Šta je novo?

Xiaomi MI 11/MI 11 Pro/Mi 11 Ultra

Pa eto, iphone 12 mini je u rangu mi 10 baterije, a 11 pro je jos bolji, sta onda jos napisati?
 
Pa eto, iphone 12 mini je u rangu mi 10 baterije, a 11 pro je jos bolji, sta onda jos napisati?
Pa recimo ici na apple temu i pisati kako android ima multitasking i 1001 stvar koju ios nema niti ce ikad imati. Cemu ovde ovako pisati,jednostavno ukljucis tel u punjac i puno za sat vremena i manje,da li to moze neki apple pre 12ice??? A sumnjam da i ¹²ica moze tako brzo
Koliko vidim ovo je tema o drugom aparatu a ne o apple-u
 
Poslednja izmena:
Generalno android je djubre
Objektivno, kad se uzme sve u obzir, hardver na kom radi, kompleksnost celog ekosistema, android je superiorniji OS. Da, iPhone radi dobro/bolje od androida, ali treba imati u vidu da radi na jačem hardveru. Jednostavno bionic čipovi su od uvođenja 64bit arhitekture i prelaska na svoja custom arm jezgra u konstantnoj prednosti u odnosu na snap, kirin, exy. Koliko god na papiru snap imao više jezgara, veći klok, apple čipovi su i fizički veći i skuplji za razvoj i proizvodnju. Nije ios toliko ispeglan koliko je zapravo hardver na kom radi.( Ne kažem da nije, samo nije zasluga na softveru koliko se priča). A proizvođači android telefona umesto da taj android koji im je Gugl napravio adaptiraju na pravi način, podrže ga adekvatno, oni ulažu pare u sopstvene skinove, aplikacije i ostali bloat. Zamislite samo da svi koriste android one. Možda bi to bilo malo dosadno ali ne bi bilo kuknjave oko toga što curi baterija, puca aplikacija i milion stvari o kojima se kuka. Ne treba suditi androidu na osnovu onoga što nam xiaomi, huawei, samsung i ostali serviraju.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ajd smirite se, nemojte biti toliko alergicni cim se pomene apple. :)
Bez obzira, i sam sam korisnik android telefona. Svaki ima svoje prednosti i mane, ja ne mrzim ni jedan OS
 
Mislis failovao?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Ja sam napisao šta je on verovatno hteo reći a Vama ako je toliko dosadno i pravite se pametni da ispravljate na tech forumu ne znam šta da Vam kažem, pozdrav

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Kako po ovom klipu neko može da vidi koja je najbolja kamera :)
Skroz subjektivno, meni je npr najbolja kamera na mi10 pro i to primetno.
 
I ja sam sličnog stava. Mi 10 Pro, ponegde Mi 11, Mi 10T Pro mi najlošije izgleda. Iako su sve to nijanse naravno, ali kad se već meri čiji je veći...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ako gledate na telefonu, naravno da necete videti, ali ako gledate na dobrom monitoru, svakako se vidi.

Dynamic range najbolji na mi 10t pro, nocne fotografije takodje... To je ono sto se u klipu vidi. Da je subjektivno, pa jeste, ali se ovde slazem sa recenzentom.
 
I to pogotovo ako kaze ovaj jako pouzdan i nikad pristrasan yt-er
 
Xiaomi Mi 11 Pro

50 MP Samsung ISOCell GN1
5X Telephoto ( 120X digitalni zoom)
Ultra-wide

 
@dule2303 Arun je kao i SuperSaf. Nesto ne hvale sd888 za sad, cini se da ce biti kao exy990 kako je krenulo [emoji23]
@BricoGO Kako ti se cini isocell gn1 i da li je bolji nego senzor kod mi10 ultre? Ovaj senzor je iz srednje ili visoke klase?
Edit: @liman bice toplije zimi, ne trebaju rukavice [emoji14][emoji23]
Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Malo je od OV u ultri, ali mislim da je bitnije to što ima dual pixel autofokus.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
@BricoGO Kako ti se cini isocell gn1 i da li je bolji nego senzor kod mi10 ultre? Ovaj senzor je iz srednje ili visoke klase?
Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

S obzirom na veličinu sanog senzora 1/1.3" i mogućnost snimanja u 8K/30fps vjerujem da je namijenjen visokoj klasi...trebao bi biti bolji od HMX/HM1 plus tu je i Smart-ISO i Realtime HDR, Dual Pixel Autofocus, Hardware_ski zvuči odlično, još kad bi Google napravio software...
Treba ga tek vidjeti u akciji ali da li će biti bolji od prethodnika...vjerujem da hoće.
 
Hardverski izgleda dobro. Realno kad pogledas spec 11, fali samo odlicna kamera. Kako vam se cini njihov sistem, ja njega ne nogu da smislim?
Zna se problem pregrevanja sd888?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Za sada vecina javlja da se jako greje, i pored toga što mi11 ima dosta stvari urađenih za hlađenje. Zahtevne igre ubiju celu bateriju za 3h i mob smanjuje max brajtnes na 200 nitsa jer posle 30mina dođe do 50c. Za sada je ovo ozbiljan fail i ogromna šansa za exynos.
 
I ti si sve samo na osnovu jednog modela telefona ustanovio?!

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Naravno, nema tu mnogo mesta za manevar. Pogotovu ako u istim uslovima mi10 ide na 33,34c.
 
Po nas korisnike bi super bilo da snap kiksne ove godine (kao sa 810 npr), a exynos drastično napreduje mada sam skeptičan...uglavnom kad nešto hvale na sva usta bude mweh; no videćemo danas šta kaže predstavljanje i prve exy modele već uskoro.

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Nemojte da ulazete prevelike nade u taj Exynos. Qualcomm je mozda failovao sada, sledece godine ce ponovo napraviti odlican SoC. Exynos i da bude bolji od prethodnika, opet je to jedan pogodak za X godina. A sumnjam da moze biti bolji i od ovakvog SD888.
U sustini totalno mi je nebitno ko je proizvodjac, zelim samo dobar SoC. Ali na osnovu dosadasnjeg iskustva, iskreno bih vise voleo da je redovno Snap na svakom trzistu, nego ovako da se potrefi godina u kojoj Exynos moze da parira Zmaju.
Sama cinjenica da se nesto razlikuje na nekom trzistu je dovoljna da se covek zapita sta se tu radi. Da ne pominjemo da nisu jedine razlike u SoC-u na razlicitim trzistima...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno