Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Ovo odlično pokriva ekran, bolje nego većina pravljenih za Mi 8. Moraću da nađem to staklo. A verovatno ono staklo što ima samo otvor za zvučnik ne bi pravilo probleme kameri i senzorima.
 
Jel' to gore i levo ima vazduha ispod stakla?

InkedP1010027_LI.jpg
 
Poslednja izmena:
Deluje da tačno prelazi preko ir senzora .. ?
Možda je ipak bolji onaj nillkin koji ima samo rupu kod zvučnika

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne prelazi ir senzor, bas je onako tacno iznad stakla. probat cu bolje to da slikam.

edit: evo
Malo mi mastan ekran :)
 

Prilozi

  • P1010030.JPG
    P1010030.JPG
    427.8 KB · Pregleda: 113
Poslednja izmena:
Jedina "mana" je meni estetske prirode - što se ne poklapaju ekran i staklo pa imaš dve linije svuda. Pomalo remeti, odvlači pažnju. Ova za Mi8 baš idu po ivici ekrana tj notcha gore i to je to, jedna linija, pa mi lepše na oko.

Ja sam naručio Baseus staklo koje ima gore samo otvor za zvučnik eventualno proximity senzor i ide od ivice do ivice, skroz providno, oko 6-7$. Video sam da su kupci mahom zadovoljni, pa ćemo videti.
 
Ja koristim neko sa Alija za ~2 $. Odlično je, s tim što čekam drugo isto da stigne jer mi telefon ispao pa se ovo slomilo. Lepo prekriva ekran. Na kolaž slici su 2 slike kako izgleda staklo pre postavljanja, uzeto sa ali expressa da vidite. Ispod stakla ne ostaje vazduh, ja sam ovo sam stavio.
Meni maska ide malo preko stakla od telefona ali zaštitno staklo gotovo da ide do same ivice displeja.

Link ka ovom je:

US $1.08 50%OFF | GerTong Full Cover Tempered Glass For Xiaomi Mi A1 A2 Lite 8 Redmi 5 Plus 6 6A Redmi Note 5 6 Pro Mi8 Mi 9 Screen Protector Film
https://s.click.aliexpress.com/e/ALNbUsg
dffd60d66c5dd518e47d2860558a14e5.jpg
bb7053a5fccc63171c5340fb7abaf2b9.jpg
197b7b9d2efba53e4146c84087c20bf4.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pa da, ova je preporod u odnosu na onu pre ove. Sa strane je bilo po 1mm unutar screena, pa je baš ružno bilo. Ovako ko da je veći ekran

Sent from my ASUS_X00QD using Tapatalk
 
Nesto razgledam telefone na interdiscount.ch mi8 jeftiniji od mix2s ista kolicina memorije, mi8 399CHf mix2s 429Chf
 
Odlicna vest. Ako je na kineskoj verziji onda ce biti i na xeu sigurno sutra
 
Za fotosenzitivne ljude, koji imaju problema sa pwm-om, neće im smetati da koriste telefon.

Ako nemas problem sada sa glavoboljama, nemaš ništa od update-a.
 
Izasao Xeu 9.5.23.

Download:

Changelog:
Settings
Optimize - Move Dark mode to Display settings for Android 9 devices
New - DC dimming option for MI8

Music
Optimize - Support more audio file formats

System UI
Optimize - Removed unnecessary sound notifications for DND mode.
Fix - In-screen fingerprint scanner didn't work when the screen was turned off in some cases.
 
Na 9.5.23 stoje notifikacije u status baru pored sata. Izgubi se ono PM/AM od sata, i stanu 2 notifikacije koliko vidim.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Video sam to, to mi je prejadno. Više mi se sviđa gore pomenuti mod, prikazuje dosta ikonica ispod sata. Koristim ga od kako sam kupio Mi 8.
 
Na 9.5.23 stoje notifikacije u status baru pored sata. Izgubi se ono PM/AM od sata, i stanu 2 notifikacije koliko vidim.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
E *mjau**mjau**mjau*, nisam znao da su to ubacili nego sam odmah flešovao mod... Ako se setiš kad ti se tako namesti, skrinšotuj pa okači da vidimo kako izgleda. Dve ikonice pored sata su OK. Bolje i 2 za stalno nego 10 na sekund. :D

Šta se dešava kad stigne treća koja ne može da stane gore?
 
Ovako izgleda kada sat nije gore.. Mislim da ipak nije tako lose
55b945e66225a708818ed513b3b81eb9.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Može li skroz da se skloni sat iz tog levog ugla ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Fino su to sredili. Sviđa mi se. Sad već stvar ukusa kome je lepše sa te "..." Ili da se ređaju ispod sata (kad se koristi mod pa stane više). U svakom slučaju, bar ja samo jutru imam više od 3-4 obaveštenja tako da mi radi posao i stock.
 
Mislim da ne može sat da se skloni. Ili gore sat ili ovako vidzet

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa to je onda pakao :) ništa se ne dobija ovim "rešenjem"

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kako se ne dobija
Meni odlično, stanu dve ikonice, ako ima više onda stoji 3 tačke čisto da znam da ima nečega.
Ne treba mi da gledam 10 ikonica gore

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Bolje bi bilo da stoje 4 bez sata :) ili sat da se pojavljuje na 10,15sek ako imaš gore not :) ali ajde

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mislim stalno, a ne samo kada si na tom ekranu gde ti je sat kao widget :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno