Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

@shamanNS

Pazi ovako burazeru, možda si me pomešao sa nekim, nema veze, ne zameram ti. Znam da imaš ogromno znanje i znam da pomažeš mnogim ljudima na ovom forumu (pomagao si i meni), isto tako znam da često koristiš ironiju, sarkazam…
Takođe sam i ja to uradio kada je došao dečko na ovu temu i koristi izraz "Žaomi" i još traži pomoć. Tako nešto je u najblažu ruku žalosno za ovaj prestižni IT forum. Daleko sam od bilo kakvog "fanboya", imam Xiaomi Mi 9T pro i nikada nikakav problem nisam imao, i dan danas ga koristim sa velikim zadovoljstvom. Pre toga nisam imao Xiaomi a sledeći telefon će opet biti neki "best buy" u skladu sa mojim mogućnostima i onime što se nudi, totalno nevezano za brend. I pre moju poruke je bilo par poruka u kojima se "kritikovao" takav način postavljanja pitanja, ja sam se nadovezao.
Tako da nemoj me etiketirati i nemoj da brzopleto donosiš zaključke…
 
imam Xiaomi Mi 9T pro i nikada nikakav problem nisam imao, i dan danas ga koristim sa velikim zadovoljstvom.
Onda ga nisi imao priliku nikad konektovati na Huawei HG8245Q2 (koji ima popriličan broj korisnika optičkog interneta u Srbiji) ONT/ruter inače bi video da definitivno ima problem sa gubljenjem 5 GHz WiFi-a kad se ne koristi 30+ minuta (= ne diskonektuje se ali internet prestane da radi... beše neki gremlini u vezi WPA Group Key Regeneration). I ne samo Mi 9T već koliko se sećam čitava ta 9 serija / generacija Xiaomi telefona ima iste WiFi gremline.
 
^
Očigledno sam imao sreće u vezi tog problema jer kući i na poslu gde koristim Wi - Fi nemam pomenuti ruter i takav problem. Ipak tvoj citat i dalje nema veze sa mojim odgovorom jer nisam nikad dizao Xiaomi u nebesa na ovom forumu ili negde drugde. Takođe me čudi da si preskočio korisnika sa tako problematičnim načinom postavljanja pitanja a da si se bez razloga "zalepio" za mene?
U svakom slučaju da ne idemo više u offtopic…
 
Pozdrav, imam jedno pitanje u vezi Xiaomi Redmi 9T. Trazio sam na forumu temu za taj telefon, ali nisam uspeo naci, pa reko da ovde pitam, mozda mi moze neko pomoci tj dati savet. Uzeo sam polovan Xiaomi Redmi 9T, i vidim da je na androidu 11, i miui 12.5. E sada stoji da se moze azurirati na android 12 i miui 13, ali sam cuo da je taj update los za bateriju (tj da se jako brzo prazni), i za jos par stvari. Pa reko da pitam, da li neko zna da li vredi azurirati? A cuo sam da je izasao i miui 14, za taj model. Hvala
 
Pozdrav, imam jedno pitanje u vezi Xiaomi Redmi 9T. Trazio sam na forumu temu za taj telefon, ali nisam uspeo naci, pa reko da ovde pitam, mozda mi moze neko pomoci tj dati savet. Uzeo sam polovan Xiaomi Redmi 9T, i vidim da je na androidu 11, i miui 12.5. E sada stoji da se moze azurirati na android 12 i miui 13, ali sam cuo da je taj update los za bateriju (tj da se jako brzo prazni), i za jos par stvari. Pa reko da pitam, da li neko zna da li vredi azurirati? A cuo sam da je izasao i miui 14, za taj model. Hvala
Ovo je tema za mi 9t/pro ne za redmi 9t.
 
Istekao Edit, ovde imaš rom-ove za redmi 9t, ima i miui14.
 
Koristim Xiaomi Mi 9T Pro i došlo je vreme da posle tri i po godine vraćam telefon na fabrička podešavanja. Kada već to radim da vidim da li možda da odradim i neki update. Do sada sam bio na Androidu 10, MIUI 12.3 XEU 20.12.9 (to je njihova poslednja verzija za Android 10), ima li nešto da je stabilno i bez bagova i da je novije, dakle vredno ažuriranja? Ne zanima me novija verzija Androida ili MIUI samo da bih je imao.
 
Ja sam uzeo za moj Mi 9T od ovog prodavca, izgleda identično kao original i sa poštarinom je oko 30 eur:
Jako brzo je stiglo do Srbije, javljam kakva je kad iztestiram.

Kakvi su utisci posle 3 meseca? :)
 
Ljudi, na Mi 9T su odjednom prestali da rade proximity senzor, magnetic senzor, light senzor, gyroscope, accelerometer i video kod zadnje kamere.
Restartovao telefon, fabricki resetovao, ubacio opet isti sistem (Xiaomi EU rom), testirao lineage, vratio fabricki, probao drugi fabricki i svuda problem.
Ne znam sta bi moglo biti, sumnjam na maticnu jer mi je cudno da svaka od ovih stavki crkne tek tako u isto vreme.
Da li da rizikujem, bacim 4-5K dinara i nabavim polovnu maticnu? Sta biste vi uradili? :)
 
Poštovana gospodo . Retko dolazim na forum i to isključivo kada mi je potreban savet ili pomoć. Imam Mi 9t pro telefon cca 4 godine. Sem šta mi vuče zelenu liniju niz sred ekrana i šta baterija drenira 2x brže no nekada, i šta su se malo odlepila leđa i šta je dupke pun ostalo 8400MB mesta, razmišljam o tome da ga zbog karakteristika zadržim još neko vreme i investiram neki dinar u generalku istoga. Prvo pitanje: Gde u Beogradu da zamenim ekran a da dobijem superamoled ili neki oled sa ok osvetlenjem za isti i eventualno bateriju sada je max punjenje 3300 mah a sve to da ne platim papreno i da dobijem kakvu takvu garanciju? Ubija me ova zelena-bela crta od 1,5mm i to pogotovo uveče...
Naime dete mi ima Poco f3 kojemu je posle 2,5 godine korišćenja crkla ploča za koju su mi u ovlaštenom servisu tražili ni manje ni više no 48600 dinara Šta mi je bilo pre skupo ali dao bi pohvalu da su napravili dijagnostiku koja se trebala platiti i dali mi sve napismeno a nisu istu naplatili. Rešio sam taj problem za vreme odmora sa nekim momcima u Kragujevcu za 80 evra i to sam dobio umjesto bivših 128 sada 256 memorije na polovnoj ploči i uz promenu fleta dugmića zvuka i garanciju od 6 meseci. To mi je izgledalo maksimalno pošteno i prihvatljivo. Hvala na odgovoru i savetima unapred. Babadzonka ja bih dao 4-5k za novu-polovnu ploču na ovom telefonu...

evo kako ružno izgleda:
 

Prilozi

  • ekran i aida.jpg
    ekran i aida.jpg
    81 KB · Pregleda: 50
Ne isplati se popravka. AMOLED ekrani su uvek bili skupi, a Mi 9T je sada već stariji model (iako odličan) i ne isplati se takvo ulaganje. Originalne baterije su bile povoljne u ovlašćenom servisu (Mobis), ali mislim da ih već duže vreme nema. Sve u svemu, menjaj telefon.
 
Otkako sam presao na Pixel Experience ROM, jacina zvuka na earphone je dosta nizi, jedva cujem ljude dok sam napolju u toku razgovora. Jel moguce da je softverski problem? Nisam siguran kad se tacno pocelo desavati, ali najvise sumnjam na Pixel Experience. Jel imao neko slican problem?
 
Po mom zapažanju na aosp rom-ovima je tiši zvuk nego na miui. Primetio sam kako na žičnim tako i na bežičnim slušalicama (neka 2-3 klika). RR, PE, EVOX.
 
Otkako sam presao na Pixel Experience ROM, jacina zvuka na earphone je dosta nizi, jedva cujem ljude dok sam napolju u toku razgovora. Jel moguce da je softverski problem? Nisam siguran kad se tacno pocelo desavati, ali najvise sumnjam na Pixel Experience. Jel imao neko slican problem?
Nemaju original driver za zvuk, pa budze preko AOSP-a neki legacy driver, zato i nije kao zvuk sa stock MIUI ROM-a.
 
Poštovana gospodo . Retko dolazim na forum i to isključivo kada mi je potreban savet ili pomoć. Imam Mi 9t pro telefon cca 4 godine. Sem šta mi vuče zelenu liniju niz sred ekrana i šta baterija drenira 2x brže no nekada, i šta su se malo odlepila leđa i šta je dupke pun ostalo 8400MB mesta, razmišljam o tome da ga zbog karakteristika zadržim još neko vreme i investiram neki dinar u generalku istoga. Prvo pitanje: Gde u Beogradu da zamenim ekran a da dobijem superamoled ili neki oled sa ok osvetlenjem za isti i eventualno bateriju sada je max punjenje 3300 mah a sve to da ne platim papreno i da dobijem kakvu takvu garanciju? Ubija me ova zelena-bela crta od 1,5mm i to pogotovo uveče...
Naime dete mi ima Poco f3 kojemu je posle 2,5 godine korišćenja crkla ploča za koju su mi u ovlaštenom servisu tražili ni manje ni više no 48600 dinara Šta mi je bilo pre skupo ali dao bi pohvalu da su napravili dijagnostiku koja se trebala platiti i dali mi sve napismeno a nisu istu naplatili. Rešio sam taj problem za vreme odmora sa nekim momcima u Kragujevcu za 80 evra i to sam dobio umjesto bivših 128 sada 256 memorije na polovnoj ploči i uz promenu fleta dugmića zvuka i garanciju od 6 meseci. To mi je izgledalo maksimalno pošteno i prihvatljivo. Hvala na odgovoru i savetima unapred. Babadzonka ja bih dao 4-5k za novu-polovnu ploču na ovom telefonu...

evo kako ružno izgleda:
Pozdrav kolega
Ja imam Mi9t i pre 2 meseca mi je crkao ekran na njemu. Obišao sam radnje koje se bave zamenom ekrana i odlučio se za neki srednji paket usluge :) (60€ je bio najlošiji ekran, ja sam uzeo paket (ekran + zamena) od 90€ a imao je i skuplji od 130€ - iako mi je drag telefon ipak ima 4 god). Kada mi je zamenio ekran mene je bilo sramota koliko je bio loš.
Onda sam odlučio da kupim novi telefon jer takav stvarno nisam mogao da koristim. Čak sam i ovde pitao šta posle 9t. Išao sam i u Yettel da vidim uzivo telefone.
Međutim(jesam li rekao koliko mi je drag ovaj telefon? :) ) odlučio sam da probam zamenu još jednom. Ovaj put sam naručio ekran sa Alija. Ekran za Mi9T
Ekran je stvarno odličan. Ja sam stvarno sitničav i ne pristajem na kompromise ali ovaj ekran je baš baš dobar. Uzeo sam Visionox model.
Osvetljenje je odlično(rekao bi da je čak bolji od originala jer po mraku baš moram da smanjim osvetljenje). Proxy senzor radi, otisak prsta radi, testirao sam očitava 10 prstiju istovremeno...bukvalno je sve isto kao i na original ekranu osim što su boje malo izraženije...ili ja možda grešim. Kao da je veća saturacija. Uglovi gledanja su odlični.
Ukratko ja sam oduševljen sa ekranom
Iako sam dao 150+€ za polovan telefon nije mi žao jer sam dobio nazad svoj funkcionalan telefon.
(možda sam ja oduševljen jer sam 20 dana bio primoran da nosim i gledam u ono s.... od ekrana).
Ako ti šta znači i vlasnik radnje u kojoj sam zamenio ekran je isto bio oduševljen sa ekranom. Kvalitet je i njemu bio iznenađenje.
 
Ne isplati se popravka. AMOLED ekrani su uvek bili skupi, a Mi 9T je sada već stariji model (iako odličan) i ne isplati se takvo ulaganje. Originalne baterije su bile povoljne u ovlašćenom servisu (Mobis), ali mislim da ih već duže vreme nema. Sve u svemu, menjaj telefon.
Hvala na savetu jer je potpuno logičan!!! Već tražim novi telefon a evo izašao je i novi mi 13 t pro no vidim opaku cenu koja je nešto niža od samsung 23 ultra- skoro 900E a ovaj drugi CCA 950. Telefon mi služi za posao-radim puno fotografija najčešće zatvoreni prostor i to često široko ugaonom kamerom koja je na većini telefona nažalost skromnija /i vidim 13 t pro samo 12 MP/. Ovaj stari telefon mi je radi-o posao pa ću ga ipak popravljati a ujedno ovim putem prihvatam savete za novi telefon. Pošto sam vremešan /još malo 60 god./ moram da brinem i o ekranu koji treba da bude dobar. Osim 23 ultre zanimljiv mi je i edge 40 pro motorola ali nešto tu nije uredu ni sa kamerama ni sa apdejtima... Ne znam još čekam jesen i nove modele pa da onda padnu cene ovih s početka godine . Kupujem nov telefon isključivo sa mreže zbog garancije pa ako ima ponuda... I Još jednom hvala.

Pozdrav kolega
Ja imam Mi9t i pre 2 meseca mi je crkao ekran na njemu. Obišao sam radnje koje se bave zamenom ekrana i odlučio se za neki srednji paket usluge :) (60€ je bio najlošiji ekran, ja sam uzeo paket (ekran + zamena) od 90€ a imao je i skuplji od 130€ - iako mi je drag telefon ipak ima 4 god). Kada mi je zamenio ekran mene je bilo sramota koliko je bio loš.
Onda sam odlučio da kupim novi telefon jer takav stvarno nisam mogao da koristim. Čak sam i ovde pitao šta posle 9t. Išao sam i u Yettel da vidim uzivo telefone.
Međutim(jesam li rekao koliko mi je drag ovaj telefon? :) ) odlučio sam da probam zamenu još jednom. Ovaj put sam naručio ekran sa Alija. Ekran za Mi9T
Ekran je stvarno odličan. Ja sam stvarno sitničav i ne pristajem na kompromise ali ovaj ekran je baš baš dobar. Uzeo sam Visionox model.
Osvetljenje je odlično(rekao bi da je čak bolji od originala jer po mraku baš moram da smanjim osvetljenje). Proxy senzor radi, otisak prsta radi, testirao sam očitava 10 prstiju istovremeno...bukvalno je sve isto kao i na original ekranu osim što su boje malo izraženije...ili ja možda grešim. Kao da je veća saturacija. Uglovi gledanja su odlični.
Ukratko ja sam oduševljen sa ekranom
Iako sam dao 150+€ za polovan telefon nije mi žao jer sam dobio nazad svoj funkcionalan telefon.
(možda sam ja oduševljen jer sam 20 dana bio primoran da nosim i gledam u ono s.... od ekrana).
Ako ti šta znači i vlasnik radnje u kojoj sam zamenio ekran je isto bio oduševljen sa ekranom. Kvalitet je i njemu bio iznenađenje.
Oh hvala, hvala na vrlo poučnim savetima !!! Nažalost ja ne vladam i nešto se ne služim ALIEXPRESOM i tim kineskim kupujem-prodajem portalima . Mada bi trebao da se usudim služiti njima. Elem ima li negde da se kod nas kupi taj koji si ti nabavio jer mi tvoja pozitivna i negativna iskustva mnogo znače? I ja sam sitničav i ne pristajem, ako nisam prisiljen, na kompromise.;) i volim ovaj telefon. Ako može neki link za ekran i radnja tj servis gde si obavio ako nije dalje od 120 km od Beograda . Ja sam u Beogradu ? Kupujem novi telefon ali želim da osposobim za puno korišćenje i ovaj stari telefon. Pričaju prodavci da imaju neke ekrane sa fremom-okvirom a neki prodaju samo ekran. Oni sa kupujem prodajem iz novog sada se ne javljaju nikako na telefon ni na poruke na KP. Moj ram je crn kao uostalom i telefon. I baterija bi mi trebala nova pošto ne ide na više od 3300 mah punjenja na 100%. Svaki tvoj savet i dodatno objašnjenje bi mi dobro došlo. Još jednom hvala i unapred hvala i pozdrav.
 

Prilozi

  • 9t pro fotoa.jpg
    9t pro fotoa.jpg
    400.3 KB · Pregleda: 29
@eazy-i
Misliš malo bolja od te originalna posle tih 3 godine ili koliko si već koristio pre nego što si zamenio? :D :D
 
Da li vam radi Google pay na Mi9t? Pokusao bratu da namestim, banka Intesa, sve mi deluje ok u podesavanjima ali mu prijavljuje "nepodrzana kartica" kad pokusa da plati..
 
Ja koristim gpay preko otp banke, mastercard. Radi perfektno. Naravno imam mi9t da napomenem, nije ti do telefona.
 
Pozdrav bench ekipa. Pronadjoh kod zene u fioci Mi 9T, tacna oznaka m1903f10g.
Ekran je bio problem, to smo zamenili, a u medjuvremenu je izgubljen i sim tray (ne znam kako bih na srpskom kazao, fiocica).

Znate li eventualno gde bih mogao da potrazim nabavku sim fioke? Na KP i na aliexpress sam probao, ali bi mi znacilo da stigne u narednih par dana. Ukoliko ne, poslednja opcija mi je da cekam mesecak dana sa alija.

Hvala unapred.
pozdrav,
Vlada
 
Koji telefon bi bio dobar naslednik ovog? A da ne ide preko 300e, i da ako je Xiaomi da bude neki SD čip zbog custom romova.
 
@Nabukodonosor
Pre neki dan koleginica kupila honor magic 5 lite za 30 000 din. Bas fluidno radi, ja ga podesavao, bez problema bih ga kupio, jako lep ekran, odlicna baterija. Smeta mi rupica na ekranu, klasika za mene, inace zbog toga sam i uzeo mi9t. Mislim da za tw pare mozes da pogledas i samsung a34,mozda neki redmi note pro 12,13. Ne znam da li ulecu u taj cenovni rang...
 
I dalje telefon sa najboljom baterijom. Kapacitet 3400mah, samo na wi-fi i ponekad bolje drži od Pixela 7 Pro.
1000027192.jpg
 
12 sati SOT-a bomba:D. ako me dobro pamcenje sluzi dok je bio nov telefon imao sam oko 7-8h u dva dana koriscenja, sad posto gledam da zamenim mi 9t prvo sto uporedjujem je Endurance rating baterije da je preko 100h, jer je on imao toliko. Zalosno je da vise ne moze da se nadje telefon ispod 160mm visine.
 
Nazad
Vrh Dno