Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Ja bih rado menjao Mi 8 za Mix 3, ali mi se ne cima oko prodaje i traženja.
Mada kada izgustiram ovo vraćam se na Samsung verovatno, eventualno OnePlus. Sad videćemo da li će to biti krajem ove ili sredinom sledeće godine. :d
Možda se i duže zadržim na Mi 8 ako naprave bombu od MIUI 11.
 
Imas dobru alternativu,dok izgustiras Mi 8,cena ce biti korigovana za Mi 9,eto dobrog skoka..
 
Imas dobru alternativu,dok izgustiras Mi 8,cena ce biti korigovana za Mi 9,eto dobrog skoka..

Nikakav skok, čak može se reći da su to bačene pare. Em nema OIS em nema 3d face id em ima otisak prsta ispod ekrana, em ima notch. Plus slična autonomija, a verovatno ima i Mi 9 očajnu vibraciju i zvučnik.
A ovo za MIUI 11 su sve neke beznačajne gluposti, ništa toliko korisno.
 
Poslednja izmena:
Naravno , nikakva logika da se sa mi8 ode na mi 9 :)

Jedini pravi skok je op7/op7pro ili eventualno neki redmi k20/g8 ( šteta što zte axon nije popularan :) )

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nikakav skok, čak može se reći da su to bačene pare. Em nema OIS em nema 3d face id em ima otisak prsta ispod ekrana, em ima notch. Plus slična autonomija, a verovatno ima i Mi 9 očajnu vibraciju i zvučnik.
A ovo za MIUI 11 su sve neke beznačajne gluposti, ništa toliko korisno.
Nema ni Mi8 3D face unlock. To je obicno otkljucavanje licem koje imaju svi Androidi osim Mi8 EE, Mate 20 Pro i mozda jos nekog modela. Jedino sto Mi8 ima je IR blaster za otkljucavanje u mraku, ali to nije pravi 3D FU. [emoji4]
 
Koje podešavanje koristite za prikaz slike? Meni se nešto sviđa ovo increased.
 
Ja standard :)
Trebalo mi je 2,3dana da se naviknem i to je to , sada kada prebacim na increased otkidaju me oci :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema ni Mi8 3D face unlock. To je obicno otkljucavanje licem koje imaju svi Androidi osim Mi8 EE, Mate 20 Pro i mozda jos nekog modela. Jedino sto Mi8 ima je IR blaster za otkljucavanje u mraku, ali to nije pravi 3D FU. [emoji4]
Nemaju ni Mix 2 I 2s [emoji4]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Standard mi je nekako retro, Automatic kao LCD a Increased baš LED stil.

E sad ne znam to što se tiče očiju i LED ekrana. Već sam negde čuo da nekima smetaju, ali ne zbog boje nego same tehnologije.
 
Standard mi je nekako retro, Automatic kao LCD a Increased baš LED stil.

E sad ne znam to što se tiče očiju i LED ekrana. Već sam negde čuo da nekima smetaju, ali ne zbog boje nego same tehnologije.

LED ekrani kontrolisu jacinu osvetljenja pomocu PWM regulacije, iliti diode trepere kako bi dale utisak jaceg ili slabijeg osvetljenja. Treperenja nema kad su na maks osvetljenja i kad su ugasene (ili ispod neke vrednosti :))
To treperenje se ne vidi, ali neciji opticki sklop u glavi moze da ga detektuje i to stvara zamor :)
 
update for China closed beta 9.5.21 released at 10pm, thanks developers!! 1. NEW: notification icon ALWAYS show beside time!!!

Kineska beta koja je suspendovana .. da li ovo znači da vraćaju normalne not ili ne videćemo za par dana . Info našao na forumu miui.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
LED ekrani kontrolisu jacinu osvetljenja pomocu PWM regulacije, iliti diode trepere kako bi dale utisak jaceg ili slabijeg osvetljenja. Treperenja nema kad su na maks osvetljenja i kad su ugasene (ili ispod neke vrednosti :))
To treperenje se ne vidi, ali neciji opticki sklop u glavi moze da ga detektuje i to stvara zamor :)

Trebali bi ocekivati za koju nedelju dc dimming sa MI9 odnosno MI9SE (mislim da i SE to podrzava).
 
update for China closed beta 9.5.21 released at 10pm, thanks developers!! 1. NEW: notification icon ALWAYS show beside time!!!

Kineska beta koja je suspendovana .. da li ovo znači da vraćaju normalne not ili ne videćemo za par dana . Info našao na forumu miui.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Valjda su i sat pomerili skroz levo, pa da mogu bar 2 notifikacije da stanu pored sata, odnosno bar 3-4 bez sata.
Veliki problem je i to što Mi 8 stvarno ima maksimalno veliki notch. Da je malo veći, ne bi ga ni bilo. [emoji23]
 
Bolje bi bilo da ga nema, ekran je i bez njega ogroman. Samo su zakomplikovali stvari sa njim.
 
Ja sam probao ranije. Ovu novu aromaless neće da instalira na AOSIP ROM. Mislim prođe instalacija, ali nema xperia live papers i još po nešto napisao je dev. Na miui nisam probao

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mala digresija :) Ako bi neko da stavi zastitno staklo na mi8 pasu ona i od iPhone XS Max telefona :D Malopre sam probao, i pasae knap, maltene od ivice do ivice.
Falio mi je delic milimetra ulevo da idealno legne da ne kaci nigde Spigenovu futrolu, ovako mi gornji desni ugao kaci za baaaas sitno cosak maske pa je usao vazduh za pola milimetra :)
 
Odlična informacija

Sent from my ASUS_X00QD using Tapatalk
 
Uh hvala. Tražio sam nillkin staklo sa onim crnim ivicama i nigde nema org na Aliju , sada ću to isto da uzmem ali za iPhone :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mala digresija :) Ako bi neko da stavi zastitno staklo na mi8 pasu ona i od iPhone XS Max telefona :D Malopre sam probao, i pasae knap, maltene od ivice do ivice.
Falio mi je delic milimetra ulevo da idealno legne da ne kaci nigde Spigenovu futrolu, ovako mi gornji desni ugao kaci za baaaas sitno cosak maske pa je usao vazduh za pola milimetra :)

Ja to baš pitao pre par nedelja, niko nije tačno znao. Znam da na Poco pasuje, pa sam mislio i na Mi 8, ali nigde nisam našao komentar. Hvala. :)
 
Ja to baš pitao pre par nedelja, niko nije tačno znao. Znam da na Poco pasuje, pa sam mislio i na Mi 8, ali nigde nisam našao komentar. Hvala. :)

Ja nasao nesto za smesne pare pa rekoh aj da probam :) Mala napomena, Spigen Tough Armor prekriva ivice ekrana, pa kao i sve maske tog tipa moze da zakaci staklo ako se dobro ne centrira. Ove klasicne maske nece imati problem :)
 
Ajde okači link tog što si ti uzeo, ili pošalji pp. Ako možeš slike da okačiš bilo bi super.
 
I ja potvrdjujem da odgovara staklo za iPhone XS Max.
Upravo bio u gradu kad sam procitao taj post za staklo. Otisao do radnje i kupio za 300din. Devojka zalepila na mestu, pasuje sve skroz, bas mi se svidja.
 
Moram naci s cime da slikam

@korisnickoime
 

Prilozi

  • P1010025.JPG
    P1010025.JPG
    542.5 KB · Pregleda: 95
  • P1010027.JPG
    P1010027.JPG
    501.1 KB · Pregleda: 98
  • P1010028.JPG
    P1010028.JPG
    624.5 KB · Pregleda: 99
  • P1010029.JPG
    P1010029.JPG
    433.8 KB · Pregleda: 92
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno