Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Da nisam napisao najbitnije ovo je Mi Pilot release tako da ako nisi beta tester ne bi ni mogao da instaliras ovaj apdejt moras da sacekas jos na finalnu verziju, ja mogu da ti okacim ovu verziju ali ti svakako neces moci da je instaliras, tako da samo strpljenje je tvoj drug.
 
Da li se vama čini kao i meni da su boje drugačije kalibrisane na miui 13?
 
Da nisam napisao najbitnije ovo je Mi Pilot release tako da ako nisi beta tester ne bi ni mogao da instaliras ovaj apdejt moras da sacekas jos na finalnu verziju, ja mogu da ti okacim ovu verziju ali ti svakako neces moci da je instaliras, tako da samo strpljenje je tvoj drug.
Nisam beta tester 😃
Znači da se ne nadam😅
Zna li se okvirno kada će biti finalna verzija?🙂
 
meni juce uspelo 'choose update package', a nisam ni ja u pilot programu. 10t pro global - mts
 
Ja sam već neko vreme na XEU Stabile ROM-u baziranom na MIUI13, Android 12. Sve je lepo, sve je super al' baterija je ičaj živi! To je problem i na MIUI 13 EEA ROM-u. Kad to reše i ako uopšte reše reći ću da je MIUI 13 ispunio moja očekivanja. Nema tu ničeg novog ali bar fluidnije radi od YMIUI 12
 
Meni baterija standardno traje kao i sa miui 12, meni top azuriranje, sve je bolje fluidnije i bat isto traje(meni) samo jos da rese proximity(sredili su malo ali nije kao na "normalnim" telefonima i cenim da nikad i nece biti ali sad sam sa njim 95% zadovoljan jednom u 100 poziva se ukljuci na sekundu pa iskljuci sam.
 
Poklanjam maske za telefon Xiaomi 10T ili Xiaomi 10T Pro. Maske su korišćene ali očuvane. Na budućem vlasniku je da uplati sms ili novac u humanitarne svrhe koliko je u mogućnosti. Poštarinu ja plaćam.
 

Prilozi

  • FB_IMG_1653213058555.jpg
    FB_IMG_1653213058555.jpg
    107.7 KB · Pregleda: 72
Stigao Android 12 i MIUI 13 i kod mene 🤩🎉
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-05-24-00-28-50-653_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2022-05-24-00-28-50-653_com.android.updater.jpg
    63.4 KB · Pregleda: 35
Za sada jeste, dosta je brži sistem sada. Jedino su mi notifikacije svetlije nego ranije, al nisam još gledao da li to može da se podesi.
 
E to da i mene to nervira ne vide se jasno to mi je jedini - bar meni ostalo sve veliki +
Ako nadjes resenje, javljaj👍
 
Pisao sam u drugoj temi, al da pitam i ovde jer mislim da ima veze sa A12 i MIUI 13.
Od kako mi se ažurirao sistem Zepp Life aplikacija (app za Mi Band 6) mi se prebacila na svetlu temu, a pre ažuriranja bila je tamna. U samoj app nema podešavanja iste. Jel zna neko kako mogu da namestim da opet bude tamna? Inače mi je ceo tel na tamnoj temi i druge app koje sam od sinoć koristio su na tamnoj.
 
Skinuo upravo miui 13. Ono sto je definitivno sredjeno jeste Viber na drugom broju. Pošto koristim dve kartice, drugi Viber je zezao i nije prikazivao slike i snimke. Sad sve radi normalno
 
Pisao sam u drugoj temi, al da pitam i ovde jer mislim da ima veze sa A12 i MIUI 13.
Od kako mi se ažurirao sistem Zepp Life aplikacija (app za Mi Band 6) mi se prebacila na svetlu temu, a pre ažuriranja bila je tamna. U samoj app nema podešavanja iste. Jel zna neko kako mogu da namestim da opet bude tamna? Inače mi je ceo tel na tamnoj temi i druge app koje sam od sinoć koristio su na tamnoj.
E i mene to zanima imam par app koje ne prihvataju tamnu temu a nemaju u sebi podesavanje za istu ako je neko resio nek vice😎 da resim i to, nije neki problem ali volim tamnu temu i sve mi je na njoj bilo u A11 sad sa A12 neke app nece da idu u tamnu temu.
 
Radi novi androd odlično, leti...videćemo baterija kako će držati.
Ovo je jedini telefon koji kupujem ponovo :) doduše imao sam običan i sad uzeh pro 8/256. Probao sam mnoge novije modele (da ne nabrajam) ali ovaj fon meni radi opasno dobro. Igrice ne igram ali redovno montiram snimke dronom u 4K i renderuje video jako lako, igra se ;) bez većeg zagrevanja...
 
E i mene to zanima imam par app koje ne prihvataju tamnu temu a nemaju u sebi podesavanje za istu ako je neko resio nek vice😎 da resim i to, nije neki problem ali volim tamnu temu i sve mi je na njoj bilo u A11 sad sa A12 neke app nece da idu u tamnu temu.
Čitao sam malo po stranim sajtovima, izgleda je to neki bag na A12 tj. MIUI 13 koji bi trebalo da se reši nekim updateom. Pročitao sam da na nekim modelima ne radi airplane mode.
Tako da, ostaje nam da čekamo update ili nekog hakera koji će da provali kako to da se sredi bez nadogradnje 😁
 
Par negativnih stvari koje sam uočio nakon ažuriranja na Andorid 12/ MIUI 13:
  • dosadašnji utisak je da je autonomija baterije slabija;
  • problem sa senzorom je i dalje tu, možda čak i učestaliji nego pre update-a;
  • određen broj aplikacija se sada ne prebacuje automatski na dark mode, neke više i nemaju tu mogućnost. Na nekima sam uspeo to da uradim ručno, ali sve one su imale opciju da se prilagode system default podešavanjima za dark mode. One koje to nemaju, više ga uopšte ni ne mogu primeniti.
 
To su sve poznati bagovi a ispravka ce biti u sl. update-u.
Ne mislim na senzor, to nikada softverski resiti jer je problem hardverske prirode, malo se u Xiaomiju zaigrali tako da to zaboravite da ce ikad na ovom modelu raditi kao na nekim koji 7maju hardverski proximity ovde se oslanja na polozaj telefona i pokusaj softverski da to ispegla sto nece uspeti nikad, narociti kad se zna da je EOL A12 i samo jos jedan update miui na 13.5 najverovatnije i zvanicna podrska, caoooo.
 
1654081061580.png
Imam ovaj telefon oko pola godine. Prije ovoga sam imao A3.
10pro mi se u zadnjih par dana vise puta zatupavio, ne raeguje nikao. Cak i u mirovanju zatupavi, mislio sam da se to desava, samo dok ulazim u odredjene aplikaciju Da bi ga povratio, samo prisilno gasenje mora. Nikad ne znam kad ce se to desiti.
Desavalo se ovo i na a3, ali rjetko gotovo da sam i zaboravio na to,
Zadovoljan sam telefonom, ova folija preko ekrana je nekvalitetna, bubri na par mjesta, izgrebana je kao da sam telefon koristio godinama, Na a3 se ovo ne vidi, a telefon sam goristio 3 godine.
 
Pogresna tema, ako moze prebacivanje.
 
Par negativnih stvari koje sam uočio nakon ažuriranja na Andorid 12/ MIUI 13:
  • dosadašnji utisak je da je autonomija baterije slabija;
  • problem sa senzorom je i dalje tu, možda čak i učestaliji nego pre update-a;
  • određen broj aplikacija se sada ne prebacuje automatski na dark mode, neke više i nemaju tu mogućnost. Na nekima sam uspeo to da uradim ručno, ali sve one su imale opciju da se prilagode system default podešavanjima za dark mode. One koje to nemaju, više ga uopšte ni ne mogu primeniti.
Ovo je poznato kada se radi veci updjet treba odraditi clean flash, ili factory reset posle update-a.
 
Neko kvalitetno zaštitno staklo i gdje ima da se uzme? Što se može najbolje uzeti na TC Ušće ili u centru grada?
 
I dalje odlican telefon, update mu lepo legao. I dalje nemam potrebu da menjam za nesto drugo 😁 izgleda ću izvući lagano 2 god a to mi se nije skoro dešavalo 😂
 
Kako je kod Vas situacija sa proximity senzorom? Kod mene se ekran pali veoma cesto pri razgovoru. Da li ce uvaziti reklamaciju, telefon je kupljen u Xiaomi shopu?
 
Nazad
Vrh Dno