Šta je novo?

Xiaomi Mi 11 Lite

Ja sam baš bio zadovoljan sa baterijom od kada je ažuriran na Android 12....dosta sam ga koristio za razgovore, poruke, mejlove, Youtube...i nikada nisam završio dan sa manje od 40% baterije...
 
Ja redovno izvučem preko 6 sati SOT-a sa 100% baterije, meni dosta. Dobro je to s obzirom koliko ga koristim.
 
Posle 12 dana telefon vraćen sa servisa.Promenjeno dugme otiska "fingerprint".Skinuta zaštitna folija sa ekrana i izgreban ekran.Odgovor vip-ovih radnika je da moraju skinuti foliju jer se otvara telefon, a za ogrebotine ćute ko zaliveni.Dešava se i najboljima 😂
 
Posle 12 dana telefon vraćen sa servisa.Promenjeno dugme otiska "fingerprint".Skinuta zaštitna folija sa ekrana i izgreban ekran.Odgovor vip-ovih radnika je da moraju skinuti foliju jer se otvara telefon, a za ogrebotine ćute ko zaliveni.Dešava se i najboljima 😂
Vrati ti to nazad i trazi drugi uredjaj. Licno ja ne bih primio nazad telefon u takvom stanju.
 
Posle 12 dana telefon vraćen sa servisa.Promenjeno dugme otiska "fingerprint".Skinuta zaštitna folija sa ekrana i izgreban ekran.Odgovor vip-ovih radnika je da moraju skinuti foliju jer se otvara telefon, a za ogrebotine ćute ko zaliveni.Dešava se i najboljima 😂
Meni je telefon vraćen u ponedeljak, sav mastan od otisaka prstiju svuda....valjda da bi zamaskirali ogrebotine koje su napravili na ramu sa gornje strane, celom dužinom, kao i deo iznad tastera za pojačavanje.
Foliju na ekranu nisu skidali, tako da sam imao sreće valjda....
Ali opis uređaja je smehotresan

IMG_20230201_223211_1.jpg
Inače nikakvih vidljivih tragova korišćenja nije bilo, možda su mogli da vide neke mikro ogrebotine pod lupom...
I logo im je baš pravi "mesc care for you" 🤣
 
Poslednja izmena:
Upravo dobio MIU 14 :) Deluje da lepo radi, videcemo da li je sve istina sto su napisali... Mi 11 lite 5g NE Global
 
Ja isto instalirao danas.
Deluje da je sve isto :)
Aplikacije mi sada imaju crnu pozadinu. To za sada primećujem.
 
Malopre sam ažurirao. Ne znam da li mi ze čini nešto trenutno, ali kao da telefon za nijansu brže radi.
 
Upravo stigao 14.0.5.0 TKIEUXM za Mi 11 Lite 5G. Pored toga što ne primećujem neki napredak, možda malo brži rad, 'ladno je prestala da mi radi vibracija. 😁

Da li je moguće da nisu sposobni da naprave update i da posle njega sve radi? 😁
 
Poslednja izmena:
Proradila vibracija, morao da pod stavkom "Interactive haptics" uključim opciju "Touch feedback". To je očigledno nešto novo, do sada nisam ni znao za tu opciju.
 
Mene posle updajte zezao otisak prsta ali ne da on ne radi nego da tel nesto baguje. Vrv cu danas da uradim hard reset, da to sve lepo legne, a inace se slazem da izgleda da za nijasnu brze i fluidnije sve radi.
 
I kod mene ništa, A1. Ali toliko mi dobro radi i sa 13, da se plašim da radim update :)
 
Nijedan update nisam dobio dosad ako nisam restartovao telefon. Posle restarta se pojavi. Probajte.
 
Meni se pojavio nakon restarta telefona.
 
Čitam na xda da miui 14 ima bug sa nfc. Da li scima radi nfc posle upg na 14?
 
Ja sam probao jedanput da platim s GP nakon updatea, nije radilo. Ne koristim često pa sam samo pomislio da je neka mala greškica.
 
Ufff, to bi bio showstopper za mene, jer u zadnje vreme samo sa Gpay plaćam. Da li je tvoj NE? Imaš li načina da vidiš da li je hardver problem ako možeš na neki drugi način da probaš nfc sensor?

edit: izgleda je "celoj 11ci" MIUI 14 problem, kada je omogućen dual apps feature



 
Poslednja izmena:
Mislim da se takve stvari mogu proveriti u CIT-u, klikneš 5 puta na verziju jezgra u podešavanjima i uđe u CIT, e sad kad tu proverim očitava mi MasterCard kad ga prislonim sasvim normalno.

Ne znam šta bi moglo biti, proveriću danas-sutra kad budem išao da vidim da li radi.
 
Jeste, NE je u pitanju, zaboravih da napišem.
 
Stigao jutros update 4.3 gb.Instalirao pa ćemo videti, nisam radio fabrički reset jer se pre dve nedelje vratio iz servisa gde su ga resetovali.
 
Imamo li primer da MIUI 14 radi sa Google Pay? Kažu da se kvar dešava samo kada se korsite dual apps i da je to u stvari android 13 problem, sa dual apps ili work and private profiles.
 
Stigao jutros update 4.3 gb.Instalirao pa ćemo videti, nisam radio fabrički reset jer se pre dve nedelje vratio iz servisa gde su ga resetovali.
Instalirao sam i ja jutros ali sam uradio factory reset...nisam ga nešto ni koristio od kako su ga vratili iz servisa...
Evo baš sada podešavam telefon i ne vidim neke razlike u odnosu na prošlu verziju
 
Novina je što proširenje ram memorije sa 2 gb, sada se može dodeliti 3 i 5 gb.
 
Nazad
Vrh Dno