Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Nemam te probleme, ali ne koristim ni vanced. Sve što je na fonteleu je regularno, nema ništa sideloaded.
 
Od kako imam 10T Pro, nakon restarta ume da zaglupi neki period. Na primer, ako ga samo restartujem, i ne diram ga neko vreme nakon toga, čim sledeći put pokušam da koristim telefon narednih 10-tak sekundi se oseti štucanje, lag, kašnjenje responsa, pristižu nekada zakasnele notifikacije,... Nije ništa strašno sada, ali ume da bude iritantno. Ne znam da li se ovo i ostalima dešava.
 
Vi sto imate ove probleme , da li vam je ugasena MIUI optimizacija u dev.options?
 
Kada si ubacio vanced, posle toga si opet aktivirao miui optimizaciju? Takvi problemi kao sto opisujes znaju da se desavaju dok je ugasena... Po meni, to je opcija koju ne treba gasiti...
 
Od kako imam 10T Pro, nakon restarta ume da zaglupi neki period. Na primer, ako ga samo restartujem, i ne diram ga neko vreme nakon toga, čim sledeći put pokušam da koristim telefon narednih 10-tak sekundi se oseti štucanje, lag, kašnjenje responsa, pristižu nekada zakasnele notifikacije,... Nije ništa strašno sada, ali ume da bude iritantno. Ne znam da li se ovo i ostalima dešava.
Kod mene je uključena MIUI optimizacija. Dešava mi se da se zabode u boot-u, pa tako stoji MIUI logo 5 minuta, (a nije bilo nikakvih uplate-a). U Minecraft se dešava ,relativno često, da cela igrica ukoči na par sekundi. Otisak prsta radi traljavo. Proximity senzor je i dalje loš. Baterija je oslabila na 2-3h SOT. Autonomijea baterija je duplo manja.
 
Probaj factory reset i flesovanje nekog drugog rom-a za koji znas da radi kako treba...Ako ne pomogne, onda sve to ukazuje na neki hw problem. Malo je tesko na osnovu tvog opisa dati gde je tacno problem. Ali ako ostane nakon vracanja na fabricka, postoji velika sansa da je problem negde na ploci...
 
Mene nervira nocu kada hocu snimiti nesto moram vise puta stisnuti da krene snimati i onda traje sekunda ili dvije za snimanje.
 
Neću je ni prihvatiti sve dok ne budem siguran da niko nije doživeo brick ,na prvom mestu, pa posle sve ostalo.
 
Cao naredo imam s21 plus Samsung i nervira me malo losija autonomija kod Samsunga pa se razmišljam o ovom telefonu jer po nekim rezultatima da je top autonomija i ako ima 144hz ... Da li je i dalje tako posle svih updata do sada ili je to sad losije ? Hvala
 
Nemam nikakvih problema sa autonomijom. Dan preguram bez problema. Uz imereno korišćenje telefona moguće je izvući i dva dana. To se meni baš retko dešava doduše 😁
 
Trebao bih da promenim ,fabričku, masku koja je došla uz Mi10TPro . Šta preporučujete, ali da je maska providna ?
Ne bih kineze sa AliExpress-a, nemam ni vremena da čekam toliko dugo, a ne bih ni da plaćam istu tu, kinesku, masku ovde kod nas, 3 skuplje..pa ako može preporuka za nešto što je Ok, da može da se kupi u Beogradu.
 
Zašto ne sa AE? Misliš da ćeš ovde kupiti nešto kvalitetnije ako 10x više platiš?

Naruči 2-3 koje ti se svide, od različitih radnji da neka stigne malo ranije, nije maska svemirska tehnologija. Dotle nosi požutelu.
 
Problem je vreme. Neću biti u Srbiji od 1. maja. Kupovao sam preko AE, ranjje, ne znam sada kakva je situacija zbog the situacije u Ukrajini, obično sam čekao od 20-30dana. Ne znači mi ništa da mi stigne kasnije.
 
Da li je bolje da 10T Pro punim sa 10W, 18W ili 33W punjačem? Do 80-90% ili do 100%?
 
Opušteno samo. Nije 9n tebe kupio nego ti njega. Puni ga 33W do kraja. Trudi se da ti nakon punjenja ne stoji dugo na punjaču (preko noći ba primer). Ako se ponekad i to desi nije smak sveta
 
Najčešće punim skoro svaki dan do 85%, što bude od 20 do 35 minuta, kako kad. Koristim originalni punjač i kabal, jer samo ta kombinacija tako brzo puni, iako imam razne brze punjače i dobre kablove.

Dešava se i drugi scenario,ne opterećujem se, ali parcijalno punjenje najčešće (Poco F1 je vrteo one savete dok se puni kako treba puniti i tad sam počeo da primenjujem). Neka aplikacija zapišti na 85% i pošalje notifikaciju na sat, pa ga skinem sa punjača, ako ne zaboravim.
 
Najčešće punim skoro svaki dan do 85%, što bude od 20 do 35 minuta, kako kad. Koristim originalni punjač i kabal, jer samo ta kombinacija tako brzo puni, iako imam razne brze punjače i dobre kablove.

Dešava se i drugi scenario,ne opterećujem se, ali parcijalno punjenje najčešće (Poco F1 je vrteo one savete dok se puni kako treba puniti i tad sam počeo da primenjujem). Neka aplikacija zapišti na 85% i pošalje notifikaciju na sat, pa ga skinem sa punjača, ako ne zaboravim.
Ja punim telefon iskljucivo preko noci, celu noc ili deo noci, i dalje je autonomija recimo na oko 7 ili 8 sati koriscenja(koristim i sat u poslednje vreme, dodatna aktivnost blututa).
 
Fali noćna optimizacija baterije na 80%, pored silnih beskorisno opcija valjalo bi da je i ona tu. Ja sam punio sporim punjacem, mada me je iznenadio da se gotovo i ne greje prilikom brzog punjenja i korišćenja zajedno. I inače, tel je uvek hladan kao led i delovao je nekako mnogo moćno i čvrsto izrađen. Da, prodao sam ga i mogu donekle da kažem da mi je žao i da mi nedostaje iako sam savim slučajno uzeo xiaomi i fan san totalno drugog brenda.
I jedna ispravka. Negde sam napisao da nema velike razlike između fabričke i gcam. Pogrešio sam. Isprobao sam verovatno sve koje postoje verzije i konfiguracije koje postoje. Mogu se dobiti stvarno vrhunske fotografije, u rangu sa top modelima. Ali tu kreće igranka , nekad su slike bolje sa stock nekad sa gcam. Uvek moraš ići iz jedne u drugu pa da upoređuješ. Širokougaona gcam pravi malo izobličene fotke. Video, ne dobar. Ko je navikao na gphotos opet problem. Sve izbrisane slike putem nje tel čuva u memoriji i gomila do besvesti, moraju se ručno brisati. Politika ažuriranja očaj, ne patim od poslednje verzije softvera ali to guranje u kraj relativno svežeg i jakog modela jednostavno ne sme postojati.
 
Jesi li instalirao? Kakvi su utisci?
Malo rano za reći. Radi stabilno već drugi dan, nov je i android i MIUI pa se navikavam na razlike. Traži i dodatna odobrenja za pristupe memoriji (snimanje npr). Rekao bih da je baterija dobro optimizovana u ovoj verziji, dođoh kući sa posla na 59%.
 
Mi 10t Pro EU verzija je dobio stabilnu nadogradnju, kako fabričku tako i XEU. Trenutno sam ba XEU ROM-u. Nisam primetio skoro nikakve novitete. Telefon je postao još fluidniji nego ranije i to je najveći benefit. Isto je i na fabričkom ROM-u na kom sam proveo jedan dan. Što se fluidnosti tiče mislim da bolje od ovoga ne može. Problem sa proximity senzorom (ili supersoničnim - valjda se tako zove) je i dalje prisutan.
 
Mislim da će biti za par dana i za Global. I ja imam Mi 10t Global verziju ali sam se prebacio na EU a zatim na custom ROM (XEU).
 
Nazad
Vrh Dno