Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Hvala svima na odgovorima.
Još jedno pitanje, ako je ko raspoložen.
Vredi li pro model te razlike u ceni zbog 108mp kamere sa ois. U smislu koliko ta kamera daje bolje slike. Ako je ko upoređivao malo studioznije.
 
Boje indoor slika na pro doduše nisu realne, deluju malo isprano na stock kameri. Na gcam su već dobre.
 
Za ovog sto ne primećuje razliku u skrolovanju (koristi se non stop u svakodnevnom radu. Sta god radio, skrolovanje ne gine) samo da kazem da se primećuje razlika i u odnosu na 120hz!!!
Drugar sa S21, freak za tehniku, pre neki dan bio kod mene i otvorili smo istu stranicu, mislim ikein sajt. Gleda on kako skrolujem, trazim nesto, i kaze majku mu, to beše 144hz... Ima razlike. Stavi njegov s21 pored mog, otvorimo isto i... Razlika primetna! Ne izrazito primetna, ali normalno oko (koje zna sta gleda) primeti na prvu. On sam kaze, a ja ga kao tešim i kazem ma nije toliko primetno. A on se zamislio i kaže, dobar ekran bre..🙂🙂🙂.

Naravno da se vidi razlika, a o 60 i 90hz da ne pričam! Nikad amoled ispod 120hz ne bih uzeo, a i to bih razmislio posle ovih 144hz..
Elem, jeste slabije osvetljenje na suncu. Pricam o direktnom suncu, u toku vedrog dana. Bas ovih dana sam ga koristio napolju i par puta sam proveravao da li je brightness na max.
Ali dobro. Ne moze sve da bude savršeno.
 
Posle 3 meseca korišćenja mogu da kažem da i dalje imam neke zamerke na softver, ali da sam generalno zadovoljan. Ono što mi smeta je ta veličina, baš je nezgrapan telefon. Privatni mi je OnePlus 6 koji mi izuzetno odgovara zbog svojih mera, pa mi Mi10T Pro ne leži u tom pogledu.
 
Za ovog sto ne primećuje razliku u skrolovanju (koristi se non stop u svakodnevnom radu. Sta god radio, skrolovanje ne gine) samo da kazem da se primećuje razlika i u odnosu na 120hz!!!
Drugar sa S21, freak za tehniku, pre neki dan bio kod mene i otvorili smo istu stranicu, mislim ikein sajt. Gleda on kako skrolujem, trazim nesto, i kaze majku mu, to beše 144hz... Ima razlike. Stavi njegov s21 pored mog, otvorimo isto i... Razlika primetna! Ne izrazito primetna, ali normalno oko (koje zna sta gleda) primeti na prvu. On sam kaze, a ja ga kao tešim i kazem ma nije toliko primetno. A on se zamislio i kaže, dobar ekran bre..🙂🙂🙂.

Naravno da se vidi razlika, a o 60 i 90hz da ne pričam! Nikad amoled ispod 120hz ne bih uzeo, a i to bih razmislio posle ovih 144hz..
Elem, jeste slabije osvetljenje na suncu. Pricam o direktnom suncu, u toku vedrog dana. Bas ovih dana sam ga koristio napolju i par puta sam proveravao da li je brightness na max.
Ali dobro. Ne moze sve da bude savršeno.
Istu razliku sam i ja primetio između 120hz kod samsunga i 90hz kod huaweia. Nemoguće je ne primetiti razliku pa makar ona bila i samo 30hz. Osim toga imam i 2 drugara koji koriste telefone sa 144hz i 120hz i kad probaju 60hz na nekom drugom telefonu, deluje im sporo, secka pri skrolovanju itd...
 
Idi na podesavanje, sema u boji, P3 stavi i podesi ostalo rucno videces koja je drasticna razlika, a crna je 98% crne kao na amoledu.
Hvala za ovaj hint.

Ne kapiram zašto, ali lepše izgleda u P3 nego u Enchanced, koji bi trebalo da je u čitavom hardverskom opsegu ekrana.
 
Daj skrinšatuj ta podešavanja ako ti nije cimanje, ili je dovoljno samo postaviti na P3 ?
 
Daj skrinšatuj ta podešavanja ako ti nije cimanje, ili je dovoljno samo postaviti na P3 ?
Koliko meni odgovara nije dovoljno samo P3 cekirati, mora i mala kalabracija ..... 😎 ... ovako je kod mene...

x1.jpg x2.jpg x3.jpg x4.jpg

Inace kad cekiras ostale COLOR GAMUT dobijaju se slabije boje i onda treba povecati Saturation. Ne znam tacno koji COLOR GAMUT ima najvernije boje, treba eksperimentisati, deluje odlicno i sa Enhaced i malo se jos poveca Saturation, slicno se odradi kao kod kalabracije TV (samo ovde ide na oko') i moze se dobiti zaista dobra slika na ekranu iako je IPS i plus 144hz,..... kakav crni Amoled.... 🥳 😄

P.S. Mozda se ne vidi ali kod mene je i Value i Gamma za nijansu malo manje od default....⏪
 
Poslednja izmena:
Ja sam prvo hteo da uzmem Samsung A72, na telefonu mi je najbitniji ekran i kvalitet prikaza slike, i vec sam narucio A72 i gledam malo ostale telefone i vidim ovaj Mi10TPro i udjem u ove gore postavke i na brzinu nesto promenim postavke i uporedim sa A72 i nema razlike i onda otkazem A72 i uzmem ovog kineza.

Ne znam kako je na drugim mestima, ali ovde u A1 ovaj Mi10TPro na default nije imao bas dobar prikaz slike na ekranu, samo su nabili Brightness na maximum i onda je ekran jos vise 'ispran' u bojama i kontrastu. Znaci treba se malo poigrati sa postavkama za ekran za ovaj kinez i onda uporediti sa drugim Amoledima.

Inace i meni se na suncu odlicno vidi, sa ovim postavkama gore i plus Automatic brightness.
 
Kolege, Jel izasao zvanicno MIUI 12.5 Global Stable ROM za Mi 10T PRO? Jel probao neko?
 
Nisam nikad zalazio duboko u podesavanja za boje, fino se moze podesiti sa P3. @kimiyo svaka caat ako trpis ovoliku saturaciu, meni izbija oci :D
 
Kolege, Jel izasao zvanicno MIUI 12.5 Global Stable ROM za Mi 10T PRO? Jel probao neko?
Jeste izašao ja ga koristim na Mi 10t pro uzet u Vip-u. Resetovao sam telefon posle update-a, nisam primetio nešto posebno unapređenje. proximity radi korektno, ultrasonični je i odatle potiče većina problema koje ljudi imaju. Nisam imao neke duge razgovore a do sada što sam koristio nisam licem aktivirao opcije po ekranu. Koristim XiaomiADBFastbootTools.jar za debloat svega što mi ne treba i zadovoljan sam kako telefon radi. Video sam negde na netu da sledeća iteracija 12.5 još bolje radi, videćemo.
 
Xeu odavno na 12.6 😁😁
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-06-10-19-50-34-069_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2021-06-10-19-50-34-069_com.android.updater.jpg
    33.7 KB · Pregleda: 51
Ne bi trebalo, ako je kod Mts onda je global i nemas 12.5, a ako je A1 tada je moguce da je EEA jer HQ je u Austriji i sve se narucuje za EU trziste pa centrala deli po zemljama gde posluje.
Mi pripadamo global varijanti a A1 Austrija EEA.
Tesko da je iko u Srbiji dobio 12.5 na global romu kad niko na svetu nije.
Daj skrinsot gde se vidi koja je miui verzija sa oznakom tj kodom pa cemo videti sta je u pitanju.
Jeste uzet u A1. Evo Sc:
 

Prilozi

  • IMG_20210610_234734.jpg
    IMG_20210610_234734.jpg
    67.3 KB · Pregleda: 48
Moj brat je pre par dana uzeo 10T Pro u A1, poslednja verzija softvera 12.1.3.0 RJDMIXM znaci Global. Datum proizvodnje telefona mart 2021.
 
Kod mene piše ovako:
 

Prilozi

  • IMG_20210612_104925.jpg
    IMG_20210612_104925.jpg
    59.3 KB · Pregleda: 32
Kapiram. Koliko sam primetio, pošto sam obe koristio, jedina razlika je što su kod EEA verzije po defaultu pouključivane reklame. Moj tel. je stigao sa Global verzijom. Na EEA sam prešao zbog bržih updateova
 
Radi li vam Youtube Vanced? Kod mene od sinoć izbacuje grešku. Kao nema mrežne veze
 
Sastavila sam spisak svih stvari koje sam uradila na telefonu da ga učinim što bržim i more responsive i toplo preporučujem svima da probaju jer ja ovakvu brzinu i smoothness nisam nikad doživela na telefonu, sve jednostavno leti bez imalo zastajkivanja.

Verovatno su mnoge stvari sa spiska poznate većini ali mislim da kada se urade sve zajedno pomažu da se dobije neverovatan rezultat.
Topla preporuka i pišite utiske!

1. Settings/Developer Options/Window Animation Speed 0.5X ; Transition Animation Speed 0. 5X ; Animator Duration Scale 0.5X
2. Settings/Developer Options/Background Process Limit/At Most 4 processes
3. Security/Settings/Boost Speed/Clear Cache When Device Is Locked/in 5 minutes
4. Google App/Settings/General/Turn Off All Processes (except Discover)
5. Settings/Google/Adds/Opt Out Of Adds Personalization (turn on)
6. Settings/Developer Options/Force 4X MSAA (turn on)
7. Settings/Apps/Manage Apps/Battery and Performance (App Info)/Clear All Data)
8. Settings/Privacy Protection/Special Permissions/Battery Optimization/System Launcher (optimize)
9. Chrome/type in address bar: chrome://flags/Smooth Scrolling (enable) ; Android Surface Control (disable)
10. Cleaner and Boost Speed Shortcut on Home Screen for easier access
 
Poslednja izmena:
1. Settings/Developer Options/Window Animation Speed 0.5X ; Transition Animation Speed 0. 5X ; Animator Duration Scale 0.5X
2. Settings/Developer Options/Background Process Limit/At Most 4 processes
3. Security/Settings/Boost Speed/Clear Cache When Device Is Locked/in 5 minutes
4. Google App/Settings/General/Turn Off All Processes (except Discover)
5. Settings/Google/Adds/Opt Out Of Adds Personalization (turn on)
6. Settings/Developer Options/Force 4X MSAA (turn on)
7. Settings/Apps/Manage Apps/Battery and Performance (App Info)/Clear All Data)
8. Settings/Privacy Protection/Special Permissions/Battery Optimization/System Launcher (optimize)
9. Chrome/type in address bar: chrome://flags/Smooth Scrolling (enable) ; Android Surface Control (disable)
10. Cleaner and Boost Speed Shortcut on Home Screen for easier access

1 - može, ali nema potrebe pogotovo zbog 144Hz jer se još više vidi skraćeno vreme animacija
2 - nikako pogotovo kod telefona sa više od 2GB RAM-a

Cache kod androida ne funkcioniše kao kod Windows-a i nema nikakve potrebe stalno čistiti keš i podatke aplikacija. Isto važi i za raznorazne kineske druge gluposti kao npr. antivirusi, raznorazni spideri, QR Code skeneri, baterijske lampe i ostale džidžabidže ...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno