Šta je novo?

Xiaomi Mi 11 Lite

Nemam, pojma....meni je ok ovaj Mi11 lite 5g, uzeo sam ga danas i sve je dobro za sada. Hteo sam da uzmem Samsung A52 ali je svuda rasprodat pa sam uzeo Mi11 lite, nisam hteo da dajem 50000 za A72 iz principa, zato što ne vredi tolike razlike u ceni...
Znao sam šta da očekujem i nisam se ni iznenadio ni razočarao...znao sam šta može i šta ne može pa se i ne bavim time da li rade AOD i proximity sensor, zašto nema led i ois i sličnim stvarima...
Telefon je kvalitetno napravljen, lepo izgleda, ekran je odličan, zvuk je dobar, kamere su ok, radi veoma brzo...
 
Kako se drzi telefon dok se razgovara!?!?
WTF sto bi rekli ameri ,o cemu ti to?!?!
Inace MI 11 lite je stvarno lep model steta eto sto ga proizvodi Xiaomi
Da ja jesam kupio A52 iako mi je prvi pik bio rn10 pro,ali posle hiljadu gluposti sa njime a taman se ponadao ustedecu neki dinar konacno krecu problemi vec dobro poznati i naravno ajd zdravo
Ali da sam znao da se telefon pri razgovoru mora drzati drugacije od onoga kako se drzi uzeo bih ga majke mi
Ovako kasno.si mi javio
 
Kako se drzi telefon dok se razgovara!?!?
WTF sto bi rekli ameri ,o cemu ti to?!?!
Inace MI 11 lite je stvarno lep model steta eto sto ga proizvodi Xiaomi
Da ja jesam kupio A52 iako mi je prvi pik bio rn10 pro,ali posle hiljadu gluposti sa njime a taman se ponadao ustedecu neki dinar konacno krecu problemi vec dobro poznati i naravno ajd zdravo
Ali da sam znao da se telefon pri razgovoru mora drzati drugacije od onoga kako se drzi uzeo bih ga majke mi
Ovako kasno.si mi javio
Ugasiš ekran kada započneš razgovor 😀...
Obavio sam par razgovora danas i nije mi brljavio proximity, što ne znači da neće...
 
Nemam, pojma....meni je ok ovaj Mi11 lite 5g, uzeo sam ga danas i sve je dobro za sada. Hteo sam da uzmem Samsung A52 ali je svuda rasprodat pa sam uzeo Mi11 lite, nisam hteo da dajem 50000 za A72 iz principa, zato što ne vredi tolike razlike u ceni...
Znao sam šta da očekujem i nisam se ni iznenadio ni razočarao...znao sam šta može i šta ne može pa se i ne bavim time da li rade AOD i proximity sensor, zašto nema led i ois i sličnim stvarima...
Telefon je kvalitetno napravljen, lepo izgleda, ekran je odličan, zvuk je dobar, kamere su ok, radi veoma brzo...
Neka te sluzi dugo i dobro
Lep je to model sa dobrim hardverom
 
Hvala, i ja se nadam da će služiti bez većih bagova par godina...ako počne da brljavi ide na doboš pa neka ga rutuju, instaliraju romove, deinstaliraju aplikacije i servise i rade sa njim to za šta imaju živaca, za to nemam više vremena a i zasitio sam se tih stvari odavno, od kako je izašao Oreo nisam se više tim bavio
 
Upravo tako
Telefon sluzi tebi a ne ti njemu
Prosla su vremena Nexusa,S1,S2 itd kuvanih romova,roota itd
Sada posle toliko vremena ocekujem da ga upalim i da radi a sva ostala podesavanja da budu stvar izbora
Na zalost Xiaomi to radi veoma lose zasto?
Mislim da je neko na ovom delu foruma dao najbolji odgovor,bilo je nesto tipa 234 modela godisnje , sami su se pogubili kako i sta rade,od hardvera do softvera
Tako da iako na papiru deluju mocno i imaju nizu cenu od konkurencije u realnosti je to daleko od istine i ti telefoni nikada ne pokazu svoj pun potencijal a stari problemi ostaju ,kad na to dodas nove eto belaja
Naravno pricam za napredne korisnike kod vecine kojani nenzna nista sem osnovnih stvari sve lepo radi::))
 
Da ja jesam kupio A52 iako mi je prvi pik bio rn10 pro,ali posle hiljadu gluposti sa njime a taman se ponadao ustedecu neki dinar konacno krecu problemi vec dobro poznati i naravno ajd zdravo
Problemi sa A52, koji? Ja sam se dvoumio između Mi11lite i A52 ali kako nije bilo da se kupi 11ka, bio sam prinuđen da od postojećih modela izaberem A52 i nisam se pokajao uopšte, šta više oduševio me svojom jednostavnošću, dugotrajnom baterijom, odličnom kamerom, fenomenalna slika na Super Amoled displeju sa 800 nita i na sve to još ima i sertifikat IP67. Tako da od mene samo pohvale na račun telefona, rekoh 11 lite me je oduševio svojim izgledom i bio moj prvi izbor ali nakon prvog utiska i problema sa ekranom brzo sam odustao od kupovine još na to prodavac od kojeg kupujem telefone u tom trenutku nije imao u ponudi 11lite, pre kupovine sam imao 9lite sa kojim sam bio prezaodovljan i želeo sam da niz nastavim sa novom 11kom.
 
Mislio sam na gluposti kod rn10 pro
A52 nema nikakve probleme
11 lite je tek kasnije izasao tako da nije bio razmatran
Unsvakom slucaju i ne bi zbog problema sa ekranom
 
Ugasiš ekran kada započneš razgovor 😀...
Obavio sam par razgovora danas i nije mi brljavio proximity, što ne znači da neće...
Rekao bih da nikada neće biti problema sa proximity na ovom telefonu, testirao sam ga u svim mogućim položajima tokom poziva uvek gasi ekran, poredio sam sa 10T Pro kod njega moraš u određenom položaju da držiš i čim malo pomeriš on upali ekran.
 
Poredio sam i ja sa običnim Redmi note 10 i ovaj Mi11 Lite reaguje mnogo tačnije
 
Нема проблем са сензором близине, потврда и од мене. Који Gcam за овај модел?
 
Kakav vam je zvuk tokom razgovora? Meni kao da je malo "robotizovan" kompjuterski
 
Nisam primetio ništa neobično, zvuk je stvarno odličan, kristalno jasan
 
Hvala, i ja se nadam da će služiti bez većih bagova par godina...ako počne da brljavi ide na doboš pa neka ga rutuju, instaliraju romove, deinstaliraju aplikacije i servise i rade sa njim to za šta imaju živaca, za to nemam više vremena a i zasitio sam se tih stvari odavno, od kako je izašao Oreo nisam se više tim bavio
Lepo da te sluzi. Ne verujem da je telefon tako los koliko kmece pojedina razmazena decurlija.
Jel si mozda uzimao u opticaj Poco F3, kad si prelamao koji ces kupiti? On jeste nesto skuplji ali i vredi za tu razliku.. Nije los ni ovaj sto si uzeo.
 
Hvala...
Gledao sam i Poco f3, malo je bolji i malo skuplji ali su mu i dimenzije nešto veće pa mi je ovaj kompaktniji za nošenje u džepu, tako da je to presudilo
 
F3 pro je na papiru jaci telefon...ima ekran sa vise herca, jaci procesor...ali takodje ima problema sa ekranom, sa proximity senzorom, plus je veci i tezi...steta sto Mi 11 lite 5g nije jos manji...bio bi taman... :)
 
Evo i ja da se prijavim, posle nedelju dana sa mi 11 lite 5g.Nema nikakvih problema, sve je ok,zvuk je čist i jasan, proximity radi najnormalnije.Jedino baterija mislim da je mogla biti jača, ali onda nebi imali debljinu telefona koju imamo.Tako da kompromisi uvek postoje.Videćemo kako će se ponašati nadalje.
 
F3 pro je na papiru jaci telefon...ima ekran sa vise herca, jaci procesor...ali takodje ima problema sa ekranom, sa proximity senzorom, plus je veci i tezi...steta sto Mi 11 lite 5g nije jos manji...bio bi taman... :)
Ja sam odustao od F3 zbog problema ekrana i zbog kamere, jedino sto ima dobar cpu, ali je tezi i veci,. Posle 15 tak dana korisenja Mi 11 lite 5g sve radi kako treba, baterija je za nijansu manja, ali je to super ispalo da telefon bude izuzetno lagan i tanak pre svega, uvek mi izdrzi 24h, SOT sam imao preko 4h. Mislim da mi je uptime bas veliki mislim da nisam gasio ni restartovao telefon ni jednom., i jos 4K 60fps .:)
 
Nisam primetio ništa neobično, zvuk je stvarno odličan, kristalno jasan
Vidim sad da je i kod mene skroz ok zvuk, tačno kristalno jasno. Ovo se verovatno pogodilo par poziva gde su ljudi pričali na spikerfon ili su imali slab domet pa im je prebacivalo na 2G
 
Ja sam odustao od F3 zbog problema ekrana i zbog kamere, jedino sto ima dobar cpu, ali je tezi i veci,. Posle 15 tak dana korisenja Mi 11 lite 5g sve radi kako treba, baterija je za nijansu manja, ali je to super ispalo da telefon bude izuzetno lagan i tanak pre svega, uvek mi izdrzi 24h, SOT sam imao preko 4h. Mislim da mi je uptime bas veliki mislim da nisam gasio ni restartovao telefon ni jednom., i jos 4K 60fps .:)
Nema nikakvih problema sa ekranom (koji je fenomenalan), niti sa proximity senzorom. Kamera jeste slabija ali uz Gcam za slike ne verujem da zaostaje za Mi 11 Lite (mada nisu loše ni slike sa stock kamerom). EIS je jako dobar, čak i na 4K 30fps. Lagan nije ali nije ni težak kao neki drugi telefoni slične veličine a dosta je tanak. Po meni definitivno bolja kupovina.
 
Nema nikakvih problema sa ekranom (koji je fenomenalan), niti sa proximity senzorom. Kamera jeste slabija ali uz Gcam za slike ne verujem da zaostaje za Mi 11 Lite (mada nisu loše ni slike sa stock kamerom). EIS je jako dobar, čak i na 4K 30fps. Lagan nije ali nije ni težak kao neki drugi telefoni slične veličine a dosta je tanak. Po meni definitivno bolja kupovina.
Kakva je baterija na F3? Mi11 Lite baš srče bateriju prilično brzo...
 
Baterija je odlična, mada je još rano da bi se to moglo reći sa sigurnošću.
Trenutno sam većinom na wifi pa ne mogu da uporedim sa svojom svakodnevnom upotrebom.
Juče sam izvukao 7 sati SoT (ekran na 120 Hz) uz 2,5 sata igranja PUBG. Jeste da je većinom bio na wifi ali za mene je ovo odličan rezultat.
 
Poslednja izmena:
Нема проблем са сензором близине, потврда и од мене. Који Gcam за овај модел?
Sa Mi 11 lite 5g takođe nema problema sa proximity senzorom,više ih je imao moj prethodni samsung a51.
Volio bih i ja da znam koji gcam daje bolje fotke od stock aplikacije jer ja nisam našao nijedan ni za 4g ni za 5g verziju.Stock camera daje odlične fotografije po danu-ako su nekom prenaglašene boje kada slika u prirodi,samo neka ugasi AI opciju.
 
Jeste, dobra je ta 8.1 verzija. Kao šta sam i pisao par postova ranije, ima opciju za snimanje 4k, 60fps i radi odlično.
 
Isprobao sam nekolike verzije 8.1 i ovu poslednju 8.2 ali kada uporedim slike,mislim da mi je svaka detaljnija sa stock varijantom(mada kad bolje razmislim za midrange telefon je to odličan kvalitet i bolje od svakog midrange telefona sa kojim sam fotkao)Koristite li neki odredjeni config file?
Što se videa tiče,za moje trenutne potrebe mi je 1080p 60fps dovoljno mada nisam prebacivao na komp da vidim kako to stvarno izgleda..
 
Može li neko da slika ekran kad udje u "System apps updater"?
Juče sam isključivao nešto preko adbtools i od tad nema poruke za proveru ažuriranja, već samo stoji "Update history"
 
Može li neko da slika ekran kad udje u "System apps updater"?
Juče sam isključivao nešto preko adbtools i od tad nema poruke za proveru ažuriranja, već samo stoji "Update history"
Ne znam šta tačno da slikam? I kod mene je isto
 

Prilozi

  • IMG_20210804_172714.jpg
    IMG_20210804_172714.jpg
    26.1 KB · Pregleda: 28
Kod mene je ovako. Nedostaje taj deo gde proveri i napiše da su sve aplikacije ažurirane. Do juče sam imao to pre nego što sam nešto disable preko adb
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-08-04-17-31-35-910_com.xiaomi.discover.jpg
    Screenshot_2021-08-04-17-31-35-910_com.xiaomi.discover.jpg
    22.7 KB · Pregleda: 28
Nazad
Vrh Dno