Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Jedina stvar zbog koje sam kupio Mi9T je popup kamera,kupio bih telefon i bez selfi kamere samo da mi ne bude naružen ekran rupicom,izrezom ili čime već...
Raznih primedbi je bilo na ovom forumu ali na popup kameru se do sada niko nije žalio.
Isto. I ja sam kupio iz istog razloga.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Popup radi savrseno, nema problema ni sa prasinom ni nakrivljenjem. Ne znam cak ni gde si nasao to. Ukucaj bilo koji problem da ti padne na pamet sa bilo kojim modelom telefona i nacices post o tome na internetu danas
Edit: sad se setih, neko je kacio bas video gde lik kaci tegove na popup kameru gde se vidi koliko je mehanizam odlicno urađen.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, da li gcam radi samo sa glavnom kamerom ili radi i sa sirokom i 2x zum kamerom? :)
 
Da li neko ima problema sa pop up kamerom? To je jedina stvar zbog koje jos oklevam da kupim telefon, uopste mi se ne svidja taj mehanizam posto ne verujem da ce raditi normalno za godinu ili dve.

Citam po stranim forumima zalbe da je kamera nakrivljena na levo kad se uvuce, da se skuplja prasina unutra, nekima ni mehanizam ne radi kako treba i ispusta cudne zvuke.
Kakva crna pop up kamera, ovaj telefon sam i kupio bas zato sto ne moram da je vidim nikad.

Mehanizam je odlicno odradjen i ne verujem da ces imati problema sa prasinom ako se svakodnevno ili često selfišeš. Evenrualno obrises malo jednom u nedelju dana intonje to. Ja sam moju probao u avgustu i to je to. Moze da se zacementira od prasine sto se mene tice.

Do sada se stvarno niko nije zalio na ovo.


Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Vratio sam se na stock ROM zbog baterije. Za sad je sve kao i na miui 10. Baterija mi je na XEU miui 11 Android 10 beta bila prilično isakaćena. Iznenadio sam se kad sam video da Gcam 7.2 Umix05 radi na Android 9.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
imam problem sa app Endomondo na mi 9 lite, sljakala je odlicno na 3 prethodna tel, a sad koci nesto sa GPS signalom, ne pokazuje tacno predjenu kilometrazu, secka u radu, sta moze biti ? hvala
 
Da li neko ima problema sa pop up kamerom? To je jedina stvar zbog koje jos oklevam da kupim telefon, uopste mi se ne svidja taj mehanizam posto ne verujem da ce raditi normalno za godinu ili dve.

Citam po stranim forumima zalbe da je kamera nakrivljena na levo kad se uvuce, da se skuplja prasina unutra, nekima ni mehanizam ne radi kako treba i ispusta cudne zvuke.
Ja bih brinuo od drugim stvarima pre nego o kameri, na primer eto na slici, nzm dali ima 4 meseca da je koriscen baterija osetno oslabila, koriscen original punjac, dalje tu su nekakvi softverski problemi recimo dolazi do toga da se tel sam od sebe greje (pomalo) i trosi bateriju nenormalno, onda ga restartujem i ok je narednih desetak dana pa sve u krug. Dodje mi da mu odradim hard reset ali imam gomilu podataka i slika u njemu....
2d212cceeb8d1a364e8324b7892c779c.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Taj program ne može dati tačne podatke o bateriji.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Taj program ne može dati tačne podatke o bateriji.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Osetno oslabila, druze, ne tvrdim ja da je program tacan, tvrdim da mnogo manje drzi nego ranije...po mojoj proceni nekih 30% manje Program sam skinuo eto da vidim cisto sta ce da pokaze...ne znam drugi nacin da proverim bateriju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nakon svakog jačeg update trebalo bi uraditi hard reset, da tel ima drain i na miui10 i 11, čini se da se google play service ubaguje a i ponekad networ services i to uradi pražnjenje bat. Da li ste ponek pustili da se isprazni do kraja da se ugasi pa posle full charge ugašen bez korišćenja?
Na xiaomi forumima sami devoloperi i xiaomi su svesni da postoji problem i izaće fix uskoro.
 
Da se upišem u klub ugašenih telefona.

Upravo sam primetio da mi je tel. u džepu vruć. Probam da upalim ekran, ništa. Pritisnem power dugme ništa. Posle malo dužeg držanja power tastera pojavi se meni (reboot-power off....) ali ekran ne reaguje na dodir.
Posle još dužeg držanja power but. telefon se restartovao i sad radi normalo. Svukao je bateriju za nekih 10% u kratkom roku. Da sam primetio kasnije ili da se desilo preko noći, verovatno bi oljuštio bateriju do 0%
Inače sve je fabrički na telefonu, zaključan bootloader... Mi global 11.0.1.0 PFJMIXM rom
Pustio sam im feedback sa problemom, ako bude vajde.
 
To je to, Global (MIXM) romovi imaju problem izgleda samo..
 
Ja sam skinuo ceo rom i ubacio ponovo. Od tad već četvrti dan sve ok. Pre toga svakodnevno po jednom se gasio. Mada bio je i ovaj mali update.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jel zna neko zasto ne mogu da pokrenem odbrojavanje za otključavanje bootloader-a? Nece da se loguje
f99975d797e2b6be5eddfd403de8da29.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam juče bratu otključao butloader na drugom modelu, i pokušao sam da ga povežem i isto mi je iskočio taj error, ali je sve prošlo bez problema

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Osetno oslabila, druze, ne tvrdim ja da je program tacan, tvrdim da mnogo manje drzi nego ranije...po mojoj proceni nekih 30% manje Program sam skinuo eto da vidim cisto sta ce da pokaze...ne znam drugi nacin da proverim bateriju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Vidis meni sa MIUI 11 duze traje baterija, skoro 6 meseci star tel, ali sam na EUXM romu koji ocigledno nije zakacen tim nekim bubicama u poslednje vreme, ispalo kao dobra odluka sto sam uzeo u Mi Store-u gde su stizali sa tim romom..
 
Jedini prodavac koji daje garanciju koja pokriva plocu, displej, fleke na ekranu i ostale "ozbiljnije" kvarove.

Ostali daju garanciju samo na potrosnu robu (zvucnike, mikrofone, itd.).
Mi store ima još pola sata 20% popusta na sve telefone. Bolje kupi tu sa dve godine garancije nego sa KP.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Naravno da je boljs ako korristiš telefon dve godine što ovde na forumu retko ko čini....

Послато са Mi 9T
 
Gde kupiti telefon mi 9t pro 128gb ispod 350-345e (logic shop možda?) i da li će imati problema ovih koji se spominju u poslednjim postovima ako je za isti? Ima li nešto bolje u tom cenovnom rangu gore/dole ali bez notcha naravno ili čekati neke nove mobilne da izađu? Hvala.
ps i dalje sam na dual core iz 2012 top model
 
Poslednja izmena:
komotno od ovih proverenih na kp,najbolje u lokalu ako moze.ova paranoja po temi veze sa zivotom nema,telefon je lutka,ako budes imao battery drain flesujes eu rom i zavrseno.kod nas nema,u klasi je realmex2 samo i mozda reno ace ali njih nema i izgleda da uopste nece ni biti kod nas.
 
reklamiranje je zabranjeno na forumu,zato svi pisemo ovako izokola.pogledaj kao i uvek ocene i starost naloga i skapiraces i sam ko je proveren ko ne.takodje,u prvih 5min komunikacije videces ko je kakav,sa normalnim sve normalno i logicno moze i sve de dogovoris u 5min.
 
Ljudi imam pitanje vezano za telefon, izvinjavam se ako je mozda negde spomenut ovaj problem i resenje za njega.
Naime danas 3x mi se desilo da touchscreen prestane da reaguje potpuno, telefon radi stizu notifikacije ali touch zamrznut skroz, kad sam ga resetovao vratio se u normalu, pa posle toga mi se desilo u fejsbuk aplikaciji i nakon toga jos jednom u instagram aplikaciji
Prvi put je bilo na lock screen-u i tad nisam mogao nista sem hard reseta, druga dva puta kad nije reagovao u aplikacijama mogao sam da svajpujem odozdo i da se vratim na home menu, medjutim kad se vratim u aplikaciju opet nije reagovao, jel imao neko slican problem?
 
Pitanje za one koji su presli sa obicnog na pro ili uporedjivali iste, kolika je razlika u kameri?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ljudi imam pitanje vezano za telefon, izvinjavam se ako je mozda negde spomenut ovaj problem i resenje za njega.
Naime danas 3x mi se desilo da touchscreen prestane da reaguje potpuno, telefon radi stizu notifikacije ali touch zamrznut skroz, kad sam ga resetovao vratio se u normalu, pa posle toga mi se desilo u fejsbuk aplikaciji i nakon toga jos jednom u instagram aplikaciji
Prvi put je bilo na lock screen-u i tad nisam mogao nista sem hard reseta, druga dva puta kad nije reagovao u aplikacijama mogao sam da svajpujem odozdo i da se vratim na home menu, medjutim kad se vratim u aplikaciju opet nije reagovao, jel imao neko slican problem?
Idi na download latest package i instaliraj rom opet. Meni je to rešilo problem a patio sam se svakodnevno od updatea na MIUI 11.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno