Custom libs /
izaberi redom svaku konfiguraciju, neke su bolje za dan, neke za noć. Uslikaj po jednu sliku, pa sam odluči šta ti se najviše sviđa.
 
Naravno da ne.

Samo je nekoliko telefona 5G sada (Note 10, S10 5G...). Tek treba da izadje Mi9 5G koji je flagship, a budzetska linija ima da se naceka.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pridružujem se u klub Mi9T, prešao sa Huawei P9 Lite. Od juče je u mom posedu, za ovo kratko vreme skoro sve pozitivno o telefonu.

Primetio sam da se javlja nekakav ghosting kad se skroluje tamnija boja (siva i sl) na crnoj podlozi. Javlja se plavo-ljubičasti trag na sivoj/tamnijoj boji. Na primer tekst balončić od sagovornika u tamnoj temi FB messengera, tekst "Wireless i networks" i ostali teks podsekcija u Settings i sl. Problem je izraženiji pri manjoj osvetljenosti ekrana.
Ovo mi je prvi AMOLED pa ne znam jel normalna pojava.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Meni se dešava na Tapatalk, tj. samo na jakom suncu kad se brightness popne skoro na maximun da je prikaz jako loš, slova nekako "gore", ne znam kako bih objasnio... :)
Nije do Mi 9T, isto mi se dešavalo i na S10e i na S9+...
 
Naravno da ne.

Samo je nekoliko telefona 5G sada (Note 10, S10 5G...). Tek treba da izadje Mi9 5G koji je flagship, a budzetska linija ima da se naceka.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Kada će 5G kod nas? Nešto nisam primetio da je u bliskijoj najavi?

Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Jutros sam pročitao da će šira komercijalna upotreba krenuti tek od 2021. godine

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Sve ok, to je normalno na amoledu u odredjenim situacijama.
Meni se dešava na Tapatalk, tj. samo na jakom suncu kad se brightness popne skoro na maximun da je prikaz jako loš, slova nekako "gore", ne znam kako bih objasnio... :)
Nije do Mi 9T, isto mi se dešavalo i na S10e i na S9+...
Hvala obojici.

Ako još nekog interesuje, nemam problema sa Viber notifikacijama na lockscreen... Global 10.3.12 verzija

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nije lockscreen problem vec Always on odnosno Ambient display.
 
Meni se dešava na Tapatalk, tj. samo na jakom suncu kad se brightness popne skoro na maximun da je prikaz jako loš, slova nekako "gore", ne znam kako bih objasnio... :)
Nije do Mi 9T, isto mi se dešavalo i na S10e i na S9+...
To je zato sto automatika dodatno odvrne slajder preko maximuma, da bi vidljivost na direktnom suncu bila bolja.
Koliko sam zapazio, za sada tu mogucnost imaju samo Samsung i Xiaomi (modeli sa Amoled ekranima naravno). [emoji4]
 
To nije ghosting, nego je tako kod amoleda i crnih/tamnih pozadina, pogotovo na nizem brightnessu, kad se poveca ili nestaje ili se jedva primecuje. A za "goruca" slova na suncu to se dodatno vidi ako je tip prikaza ekrana postavljen na automatic, na onom increased contrast ili kako se vec zove, valjda tu ne menja nista, probaj bas kad si na suncu pa vidi.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Koga briga za taj sitan notch ako bude imao ois i odličnu bateriju :)
Nažalost i cena ima da mu bude ogromna ako uopšte i bude u global varijanti

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
^ Upravo to. Mada pre mislim da ce OIS ipak cuvati za Mi10.
Odakle uopste te info o novom Mi9? Mix 3 5G ima samo bolju bateriju u odnosu na obican Mix 3, pored 5G naravno.
 
Poslednja izmena:
Bio je na onoj njihovoj agenciji za reg novih mobova , navodno ima i 2k ekran. Videćemo uskoro o čemu se tu radi

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa to je ubijanje svih mobova do sada koje su izbacili u ovoj Mi9 seriji, makar imao kilometarski notch. Samo stancuju, bez ikakvog rezona.
 
Ma ako ima notcht bilo kakav nije mi relevantan, bez obzira na poboljasanje kamere [emoji4] plus ako ide sa većom rezolucijom ekrana veca baterija ce opet biti dobrim delom ponistena zbog toga.. al dobro, nije nista zvanicno pa da se ne zalecemo dok ne bude

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Pojavio se Pro global kod najjačih dilera na aliju ,za sada je preorder

US $549.99 | Global version Xiaomi 9T Pro(Redmi k20 PRO ) 6GB 128GB Smartphone Octa Core Snapdragon 855 4000mAh 48MP Rear Camera AMOLED6.39"
https://s.click.aliexpress.com/e/86Lwywc

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Telefon se valjda kupuje na osnovu potrebe, a ne na osnovu toga , šta koji proizvođač, kada i gde izbacuje na tržište.Ako su vam potrebe takve, da vam treba najači procesor, onda i niste pravi kupac 9T modela.
Svako, kome je za njegove potrebe ,dobar i 9T, taj ga je već kupio ili razmišlja o njemu.
Ne vidim, ama baš nikav problem, u tome da Xiaomi, tu nešto radi ,specijalno drugačije protiv kupaca, od drugih proizvođača.
Više me, na primer dotiče, da nemaju dodatnu opremu, uporedo sa novim modelima, nego moram da tražim,futrole,folije i stakla, od nekih bezimenih firmi, dok bi onako, kupio sve od Xiaomija.
Uz plavi i crveni model, u kutiji dolazi crna zaštita za leđa, gde je tu logika???


Sent from my HUAWEI MT7-TL10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno