Šta je novo?

Xiaomi MI 11/MI 11 Pro/Mi 11 Ultra

Jedan lik pravi svaki dan mini vlog o telefonu, isto je oduševljen. I ovo oko baterije što je kačio za sad deluje ok. Mada opet, jako mi je mala razlika u odnosu na Mi10.

I da, telefon MNOGO bolje izgleda na snimcima nego na slikama. Dizajn mi je mnogo bolji nego mi10
 
QHD 120Hz ekran naspram 1080p 90Hz ekrana, dovoljna razlika :)
 
Koristio i QHD i 120hz, ne znači mi ni jedno ni drugo spram 1080p i 90. Ne bih dao 5% baterije ni za jedno.

Ako neko vidi razliku, svaka čast [emoji4]

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ma ti si blesav skroz :D
 
Mi 11 Pro will have Samsung's new 50MP S5KGN1 sensor.

-Supports 8K/30FPS video
-Pixel size 1.2um.
-Sensor size 1/1.31"

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni se ne svidja telefon...previse glomazan, ne svidjaju mi se zakrivljen ekran i ovi uglovi oko ekrana sto se vide ovako...i camera bump mi nije nesto lep, plus ako se zagreva i ako je losija baterija, nije neka kupovina... :)
 
Meni je mi 10 prvi zakrivljeni telefon i ako budem ikako mogao izbeći cu zakrivljenost na sledecem.
 
Zakrivljenost je najveća *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ština ikada.


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni se ne svidja telefon...previse glomazan, ne svidjaju mi se zakrivljen ekran i ovi uglovi oko ekrana sto se vide ovako...i camera bump mi nije nesto lep, plus ako se zagreva i ako je losija baterija, nije neka kupovina... :)
Mi 10 je odlicna kupovina.

Mi 11:

-tanji 1mm, laksi i nesto uzi od Mi 10

-za uglove kazu da su bolji na videu/uzivo nego na slikama

-QHD 120Hz Oled ekran

-ima novi GG Victus

-novi chipset

-camera bump je na poledjini telefona, koga briga kako izgleda :D

Jedino sto je potencijalno lose je pregrevanje pri zahtevnim igrama, to jednostavno ne sme da se desava ni na jednom telefonu. Ako to nije slucaj ili ako ga srede nekim undervoltom/underklokom i ako zadrze istu cenu, telefon ne da nece biti "neka kupovina", bice vrhunska kupovina :)
 
Ma pazi, nikad ga ne bih uzeo...prvo, ne volim zakrivljen ekran, glomazan je(imam redmi note 8 pro koji je malo manji ali i on mi je glomazan), kamere koliko sam video, nisu nista specjijalno, qHD mi nije potreban uopste...kao ni 120hz...1080p 90hz je taman za dobru bateriju i za smooth koriscenje.
Mi 9t pro je bio super sto se velicine tice...par mm manji od RN8Pro, ravan ekran, bez rupice, amoled, dobra baterija, ispod 200g...samo da su stavili malo bolji 90hz ekran, brzi citac otiska prsta, bolji cpu i bolje kamere i to je to.
Nadam se da ce android telefoni imati mini verzije kao Iphone sto je izbacio...ovo sada je bas preterivanje...5.5-6" je taman za telefon... :)
 
Nisam nikad koristio zakrivljen ekran do mi 10, i mnogo mi je lepsi osecaj prilikom koriscenja telefona sa zakrivljenim ekranom, nego sa ravnim.
 
I meni je mi 10 prvi zakrivljeni telefon i nadam se poslednji. Necu odustati sutra od kupovine drugog telefona ako je zakrivljen, a sve ostalo top, ali bih rado izbegao.
 
Ne, telefon mi nije ispao 5 godina, o tome apsolutno ne brinem. Koji god ispao, računam unapred da je polomljen.

Neudobniji je za korišćenje, presijava se na svetlu.. Nije bilo drugih telefona s ovakvim karakteristikama pa da biram ravan, ali se iskreno nadam da ce svi da se otarase toga

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Meni je Mi 10 prvi zakrivljeni telefon, nemam nekih zamerki na ekran. Ne prelivaju se boje, nema onog probijanja ili zelenila kao na Samsungu npr. Dosta je prijatniji za korišćenje svajpa u odnosu na ravan ekran.
Jedino mi je malo frka ako ispadne, sreća pa mi baš retko ispada.
 
Video samo pokazuje koliko je iOS bolji od Androida...zamislite da iPhone ima 4500mAh bateriju...jos dodatnih sat i pol SoT.
 
Nije problem u Androidu, problem je u proizvodjacima chipova i telefona koji nabijaju klok i napon da bi se takmicili po brojkama na papiru sa Bionic chipovima.

Drugi problem je to sto proizvodjaci unistavaju Android svojim skinovima, ulazu milijarde u R&D da bi od gotovog i dobrog proizvoda koji je besplatan (AOSP) napravili djubre.
 
Cist i nije, nego ga trpaju bloat-om.
 
Da li mozes da verujes da na iPhone 12mini imam oko 4-5h sota i dan ipo koriscenja, ok bez facebook, ali sve isto kao i na mi 10 kojeg sam imao pre. Mi10 sam imao za isto koriscenje 1h vise sot.
 
iOS je najcistiji nema price ali kod Xiaomi-ja me najvise nervira previse podesavanja koje ima. Da ga malo skrate i svedu na minimum lagano bi pocistili ostatak druzine.
 
I ovako ciste ostatak druzine. Mislim da ne mogu manje u vezi podesavanja bas zbog toga sto npr ovaj miui 12 moze i na telefone od 2 pa i vise godina starosti.
 
Da li mozes da verujes da na iPhone 12mini imam oko 4-5h sota i dan ipo koriscenja, ok bez facebook, ali sve isto kao i na mi 10 kojeg sam imao pre. Mi10 sam imao za isto koriscenje 1h vise sot.
Kakvo je to korišćenje za 5h sot na mi10?

Imam sve gluposti koje opterete bateriju (fb, instagram, snapchat), koristim stalno maps, deezer, yt u pozadini, igram CoD, kamera.. I ne ide ispod 6h ni kad sam 100% napolju i na 4g. Nek je malo na Wifi, ide na 7-8

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Pa da ali ako pogledas jabuku, oni 5 godina daju support. Da Xiaomi to napravi sa novim MIUI-jem koji dolazi bili bi jako brzo broj jedan. Ovako previse cesto im se desavalo da povlace update-e za druge telefone i to iritira korisnike a pritom su imali dosta beta faza.
 
Kakvo je to korišćenje za 5h sot na mi10?

Imam sve gluposti koje opterete bateriju (fb, instagram, snapchat), koristim stalno maps, deezer, yt u pozadini, igram CoD, kamera.. I ne ide ispod 6h ni kad sam 100% napolju i na 4g. Nek je malo na Wifi, ide na 7-8

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Ne kazem da mi 10 nema bolju bateriju, ali da ni iphone 12 mini nije losiji, iako ima skoro pa 3x losiju bateriju.
Da li mozes da zamislis neki android telefon sa takvim karakteristikama, i takvom baterijom kao iphone 12 mini da ima toliki sot i bateriju?
 
Nema lošiju nego manju :) to stoji naravno, ali gde je to blizu Mi10.

11pro ubija s baterijom npr, bez obzira na veličinu

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno